„M – 3-ioji karta“ misija – skleisti lietuvišką žodį

Rasa GEDVILAITĖ, 2009-10-27
Peržiūrėta
2242
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Niekada nepailstantis ir nuolat kūrybinių minčių kupinas dramos sambūris „M – 3-ioji karta“ nesiilsi net vasarą. Jo vadovė Alma Pronckūnienė įkvepia vaikus įvairiausiems vaidmenims ir pažadina viduje glūdinčius aktorius. Vasarą jie sukūrė du filmukus, kurie mažiesiems aktoriams paliko gilius įspūdžius, o šis jų sunkus triūsas pastebėtas ne tik Lietuvoje. Praėjusią vasarą jų sukurtas filmukas „Žmogus ir aplinka“ pristatytas Italijoje. 

 

Palanga – Italijoje

Teatro vyresniosios mokytojos A.Pronckūnienės mokomi vaikai pasižymi atsidavimu savo pasirinktai veiklai ir puikiai moka atlikti visas jiems pavestas užduotis. Tai atsispindi ir visuose jų kuriamuose spektakliuose bei filmuose. Ypatingu universalumu išsiskyrė jų sukurtas darbas, skirtas Tarptautiniam kino festivaliui „Persevisioni 2“, kuris vyko Italijoje, Polgnano a Mare mieste liepos mėnesį. Šiame konkurse savo darbus demonstravo net 1500 dalyvių iš viso pasaulio, o palangiškiai buvo vieninteliai dalyviai iš Lietuvos. Jie savo filmuke „Creative variations 2009“ atskleidė kurorto teikiamus malonumus ir patys parodė savo gebėjimus kurti grožį ir juo džiuginti kitus.

 

Svarbi misija

Praėjusią vasarą įvykusi tarptautinė Baltijos jūros tvarkymo akcija, organizuota Lietuvos moksleivių sąjungos, atskleidė, kad A.Pronckūnienės mokiniams svarbu išsaugoti juos supantį grožį. Mokytojos išmokyti visuose darbuose įžvelgti misiją, jie uoliai saugo tai, kuo gyvena ir kas yra. Daug keliaudami moksleiviai susipažįsta su kitomis kultūromis, sugebėdami vertinti ir savąją. „Sulaukiame net padėkos už atvežtą lietuvišką žodį“, - pasidalijo mielais prisiminimais mokytoja. Pasak jos, tokie žodžiai labai veikia vaikų sąmonę ir jie ima suprasti savo veiklos prasmę. Mokytoja A.Pronckūnienė teigia, kad nuolat akcentuoja savo jauniesiems aktoriams, kokią svarbią misiją jie atlieka – nuveža lietuvišką žodį žmonėms, kurie labai jį vertina, nes neturi galimybės išgirsti.

Lapkritį planuojama kelionė į Kaliningradą taip pat sieks nudžiuginti lietuvišką kalbą praradusius žmones. Į ją ruošiasi 25 A.Pronckūnienės mokiniai.

 

Nebijantys išbandymų

Vaidybinius filmus kurdami su bendraamžiais iš Latvijos, Vokietijos, Prancūzijos, palangiškiai mielai dalyvauja ir lietuvių rengtuose konkursuose. Vasarą UAB „Bitė Lietuva“ organizuotas konkursas „LABAS siaubukai“ sulaukė ir jaunųjų A.Pronckūnienės mokinių dėmesio. Jie sukūrė filmą pavadinimu „Zychfrido pokštai“. Vaikai kūrė bauginančią dvi minutes trukusią sceną ir įgavo naujos patirties. „Mes sukuriam daug filmų, kurių tematika tokio amžiaus vaikams svetima, tačiau jie kažkaip persilaužia“, - teigia teatro vadovė.

 

Vaidinimo menas

Paklausta apie vaidinimo meną, A.Pronckūnienė teigė, jog vaidinti gali kiekvienas, tiesiog reikia atsipalaiduoti, „išpumpuoti energiją“, ir tas kamštis pokšteli. Pasinėrę į vaidinimo subtilumus, jaunieji aktoriai nustebina net patyrusius profesionalus. Mokytoja apgailestauja, kad netrukus neteks dešimtokų. „Mokau techninių dalykų ir mažiukus, teks suktis su jais“, - situaciją apibūdino gabi režisierė. Pripažindama, kad niekada nesimokė kino kūrimo paslapčių, moteris laikui bėgant įgudo ir atlieka savo užsibrėžtus tikslus iki galo. „Filmas turi būti idealus, nes nebegalima vėliau koreguoti, ne taip, kaip spektaklyje“, - kūrimo sunkumus įvardijo mokytoja. Džiaugdamasi, kad vaikai nebijo nei kūrybinei erdvei reikalingos aplinkos, kuri ne visuomet būna maloni, nei ilgų darbo valandų. Ji tikisi dar daug ateityje nuveikti gėrio ir meno labui. Mokytojos triūsą įvertino „Gintaro“ sanatorija, kuri jos filmus naudoja kaip mokymo priemonę.

Svarbų darbą dirbantys ir dėl to jaučiantys malonumą tiek aktoriai, tiek jų mokytoja sėkmingai skleidžia savo misiją, kurios reikšmę pajunta vis daugiau aktorystės menu besidominčių žmonių.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Vyrai, gimę vasarą, gali ne tik džiaugtis pramogomis lauke puikiu oru, bet ir gauti gimtadienio dovanas – nuostabu, tiesa? Tačiau išrinkti dovaną vyrui gali būti sunku. Pabandykite dovaną rinkti pagal gimtadienio sezoną, kad ji pradžiugintų bei būtų naudinga čia ir dabar! Atraskite dovanų idėjas vyrams, gimusiems vasarą.


Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Palangos vasaros skaitykla vėl atveria duris ir kviečia kartu pasitikti jau 56-ąją vasarą.


Visus metus nuoširdžiai dirbus sporto salėje, nesinorėtų, jog šiltasis sezonas pakoreguotų visą mūsų figūroje atsispindintį įdirbį, tačiau būtent šiuo laikotarpiu pagundų nebesilaikyti kruopštaus režimo kyla kone daugiausiai. Visgi, jei laiku pagausite save vis dažniau nukrypstant nuo įprastinio ritmo, labai ryškių pokyčių veidrodyje pavyks išvengti....


Su dideliais pokyčiais šią vasarą svečius pasitiks Šventoji – Savivaldybės taryba, tvirtindama šių metų miesto biudžetą, numatė visą šios aikštės rekonstrukcijai užbaigti reikalingą finansavimą.


Palangos paplūdimiai šią vasarą bus valomi moderniau.


Jau tradiciškai į šventę susirinkusi visa Palanga kartu su savo svečiais rytoj susės prie ilgiausio Lietuvoje „Palangos stalo“. Ir, besidalindama vaišėmis, aptars, kokia buvo vasara. „Palangos tiltas“, prisidėdamas prie šio rudeninio viščiukų skaičiavimo, nusprendė peržvelgti, kas per šią vasarą – ir ne tik sezono...


Artėjant Kovo 11-ajai, Lietuvos nepriklausomybės dienai, ne vienam mūsų kyla klausimas: o kaip aš pats suvokiu šią datą, ką man reiškia valstybė, pilietiškumas, patriotiškumas? Suaugusieji tai supranta ir suvokia vienaip, o jų minčių atspindžius galime išvysti ir laikraščių puslapiuose, ir interneto portaluose. O kaip tai suvokia auganti karta?...


M – tai režisierius Juozas Miltinis. Jis yra pirmoji karta, antroji – jo buvusi mokinė, dabar Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos mokytoja Alma Pronckūnienė, o 3-ioji karta – tai jos dramos sambūrio auklėtiniai. „Tokį pavadinimą dar 1999 metais sukūrė mano pirmoji laida. Kai jau mano auklėtiniai turės savo būrelį, galės pavadinti ketvirtąja...


Kiekvienas mūsų turime mėgstamą kavinę Palangoje. Prisipažinsiu, kad aš, jūsų Gurmanas Liežuvis, dažniausiai, ypač žiemą, užsuku į kavinę „1925”. Įsikūrusios J.Basanavičiaus gatvės pradžioje, išlaikiusios per beveik šimtą metų (įkurta buvo 1925 metais!!!), žiemą viliojančios židiniu, traškančiomis jame malkomis, geru maistu ir jaukiu „senelių...


Niekada nepailstantis ir nuolat kūrybinių minčių kupinas dramos sambūris „M – 3-ioji karta“ nesiilsi net vasarą. Jo vadovė Alma Pronckūnienė įkvepia vaikus įvairiausiems vaidmenims ir pažadina viduje glūdinčius aktorius. Vasarą jie sukūrė du filmukus, kurie mažiesiems aktoriams paliko gilius įspūdžius, o šis jų sunkus triūsas pastebėtas ne tik Lietuvoje. Praėjusią vasarą jų sukurtas...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius