Arčiau saulės per kitų galvas

Palangos gyventojai: Rūta RUZGUTĖ, Albina RAKAUSKIENĖ, Donatas ŽOLYS, 2010-12-05
Peržiūrėta
1307
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Esame tie miesto gyventojai, kurie privačios bendrovės „Litesko“ valdomo miesto šilumos ūkio problemomis rūpinasi aktyviausiai.  Stengiamės ne tik nepraleisti nė vieno miesto Tarybos posėdžio, kuriame sprendžiami daugiabučių namų šildymo klausimai, bet ir savo nuomonę principingai pareiškiame iš Tarybos tribūnos.

 

Mus tiesiog apstulbino laikraščio „Vakarinė Palanga“ praėjusiame trečiadienio numeryje miesto mero V. Stalmoko visuomenei paskleista tendencinga dezinformacija, neva daugiabučių namų šildymo ir karšto vandens sistemų priežiūros mažesni tarifai pusmetį taryboje nebuvo tvirtinami tik dėl Taryboje esančių konservatorių kaltės. Būtų smagu, jei tokių „kaltųjų“ gretos dar pagausėtų.

Tarybos posėdyje meras teatrališkai ir su ironija „atsiprašė“ miestiečių už konservatorius, kurie pusę metų Tarybai esą neleido patvirtinti mažesnių šildymo ir karšto vandens priežiūros sistemų kainų.

Nuo kada Taryboje esantys penki Tėvynės Sąjungos - Lietuvos krikščionių demokratų nariai tapo tokie įtakingi, kad gali stabdyti liberalų valdančiosios daugumos parengtus sprendimų projektus?  Iki šiol visus šios kadencijos metus mes stebėjome tik mero V. Stalmoko daugumos balsavimo buldozerį, kuriuo būdavo šluote nušluojama kitokia opozicijoje esančių konservatorių ir bendruomenės narių nuomonė, ginanti miesto gyventojų interesus.  Būtent liberalų daugumos, o ne kieno kito balsais šildymo ir karšto vandens priežiūros sistemų tarifų klausimas būdavo nuolat vilkinamas ir vis atidedamas. Lygiai kaip ir visi kiti neatidėliotinai spręstini klausimai.

Tiesa, tarybai siūlomiems naujiems tarifams gyventojams nepritardavo ir konservatoriai, kurie pasigesdavo skaidraus kainų paskaičiavimo metodų. Pagal ką skaičiuojami šildymo bei karšto vandens priežiūros sistemų aptarnavimo kaštai, šį projektą Taryboje nuolat pristatinėjusi savivaldybės Komunalinio ūkio skyriaus specialistė Snieguolė Saltonienė taip ir negalėdavo atsakyti.

Apie miesto šildymo ūkį nenorintys išmanyti liberalai už naujas šildymo sistemų aptarnavimo kainas šįkart ryžosi balsuoti tik po to, kai viena Tarybos narė valdantiesiems ant pirštų išaiškino, kad naujieji tarifai, bet kuriuo atveju turėtų būti mažesni už dabar esančius.

Įdomiausia, kad tai padarė ne šį klausimą kuruojanti savivaldybės specialistė, kuri iš mūsų mokesčių mokėtojų gauna atlyginimą, bet ekonomistės išsilavinimą turinti politikė. Tačiau net ir patvirtinus naujus tarifus taip ir liko neaišku, ar jie negalėjo būti dar mažesni, nes savivaldybės administracija iki šiol negali arba nenori paaiškinti, kaip jie paskaičiuojami. Aišku viena, kad ir toliau gyventojai mokės ne už faktiškai atliktus darbus, bet ir už darbus, kurie galbūt kada nors ir bus atliekami, tačiau mokėti reikės jau šiandien. Kaip antai, į šildymo ir karšto vandens sistemų tarifą yra įskaičiuoti tiek vamzdynų izoliacijos remontas, tiek kiaurų radiatorių nuėmimas, - darbai, apie kurių atlikimą dauguma daugiabučių namų gyventojų net nėra girdėję.

Užuot pripažinęs savivaldybės administracijos ir savo klaidas, meras savo ribotumą bei nenorą ginti palangiškių interesus bando prisidengti grubiai apkaltindamas aktyvius bendruomenės narius ir opozicijoje esančius konservatorius. Nuolatinis liberalcentristų noras atrodyti geresniais ir noras laipioti per kitų galvas jau nebepiktina, bet liūdina.  Ypač liūdna, kai miestui vadovauja politikai, kurie siekdami savo tikslų pamina net elementarų padorumą.

Galima prisiminti ypač aktyvias liberalcentristų pastangas gyventojų apklausą dėl sutarties nutraukimo su „Litesko“ organizuoti liepos viduryje.  Visiems buvo aišku, kad skirdami šią datą miesto vadovai siekė palangiškių išsireikalautą apklausą galutinai sužlugdyti, nes sezono įkarštyje į ją geriausiu atveju būtų atėję vos keli šimtai žmonių.

Kai apklausos komisijoje esantiems konservatoriams ir miesto gyventojų atstovams liepos mėnesį turėjusią įvykti apklausą pavyko boikotuoti, V.Stalmokas konservatorius viešai apkaltino sužlugdžius apklausą.

Tačiau būtent miesto bendruomenės narių ir konservatorių dėka iškovota nauja apklausos data rugsėjo mėnesį savo nuomonę leido pareikšti 2155 miesto gyventojams, kurių netikėtas aktyvumas miesto valdžią verčia drebėti iki šiol.  

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 13 straipsnio 6 dalimi, 20 straipsnio 2 dalies 1 punktu, Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento, patvirtinto Palangos miesto savivaldybės tarybos 2020 m. lapkričio 4 d. sprendimo Nr. T2-217 „Dėl Palangos miesto savivaldybės tarybos veiklos reglamento tvirtinimo“ 1 punktu (su vėlesniais pakeitimais), 34 ir...


Vilniaus apygardos administracinis teismas, išnagrinėjęs pareiškėjos Palangos miesto savivaldybės administracijos skundą, nusprendė sumažinti jai Konkurencijos tarybos skirtą baudą nuo 33 750 iki 22 500 eurų.


Savivaldybė antradienį, spalio 26 d., pranešė, kad mirė buvęs Palangos miesto savivaldybės tarybos narys Vincas Nesteckis. „Savivaldybė reiškia nuoširdžią užuojautą jo šeimai ir artimiesiems. Sunkią netekties valandą telydi jus paguoda ir dvasios stiprybė,"  sako Palangos miesto savivaldybė.


Dvejus metus tyrusi galimus konkurencijos pažeidimus Palangos miesto savivaldybės sutartyje su „Palangos komunaliniu ūkiu“, praėjusią savaitę Konkurencijos taryba rado „kabliuką“ viename iš 15 tirtų punktų. Palangos miesto savivaldybei skirta bauda už, kaip nurodoma minėtos tarybos rašte, ribotą konkurenciją, kuomet Savivaldybės kontroliuojamai įmonei buvo paskirta prižiūrėti išimtinai tik...


Palangos miesto savivaldybės tarybos narė Svetlana Grigorian nepažeidė iki 2019-12-31 galiojusio Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo reikalavimų vengti interesų konflikto, o jam kilus – nusišalinti. Tokį sprendimą vienbalsiai priėmė Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK).


Gegužės 8 d. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija vienbalsiai nusprendė, kad atstovaudamas fiziniam asmeniui savivaldybės taryboje, buvęs Palangos miesto savivaldybės tarybos narys A. Jokūbauskas pažeidė įstatymą - iki 2019-12-31 galiojusio Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimą atstovauti (20 straipsnio 1 dalis).  


Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą dėl buvusio Palangos miesto savivaldybės tarybos nario Aleksandro Jokūbausko elgesį. Bus aiškinamasi, ar jis, nustojęs eiti minėtąsias pareigas, nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo draudimo atstovauti.  


Po beveik 15 metų vėl miestą pradėjusios šildyti UAB „Palangos šilumos tinklai“ pirmoji savaitė, paleidus šilumą, praėjo be netikėtumų ir rimtesnių išbandymų. „Išties, pirmąją savaitę jokių netikėtumų ar trikdžių neužfiksavome. Visas procesas vyko sklandžiai, pagal planą. Galima sakyti: tiesiog įprastas šildymo sezonas, –...


Kreipimasis į Palangos miesto savivaldybės tarybos narius  9

Rimantas Germanas UAB „Litesko“ komercijos direktorius, 2013 06 06 | Rubrika: Miestas

Situacija Palangos šilumos ūkyje, o taip pat miesto savivaldybės ir „Litesko“ santykiai pasiekė ribą, kuomet nebeužtenka pasisiuntinėti raštais vieni kitiems. Turime labai rimtą situaciją, didžiulę problemą, kuri kaupėsi ne vieną mėnesį ir pasiekė kulminaciją. Apie tai ir noriu pasisakyti.


Arčiau saulės per kitų galvas

Palangos gyventojai: Rūta RUZGUTĖ, Albina RAKAUSKIENĖ, Donatas ŽOLYS, 2010 12 05 | Rubrika: Miestas

Esame tie miesto gyventojai, kurie privačios bendrovės „Litesko“ valdomo miesto šilumos ūkio problemomis rūpinasi aktyviausiai.  Stengiamės ne tik nepraleisti nė vieno miesto Tarybos posėdžio, kuriame sprendžiami daugiabučių namų šildymo klausimai, bet ir savo nuomonę principingai pareiškiame iš Tarybos tribūnos.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius