2024-ieji paskelbti Žemaitiško rašto metais Palangoje

Palangos tiltas, 2024-02-15
Peržiūrėta
1110
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Jungiantis prie kitų Žemaitijos rajonų ir miestų savivaldybių, 2024 metai paskelbti Žemaitiško rašto metais Palangos miesto savivaldybėje. Tokį sprendimą ketvirtadienį priėmė Savivaldybės taryba.

Priėmus šį daugeliui žemaičių aktualų sprendimą, pasibaigus Tarybos posėdžiui prie Palangos miesto savivaldybės pastato greta Lietuvos ir Palangos vėliavų suplevėsavo ir Žemaitijos vėliava. Ją iškėlė Savivaldybės tarybos nariai – šį sprendimą inicijavęs Nerijus Stasiulis ir jauniausias Tarybos narys Bronius Vaitkus.

Paskelbti 2024-uosius Žemaitiško rašto metais Palangoje nuspręsta reaguojant į gautą Žemaičių kultūros draugijos raštą su prašymu tęsti žemaičių kalbos gaivinimo bei sklaidos darbus ir šiuos metus paskelbti Žemaitiško rašto metais. Toks sprendimas ne tik padės saugoti ir puoselėti Europos Sąjungos kultūrinę ir kalbinę įvairovę, bet ir – svarbiausia – suteiks galimybę visiems besidomintiems pažinti žemaičių kalbos grožį bei įvairiais lygmenimis mokytis ir išmokti rašyti žemaitiškai. 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Saulės elektrinės yra tvari ir aplinkai draugiškas energijos šaltinis, kuris tampa vis populiaresnis pasaulyje.


Jungiantis prie kitų Žemaitijos rajonų ir miestų savivaldybių, 2024 metai paskelbti Žemaitiško rašto metais Palangos miesto savivaldybėje. Tokį sprendimą ketvirtadienį priėmė Savivaldybės taryba.


Interneto svetainėje https://sauktiniai.karys.lt šių metų karo prievolininkai jau gali pasitikrinti jiems skelbiamus nurodymus – nuo šiandien čia skelbiami 2024 m. karo prievolininkų sąrašai.Net tris švyturius turinti Neringa artėjančius 2024-uosius metus skelbia Švyturių metais ir kviečia kurorto gyventojus ir svečius skirti dar didesnį dėmesį šiems navigaciniams ženklams, jų ir tuo pačiu viso krašto istorijai, rašoma Neringos savivaldybės pranešime žiniasklaidai.


Mieli, „Palangos tiltas“ skaitytojai, su Naujaisiais metais! Tegul 2024-ieji jums atneša daugiau ramybės, sveikatos ir geros nuotaikos! 


Informuojame, kad iki š. m. liepos 1 d. priimami pasiūlymai gyventojų (fizinių ar juridinių asmenų), pageidaujančių skirti tikslinių lėšų Palangos miesto savivaldybės teritorijoje esančių daugiabučių gyvenamųjų namų kiemų infrastruktūrai remontuoti, rekonstruoti, statyti, įskaitant ir projekto parengimą.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


2007–2013 metais Palangos miesto savivaldybėje įgyvendinamiems viešojo ir privataus sektoriaus turizmo projektams skirta beveik 52 mln. litų ES struktūrinių fondų parama. Palangos miesto savivaldybės administracija įgyvendino aktyvaus poilsio infrastruktūros plėtros projektus. Šiuo metu vykdo Birutės parko tvarkymo ir kempingo įrengimo darbus. Lietuvos dailės muziejui...


Palangos miesto policijos komisariato duomenimis, 2008-ieji daugeliu kriterijų pareigūnams buvo geresni nei 2007-ieji. Praėjusį ketvirtadienį ataskaitinio susirinkimo metu buvo paskelbti Palangos policijos komisariato darbo rezultatai už praėjusius metus.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius