2016-ieji atnešė pokyčių – nuo didesnių pensijų iki privalomo gyvūnų ženklinimo

Eglė PALUBINSKAITĖ, 2016-01-04
Peržiūrėta
1789
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

2016-ieji atnešė pokyčių – nuo didesnių pensijų iki privalomo gyvūnų ženklinimo

Nuo Naujųjų metų keičiasi elektros kainos, nežymiai didėja pensijos bei atlyginimai ir esama kitų pokyčių, svarbių kiekvienam gyventojui. Tad „Palangos tiltas“ domėjosi, kokie pasikeitimai įsigalioja nuo 2016 metų pradžios.

Didėja minimalus atlyginimas ir pensijos
Nuo sausio 1 d., Valstybinio socialinio draudimo fondo (Sodros) duomenimis, 25 eurais kyla minimalus mėnesio atlyginimas (MMA) ir sieks 350 eurų. Didėja ir minimalus valandinis atlygis, kuris bus 2,13 euro. Yra ketinimų nuo liepos 1 d. minimalų atlyginimą didinti iki 380 eurų. Nors ir menkai, bet vis dėlto didėja ir pensininkų pajamos. Nuo sausio 1 d. vidutinė senatvės pensija, turint būtinąjį darbo stažą pakils 8 eurais (3.2 proc.) ir sieks 265 eurus. Minimali bazinė pensija kyla 4 eurais (nuo 108 iki 112 eurų), o maksimali neperskaičiuota pensija – 9 eurais (iki 245 eurų).

Už elektrą mokėsime mažiau
Nuo sausio 1 d. susivienija „LESTO“ ir „Lietuvos dujos“, sukurdamos naują įmonę „ESO“ („Energijos skirstymo operatorius“). Visi dujų ir elektros klausimai bus sprendžiami bendrai, sąskaitas išrašys „ESO“, o klientai bus aptarnaujami naujuose klientų aptarnavimo centruose „Gilė“, tad kilus kokiems nors klausimams į juos atsakys „Gilės“ darbuotojai. Šiais metais jau už elektrą mokėsime 0,2 euro cento už kiekvieną kilovatvalandę mažiau. „LESTO“ duomenimis, naujos kainos įsigalios nuo sausio 1 d., tad jas reikės taikyti atsiskaitant už sausio mėnesį. „Standartinio“ vienos laiko zonos tarifo kaina bus 12,70 ct/ kWh. Dviejų laiko zonų tarifai taip pat kitokie: dienos metu darbo dienomis bus taikomas 13,50 ct/kWh, o naktimis ir savaitgaliais – 9,70 ct/kWh. Už gamtines dujas mokėsime tiek pat, kaip ir 2015 m., niekas nesikeičia.

Pasikeitimai vaikų ugdymo įstaigose
Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, nuo 2016 m. sausio 1 d. vaikai ugdymo įstaigose turėtų valgyti patiekalus su mažiau pridėtinio cukraus ir druskos, racione turės nelikti maisto produktų, savo sudėtyje turinčių iš dalies hidrintų riebalų. Dažniausiai jų randame konditeriniuose gaminiuose, tačiau tai, anot sveikos mitybos specialistų, blogiausi iš visų maisto produktuose ir gaminiuose esančių riebalų. Nuo sausio 1 d. vaikų maitinime jie uždrausti.
Visi vaikų maitinime tiekiami gėrimai, bandelės, saldūs padažai savo sudėtyje negalės turėti daugiau kaip 5 g/100 g cukraus, sūryje, mėsos gaminiuose ir kituose produktuose, turinčiuose druskos – ne daugiau kaip 1,7 g/100 g. Tad mokyklose ir darželiuose turės būti koreguojamos visos receptūros.
Dar vienas pakeitimas, įsigaliojęs nuo sausio 1 d. – į vaikų darželius bus priimami tik turintys gydytojo pažymą apie visus būtinus skiepus (nuo tymų, raudonukės, poliomielito). Šį pakeitimą jau patvirtino Sveikatos apsaugos ministerija. Vaikai, jau belankantys ugdymo įstaigą, tačiau tokios medicininės pažymos neturintys, nebus braukiami iš sąrašų – pakeitimas galioja tik naujai priimamiems.

Palangos komunalinis ūkis permainų nežada
UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius Vidas Misikonis „Palangos tiltui“ teigia, kad 2016 m. didelių, esminių permainų nežadama: „Viskas lieka kaip ir buvę. Keičiasi tik atliekų išvežimo grafikai, bet tai įprastas reikalas. Kitiems metams vėl lieka didžiausias galvos skausmas – namų renovacija. Vieno pagrindinių mūsų uždavinių – tvarkos priežiūros, tvarka taip pat išlieka nepakitusi, stengsimės ir toliau, kad miestas tik gražėtų“.

Privalomas gyvūnų ženklinimas
Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos skelbia, kad nuo sausio 1 d. įsigalioja privalomas gyvūnų (šunų, kačių, šeškų) ženklinimas ir registravimas. Visi gyvūnai privalės būti ženklinami mikroschemomis ir registruojami Gyvūnų augintinių registre, kur bus kaupiami duomenys apie augintinių vakcinavimą. Prašymai registruoti gyvūną turėtų būti teikiami veterinarijos paslaugas suteikiančiose įstaigose. Procedūra gyventojams kainuos iki 16 eurų.

Pokyčiai bankuose
Palangos „Swedbank“ klientų aptarnavimo centro valdytoja Renata Mickūnienė pateikė gyventojams svarbią informaciją ir naujoves, įsigaliojančias nuo sausio 1 d. Šiais metais „Swedbank“ stiprina kodų kortelių saugumą, tačiau jomis klientai galės naudotis ir toliau.
Įsigaliojantys griežtesni saugumo reikalavimai internetu atliekamiems pervedimams reikš pokyčius „Swedbank“ klientams, kurie naudojasi kodų kortelėmis. Pervedimus, kurių suma viršija 30 eurų, kai kuriais atvejais reikės patvirtinti papildomu saugumo kodu, gautu SMS žinute. Bankas prašys kodų kortelių naudotojų pateikti savo mobilaus telefono numerį, kuriuo klientams bus siunčiami tokie saugumo kodai. Pervedant mažesnes nei 30 eurų sumas į kitą banką, kaip ir iki šiol pakaks kodo iš kodų kortelės. Norintieji po balandžio 1 d. naudotis kodų kortelėmis be apribojimų, turės pateikti bankui savo mobilaus telefono numerį, kuriuo gaus saugumo kodus. Tokios SMS žinutės klientams nieko nekainuos, jų siuntimo kaštus padengs bankas. Telefono numerių registracija esamiems klientams prasidės nuo 2016 m. vasario, tai bus galima atlikti savarankiškai interneto banke. Naujai išduodant kodų korteles jau nuo 2016 m. sausio 1 d. klientai bus prašomi pateikti savo mobilaus telefono numerį, kuriuo bus siunčiami saugumo kodai.

Prašo būti atidžiais
„Swedbank“ atstovė R. Mickūnienė atkreipia dėmesį, kad pateikiant bet kokią asmeninę informaciją reikia būti itin atidiems. Telefono numerį užregistruoti reikės prisijungus prie interneto banko, jokiose kitose interneto svetainėse ar el. paštu asmeninių duomenų atskleisti bankas neprašys. Anot jos, taip pat svarbu prisiminti, kad banko darbuotojai niekada neskambina klientams prašydami pateikti prisijungimo duomenis, kortelių PIN kodus, slaptažodžius ar kitą asmeninę informaciją. Šiuo metu „Swedbank“ kodų kortelių naudotojams nereikia imtis jokių veiksmų. Vasario mėnesį prisijungę prie savo interneto banko jie galės užregistruoti savo mobilaus telefono numerį, kuriuo po balandžio 1 d. gaus papildomus saugumo kodus.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

„Sodros“ pranešimus apie įtraukimą į pensijų gavo 59 745 žmonės. Iki birželio 30 d. jie gali apsispręsti, ar nori dalyvauti valstybės siūlomoje papildomo kaupimo pensijai sistemoje.


Šventų Kalėdų stebuklas aplanko visus! Palangos miesto savivaldybėje gruodžio 19-20 dienomis surengta gerumo akcija – Viešosios tvarkos skyriaus sanitarijos inspektorės Vaivos Tekoriutės iniciatyva rinkta parama gyvūnų globos namams.


UAB „Domo grupė“ 2022m. liepos 19 d. 11:00 val. vykdys žemės sklypo adresu: M. Valančiaus g. 13, ž., skl., kad., Nr. (2501/27:218) Palanga ženklinimo darbus. Prašome V.A atvykti į savo ž., skl., kad., Nr. (2501/27:112), adresu: M.Valančiaus g. 15, Palanga,prie bendros ribos dalyvauti matavimuose. Tel., pasiteiravimui +370 676 36 461. [email protected] UAB „Domo grupė...


Pirmą kartą Lietuvoje, š.m. gegužės 21 d. organizuojamas išskirtinis renginys Palangos gyvūnų paplūdimyje - Palanga Beach Horse Show 2022. 


Sausio 19-20 dienomis Kaune, Aleksandro Stulginskio universiteto parodų paviljone Nr. 3 vyko VI-oji paukščių ir gyvūnų paroda „PET SHOW LIETUVA“, kurioje nepastebėti neliko ir palangiškiai. Parodą globojo Seimo narys Kęstutis Mažeika.


Pasaulis kasmet spalio 4-ąją pažymi Pasaulinę gyvūnų dieną. Pasaulinės gyvūnų dienos misija – pagerbti visas gyvūnų gyvybės formas bei žmonijos ir gyvūnijos tamprų ryšį, padėkoti gyvūnams už jų didžiulę svarbą žmonių gyvenime, suteikiant gyvenimui daugiau džiaugsmo ir prasmės.


„Palangos tilto“ laikraščio balandžio 11 dienos numeryje straipsnis („Šunų vedžiotojų sąmoningumas auga: 53 iš 60-ies turėjo maišelius kakučiams surinkti“, – red. past.) apie augantį šunų vedžiotojų sąmoningumą nepaliko manęs abejingos.


Nuo Naujųjų metų keičiasi elektros kainos, nežymiai didėja pensijos bei atlyginimai ir esama kitų pokyčių, svarbių kiekvienam gyventojui. Tad „Palangos tiltas“ domėjosi, kokie pasikeitimai įsigalioja nuo 2016 metų pradžios.


Jaunieji palangiškiai kūrybingai minėjo gyvūnų dieną

„Palangos tilto“ informacija, 2010 10 10 | Rubrika: Miestas

Visą praėjusią savaitę Palangos miesto Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba minėjo Pasaulinės pasiutligės ir gyvūnijos dienas. Praėjusį pirmadienį renginį, pavadintą „Gyvūnas – mano draugas“, organizavo Šventosios pagrindinėje mokykloje, o vakar gausus būrys vaikų rinkosi Palangos pradinėje mokykloje, kur buvo vertinami jaunųjų gyvūnų mylėtojų darbai – piešiniai bei fotografijos....


Palangos miesto policijos komisariato duomenimis, 2008-ieji daugeliu kriterijų pareigūnams buvo geresni nei 2007-ieji. Praėjusį ketvirtadienį ataskaitinio susirinkimo metu buvo paskelbti Palangos policijos komisariato darbo rezultatai už praėjusius metus.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius