Ar tikrai Kalėdos turi būti brangios? Keli paprasti patarimai, kaip sutaupyti per didžiąsias šventes

***, 2019-12-16
Peržiūrėta
1515
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Lietuviai – tikri išlaidautojai. Tyrimai rodo, kad lietuviai santaupų neturi, tačiau nepritekliaus taip pat nejaučia. Ypač prieš didžiąsias žiemos šventes pinigų negailima nei dovanoms, nei maistui, nei gėrimams. Net ir sunkiau besiverčiantys žmonės yra linkę paišlaidauti. Bet ar tikrai verta? Po Naujųjų metų šventės greitųjų kreditų bendrovės visada trina rankomis, nes pas juos plūsta savo finansų nesugebėję suvaldyti žmonės.

Ką daryti, kad sėdant prie Kūčių stalo kišenėse nešvilpautų vėjai? Siūlome šiuos kelis taupymo patarimus, kurie padės sutaupyti besiruošiant žiemos šventėms. Svarbiausia ne tik juos žinoti, bet ir laikytis, neatidedant sekančiam pirmadieniui, mėnesiui ar naujiems metams.

Kalėdinio biudžeto nusistatymas

Nusistatykite Kalėdinį biudžetą ir stenkitės jo neviršyti, o kad būtų paprasčiau suskirstykite jį į kelias dalis:
1. Dovanos;
2. Namų papuošimas;
3. Maistas ir gėrimai.

Jeigu jūsų Kalėdinis biudžetas yra 200 eurų, dėkite visas pastangas, kad išleistumėte kuo mažiau, o jei paišlaidavote vienoje dalyje, pasispauskite kitoje. Kaip tai daroma? Jei išleidote daugiau dovanoms, teks pirkti mažiau gėrimų, o galbūt kukliau pasipuošti namus. Žinoma, pasitaikys ir nenumatytų išlaidų, bet jei biudžeto neviršysite, nenumatytos išlaidos skaudžiai per kišenę nekirs.

Sudarykite pirkinių sąrašą ir ieškokite žemesnių kainų, akcijų bei nuolaidų

Galite tai daryti ant popieriaus, o taip pat ir naudodamiesi išmaniuoju telefonu, nes tokių pirkinių sąrašų programėlių tikrai yra ne viena. Svarbiausia, kad sąrašas būtų kiek įmanoma tikslesnis. Jį galite suskirstyti į kelias dalis: Kūčių vakarienės sąrašas, dovanų sąrašas, papuošimų, gėrimų ir t.t. Kūčių vakarienės ir dovanų sąrašai paprastai būna patys ilgiausi. Ypač maisto prekių, todėl jam skirkite daugiausiai dėmesio. Pirkinių sąrašą sudarykite kuo anksčiau, o ne paskutinę savaitę ar tuo labiau likus kelioms dienoms iki švenčių.

Turint sąrašą, prasideda „rimtoji“ dalis. Vietoj to, kad su sąrašu lėktumėte tiesiai į artimiausią parduotuvę, negailėkite laiko akcijų ir nuolaidų paieškai. Internete yra ne vienas tam pritaikytas tinklapis, pavyzdžiui raskAkcija.lt  Ten rasite visų Lietuvoje esančių prekybos tinklų akcijų ir nuolaidų leidinius. Tokiu būdu labai paprastai pamatysite, kur yra žemesnės kainos, geresnės akcijos, didesnės nuolaidos ir kur bei kada labiausiai apsimoka važiuoti. Visi pagrindiniai prekybos tinklai kovoja tarpusavyje dėl pirkėjų ir tikrai prieš šventes būna labai daug akcijų. Šis patarimas pasitarnaus ir perkant dovanas, kadangi didžiųjų prekybos tinklų parduotuvėse gausu ir dovanoti tinkamų prekių. Maisto produktus ir dovanas rekomenduojama pirkti būtent tokių akcijų metu, tada galima sutaupyti tikrai nemažai.

Rinkdamiesi dovanas, nepamirškite palyginti jų kainų, o tai padaryti labai paprasta. Įvedinėkite norimų prekių pavadinimus į paiešką internete ir lyginkite kainas. Čia turite dar daugiau šansų sutaupyti.

Apsipirkimo vietų ir maršruto planavimas

Paprastai daug laiko ir pinigų išleidžiama, kai nėra iki galo suplanuota apsipirkimo logistika. Tai yra jūsų pirkinių vietų ir maršruto planas. Kur ir kada reikia nuvažiuoti, ką paimti, iš kur atvežti, kur nuvežti ir t.t. Manote, kad kamščiuose praleistos valandos nieko nekainuoja? Klystate. Jos turi įtakos transporto išlaidoms ir impulsyviems pirkiniams, kai jau nebelieka kantrybės nupirkti suplanuotus pirkinius, spjaunama į kainas ir biudžetus ir perkama, kas papuolė pirmoje pasitaikiusioje vietoje.

Gal kartais labiau apsimoka pasivažinėti ir visuomeniniu transportu? Visos šeimos kelionė iš vieno miesto į kitą gal ir neatsiperka, tačiau, kai reikia važinėti vienam žmogui, tikrai vertėtų pagalvoti, ar tolimesnė kelionė automobiliu bus iš tikrųjų pigesnė.

Galite skaičiuoti ir laiko bei kainos santykį. Tai santykis, kuris parodo, kiek laiko užtrunkate apsipirkdami. Kuo laiko mažiau, tuo geriau, nes bendras Kalėdinis biudžetas nesikeičia.

Žinoma šiais laikais daugiausiai sutaupysite apsipirkdami internetinėse parduotuvėse. Kai kuriose iš jų perkant už didesnę pinigų sumą prekes jums pristatys nemokmai arba vos už kelis eurus. Bet kuriuo atveju tai yra kur kas geresnis sprendimas, nei sugaištas laikas, praleistas transporto kamščiuose važiuojant atsiimti poros prekių iš el. parduotuvės sandėlio.

Pradėkite apsipirkinėti kuo anksčiau

Šis patarimas turi dvi prasmes. Viena jų reiškia, kad apsipirkinėti reikia likus kuo daugiau laiko iki švenčių. Kita prasmė yra kur kas tiesmukesnė – į prekybos centrus, parduotuves eikite iš ryto. Nuo pietų ten prasideda chaosas, nes daugelis išnaudoja savo pietų pertraukas apsipirkimui. Taigi 12 - 14 valandą prekybos centruose žmonių padaugėja, eilės pailgėja. Taip pat daugiau žmonių užeina nuo 17 iki 19 valandos. Tada visi dirbantieji po darbo su vaikais skuba į prekybos centrus. Optimalus laikas apsipirkti yra 8 - 10 valanda ryto arba 21 - 22 valanda vakaro. Taip sugaišite mažiau laiko, patirsite mažiau streso, priimsite mažiau neteisingų sprendimų.

Atsakingai planuokite perkamo maisto kiekį

Šeimos Lietuvoje išleidžia maistui daugiau, nei to joms reikia. Kodėl? Priežastis paprasta – perkama per daug maisto, kurio nesugebama suvalgyti. Už liekanas niekas nekompensuoja, todėl išmestas maistas - nuostoliai. Kai ruošiatės Kūčių stalui, būtinai kuo tiksliau suplanuoti savo patiekalus ir valgančiųjų skaičių. Tai ypač aktualu tiems, kas Kūčias švenčia namie, o paskui važinėja į svečius pas gimines ir draugus. Tada namie šaldytuve paliekama krūva maisto, kurio suvalgyti neįmanoma ir tenka jį išmesti. O liūdniausia tai, kad kiek vėliau Naujųjų metų šventei iš naujo perkami maisto produktai, gaminami įvairūs patiekalai, kurių dalis dėl tų pačių priežasčių keliauja į savartynus.

Papuošimams pasiruošti skirkite visus metus

Kai kurie pasiruošimo darbai prieš Kalėdas gali būti pradėti iš karto po jų. Dėl to po Naujųjų metų sėskite ir pasiruoškite sąrašą kitiems metams. Taip galėsite pradėti ruoštis prieš 12 mėnesių, o ne prieš 2 savaites. Tuo labiau, kad po didžiųjų žiemos švenčių dauguma parduotuvių su didelėmis nuolaidomis išparduoda šventinėms dekoracijoms skirtas prekes.

Be abejo papuošimus galite pasigaminti ir patys. Reikia tik šiek tiek idėjų, kurių gausu internete ir pabandyti vakarą leisti ne prie kompiuterio, telefono ar televizoriaus ekrano, o su popieriumi, klijais, žirklėmis ir kitomis šventinėms dekoracijoms skirtomis priemonėmis.

Perdovanokite kai kurias dovanas

Nors perdovanoti dovanas nėra gražu, tačiau kai tai gali padėti jums sutaupyti nemažai Kalėdinio biudžeto pinigų ir tuo pačiu bent truputėli prisidėti prie, šiai dienai labai aktualios per didelio vartojimo probelmos sprendimo, tikrai galima šiuo patarimu pasinaudoti. Ypač, jei tos dovanos neturi galiojimo laiko. Drabužių nereikėtų perdovanoti. Jeigu netinka, geriau juos paaukoti labdarai – tokiu būdu prieš šventes jausitės šiek tiek prisidėję prie teisingų socialinių iniciatyvų.

Tik visada atminkite, iš ko gavote tas dovanas. Nedovanokite atgal giminaičiams ar draugams, nes niekada nežinote, ar jos nesugrįš pas tikrąjį daiktų pirkėją. Tai būtų ne itin maloni situacija.

Taigi, kad nebūtų brangios gražiausios žiemos šventės, nusistatykite šventinį biudžetą, kuo anksčiau sudarykite pirkinių sąrašą, susiraskite žemiausias kainas, suplanuokite kur ir kada viską pirksite bei atsakingai numatykite perkamo maisto kiekį.

Linkime gražių, skanių, jaukių ir atsakingų švenčių!

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Artėjant tamsiajam metų sezonui ir vėstant orams, vidutinio namų ūkio elektros energijos suvartojimas Lietuvoje gali padidėti 15 proc., skaičiuoja bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO).


Klaipėdoje prasidėjo kruizinių laivų sezonas. Šiemet gali būti pasiektas rekordinis jų apsilankymų skaičius Klaipėdos uosto istorijoje – 80. Tiek dar niekada nėra buvę. 


Prekybos tinklai jau ėmė skelbti, kaip dirbs per šventinį laikotarpį. „Lidl“ ir „Maxima“ pirmadienį informavo, kad visiškai nedirbs pirmąją Kalėdų dieną ir Naujųjų metų dieną. Apie tokį patį sprendimą kiek anksčiau informavo ir „Iki“.


Lietuviai – tikri išlaidautojai. Tyrimai rodo, kad lietuviai santaupų neturi, tačiau nepritekliaus taip pat nejaučia. Ypač prieš didžiąsias žiemos šventes pinigų negailima nei dovanoms, nei maistui, nei gėrimams. Net ir sunkiau besiverčiantys žmonės yra linkę paišlaidauti. Bet ar tikrai verta? Po Naujųjų metų šventės greitųjų kreditų bendrovės visada...


Ar cholesterolis yra žmogaus draugas, ar priešas? Tai, kad cholesteroliui suverčiama vis daugiau kaltės dėl įvairių širdies ir kraujagyslių ligų, gydytoja kardiologė medicinos mokslų daktarė Milda Kovaitė vadina šio amžiaus kertiniu akmeniu. Iš tikrųjų cholesterolis yra būtina žmogaus organizmui medžiaga. Kiekvienas gimęs kūdikis turi cholesterolio. Tai –...


Klaipėdos apygardos teismas praėjusį penktadienį, birželio 30 dieną, išnagrinėjęs apeliacinius skundus dėl netinkamai laikomos Kurhauzo dalies paėmimo valstybės nuosavybėn, atlyginimo priteisimo ir žalos atlyginimo, pakeitė Palangos apylinkės teismo sprendimą ir nutarė išlikusią medinę pastato dalį, priklausančią pastato bendrasavininkui Gediminui Jackai, perduoti valstybės...


Šeštadienį nepaisydami skruostus žnaibančio šaltuko į Palangos centrinę aikštę vaikais vedini plūste plūdo palangiškiai ir miesto svečiai. Čia, skambant mažų ir didelių jau seniai nuoširdžiai mylimo kolektyvo „Tele Bim Bam“ dainoms, buvo įžiebta originali eglutė – didžiausiu Kalėdų seniu tituluojama kompozicija, kviečianti pasitikti...


5 būdai, kaip sutaupyti šildymo sezono metu

Pagal kurgyvenu.lt, 2013 11 25 | Rubrika: Miestas

Šaltasis metų sezonas visuomet pasitinka gerokai išaugusiomis sąskaitomis už komunalinius mokesčius. Ekspertai sako, kad reikėtų įprasti šildymo sezonui ruoštis iš anksto, pavyzdžiui, taupyti tam pradėti dar vasarą. Arba, pasirūpinti namo renovacija ir apšiltinimu, kokybiškais langais bei durimis. Žinoma, tai tikrai padėtų ištverti...


„Ar geras šokis turi būti panašus į jūros šėlsmą? Labai jau poetiškai pasakyta. Šokis turi būti visoks“, – nusišypsojo sužinojęs pagrindinę mūsų pokalbio temą tarptautinės kategorijos teisėjas, Lietuvos sportinių šokių federacijos viceprezidentas, Palangos moksleivių klubo sportinių šokių kolektyvo vadovas Paulius...


Šokių studijos „Palangos Vėtrungė“ narė Indrė Bartkutė dėkoja savo mamai, jog vaikystėje ragino ją šokti, ko ji pati nemėgo. Mergina jau devynerius metus džiugina savo artimuosius, draugus ir savo aistruolius nuostabiais šokių pasiekimais. „Stengiuosi scenoje atlikti viską tobulai, nenuvilti nei savo kolektyvo, nei savo miesto – Palangos“...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius