UAB „Palangos vandenys“ direktorius Virgilijus Beržanskis: „2021-ieji mums buvo rekordiškai geri“

Linas JEGELEVIČIUS, 2022-01-02
Peržiūrėta
2544
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palangos miesto vandens įmonė, UAB „Palangos vandenys“, sparčią kurorto plėtrą itin gerai jaučia. „Pavyzdžiui, palyginus su 2020-ųjų metų lapkričiu, per 2021-ųjų lapkritį vandens suvartojimas mieste išaugo 5.5 procento. Tai – daug. Paradoksalu, bet žmonės, kurie paprastai atostogų važiuodavo ne į Palangą, o į užsienį, per koronaviruso pandemiją atostogavo mūsų kurorte ir, žinoma, vartojo vandenį,“ – „Palangos tiltui“ sakė UAB „Palangos vandenys“ direktorius Virgilijus Beržanskis.

–Kokie 2021 metai buvo jūsų įmonei?

–Kalbant apie vandens suvartojimą ir finansinę pusę, jie buvo labai geri. Net gi rekordiškai geri – nuo pat Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 1990-aisiais. Pajamų  nuolatinis didėjimas leido įmonei kone visą dešimtmetį išlaikyti beveik tas pačias paslaugų kainas. Infliacija, atlyginimų augimas buvo ženklūs, o vandens ir nuotekų tvarkymo kaina – gan pastovi.

–O kokią įtaką vandens kainai turės ženklus elektros brangimas?

–Tai – mūsų didelis rūpestis. „Palangos vandenys“ elektrą perka iš nepriklausomo elektros tiekėjo – ilgai mokėjome 4 su trupučiu cento už vieną kilovatvalandę. O šių metų pabaigoje – jau net 12 euro centų už 1 kWh. Jeigu elektros kaina nemažės, vandens brangimas yra neišvengiamas. 

Bet  UAB „Palangos vandenys“ siekia mąžinti vandens gamybos sąnaudas. 

Pavyzdžiui, jau pateiktame Savivaldybei įmonės trijų metų, 2022-2024, plėtros plane numatome keisti kai kurią seną įrangą, pavyzdžiui, orapučius, kurie sunaudoja itin daug elektros energijos. Jau vykdome pirkimą naujiems orapučiams įsigyti. Jie bus našesni ir sutaupys iki 50 procentų elektros energijos. O kai kuriuos senus įrenginius, pavyzdžiui, osmoso filtrus, kurie šalina kenksmingas priemaišas, šį rudenį pakeitėme.

–Kokias kitas priemones esate numatę įmonės 2022-2024 metų plėtros plane?

–Taupant elektros energiją, ketiname įsirengti saulės jėgaines – Būtingės valymo įrenginiuose ir čia, Austėjos g. 36, kur yra UAB „Palangos vandenys.“ Bendra instaliacinė galia bus apie 800 kilovatų. Tai kai kurios kitos vandens įmonės jau yra padarę. Visas projektas turėtų užtrukti apie metus. 

Mums saulės jėgainės nekainuos – jos dalinai bus finansuojamas europinėmis lėšomis, prie jų įrengimo prisidės ir patys saulės modulių gamintojai ir instaliuotojai. Bet mes turėsime pasirašyti ilgailaikę sutartį dėl mūsų saulės generuotos elektros supirkimo. Bet kuriuo atveju, ji bus pigesnė, nei ta, kurią mes matome rinkoje dabar, 2021-ųjų metų gale. 

Plėtros planas numato ir vandentiekio ir nuotekų tinklų plėtrą Palangos miesto savivaldybėje. Kiekvienais metais „Palangos vandenys“ sudaro apie 500 naujų sutarčių su naujais vartotojais, šiais metais – net truputį daugiau. Tai nuteikia optimistiškai. Bet naujos sutartys reikalauja ir daugiau mūsų resursų jas administruojant, įrengiant vandens skaitliukus. Plėtros planą padarėme savo jėgomis. Jį turės patvirtinti miesto savivaldybės Taryba.

–Kur kurorte artimiausiu metu laukti vandentiekio ir nuotekų tinklų plėtros?

–Pirmiausia – Didžiojoje ir Kurorto gatvėse, prie Klaipėdos plento. Mes turime leidimus visame tame kvartale tokius darbus atlikti. Kiekvienais metais atliekiame juos tam tikrame segmente jame. Dalį darbų jame finansuojame savo lėšomis, bet pastaraisiais metais ypač daug atsiranda privačių namų savininkų, kurie prašo juos atlikti komercine tvarka. Tokiais komerciniais užsakymais rūpinasi mūsų atskira brigada, kurioje dirba 5-6 žmonės. 2020 metais komercinių darbų atlikome už  200 tūkstančius eurų, šiemet – už apie 180 tūkstančius. 

–Kokius svarbesnius darbus UAB „Palangos vandenys“ planuoja 2022-aisiais?

–Jau vyksta ir bus tęsiami Šventosios vandens įrenginių modernizacijos darbai. Kitą vasarą joje jau turėtų veikti nauji vandens osmosiniai filtrai. Darbus Šventojoje atlieka UAB „Arionex LT“.

Kitais metais planuojame dvejų senų vandens rezevuarų, dvejų ir trijų tūkstančių kubinių metrų talpos, atnaujinimą. Vykstant kurorto gatvių rekonstrukcijai, mes taip pat kai kuriose atkarpose vykdysime vandentiekio ir nuotekų tinklų remontą. Didieji tokie darbai pagrindinėse miesto gatvėse jau yra atlikti.

Ar „Palangos vandenys“ 2021 metus baigia pelningai?

–Taip. Nes kaip minėjau, Palangoje vandens suvartojimas 2021 metais padidėjo šiek tiek daugiau kaip penkis procentus. Tai – daug.  Be to, Tarybos sprendimu, nuo šių metų pradžios pradėjome gauti pajamas už lietaus nuotekų tvarkymą ir priežiūrą savivaldybėje.

–Ar didės UAB „Palangos vandenys“ darbuotojų atlyginimai 2022-aisiais?

–Taip. Įmonėje veikia darbuotojų profsąjunga, turime kolektyvinę sutartį. Kiekvieną pavasarį vyksta derybos dėl darbuotojų atlyginimų dydinimo. Nedidinant jų, greičiausiai nebūtų įmanoma visų darbuotojų išlaikyti. Kai kurių mūsų darbuotojų specializacija – itin siaura, nebūtų paprasta juos pakeisti.

 

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Gruodžio mėnesį švietimo būklę analizuojantis žurnalas „Reitingai“ išleido naują numerį. Tai labai solidus ir atsakingai veikiantis leidinys, principingai palaikantis mokyklos pažangos kūrimą, palaikymą ir kritikuojantis švietime tebesitęsiančias ir pernelyg gausias vis dar dažnas sustabarėjimo, imitacijos  apraiškas. Gruodžio „Reitingų“ numeryje yra puikiausių pažangios ar kuriančios...


Nors 2022 m. būsto rinkai prasidėjo įprastai, metams įsibėgėjant situacija gerokai pasikeitė, o 2023-iuosius vystytojai, nekilnojamojo turto (NT) brokeriai ir finansuotojai pasitiko nusiteikę iššūkiams.


2022 -ieji, pagal kinų kalendorių, Vandens Tigro metai, buvo tigriški – agresyvūs, plėšrūs, nešini mirtį. O ką žada pasauliui ir Palangai 2023-ieji, pagal kinų kalendorių, Juodojo Vandens Triušio metai? „Palangos tiltas“ teiravosi įvairių palangiškių, kokie įvykiai 2022 metais jų gyvenime kėlė didžiausią rūpestį ir viltį? O ko be taikos pašnekovai tikisi iš Naujųjų metų? Žinoma, visų klausėme...


Palangos miesto vandens įmonė, UAB „Palangos vandenys“, sparčią kurorto plėtrą itin gerai jaučia. „Pavyzdžiui, palyginus su 2020-ųjų metų lapkričiu, per 2021-ųjų lapkritį vandens suvartojimas mieste išaugo 5.5 procento. Tai – daug. Paradoksalu, bet žmonės, kurie paprastai atostogų važiuodavo ne į Palangą, o į užsienį, per koronaviruso pandemiją atostogavo mūsų kurorte ir, žinoma, vartojo...


Ar šiais metais giltinė pasiglemš daugiau palangiškių negu pernai, kuomet rekordiškai daug miestelėnų, net 268, išėjo Anapilin? Kaip sakė „Palangos tiltui“ Vilma Vaitkuvienė, Palangos miesto savivaldybės administracijos Civilinės metrikacijos skyriaus Vedėjo pavaduotoja, iki šių metų spalio 20 d. savivaldybėje buvo užregistruota 210 mirusių asmenų.


Uždarosios  akcinės bendrovės „Palangos vandenys“ akcininkų dėmesiui   Pranešame, kad bendrovės direktoriaus sprendimu (2021 m. birželio 4 d. įsakymas Nr. V-67) 2021 m. birželio 25 d. 10 val. šaukiamas   UAB „Palangos vandenys“ neeilinis visuotinis akcininkų susirinkimas. Susirinkimo vieta – bendrovės buveinė, Austėjos g. 36, Palangoje. Bendrovės kodas 152447391....


Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) suderino UAB „Palangos vandenys" 2019–2021 metų investicijas, kurių vertė yra beveik 2,6 mln. Eur, bei Palangos miesto savivaldybės bendrovei perduotą ilgalaikį turtą, kurio vertė – daugiau nei 1,4 mln. Eur.


Kai kalbėjomės karštą rugpjūčio antrosios pusės dieną, Jono Pirožniko, Palangos paplūdimio gelbėtojų vado, telefonas ir racija mūsų 15 minučių pokalbio metu vis pypsėdavo, skambėdavo. „Taip dirbu visą vasarą,“ – šyptelėjo J. Pirožnikas. „Jūs – Palangos, Lietuvos vasaros sostinės, premjeras,“ – jam atsakiau. Pagyręs visus savo gelbėtojus...


Buvusio UAB „Palangos šilumos tinklai“ direktorius Rimantas Gliožeris buvo atleistas teisėtai, nusprendė Palangos miesto apylinkės teismo teisėja Diana Vercinskė. Ieškovas R. Gliožeris ir jo advokatas Alvydas Buta teismo prašė pripažinti, kad R. Gliožeris iš darbo buvo atleistas neteisėtai ir reikalavo, kad būtų priteista išeitinė išmoka...


Palangos miesto policijos komisariato duomenimis, 2008-ieji daugeliu kriterijų pareigūnams buvo geresni nei 2007-ieji. Praėjusį ketvirtadienį ataskaitinio susirinkimo metu buvo paskelbti Palangos policijos komisariato darbo rezultatai už praėjusius metus.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius