Aiški kunigo jubiliato tragiškos žūties byla prokuratūrai tapo paini

Linas JEGELEVIČIUS, 2011-05-23
Peržiūrėta
1966
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Aiški kunigo jubiliato tragiškos žūties byla prokuratūrai tapo paini

83-ejų metų palangiškė Magdalena Ignotienė – guvi ir aristokratiškų, tarsi Anglijos karalienės, manierų moteris. Tačiau Palangos apylinkės prokurorei Nijolei Požarskienei ji – įkyruolė, kuri trukdo prokurorų darbą ir ramybę. „Prokuratūrai būtų geriausia, kad aš išleisčiau paskutinį kvapą – tuomet, nesant nukentėjusiems mano brolio kunigo žūties byloje, ji savaime būtų baigta“, - sako senolė. Palangos kunigo jubiliato Liudo Serapino tragiškos žūties byla, buvusi pradžioje tyrėjams gan aiški, per pusę metų nuo nelaimės prokuratūrai tapo sudėtinga ir paini. Ar kunigą mirtinai parbloškusio žinomo palangiškio verslininko Vido Buzo pinigai nupirks ir teisingumą byloje? Tik ar prokuratūra užriš palangiškių liežuvius, plakančius, kad Palangos teisėsauga „suka“ žinomą verslininką nuo pataisų kolonijos gulto?

 

 

Atrodė, kad tyrimas ilgai neužtruks

Priminsime skaitytojams, kad po nelaimės Palangos policijos komisariatas apie įvykį išplatino pranešimą, kuriame sakoma, kad automobilis ,,Mitsubichi Pajero” nereguliuojamoje pėsčiųjų perėjoje partrenkė staiga į ją išėjusį palangiškį L.S., gimusį 1923 metais. Po susidūrimo su pėsčiuoju automobilis ,,Mitsubishi Pajero” išvažiavo į priešpriešinę eismo juostą ir susidūrė su automobiliu ,,Renault Laguna”. Anonimis palangiškis policijos suvestinėje pasirodė esąs Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų 87-erių metų kunigas jubiliatas Liudas Serapinas, kuris vėliau ligoninėje nuo patirtų sužalojimų mirė.

Palangos miesto policijos komisariato vyriausioji tyrėja Julita Razmantienė, kuriai buvo pavesta atlikti eismo įvykio ikiteisminį tyrimą,  „Palangos tiltui“ tuomet sakė nemananti, kad tyrimas bus sudėtingas ir kad jis ilgai užtruks. „Yra įvykio liudininkai – tai labai palengvina tyrimą. Kiek yra jų iš viso, negaliu pasakyti, kol vyksta ikiteisminis tyrimas. Bet kuriuo atveju, atsakomybė tenka vairuotojui, juolab, kad įvykis įvyko pėsčiųjų perėjoje – reikėjo vairuotojui tinkamai įvertinti eismo sąlygas ir pasirinkti saugų greitį – negalima teisintis blogu oru. Jei tyrimas vyks sklandžiai, mėnesio pabaigoje jau turėtų jis būti baigtas“, - praėjusių metų gruodžio pradžioje žurnalistui sakė J. Razmantienė.

„Palangos tiltui“ „Aukso centro“ pardavėja žurnalistui sakė, kad, likus iki nelaimės kelioms sekundėms, pro langą stebėjusi senuką, einantį prie perėjos. „Jis ėjo per perėją. Senuką parbloškęs visureigis atvažiavo pakankamai greitai - nestabdydamas jis bandė prie perėjos aplenkti kitą automobilį. Po smūgio senukas nuskriejo apie 7-9 metrus, o visureigis, išlėkęs į priešpriešinę kelio pusę, susidūrė su kitu automobiliu“, - sakė pardavėja.

 

Nukentėjusios advokatė ir V. Buzas – kaimynai

Tačiau nors po nelaimės jau praėjo beveik pusmetis, nesudėtinga Policijos komisariato tyrėjai atrodžiusi kunigo žūties byla įstrigo Palangos apylinkės prokuratūros stalčiuose. Reikalaujant įtariamojo brangiems advokatams, atliekamos techninės ekspertizės, kurios, redakcijos žiniomis, galėtų piršti mintį, kad velionis kunigas neva ėjęs ne per perėją, arba per ją, bet, trumpindamas kelią, ėjęs įkypai gatvės. Vadinasi, pats kaltas dėl savo mirties.

Nukentėjusiąja byloje pripažinta velionio kunigo sesuo Magdalena Ignotienė neslepia, kad nepasitiki savo valstybės suteikta gynėja Ligija Marcinkiene, kuri, beje, yra kunigą nubloškusio verslininko Vido Buzo kaimynė – abu gyvena netoli vienas kito J.Simpsono gatvėje.

Ar tai nekelia nukentėjusios advokatės interesų konflikto?

Beje, prokuratūrai, noriai svarstančiai įtariamojo advokatų peršamą mintį, kad velionis galėjęs eiti ne per perėją, „Palangos tiltas“ galėtų pateikti perėjos ir Vytauto gatvės nuotraukas, kuriose aiškiai matyti, kad sniegas buvo nuvalytas tik prie priėjimo prie perėjos ir pati perėja?

Kaip galima manyti, kad 87-erių senukas kunigas būtų klampojęs per vos ne pusmetrines sniego sąnašas, o nėjęs per nuvalytą perėją?

Beje, ar buvo apklausta „Aukso centro“ pardavėja, kuri apie nelaimę papasakojo „Palangos tilto“ žurnalistui?

 

Kiekvienas ekspertas įvykį gali matyti kitaip

Palangos apylinkės prokuratūros vyriausioji prokurorė Nijolė Požarskienė negalėjo pateikti aiškių atsakymų, kodėl kunigo L. Serapino tragiškos žūties tyrimas taip ilgai nusitęsė.

„Prokuratūra stengiasi surasti maksimaliai daug liudytojų, kurie matė tragišką įvykį. Mūsų jau apklaustų liudytojų parodymai yra gan skirtingi. Taip pat techninėms ekspertizėms siekiame surinkti maksimaliai daug medžiagos, kad jos suteiktų objektyvų vaizdą. Gali dar prireikti iki triejų mėnesių atlikti visoms techninėms ekspertizėms ir liudytojams apklausti“, - sakė „Palangos tiltui“ N. Požarskienė. „Gali būti ir šimtas liudytojų, tačiau 99 iš jų gali situaciją matyti visai kitaip. Ekspertai turės aiškiai pasakyti, kada, prieš kiek laiko, kokiu greičiu važiuodamas įtariamasis stabdė savo automobilį“, - pridūrė vyriausioji prokurorė.

Anot jos, klausimus ekspertams turi teisę pateikti tiek nukentėjusioji, tiek įtariamasis V. Buzo advokatai.

Autoavarijoje žuvusio kunigo giminaičiai piktinasi, kad V. Buzo gynybos pateikti klausimai ne tik abejoja, ar senukas ėjęs per perėją, bet ir žemina velionio orumą – prašo ekspertų išsiaiškinti, ar senukas buvo tokio amžiaus, kad galėtų paeiti, ar nebuvo pusaklis, ar galėjo orientuotis aplinkoje.

„Baisu pagalvoti, kaip dabar po mirties norima jį su žemėmis sumaišyti, kad tik nuo kalėjimo V. Buzą „išsuktų“. Tegul prokurorė paklausia kiekvienos „davatkos“, o ne ekspertų, koks mano brolis guvus dar buvo“, - sakė M. Ignotienė.

Kalbėdama su žurnalistu, vyriausioji prokurorė nebuvo itin nusiteikusi kalbėti apie bylą, bet nešykštėjo skundų dėl byloje nukentėjusiąja pripažintos kunigo sesers M. Ignotienės.

„Nukentėjusioji keičia norus kiekvieną savaitę.  Pas prokurorą, kuruojantį tyrimą (Beną Leišį-aut.) ji užeina triskart per savaitę. Ji norėtų, kad jai būtų priteista materialinė kompensacija dėl brolio mirties, nors ji neturėjo brolio globėjos statuso. Velionis buvo palaidotas bažnyčios lėšomis, todėl jai jokia kompensacija nepriklauso. Galbūt ji galėtų būti ieškovė civiliniame ieškinyje dėl moralinės žalos atlyginimo, bet, tokiu atveju, jos advokatė turėtų surašyti ieškinį. Jos pretenzijos prokuratūrai yra nepagrįstos“, - sakė N. Požarskienė.

Prokurorei M. Ignotienė – įkyri, nežinanti, ko norinti senolė, bet ar ji, kaip kiekvienas Lietuvos pilietis, neturi teisės į teisingumą? Kad būtų išaiškintos brolio tragiškos nelaimės aplinkybės ir kad jos kaltininkas būtų nubaustas? Būtent to pirmiausia siekia velionio sesuo.

Palangos vyriausioji prokurorė įsitikinusi, kad byla pasieks teismą.

„Be abejo, pasieks teismą“, - neabejojo ji.

Kada tai įvyks, ir kokios ekspertų išvados pasieks teisėją, kol kas lieka neaišku.

Kaip patvirtino N. Požarskienė, V. Buzas lieka įtariamasis byloje.

 

Gamta – geriausia liudininkė

M. Ignotienė piktinasi, kad tragišką avariją sukėlęs Palangos verslininkas iki šiol neatsiprašė jos ir artimųjų, kad įtariamajam nebuvo atimtos vairuotojo teisės.

Senolė guodėsi žurnalistui, kad miesto prokuratūroje nesusilaukė supratimo.

„Vyriausioji prokurorė šaukė, kad aš neturiu jokių teisių. Bylą tyręs prokuroras Benas Leišys tyrimo pradžioje ramino mane, kad mano brolį pražudęs V. Buzas gaus, ko nusipelnė. B. Leišys visąlaik man sakė, kad brolis ėjo per perėją, bet dabar ir B. Leišys aprimo –aiškina, kad atsirado liudininkų, kurie matė brolį einant ne per perėją. „Viskas yra „sukama“ V. Buzo naudai. Norima mano brolį apkaltinti, kad jis pats kaltas dėl savo žūties. Jį operavusiam Klaipėdos chirurgui mano brolis pasakė: „Aš ėjau per perėją, kai mane partrenkė“. Aišku, byla yra žlugdoma iš viršaus“, - įsitikinusi senolė.

Velionio sesuo sako, kad liudininkų ieškoti nereikia: „Pati gamta yra geriausia liudininkė. Visą žiemą buvo atkasta tik priėjimas prie perėjos ir pati perėja. Aš šimtąkart su savo broliu kunigu esu ėjusi iš klebonijos į bažnyčią – jis eidavo prie perėjos kaip prie altoriaus. Kaip kam nors gali šauti mintis, kad toks senukas kaip mano brolis galėjo kopti į pusnis ar eiti įstrižai gatvės, jei tik perėja buvo nuvalyta?“ – stebisi prokuratūros tyrimu palangiškė.

M. Ignotienei atrodo, kad jai valstybės priskirta gynėja L. Marcinkienė gina ne jos interesus, o V. Buzo.

„Žinau, ką sakau. Abu yra artimi kaimynai. Ranka ranką plauna. Visi man Palangoje pritaria, kad verslininkas V. Buzas su savo ryšiais tą bylą sužlugdys. Prokuratūra tyčia ekspertizes vilkina. Tol, kol savo kojas pakratysiu. Jau  nežinau, ką daryti, kur ir kaip teisingumo ieškoti“, - sielojosi senolė.

L. Marcinkienė atsisakė komentuoti bylos eigą „Palangos tiltui“. „Bus atliekamos ekspertizės. Kada byla bus baigta, priklauso nuo prokuratūros“, - nekalbi buvo valstybės paskirta gynėja.

Bet advokatė sukruto ginti save, paklausus, ar ji yra artima  V. Buzo kaimynė.

„Taip, mes esame kaimynai. Bet aš neturiu jokių interesų su V. Buzu. Jeigu kiltų mano, kaip advokatės, interesų konfliktas, nusišalinčiau nuo atstovavimo savo klientei“,  - teigė advokatė.

Nors velionio kunigo sesuo paskutiniu metu skundžiasi suprastėjusia sveikata, ji pasiryžusi pasiekti generalinę prokuratūrą ir šalies prezidentę, kad brolį pražudęs verslininkas sulauktų atpildo.

„Kai brolis buvo dar gyvas, aš jam prisiekiau: „Tu mane gini, ir aš tave iki gyvenimo galo ginsiu. Tą aš ir darau. Tik mirtis mane sustabdys ieškant teisybės“, - sakė  M. Ignotienė.

Jūsų komentaras:

2012-09-17 09:26 (IP: 78.63.45.78)
Oho kas per zmogus ta Marcinkiene,jokios etikos,jokios kulturos,tokio lygio aferistes pasaulis jau senai nemate!!!Kaip tokie zmones gali buti advokatais,tai tik Lietuvoj tai imanoma,man truksta zodziu!!!

Taip pat skaitykite

Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo (LVAT) teisėjų kolegija trečiadienį paskelbė nutartį byloje dėl reikalavimo užtikrinimo priemonės taikymo, rašoma pranešime žiniasklaidai.


Teismas Kretingai iš sutartį pažeidusio, manekenės tragiškos mirties byloje išžaginimu kaltinamo gydytojo priteisė nuostolių atlyginimą bei baudą Klaipėdietės manekenės Dovilės Didžiūnaitytės tragiškos mirties byla liepos viduryje pagaliau buvo imta nagrinėti iš esmės. Klaipėdos apylinkės teismą pasiekusi byla nagrinėjama jau antrus metus. Ričardas Pinikas ir...


Ne, 90 metų per Velykas sulaukęs palangiškis tremtinys Jurgis Poška gegužę mirė ne nuo koronaviruso pandemijos. Tačiau jo dukra, Irena Poškaitė, įsitikinusi, kad jeigu nebūtų buvę „kovido“ ir jo sukeltos panikos, jos guvus, darbštus ir blaivaus proto tėtis galbūt ir šimto metų būtų sulaukęs.


Ne, 90 metų per Velykas sulaukęs palangiškis tremtinys Jurgis Poška gegužę mirė ne nuo koronaviruso pandemijos. Tačiau jo dukra, Irena Poškaitė, įsitikinusi, kad jeigu nebūtų buvę „kovido“ ir jo sukeltos panikos, jos guvus, darbštus ir blaivaus proto tėtis galbūt ir šimto metų būtų sulaukęs.


Siekęs kunigo kelio tapo konfliktų sprendimų žinovu

Vaidilė GEDMINAITĖ, 2015 11 02 | Rubrika: Miestas

Jau beveik penkerius metus Palangoje gyvenantis Kęstutis Trakšelys galėtų pasigirti itin ryškia gyvenimo istorija: siekęs kunigo kelio Telšių kunigų seminarijoje, o vėliau Romoje, studijas metė, aiškindamas, kad „kiekvienas mūsų tam tikru laiku sulaukiame kažkokių pašaukimų“, kurie vėliau gali išblėsti. Teologijos studijas į filosofijos...


Vos prieš daugiau kaip mėnesį susitikime su palangiškiais Aplinkos ministras Valentinas Mazuronis, pakartojęs, kad Šventojoje iškilęs daugiaaukščių namų kompleksas „Elija“ turi būti nugriautas dėl neva pažeistų aukštingumo reikalavimų, privalo prikąsti liežuvį: Vaidas Šimaitis, „Elijos“ vystytojas, švenčia...


Olandai taip lengvai atsakomybės neišvengs – Klaipėdos apygardos prokuratūra, išnagrinėjusi nukentėjusiųjų atstovų skundus dėl Palangos miesto apylinkės prokuratūros praėjusių metų gruodžio 30 dienos nutarimo nutraukti ikiteisminį tyrimą dėl darbų saugos ir sveikatos apsaugos darbe reikalavimų pažeidimo, nutarė tyrimą dėl incidento Palangos atrakcionuose atnaujinti....


Šią savaitę  kurorto visuomenė, menanti prieš metus, gruodžio  6 -ąją, sunkiai sužaloto, o kitą dieną ligoninėje užgesusio šviesios atminties  87 -erių metų kunigo jubiliato Liudo Serapino dvasinį palikimą, rytoj dalyvaus jo atminimui skirtose šv. Mišiose. Kol Palangos miesto prokuratūros vyriausioji prokurorė Nijolė Požarskienė...


83-ejų metų palangiškė Magdalena Ignotienė – guvi ir aristokratiškų, tarsi Anglijos karalienės, manierų moteris. Tačiau Palangos apylinkės prokurorei Nijolei Požarskienei ji – įkyruolė, kuri trukdo prokurorų darbą ir ramybę. „Prokuratūrai būtų geriausia, kad aš išleisčiau paskutinį kvapą – tuomet, nesant nukentėjusiems mano brolio kunigo žūties byloje, ji savaime būtų baigta“, - sako...


87-erių metų kunigo jubiliato Liudo Serapino mirtis ir jo palydos šiandien į paskutinę žemišką kelionę – pokalbių temos, kurios pastarosiomis dienomis buvo daugybės palangiškių lūpose. Kuklaus, bet didele tikėjimo ugnimi degusio žmogaus dvasia, pagerbiant velionį, kartu parklupdė net nesutaikomus politinius priešininkus. Net tuos, kurie iki šiol niekada ar labai retai praverdavo bažnyčios...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius