Kunigo jubiliato žūties byloje ekspertai šią savaitę paskelbs išvadas

Linas JEGELEVIČIUS, 2011-12-05
Peržiūrėta
1911
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kunigo jubiliato žūties byloje ekspertai šią savaitę paskelbs išvadas

Šią savaitę kurorto visuomenė, menanti prieš metus, gruodžio 6-ąją, sunkiai sužaloto, o kitą dieną ligoninėje užgesusio šviesios atminties 87-erių metų kunigo jubiliato Liudo Serapino dvasinį palikimą, rytoj dalyvaus jo atminimui skirtose šv. Mišiose. Kol Palangos miesto prokuratūros vyriausioji prokurorė Nijolė Požarskienė aiškina, kad į Vilnių dirbti išvykus bylą kuravusiam prokurorui Benui Leišiui, „nėra kam ja pasidomėti“, tai padarė šių eilučių autorius: vakar „Palangos tilto“ žurnalistui Lietuvos Teismo ekspertizių centre pavyko sužinoti, kad šią savaitę bus baigtos rašyti ekspertizių išvados, ir jos bus išsiųstos Palangos prokuratūrai. Ar byla jau artimiausiu metu pasieks teismą?

 

Tyrimas neatrodė ilgas

Prieš metus, gruodžio 6-ąją, automobilis ,,Mitsubishi Pajero” pėsčiųjų perėjoje Vytauto gatvėje, ties parduotuve „Aukso centras“, partrenkė į perėją išėjusį kunigą L. Serapiną. Po susidūrimo su pėsčiuoju automobilis ,,Mitsubishi Pajero”, vairuojamas žinomo palangiškio verslininko Vido Buzo, išvažiavo į priešpriešinę eismo juostą ir susidūrė su automobiliu ,,Renault Laguna”. 87-erių metų kunigas jubiliatas L. Serapinas nuo avarijoje patirtų sužalojimų kitądien ligoninėje mirė.

Tyrimo pradžioje šnekinta Palangos miesto policijos komisariato vyriausioji tyrėja Julita Razmantienė, kuriai buvo pavesta atlikti eismo įvykio ikiteisminį tyrimą, „Palangos tiltui“ sakė nemananti, kad tyrimas bus sudėtingas ir kad jis ilgai užtruks. „Yra įvykio liudininkų – tai labai palengvina tyrimą. Bet kuriuo atveju, atsakomybė tenka vairuotojui, juolab, kad įvykis įvyko pėsčiųjų perėjoje – reikėjo vairuotojui tinkamai įvertinti eismo sąlygas ir pasirinkti saugų greitį – negalima teisintis blogu oru. Jei tyrimas vyks sklandžiai, mėnesio pabaigoje jau turėtų jis būti baigtas“, – praėjusių metų gruodžio pradžioje žurnalistui sakė J. Razmantienė.

„Palangos tiltui“ „Aukso centro“ pardavėja, nenorėjusi atskleisti savo pavardės, žurnalistui, apsilankiusiam įvykio vietoje, sakė: „Senukas ėjo per perėją. Senuką parbloškęs visureigis atvažiavo pakankamai greitai – nestabdydamas jis bandė prie perėjos aplenkti kitą automobilį. Po smūgio senukas nuskriejo apie 7-9 metrus, o visureigis, išlėkęs į priešpriešinę kelio pusę, susidūrė su kitu automobiliu“, – sakė pardavėja.

Atrodo, kad liudininkų parodymai kunigo žūties byloje, jeigu ji kada nors pasieks teismą, galbūt net neturės lemiamos reikšmės – V. Buzo gynėjai „verčiasi per galvą“ siekdami, kad ekspertizės centro išvados taptų pagrindiniu įrodymu byloje. Kokios jos bus, paaiškės jau artimiausiu metu.

 

Išvykus prokurorui į Vilnių nėra kam pasidomėti

Tačiau, nors po nelaimės jau praėjo metai, nesudėtinga policijos komisariato tyrėjai atrodžiusi kunigo žūties byla įstrigo – reikalaujant Palangos miesto apylinkės prokuratūrai, teismo ekspertizės centrui šių metų gegužės pradžioje buvo pateikti prašymai atlikti eismo įvykio ekspertizę.

Nepaisant liudininkų tvirtinimų, kad verslininko automobilis važiavo dideliu greičiu, V. Buzo advokatai taip pat prašo teismo ekspertizės centro ekspertų atsakyti į senus ir naujus klausimus, kurie perša mintį, kad velionis kunigas neva ėjęs ne per perėją, arba per ją, bet, trumpindamas kelią, ėjęs įkypai gatvės. Vadinasi, pats kaltas dėl savo mirties.

„Jokių naujienų šioje byloje nėra. Ji yra išsiųsta teismo ekspertizės centrui. Nežinau, kada bus atlikti visi tyrimai, atsakyta į visus klausimus. Kol negausiu bylos su ekspertizės išvadomis, sunku spėlioti, kada byla pasieks teismą. Bet nematau pagrindo abejoti, kad ji nepasiektų teismo. Bylą kuravęs prokuroras (Benas Leišys, – aut.) išvyko dirbti į Vilnių, todėl dabar kaip ir nėra kam labiau byla pasidomėti – kada ir kaip teismo ekspertizės centre bus atliktos numatytos ekspertizės. Neturime jokių svertų kaip nors paspartinti ekspertizes“, – „Palangos tiltui“ vakar sakė Palangos miesto apylinkės vyriausioji prokurorė N. Požarskienė.

Kalbinta šių eilučių autoriaus dar gegužės pabaigoje, ji sakė „gali dar prireikti iki trejų mėnesių atlikti visoms techninėms ekspertizėms ir liudytojams apklausti“.

Vadinasi, atsakymų prokuratūra tikėjosi sulaukti praėjusios vasaros pabaigoje. Šiandien, kaip žinia, jau gruodis.

Vakar „Palangos tilto“ žurnalistas, paskambinęs į Lietuvos Teismo ekspertizių centrą, išgirdo įdomių žinių: „Ekspertizių išvados jau yra baigiamos rašyti. Jos turėtų būti baigtos surašyti dar šią savaitę. Jos bus iškart išsiųstos Palangos miesto prokuratūrai“, – sakė centro Ryšių su visuomene vyriausioji specialistė Gitana Barkauskaitė.

Ar byla jau artimiausiu metu pasieks teismą?

 

Rašė skundą prokuratūrai, atsakymo negavo

Miesto prokuratūra ekspertizių centrui yra pateikusi 7 klausimus dėl autoįvykio aplinkybių. Kalbama, kad dar daugiau jų yra pateikusi kunigą sunkiai sužalojusio V. Buzo gynyba.

Velionio sesuo dar vasarą kreipėsi į miesto prokuratūrą dėl ikiteisminio tyrimo vilkinimo ir ekspertizės skyrimo nepagrįstumo.

„Byloje ikiteisminis tyrimas vyksta labai vangiai. Ikiteisminis tyrimas tęsėsi daugiau kaip penkis mėnesius. Per šitokį bylos vilkinimą liudytojai pakeitė parodymus; iš karto nebuvo paskirta ekspertizė, kas pažeidžia protingumo kriterijus atitinkantį terminą, pareigūnai renka bylai nereikšmingus įrodymus, kurie turi naudos įtariamojo pusei. Nėra tinkamai ginami mano, kaip nukentėjusiosios, interesai, pateikus klausimus yra pateikiami tik formalūs atsakymai. Ikiteisminio tyrimo byloje esantys dokumentai ir įrodymai yra pakankami, yra nustatytos visos bylai reikšmingos aplinkybės, kad būtų pradėtas teisminis nagrinėjimas, todėl ekspertizė yra visiškai netikslinga“, – M. Ignotienė šių metų gegužės pabaigoje rašė skundą Palangos miesto prokuratūrai, kai ši kreipėsi į ekspertizių centrą atlikti autoįvykio ekspertizes.

84-erių metų velionio sesuo atsakymų iš prokuratūros nesulaukė.

 

Ekspertizės klausimai žeidžia

Autoavarijoje žuvusio kunigo giminaičiai piktinasi, kad V. Buzo gynybos pateikti klausimai ne tik abejoja, ar senukas ėjęs per perėją, bet ir žemina velionio orumą – prašo ekspertų išsiaiškinti, ar senukas, būdamas 87-erių metų, galėjo eiti „ramiu žingsniu“, ar galėjo eiti „greitu žingsniu“.

„Baisu pagalvoti, kaip dabar po mirties norima jį su žemėmis sumaišyti, kad tik nuo kalėjimo V. Buzą „išsuktų““, – vasarą sakė M. Ignotienė.

Tada senolė guodėsi žurnalistui, kad miesto prokuratūroje nesusilaukė supratimo.

„Vyriausioji prokurorė sakė, kad aš neturiu jokių teisių. Bylą tyręs prokuroras B. Leišys tyrimo pradžioje ramino mane, kad mano brolį pražudęs V. Buzas gaus, ko nusipelnė. B. Leišys visąlaik man sakė, kad brolis ėjo per perėją, bet jau ir B. Leišys aprimo – aiškina, kad atsirado liudininkų, kurie matė brolį einant ne per perėją. Viskas yra „sukama“ V. Buzo naudai. Norima mano brolį apkaltinti, kad jis pats kaltas dėl savo žūties“, – buvo įsitikinusi senolė.

Jos vertinimas dėl užsitęsusio ikiteisminio tyrimo nepasikeitė: „Netikiu, kad byla pasieks teismą. Viskas yra vilkinama ir „užtušuojama“. Man net pasakė vienas protingas žmogus: „Tu geriau tylėk, nes esi tuščia vieta“, – sakė vakar „Palangos tilto“ žurnalistui M. Ignotienė.

Gavusi nepalankias ekspertų išvadas, ji svarsto galimybę teisingumo ieškoti generalinėje prokuratūroje.

 

Aplanko sapnuose, kai sunku

Po „Palangos tilto“ straipsnio praėjusių metų gegužės pabaigoje apie lėtą ikiteisminį tyrimą, velionio sesers interesus atstovavusi valstybės paskirta gynėja Ligija Marcinkienė atsisakė L. Serapino bylos, ją pakeitė advokatas Aleksandras Jokūbauskas.

„Kažin ar jis ką nors gali padaryti. Paskutinį kartą su advokatu šnekėjausi prieš porą savaičių – jis man patarė laukti ekspertizių išvadų. Man jau dabar aišku, kad jos bus nepalankios mano broliui kunigui“, – sakė senolė.

Žurnalistui vakar nepavyko susisiekti su A. Jokūbausku.

Rytoj, šeštą valandą, Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje bus aukojamos šv. Mišios už velionio kunigo sielą. M. Ignotienė kviečia visus, menančius jos brolio šviesų atminimą, jose dalyvauti.

Guvaus proto moteris prisipažįsta, kad brolio žūtis sutrikdė jos sveikatą.

„Nemiga mane po Liudo laidotuvių kamuoja“, – sakė palangiškė. Ji teigė, kad velionis ją nedažnai sapnuose aplankąs. „Aplanko mane tuomet, kai man labai sunku. Kai brolis buvo dar gyvas, aš jam prisiekiau: „Tu mane gini, ir aš tave iki gyvenimo galo ginsiu. Tą aš ir darau. V. Buzui nenoriu nei kerštauti, nei atleisti, nors kai kalbu „Tėve, mūsų“, regis, visiems atleidžiu. Tenoriu tik teisingumo. Tik mirtis mane sustabdys ieškant teisybės“, – sakė  M. Ignotienė.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palanga – vienas iš seniausių Lietuvos miestų – švenčia 770 metų jubiliejų.


„Palangos tiltui“ paskelbus Savivaldybės nepatvirtintą informaciją, kad konkursą užimti Palangos sporto centro (PSC) direktoriaus pareigoms laimėjo PSC direktoriaus pavaduotojas, miesto Tarybos narys Saulius Simė ir paprašius Savivaldybės pakomentuoti konkurso rezultatus, redakcija sulaukė Savivaldybės mero patarėjos Jurgitos Vanagės skambučio. „Kol kas negalime komentuoti – vyksta (Palangos...


Rugsėjo pradžioje pradėta Palangos oro uosto aerodromo modernizacija jau pasiekė baigiamąją dalį: šiuo metu jau baigti visi pagrindiniai darbai, pakeisti tūkstančiai kvadratinių metrų įvairių dangų, atnaujintas kilimo-tūpimo takas, kitos aerodromo dalys, sumontuota paviršinių nuotekų surinkimo sistema bei požeminiai elektros tiekimo lėktuvams įrenginiai. Atlikus būtinas patikros procedūras -...


Kitą savaitę Palangą pasieks antroji vakcinų nuo COVID-19 siunta

"Palangos tilto" informacija, 2021 01 27 | Rubrika: Miestas

Jau netrukus – kitą savaitę – Palangą pasieks antroji vakcinų nuo COVID-19 ligos siunta. Kurortui šįkart paskirta 270 dozių. Vakcinos paskirstytos sveikatos priežiūros paslaugas teikiančioms miesto įstaigoms bei kitoms prioritetinėms grupėms.


Jau šią savaitę Palangą pasieks pirmosios vakcinos nuo COVID-19 bei bus pradėti skiepyti Operacijų vadovo sprendimu numatytoms prioritetinėms grupėms priklausantys darbuotojai bei gyventojai. Palanga pirmuoju etapu gaus 210 dozių vakcinos.


Jau netrukus Vytauto gatve automobiliai važiuos tik viena kryptimi – iš šiaurės į pietus. Dalis gatvės (dvipusiam eismui skirta juosta) bus atiduota dviratininkams. Neabejojama, jog įsigaliojus naujajai eismo tvarkai miesto centrinėje gatvėje, kurortas taps ekologiškesnis, o eismas vienoje iš pagrindinių Palangos gatvių – saugesnis ir patogesnis....


Šią savaitę  kurorto visuomenė, menanti prieš metus, gruodžio  6 -ąją, sunkiai sužaloto, o kitą dieną ligoninėje užgesusio šviesios atminties  87 -erių metų kunigo jubiliato Liudo Serapino dvasinį palikimą, rytoj dalyvaus jo atminimui skirtose šv. Mišiose. Kol Palangos miesto prokuratūros vyriausioji prokurorė Nijolė Požarskienė...


83-ejų metų palangiškė Magdalena Ignotienė – guvi ir aristokratiškų, tarsi Anglijos karalienės, manierų moteris. Tačiau Palangos apylinkės prokurorei Nijolei Požarskienei ji – įkyruolė, kuri trukdo prokurorų darbą ir ramybę. „Prokuratūrai būtų geriausia, kad aš išleisčiau paskutinį kvapą – tuomet, nesant nukentėjusiems mano brolio kunigo žūties byloje, ji savaime būtų baigta“, - sako...


87-erių metų kunigo jubiliato Liudo Serapino mirtis ir jo palydos šiandien į paskutinę žemišką kelionę – pokalbių temos, kurios pastarosiomis dienomis buvo daugybės palangiškių lūpose. Kuklaus, bet didele tikėjimo ugnimi degusio žmogaus dvasia, pagerbiant velionį, kartu parklupdė net nesutaikomus politinius priešininkus. Net tuos, kurie iki šiol niekada ar labai retai praverdavo bažnyčios...


Kaip rašė „Palangos tiltas“, Žvejų g.42 namo gyventojų skundą dėl galimai vagiamos elektros energijos iš bendro naudojimo tinklų ikiteisminį tyrimą atlikęs Palangos miesto apylinkės prokuroras Gintas Pikčiūnas nutraukė,  nes konstatuota, jog nepadaryta veika, turinti nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių. Pastarąjį prokuroro sprendimą  apskundė minėto daugiabučio...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius