Atliekų rūšiavimo klausimas aktualus ir vėlyvą rudenį

"Palangos tilto" redakcija, 2019-11-28
Peržiūrėta
1646
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Nors už lango – jau vėlyvas ruduo, tačiau atliekų rūšiavimo klausimas išlieka aktualus kaip ir bet kuriuo kitu metų laiku. „Šiuo metu itin aktualus yra padangų tvarkymas – jų dabar yra pilnos visos mūsų atliekų surinkimo aikštelės. Antra, labai norime gyventojams dar kartą priminti, ką galima dėti į atliekų rūšiavimo konteinerius, o ko – ne“, – sakė Reda Kairienė, Palangos miesto savivaldybės administracijos Ūkio ir turto skyrius vyriausioji specialistė, ekologė.

Atliekų surinkimas Palangoje modernėja
„Jau nuo naujųjų metų daugumoje komunalinių atliekų surinkimo aikštelių bus įrengti požeminiai konteineriai, todėl gyventojai tam taip pat turi būti pasirengę“, – pabrėžė ekologė.
Kalbėdama apie naudotas padangas pašnekovė akcentavo, kad jų negalima mesti į mišrių komunalinių atliekų surinkimo konteinerius ar dėti šalia jų. „Palangos miesto gyventojai netinkamas naudoti padangas (5 vienetus) kasmet nemokamai gali priduoti į Didžiųjų ir žaliųjų atliekų surinkimo aikštelę, esančią V. Jurgučio g. 13, Joskaudų kaime, Kretingos rajone. Jos darbo laikas: antradieniais-penktadieniais nuo 9 iki 18 valandos, šeštadieniais – nuo 10 iki 14 valandos. Telefonai pasiteirauti: 8 630 08992; (8 46) 219322. Taip pat iš gyventojų naudotas padangas privalo nemokamai priimti atitinkamą naujų padangų kiekį pardavę prekybininkai ar serviso įmonė“, – informavo R. Kairienė.
Anot R. Kairienės, išmetantys padangas netinkamose vietose ne tik sukelia netvarką, bet ir švaisto palangiškių lėšas – papildomas padangų surinkimas bei aplinkos tvarkymas reikalauja sąnaudų. „Visiems būtų naudingiau, jei padangų būtų atsikratoma laikantis nustatytos tvarkos. Atkreipiame miesto gyventojų dėmesį, kad už Palangos miesto atliekų tvarkymo taisyklių reikalavimų nesilaikymą laukia piniginės baudos“, – įspėjo R. Kairienė.

Ragina rūšiuoti
Kalbėdama apie atliekų rūšiavimą, Savivaldybės specialistė priminė, kad į popieriui ir kartonui skirtą mėlyną konteinerį galima mesti žurnalus, laikraščius, pakavimo popierių, kartonines dėžutes, gofruoto kartono dėžes, kitus spaudinius, lankstinukus, vokus, spaudos ir rašomąjį popierių, knygas. „Tačiau, žinoma, knygas geriau padovanoti, nei išmesti“, – pastebėjo R. Kairienė. Jokiu būdu į tokį konteinerį negalima mesti nešvarių, riebalais užterštų pakuočių, riebalais sutepto, parafinuoto, vaškuoto, popieriaus su plastiku, panaudotų tapetų, popierinių nosinaičių ir servetėlių.
Paklausta, ką reikėtų mesti į plastikui ir metalui skirtus geltonus konteinerius, R. Kairienė sakė, kad į juos mesti galima plastikinius gėrimų, aliejaus butelius, Tetra Pak pakuotes, plastikinius indelius nuo padažų, majonezo, indų ploviklio, kosmetikos, skalbimo priemonių, polietileno plėvelę, kitą plastikinę pakuotę, plastikinius žaislus, indus, putplastį, plastikinius rašiklius, kamštelius, dangtelius, konservų dėžutes, skardines nuo gėrimų, aliuminio lėkštes, metalines kepimo skardas, puodus, stalo įrankius, metalinius dangtelius, dėžutes, foliją, kitas metalinės pakuotės atliekas.
O ko nemesti? „Riebalais, dažais, tepalais ar kita chemine medžiaga suteptos plastikinės ar metalinės taros, plastikinių žaislų su elektroniniais įtaisais, plastikinių medicinos priemonių, vaizdo kasečių, CD, DVD ir LP plokštelių, aerozolio flakonų, skutimosi peiliukų, dantų šepetėlių ir kitų higienos reikmenų“, – priminė ekologė.
Žinia, užstatinė plastikinė gėrimų pakuotė turi būti grąžinta gėrimų gamintojams per taromatus.
Į stiklui skirtą žalią konteinerį galima mesti tiklinius butelius, stiklainius, stiklinius indus ir stiklines pakuotes, įvairaus dydžio stiklo duženas. „Į jį mesti negalima porceliano ir krištolo, keramikos, veidrodžių, visų rūšių elektros lempučių, dažais, tepalais ar kita chemine medžiaga užterštų pakuočių, medicininių ampulių, stiklinių vaistų buteliukų, armuoto stiklo ir stiklo lakštų, automobilių langų stiklų“, – priminė R. Kairienė.

Palanga diegia modernią atliekų surinkimo sistemą
Palanga jau pradėjo diegti modernią atliekų surinkimo sistemą. Kaip teigė Gintautas Mackevičius, UAB „Palangos komunalinis ūkis“ vadybininkas, mieste bus įrengta 21 komunalinių atliekų surinkimo aikštelė su požeminiais konteineriais. Daugiabučio kieme stovintis nedidelis antžeminis perkrautas konteineris su aplink jį sudėtais netilpusiais šiukšlių maišeliais – tokį vaizdą palangiškiai pamirš jau netrukus. Modernios aikštelės bus įrengtos, įgyvendinant projektą „Komunalinių atliekų rūšiuojamojo surinkimo infrastruktūros plėtra Palangos mieste“.
„Gruodžio 9 dieną pradėsime pirmųjų įrengtų 17 modernių bendrojo naudojimo atliekų surinkimo aikštelių su 98 požeminiais konteineriais testavimą“, – sakė G. Mackevičius. Tačiau R. Kairienė tikisi, kad pagal projektą pavyks įrengti dar keturias papildomas tokias aikšteles. „Tai sudarys 18 procentų Palangos miesto teritorijoje esančių bendro naudojimo rūšiuojamųjų atliekų surinkimo aikštelių“, – sakė R. Kairienė.

Požeminiai konteineriai – gerokai talpesni
Požeminiai konteineriai pasižymi penkiskart didesne talpa, tad bus taupoma vieta kiemuose, be to, apie juos neturėtų mėtytis netilpusios atliekos, po šiuos konteinerius neturi galimybės kuistis paukščiai, tad ir vaizdas – visai kitoks. Be to, šie konteineriai gerokai pranašesni ir dėl nemalonių kvapų sulaikymo. Atliekos bus kaupiamos beveik 3 metrų gylyje po žeme, o konteineriai turės specialius dangčius, įmetimo angos bus pritaikytos konkrečios rūšies atliekoms įmesti.
Mišrių ir maisto komunalinių atliekų konteineriuose bus įmontuota dvigubo būgno atliekų įmetimo angos uždarymo sistema, kuri užtikrins, kad aplinkui nepasklis nemalonūs kvapai. Vienu metu į šiuos konteinerius bus galima įdėti iki 60 litrų talpos atliekų maišą.

Mažins sąnaudas
Kaip sakė G. Mackevičius, palyginti su dabar mieste esančiais konteineriais, naujieji, požeminiai, bus 5 kartus talpesni bei gerokai patogesni tiek miesto gyventojams, tiek konteinerius prižiūrintiems specialistams. „Požeminiai konteineriai pagerins estetinį miesto vaizdą, mažins vizualiniai didelį konteinerių kiekį. Svarbu ir tai, jog įrengus naujus požeminius atliekų konteinerius, atsiras daugiau vietos daugiabučių namų kiemuose“, – sakė jis. Pažymėtina, kad gyventojų laukia naujovė – jie galės atskirti ne tik stiklo, plastiko ir popieriaus, bet ir maisto atliekas.
Palangoje atsirasiantys konteineriai bus išskirtiniai ir tuo, kad juose planuojama įdiegti atliekų užpildymo lygio stebėjimo sistemą. „Tuomet mes galėsime šiek tiek rečiau tuštinti atliekų konteinerius – tai taupys mūsų sąnaudas, nereikės darbuotojams gaišti laiko tvarkant aplinką apie antžeminius konteinerius“, – sakė G. Mackevičius.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Ši medžiaga, nors ir neatsiejama nuo mūsų kasdienybės bei palengvinanti buitį, palieka didžiulį pėdsaką gamtoje. Neperdirbamas plastikas suyra ypač lėtai: gali prireikti net iki 1000 m.


Kretingos miesto gyventojų į specialius konteinerius sunešama tekstilė nuo penktadienio keliauja į aplinkotvarkos bendrovės „Ecoservice“ tekstilės rūšiavimo centrą Vilniuje.


Nesuklysime rudenį įvardindami kaip vieną gražiausių metų laikų, kuomet norisi kuo dažniau išeiti pasivaikščioti ir pasimėgauti įspūdinga gamta. Visgi, oro sąlygos tokiems pasivaikščiojimams ne visuomet yra palankios, tačiau šis aspektas labai priklauso nuo to, kaip mes patys esame pasiruošę. Jei šį rudenį dažniau ketinate leistis į trumpesnius ar ilgesnius žygius, pasitikrinkite, ar...


Seimo Ekonomikos komiteto nariai Andrius Kupčinskas ir Mindaugas Skritulskas praėjusią savaitę pakartotinai kreipėsi į Konkurencijos tarybą dėl padėties Lietuvos atliekų tvarkymo rinkoje, prašydami detaliau paaiškinti atlikto preliminaraus vertinimo turinį, kuriuo neįžvelgta, kad UAB „Ecoservis“ ir UAB „Econovus“ bei kitos komunalinių atliekų tvarkymo paslaugas teikiančios įmonės yra galimai...


Atliekų rūšiavimo klausimas aktualus ir vėlyvą rudenį

"Palangos tilto" redakcija, 2019 11 28 | Rubrika: Miestas

Nors už lango – jau vėlyvas ruduo, tačiau atliekų rūšiavimo klausimas išlieka aktualus kaip ir bet kuriuo kitu metų laiku. „Šiuo metu itin aktualus yra padangų tvarkymas – jų dabar yra pilnos visos mūsų atliekų surinkimo aikštelės. Antra, labai norime gyventojams dar kartą priminti, ką galima dėti į atliekų rūšiavimo konteinerius, o ko...


Palanga pradėjo diegti modernią atliekų surinkimo sistemą

"Palangos tilto" informacija, 2019 07 07 | Rubrika: Miestas

Palanga šią savaitę ties Klaipėdos pl. 62A pažymėtu daugiabučiu namu jau įrengta pirmoji mieste komunalinių atliekų surinkimo aikštelė su požeminiais konteineriais. Daugiabučio kieme stovintis nedidelis antžeminis perkrautas konteineris su aplink jį sudėtais netilpusiais šiukšlių maišeliais – tokį vaizdą palangiškiai galės pamiršti jau...


Palangoje ir Šventojoje šiais metais bus įdiegta moderni atliekų surinkimo sistema – daugiabučių namų rajonuose esančiose septyniolikoje komunalinių atliekų surinkimo aikštelių bus įrengti 98 požeminiai konteineriai. Šis projektas visuomenei buvo pristatytas sausio 7 d., viešojo svarstymo metu gyventojų pastabų nesulaukta.


Dar šį rudenį neatpažįstamai pasikeis keleto Palangos daugiabučių gyvenamoji aplinka – kurorto komunalininkai tvarko teritoriją ties S. Nėries gatvės 7 numerio daugiabučiu namu. O Sodų gatvės 26, 28, 30 numeriais pažymėtų namų aplinka jau atnaujinta: padidinta automobilių stovėjimo aikštelė, pastatyti nauji elektros stulpai su elektros energiją taupančiu LED...


Skelbimuose mirga pasiūlymai, kaip patogiai praleisti savaitgalį Palangoje, taip pat ieškantiems nuomai buto siūloma gyventi didžiausiame kurorte iki vasaros. O ką daryti ieškantiems ilgalaikės nuomos? Ar lengva mieste išsinuomoti būstą? Ypač jeigu jo ieško jauna šeima ar vieniša mama su vaikeliu? Kaip parodė „Palangos tilto“ žurnalistės...


Užvakar į Palangos miesto savivaldybės Tarybos salę susirinkusiems miesto atstovams (daugiausiai buvo seniūnaičių) Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centro atstovas Arūnas Liubinavičius pristatė projektą „Klaipėdos regiono komunalinių atliekų tvarkymo sistemos plėtra“.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius