Palangos policijos komisariatas: 2008-ieji buvo saugesni ir ramesni

Monika ŠIUGŽDAITĖ, 2009-01-16
Peržiūrėta
2151
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos miesto policijos komisariato duomenimis, 2008-ieji daugeliu kriterijų pareigūnams buvo geresni nei 2007-ieji. Praėjusį ketvirtadienį ataskaitinio susirinkimo metu buvo paskelbti Palangos policijos komisariato darbo rezultatai už praėjusius metus.

Nusikaltimus sąlygoja sezoniškumas
Anot Palangos policijos komisariato laikinai einančio viršininko pareigas Aurijaus Jusio, įtakos nusikalstamumui Palangos mieste turi sezoniškumas. Birželio-rugpjūčio mėnesiais, dėl padidėjusio poilsiautojų skaičiaus, išauga nusikalstamų veikų skaičius. Palangos turizmo informacijos centro duomenimis, vasarą Palangoje nuolat poilsiauja apie 50–60 tūkst. žmonių, savaitgaliais būna iki 250 tūkst. žmonių. Kitaip skaičiuojant, vasaros sezono metu kurorte poilsiautojų skaičius vidutiniškai 3 kartus viršija registruotų gyventojų skaičių, o savaitgalių metu net iki 14,4 kartų. Savaitgaliais, poilsio ir švenčių dienomis būdavo skiriamos didesnės pareigūnų pajėgos. Paryčiais, užsidarius barams ir naktiniams klubams, viešose vietose pasirodydavo daugiausiai neblaivių asmenų, linkusių pažeidinėti viešąją tvarką.

Daugiausiai nusikaltusių – ne palangiškiai
Per 2008 m. Palangos miesto policijos komisariate buvo užregistruotos 437 nusikalstamos veikos (vidutiniškai 36,4 nusikalstamos veikos per mėnesį). 190 jų – vasarą, kone dvigubai daugiau nei įprastai.  Pagal Palangos policijos komisariato duomenis, didesnė dalis įtariamųjų ir nukentėjusiųjų yra ne Palangos miesto gyventojai, o atvykėliai iš kitų Lietuvos vietovių ar užsienio. Nusikalstamumą mieste sąlygoja ir kaimynystė su Klaipėda bei Kretingos rajono kaimais (Darbėnų km., Vydmantų km.), iš kurių atvykę asmenys taip pat padaro nemažai nusižengimų.
Ne vasaros sezono metu įtakos nusikalstamumui turi tai, kad dalies butų ar privačių namų, viešbučių ir poilsio namų esančių Palangos mieste bei Šventosios gyvenvietėje, savininkai yra ne Palangos miesto gyventojai – nekilnojamas turtas ilgesnį laiką būna be priežiūros, bei dažnai – netgi be samdomos apsaugos.

Sumažėjo nusikaltimų
2008 metus lyginant su 2007 m., šiemet sumažėjo nusikalstamų veikų. 2008 m. buvo užregistruotos 437 nusikalstamos veikos (2007 m. buvo užregistruotos 566 nusikalstamos veikos), iš jų šiemet ištirtos 205 (2007 m. buvo ištirta 260).
Sumažėjo nusikalstamų veikų padarytų nepilnamečių – užregistruota 13 nusikalstamų veikų (2007 m. užregistruotos 32 nusikalstamos veikos). Manoma, kad tai lėmė griežtesnė atsakomybė tėvams už vaikų priežiūrą, prevencinės programos bei užimtumo skatinimas.
Neblaivūs asmenys pernai padarė 49 nusikaltimus (2007 m. jų buvo 67), 1 asmuo nusikalstamą veiką padarė būdamas apsvaigęs nuo narkotinių medžiagų. 2008 m. sumažėjo sunkių ir labai sunkių nusikaltimų skaičius:  pernai jų buvo 9, užpernai – 27. Ištirti 5, 2007 m. buvo ištirta 13. 2008 m. buvo užregistruoti 2 nužudymai (2007 m. buvo užregistruoti 3), iš jų 1 ištirtas (2007 m. buvo ištirti visi). Palangos policijos komisariato laikinai einančio viršininko pareigas Aurijaus Jusio nuomone, mažesnis nusikalstamų veikų skaičius lemia ir tyrėjų darbą – mažesnis krūvis, jo nuomone, tolygus produktyvesniam darbui. 

Brenda nusikaltimų keliu
Pernai metais padaugėjo nusikalstamų veikų asmenų, kurie ir anksčiau buvo nusižengę: tokių būta 10 (2007 m. buvo 6), nusikalstamos grupės asmenų – 43 (2007 m. buvo 37). 
Nesumažėjo nusikalstamų veikų, susijusių su narkotinėmis medžiagomis. 2008 m. užregistruotos 8 tokios veikos, iš kurių visos buvo ištirtos. 2007 m. taip pat buvo užregistruotos 8 nusikalstamos veikos susijusios su narkotikais, kurios taip pat buvo ištirtos. Prevencinė akcija „Aguona“ taip pat buvo sėkminga: nepaisant to, kad narkotinės medžiagos dažnai atkeliauja iš Klaipėdos bei kitų Lietuvos miestų, vasaros metu buvo vykdomi reidai, reaguojama į operatyvią informaciją. Vis dažniau policijai padeda ir žmonės, pranešdami apie įvairiausius nusižengimus ar viešosios tvarkos trikdymą.

Dažnai vogė iš automobilių
2008 m. sumažėjo vagysčių, didesnis skaičius jų ištiriama. Per 2008 m. buvo užregistruotos 277 vagystės iš kurių 70 ištirta (2007 m. – 357 vagystės, ištirtos 96). Užregistruotos, bet neištirtos 6 didelės vertės turto vagysčių kurios neištirtos (2007 m. užregistruota 13 tokio masto vagysčių, o ištirta viena).
Ilgapirščiai vis dar kėsinasi į privatų turtą, braunasi į gyvenamąsias ir kitas patalpas, ganėtinai dažnai vagia automobilius, kitas transporto priemones. Akiplėšiškai buvo vagiami „elitiniai“ daiktai – brangūs automobiliai, vandens motociklai, bankomatai, prabangios prekės iš parduotuvių. Pareigūnai viliasi, kad prognozės, jog sunkmečiu bus vagiama dažniau ir net mažesnės vertės daiktų, nepasitvirtins, nes pernai vagysčių skaičius ženkliai sumažėjo. Itin mikliai 2008 metais buvo apšvarinami automobiliai, dingdavo užmaršiai palikti brangūs daiktai – kompiuteriai, navigacinės įrangos komplektai, telefonai, fotoaparatai. Dažniau nei 2007 m. buvo vagiama ir iš parduotuvių.

Keliuose – griežtesnė kontrolė
Per 2008 metus išaiškinti 5057  kelių eismo taisyklių pažeidėjai, iš jų 232 neblaivūs vairuotojai (2007 m. pažeidėjų buvo gerokai daugiau – 5817, iš jų – 253 neblaivūs). 21 neblaivus vairuotojas sukėlė eismo įvykius. Pastebimas neblaivių vairuotojų skaičiaus mažėjimas siejamas su administracinių teisės pažeidimų kodekso straipsnių pakeitimais – nuo 2008 m. pradžios skiriamos griežtesnės sankcijos už vairavimą neblaiviam. Be to, buvo organizuotos 39 pareigūnų akcijos keliuose, tikrinant vairuotojų blaivumą, greitį, saugos diržų naudojimą (neprisisegusių buvo 411, 2007 m. – 323 vairuotojai).
Klaipėdos apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos duomenimis, per 2008 m. vien už KET pažeidimus į valstybės biudžetą sumokėta baudų už 884,521 tūkst. litų.

Darbo sąlygos pagerėjo
Per 2008 m. Palangos policijos komisariate buvo sudėti plastikiniai langai, atliktas komisariato kabinetų remontas, metų pabaigoje – įvestas dujinis šildymas. Tačiau nors gerėja darbo sąlygos, personalo kaita gana didelė – siekia 32,9 procento. Per 2008 metus priimti 9 darbuotojai, atleista 16 darbuotojų (4 darbuotojai 2008-09-30 dieną, vykdant policijos įstaigų reformą). Dabar Palangos policijos komisariate yra 15 laisvų etatų: 11 pareigūnų, 1 valstybės tarnautojo ir 3 darbuotojų dirbančių pagal darbo sutartį. Manoma, jog dėl menkų menkų atlyginimų policijoje nenori dirbti profesionalūs ir patirtį turintys pareigūnai – įgiję  išsilavinimą ieškosi geriau apmokamo darbo. Palanga netraukia ir tuo, jog vasaros metu pareigūnams tenka itin didelis krūvis. 2008 m. birželio mėnesį, už įprastą darbo krūvį viršijančią veiklą, 13 komisariato darbuotojų paskirtos priemokos: 4 darbuotojams, dirbantiems pagal darbo sutartį, 1 karjeros valstybės tarnautojui ir 8 pareigūnams.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Jungiantis prie kitų Žemaitijos rajonų ir miestų savivaldybių, 2024 metai paskelbti Žemaitiško rašto metais Palangos miesto savivaldybėje. Tokį sprendimą ketvirtadienį priėmė Savivaldybės taryba.


Nors 2022 m. būsto rinkai prasidėjo įprastai, metams įsibėgėjant situacija gerokai pasikeitė, o 2023-iuosius vystytojai, nekilnojamojo turto (NT) brokeriai ir finansuotojai pasitiko nusiteikę iššūkiams.


Palangos miesto vandens įmonė, UAB „Palangos vandenys“, sparčią kurorto plėtrą itin gerai jaučia. „Pavyzdžiui, palyginus su 2020-ųjų metų lapkričiu, per 2021-ųjų lapkritį vandens suvartojimas mieste išaugo 5.5 procento. Tai – daug. Paradoksalu, bet žmonės, kurie paprastai atostogų važiuodavo ne į Palangą, o į užsienį, per koronaviruso pandemiją atostogavo mūsų kurorte ir, žinoma, vartojo...


Kovo 5 d. nuotoliniu būdu pristatyti 2020 m. Palangos m. PK veiklos rezultatai. Kriminogeninę padėtį Palangoje, apžvelgė policijos komisariato viršininkas Algirdas Budginas.


Kovo 7-ąją Klaipėdos apskrities policijos pareigūnai rungėsi Vyriausiojo policijos komisariato dziudo varžybose. Vyrų kategorijoje iki 100 kg pirmavo ir laimėjo Kelių policijos tarnybos viršininkas Mindaugas Džermeika, o virš 100 kg – Palangos m. PK viršininkas Algirdas Budginas.


Praėjęs penktadienis Palangos policijos komisariato pareigūnams buvo neeilinė diena. Nuo šios dienos jie pradėjo dirbti kiek kitu režimu. Apie policijos sistemos pertvarkas ir policijos komisariato struktūros bei funkcijų pakeitimus jų išvakarėse miesto seniūnaičiams bei bendruomenės aktyviausiems atstovams papasakojo patys pareigūnai. Tad kaip tai palies visuomenę?


Penktadienį, iškilmingai perkirpus darbų pradžią simbolizuojančią juostelę ir atidengus būsimojo Palangos miesto policijos komisariato iškabą, prasidėjo ilgai lauktoji pastato Ganyklų g. 30 rekonstrukcija. Laukiama, kad gruodžio mėnesį į naujas, visus šiuolaikinius reikalavimus atitinkančias patalpas jau galės persikelti visi kurorte dirbantys policijos pareigūnai....


Vakar Klaipėdos apskrities vyriausiajame policijos komisariate (AVPK) įvyko konkursas Palangos policijos komisariato viršininko pareigoms užimti.


Palangos miesto policijos komisariate – pokyčiai

Palangos m. savivaldybės informacija, 2009 01 23 | Rubrika: Miestas

2008 m. sausio 20 d. Palangos miesto policijos komisariato darbuotojai atsisveikino su vadovu Aurijumi Jusiu. Beveik porą metų dirbęs Palangoje, nuo šiol jis sės į Mažeikių rajono policijos komisariato viršininko kėdę. Laimėjęs konkursą, naują darbą arčiau savo šeimos, gyvenančios Akmenėje, A.Jusys pradėjo jau praėjusį trečiadienį. 


Palangos miesto policijos komisariato duomenimis, 2008-ieji daugeliu kriterijų pareigūnams buvo geresni nei 2007-ieji. Praėjusį ketvirtadienį ataskaitinio susirinkimo metu buvo paskelbti Palangos policijos komisariato darbo rezultatai už praėjusius metus.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius