53-ioji Lietuvos karikatūrų paroda „Kursu žaliu smagiai galiu“ Palangoje

Palangos tiltas, 2021-08-02
Peržiūrėta
2074
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

53-ioji Lietuvos karikatūrų paroda „Kursu žaliu smagiai galiu“ Palangoje

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Palangos vasaros skaitykla kviečia į tradicinę, jau 53-iąją Lietuvos karikatūristų parodą „Kursu žaliu smagiai galiu“. Šios parodos tikslas – pasitelkus humorą pažvelgti į žmogaus santykio su gamta klaidas, daromą neigiamą poveikį ne tik aplinkai, bet ir patiems sau.

Džiugu, kad Europos žaliojo kurso temomis: ekologija, draugiška aplinkai veikla, energetika, klimato kaitos problemomis – susidomėjo net 42 Lietuvos dailininkai, kurie specialiai šiai parodai sukūrė 198 darbus.

Nejuokaudami pranešame, kad, žiūrėdami į karikatūras, juoktis galėsite tik dėvėdami veido kaukes, nes juokas yra „užkrečiamas“.

Aktualu: juokas stiprina sveikatą, jis ypač svarbus atgaunant jėgas po rimtų ligų. Yra mokslinių tyrimų, kurie rodo, kad juokas prisideda prie imuninės sistemos stiprinimo, padidina endorfinų kiekį (vienas iš „laimės hormonų“, natūralus nuskausminamasis), sumažina streso hormono – kortizolio – kiekį, mažina kraujo spaudimą.

Paroda taip pat publikuojama www.cartoons.lt, yra išleistas katalogas.

Parodos kuratoriai – Jonas Varnas ir Jonas Lenkutis.

Trumpai apie parodą: vyks liepos 4–26 d.

Palangos vasaros skaitykla (Vytauto g. 72, Palanga)

įėjimas laisvas

Jūsų komentaras:

Meras 2021-08-02 09:38 ([email protected] / IP: 162.158.203.31)
Gaila, paroda jau baigėsi.

Taip pat skaitykite

Rugsėjo 7 dieną į Palangos viešosios bibliotekos parodų salės erdvę tradiciškai atkeliauja 54-oji Lietuvos karikatūrų paroda.


Paklaustas, kodėl nekuriąs realistinių jūros atvaizdų, palangiškis menininkas Tomas Daukša, gyvenantis ir kuriantis sostinėje, o praėjusį rudenį Palangos kurorto muziejuje surengęs savo parodą „Prie Baltijos“, gūžteli pečiais: „Todėl, kad nejaučiu poreikio tiesiogiai atvaizduoti jūrą. Bet kada galiu nueiti ir ją pamatyti, o joks mano sukurtas atvaizdas neprilygs tikram pojūčiui.“ Vis tik jo...


Penktadienį, spalio 1 d., Palanga smagiai atšventė Palangos kultūros ir jaunimo centro šokių ansamblio „Bočiai“ kolektyvo „Bočiai“ 60 metų veiklos jubiliejų.


Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Palangos vasaros skaitykla kviečia į tradicinę, jau 53-iąją Lietuvos karikatūristų parodą „Kursu žaliu smagiai galiu“. Šios parodos tikslas – pasitelkus humorą pažvelgti į žmogaus santykio su gamta klaidas, daromą neigiamą poveikį ne tik aplinkai, bet ir patiems sau.


Palangos galerijoje "Ramybė" atidarytos dvi parodos: Šiuolaikinės autorinės juvelyrikos paroda "Simbiozė" ir tapybos paroda "Multivitaminai".


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.„Jūsų surengta paroda į Palangą atvežė ne tik šypsenas, bet ir saulę“, – dailininkams karikatūristams, surengusiems savo darbų ekspoziciją, sakė Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Palangos vasaros skaityklos vedėja Vanda Kliučininkienė.


„Gintarėlis“ smagiai atšventė Kovo 11-ąją

Rasa GEDVILAITĖ, 2010 03 16 | Rubrika: Miestas

Praėjusį trečiadienį, Kovo 11-osios išvakarėse, lopšelio-darželio „Gintarėlis“ auklėtiniai pakvietė savo tėvelius į smagią šventę paminėti būtent šią Lietuvai svarbią dieną. Renginyje skambėjo pačios gražiausios dainos, buvo deklamuojamos nuoširdžiausios eilės, vaikai smagiai sukosi šokių rateliuose, šventišką nuotaiką padovanoję ir susirinkusiems tėveliams.


Niekada nepailstantis ir nuolat kūrybinių minčių kupinas dramos sambūris „M – 3-ioji karta“ nesiilsi net vasarą. Jo vadovė Alma Pronckūnienė įkvepia vaikus įvairiausiems vaidmenims ir pažadina viduje glūdinčius aktorius. Vasarą jie sukūrė du filmukus, kurie mažiesiems aktoriams paliko gilius įspūdžius, o šis jų sunkus triūsas pastebėtas ne tik Lietuvoje. Praėjusią vasarą jų sukurtas...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas