Ar tikrai neatsiliekame niekuo?

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2017-04-13
Peržiūrėta
598
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Ar tikrai neatsiliekame niekuo?

Oficialiam asmeniui su žurnalistu bendraujant ir ne viešai, vertėtų atidžiau klausytis, ką pats pasakai.
Tokią išvadą turėjo pasidaryti prieš porą savaičių Palangoje nesėkmingai pašnekėjusi Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos (LVRA) prezidentė Evalda Šiškauskienė.
Susitikusi su kurorto viešbučių ir restoranų verslininkais ji leido sau Palangą pavadinti labiausiai atsilikusiu šalies kurortu. Esą, kitų kurortų atžvilgiu, situacija Palangoje esanti liūdnesnė nei liūdna. Tokias emocijas jai sukėlė miesto vaizdas atvykus ketvirtadienį vakare, kai ji „nustėro“ išvydusi tuščias gatves.
Prieš kokį 10 metų toks LVRA vadovės vertinimas niekam nebūtų užkliuvęs, o tuometė kurorto valdžia viešai patirtą gėdą stengtųsi kuo greičiau užmiršti. Tačiau šiandien, kai Palanga keletą paskutiniųjų metų neabejotinai rodo veržlaus atsigavimo ženklus, toks pernelyg kategoriškas E. Šiškauskienės teiginys yra tolygus šūviui sau į koją.
Reakcijos ilgai laukti nereikėjo. E. Šiškauskienės pasisakymus išplatinus didžiausiam Lietuvos internetiniam naujienų portalui „Delfi“, sujudo gausūs komentatoriai. Net ir nuolatiniai pajūrio kurorto kritikai, šiaip nepraleidžiantys progos šliūkštelėti smirdinčių paplavų, suprato, kad Palangą pavadinti labiausiai atsilikusiu kurortu yra kiek per stipru.
Supratusi, ką pasakė, atatupsta ėmė trauktis ir pati E. Šiškauskienė, kuri lyg ir bando atsisakyti savo žodžių ir žurnalistę kaltina neteisingai interpretavus jos mintis. Tačiau nuo „Delfi“ publikacijos jau praėjo visa savaitė, bet kažką oficialiai neigti LVRA prezidentė neskuba.
O neigti, pasirodo, ir nėra ko. Paklausta E. Šiškauskienė savo vertinimo neatsisako – Palanga atsilieka dėl fiksuojamo didžiausio sezoniškumo, apie kurį LVRA prezidentė sprendžia iš viešbučių užimtumo statistikos. Pernai Palangoje vidutinis viešbučių užimtumas siekė 38 proc., o Druskininkuose – 57 proc. Pastarojo kurorto viešbučiai per praėjusius metus priėmė apie 241,7 tūkst. turistų, o Palangos – tik 149,4 tūkst. Druskininkų viešbučiai pernai suteikė apie pusę milijono nakvynių, o Palangos – beveik pusantro šimto tūkstančių mažiau.
Keista, kad Palangos viešbučiuose, kurių yra gerokai daugiau nei Druskininkuose, fiksuojamas mažesnis apsigyvenančių turistų skaičius, kai vasarą bent jau du mėnesius pajūryje jie būna sausakimši. Negi kitu metų laiku Palangos viešbučiai stovi visiškai tušti? Gal šalies viešbučių veikla besirūpinančiai E. Šiškauskienei labiau derėtų pagėdinti Palangos viešbučių savininkus, kad šie labiau skaičiuotų savo svečius ir nuo valstybės neslėptų mokesčių.
Druskininkams palankesnę statistiką akcentuojanti LVRA prezidentė nutyli apie realius į Palangą atvykstančių poilsiautojų srautus. Lyg nežinotų, kad 10 kartų daugiau už viešbučius poilsiautojų priima privatus sektorius, kuris, deja, dirba šešėlyje ir realųjį priimtų svečių skaičių nutyli.
Iš tiesų, sezoniškumas Palangoje yra neišvengiamas, nes net ir E. Šiškauskienei turėtų būti aišku, kad žiemą neįmanoma pritraukti nė šimtosios dalies to, kas prie jūros atvažiuoja vasarą. Tai kad Palanga yra prie jūros, šaltuoju metų laiku šiam kurortui nesukuria jokios papildomos poilsiautojų traukos.
Palangoje veikiančiose sanatorijose lyg ir netrūksta SPA bei sveikatinimo paslaugų, dėl kurių aukštinami Druskininkai. Tačiau žiemą, kai galimas poilsiautojų srautas yra beveik tik iš Lietuvos, Druskininkus lankytojais maitina palyginti netoli esantys du didžiausi šalies miestai – Vilnius ir Kaunas.
Greta Palangos teturime tik Klaipėdą, kuri yra per arti. Pramogauti į Palangą atvažiavę klaipėdiečiai vargu ar čia pasiliks nakvynei, jei už pusvalandžio kelio nemokamai gali išsimiegoti namuose. Kita vertus, Palangoje pernelyg daug yra poilsiui skirtų antrųjų būstų, į kuriuos atvažiavę savininkai į jokias turistų statistikas nepatenka.
Vis dėlto, su E. Šiškauskiene reikia sutikti, kad Palanga nuo Druskininkų atsilieka pramogomis. Kad ir kaip per paskutinius penkerius metus kitus kurortus lenktume pagal investicijas į miesto infrastruktūrą, visuomenei skirtą baseiną su minimalia vandens pramogų zona dar tik ruošiamės statyti. Akivaizdu, kad Palangos atgimimas turėjo prasidėti ne nuo naujos sporto salės statybos, o nuo baseino.
Apie žiemą poilsiautojus galėjusią vilioti stacionarią čiuožyklą Bangų gatvės aikštelėje dabartiniai Palangos vadovai kalbėjo dar 2011 metais ateidami į valdžią. Praėjus 6 metams teturime tik šioje vietoje tokią statybą numatantį detalųjį planą. Ledo ritulio federacija dėl naujos čiuožyklos kalbasi Klaipėdoje, bet ne Palangoje. Kodėl?
Šaltuoju metų laiku poilsiautojų stokojanti Palanga juos galėtų pritraukti tik originaliomis paslaugomis ir pramogomis. Kadaise buvo rimtai susižavėta observatorijos idėja. Juo labiau, kad vakarinėje Lietuvos dalyje tokio objekto nėra. Ir paruoštą pastatą turime, ir šios idėjos įgyvendinimas nebrangiai tekainuotų. Tačiau kaip greitai Palangos valdžia užsidegė, taip spėriai ir atšalo. Minios poilsiautojų observatorija, aišku, nepritrauktų, tačiau norinčiais pažvelgti į žvaigždes bent 10 viešbučio numerių būtų užimta nuolat.
Palangoje triuškinančiai rinkimus laimėjusiems konservatoriams žiemos stadiono vietoje buvo siūloma įgyvendinti miniatiūrų parko idėją. Po vasarą praveriamu stiklo gaubtu ten galėtų atsirasti miniatiūrinė Lietuva su pažintinėmis interaktyviomis atrakcijomis, kavinukėmis, žaidimų aikštelėmis vaikams.
Tokio miniatiūrų parko, regis, nėra ne tik Lietuvoje, bet ir Baltijos šalyse. Kainuotų nepigiai, gal reiktų ne vienerius batus nudrengti ieškant rėmėjų, tačiau, neabejoju, kad ištisus metus čia plūstų turistai ir naujieną norintys pamatyti lietuviai.
Kurorto valdžiai ambicinga idėja pasirodė per sprangi. Pasakų parką prie „Kupetos“ įrengti buvo lengviau. Nesakau, kad jo nereikėjo, tačiau žiemą dėl jo turistai į Palangą nevažiuoja.

Jūsų komentaras:

Geriau pakikenkim 2017-04-20 18:50 ([email protected] / IP: 84.28.45.189)
Chi chi chi.. Kaip visada- Ziabkus net nelabai vertas komentaro.

klausimelis 2017-04-15 10:58 ([email protected] / IP: 86.100.130.32)
ziabkau, o jus neatsiliekate niekuo? cia svarbus klausimas, norint nors bent kiek rimtai priimti jusu zodzius. kitu atveju, jus tiesiog lojntis sarginis Palangos mero suo. p.s. bandau is paskutiniu jegu galvoti, kad taip nera.

Taip pat skaitykite

Lietuviai – tikri išlaidautojai. Tyrimai rodo, kad lietuviai santaupų neturi, tačiau nepritekliaus taip pat nejaučia. Ypač prieš didžiąsias žiemos šventes pinigų negailima nei dovanoms, nei maistui, nei gėrimams. Net ir sunkiau besiverčiantys žmonės yra linkę paišlaidauti. Bet ar tikrai verta? Po Naujųjų metų šventės greitųjų kreditų bendrovės visada...


Žinoma žurnalistė, televizijos laidų vedėja, buvusi politikė Dalia Kutraitė-Giedraitienė, Palangos skaitytojams praėjusį penktadienį pristačiusi romaną „Nokstančių bananų kvapas“, sako, kad nuodėmių darome nepriklausomai nuo santvarkų ir laikų, kuriais gyvename. „Tarp gėrio ir blogio paklysti galima vienodai lengvai – ir laisvėje, ir nelaisvėje. Ir jokie laikai čia...


Ar tikrai neatsiliekame niekuo?  2

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2017 04 13 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Oficialiam asmeniui su žurnalistu bendraujant ir ne viešai, vertėtų atidžiau klausytis, ką pats pasakai. Tokią išvadą turėjo pasidaryti prieš porą savaičių Palangoje nesėkmingai pašnekėjusi Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos (LVRA) prezidentė Evalda Šiškauskienė.


Auganti palangiškių karta tikrai myli Lietuvą

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013 03 14 | Rubrika: Kultūra

„Aš tikrai myliu Lietuvą“ – šios žinomos Marijono Mikutavičiaus dainos žodžiai tapo Kovo 11-ajai skirtų renginių Palangoje leitmotyvu. Ir gražiausia, kad šis leitmotyvas skambėjo ne tik iš vyresnių, bet ir iš jaunesnių, ir visai dar jaunų palangiškių lūpų.


Raimundai, bedarbiu tikrai neliksi!  11

Linas JEGELEVIČIUS, 2013 01 03 | Rubrika: Miestas

  Prieš šventes Talibano mulos tiubeteiką užsimaukšlinęs buvęs vidaus reikalų ministras, Seimo rinkimų nevykėlis ir vis dar sunykusios Liberalų ir centro sąjungos atsakingasis sekretorius (vadinasi, viešas asmuo) Raimundas Palaitis interviu vieno leidinio žurnalistei pasiguodė apie per dvyliką politikoje praleistų metų išvystytą nepasitikėjimo...


Kol skandalingą buvusį ministrą „veža“ praeities vežimas, liberali Palangos, Neringos ir Klaipėdos dalis šiuose rinkimuose turi jam gerą ir labai stiprią alternatyvą – Liberalų sąjūdžio keliamą Aliną Velykienę.


Muziejų metais paskelbti 2012-ieji atrodo turėtų pritraukti daugiau lankytojų, o ir pačios kultūros įstaigos džiaugtis didesniu tiek žmonių, tiek valdžios dėmesiu. Tačiau Palangos muziejai negali pasigirti itin dideliais pokyčiais, ar gausesniu finansavimu organizuoti kultūrinei veiklai. Ar „popsinės“ kultūros kupina J.Basanavičiaus gatvė neužgožia rimtojo meno?...


Į Rimanto Buivydo kvietimą – jungtis buvusiems miesto tarybos nariams į organizaciją, kuri miesto tarybai padėtų spręsti problemas, atsiliepė 5 palangiškiai. „Idėja sukurti naują organizaciją sudarytą iš buvusių miesto tarybos narių gimė seniai. Mūsų tikslas – papulti į miesto tarybą bei būti jai tarsi patariamasis žodis“, - akcentavo R. Buivydas.


Ar tikrai eismo pertvarkai trukdo karščiai?

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2011 08 04 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

  Baigiantis vasarai Palangos policijos pareigūnai susirūpino eismo situacija kurorto gatvėse. Viešosios policijos skyriaus viršininkas Gintautas Pocevičius staiga pažėrė pasiūlymų, kaip geriau organizuoti eismą Vytauto gatvėje, kad kiltų mažiau avarinių situacijų, saugiau būtų dviratininkams, pėstiesiems, o automobilių vairuotojams – patogiau vairuoti....


Niekada neplanavau kur nors emigruoti ir nesupratau tų žmonių, kurie Lietuvai atgavus nepriklausomybę, strimgalviais lėkė į svečias šalis ir ten liko. Pirmoji „emigracija“ mano gyvenime buvo priverstinė – teko tarnauti sovietų armijos dalinyje rytų Vokietijoje. Gerai pamenu, kaip po dviejų metų, grįždamas namo traukiniu iš tuometinio Leningrado (dabar – Sankt Peterburgas), išgirdęs...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius