Tekstilė iš Kretingos nuo šiol vežama į rūšiavimo centrą Vilniuje

Palangos tiltas, 2022-08-24
Peržiūrėta
912
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Tekstilė iš Kretingos nuo šiol vežama į rūšiavimo centrą Vilniuje

Kretingos miesto gyventojų į specialius konteinerius sunešama tekstilė nuo penktadienio keliauja į aplinkotvarkos bendrovės „Ecoservice“ tekstilės rūšiavimo centrą Vilniuje. Surinkti tekstilės gaminiai centre rūšiuojami, paruošiami antriniam panaudojimui – tokiu būdu išvengia sąvartynų.

Kretingoje iš viso yra devyni konteineriai tekstilės gaminiams surinkti – jų kiekis ir stovėjimo vietos kol kas nesikeis, konteineriai bus ištuštinami kas antrą savaitę. 

„Palikdami specialiuose konteineriuose nebereikalingą, tačiau dar tinkamą naudoti tekstilę, gyventojai suteikia jai antrą gyvenimą, tai leidžia tausoti žaliavas, užtikrinti mažesnį neigiamą poveikį aplinkai. Mes savo ruožtu stengiamės, kad rūšiavimas gyventojams taptų ne tik vertybiniu, bet ir patogiu pasirinkimu“, – sakė Konstantinas Gurinas, „Ecoservice“ tekstilės rūšiavimo verslo direktorius.  

Į tekstilės rūšiavimo centrą Vilniuje suvežama tekstilė iš Kretingos, taip pat Vilniaus, Klaipėdos, Šiaulių, Marijampolės, Trakų, Šalčininkų, Raseinių, Švenčionių, Skuodo tekstilės konteinerių. Šiame centre tekstilės gaminiai perrūšiuojami, suskirstomi ir paruošiami antriniam panaudojimui. Būtent todėl į specialius konteinerius reikėtų mesti tik nesuplyšusius, švarius, dar naudoti tinkamus drabužius, avalynę porose, rankines ir diržus, užuolaidas, rankšluosčius, patalynės užvalkalų komplektus. 

K. Gurinas sako, kad rūbus ir kitus tekstilės gaminius reikėtų sudėti į maišelius, juos tvirtai užrišti, jokiu būdu nepalikti šalia konteinerio, nes tuomet jie sudrėksta, pradeda pelyti, tampa nebetinkami naudoti. Atitinkamai ir konteineriuose neturėtų atsirasti sutepta tekstilė, o ypač buitinės atliekos – jos ne tik nėra tinkamos, bet ir niekais paverčia kitų gyventojų darbą, nes užteršia gerą tekstilę.

Tekstilės konteinerius Kretingos miesto seniūnijoje rasite Klaipėdos g. 76, Topolių aklg. 6, Jaunystės g. 1, Vytauto g. 119,  Vydmantų seniūnijoje Atžalyno g. 9, Darbėnų seniūnijoje Laukžemės g. 2, Kartenos seniūnijoje Plungės g. 5. Turėdami klausimų dėl tekstilės rūšiavimo, palikimo tekstilės konteineriuose, kreipkitės 8 46 383473 arba [email protected]

Suplyšę, sutepti, nepataisomai sudėvėti ir jau naudoti nebetinkami drabužiai, kilimai, įvairios tekstilės atraižos turėtų keliauti į stambiagabaričių atliekų tvarkymo aikštelę Sodžiaus g. 86, Anštakių km., Kretingos raj. 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Judumo platforma „Bolt“ tęsia plėtrą Vakarų Lietuvoje – nuo šiol elektriniais paspirtukais galės dalytis Kretingos gyventojai ir miesto svečiai.


Audronė Čekauskienė, žinoma palangiškė, poilsio namų kurorte savininkė ir aktyvi socialinių tinklų dalyvė, nuo šiol save gali vadinti ir truputį itale – nuo šiol ji kartu su vyru Juozu žiemas leis Italijos kurortiniame Scalea miestely, kuriame įsigijo butą. „Nors daugumos maisto prekių kainos čia yra panašios į lietuviškas, tačiau čia skanesni net kiaušiniai – matyt, dėl to, kad vištos...


Kai atrodo, jog Palangoje jau viską aplankėte ir viską išbandėte, verta užsukti į kurorto Turizmo informacijos centrą (Vytauto g. 94)   – čia ne tik sužinosite, kiek dar jūsų neatrastų vietų yra Palangoje, bet ir pasisemsite naujų potyrių bei netgi leisitės į kelionę laiku. 


Ši medžiaga, nors ir neatsiejama nuo mūsų kasdienybės bei palengvinanti buitį, palieka didžiulį pėdsaką gamtoje. Neperdirbamas plastikas suyra ypač lėtai: gali prireikti net iki 1000 m.


Nuo šiol daugybė tėvų galės ramiau atsidusti – pagal atnaujintą Nacionalinę imunoprofilaktikosprogramą, nuo vasario mėnesio mergaitėms ir berniukams kompensuojama devyniavalentė vakcina nuo žmogaus papilomos viruso (ŽPV).


Nuo šiol kiekvienas skaitytojas, neradęs norimos knygos savo bibliotekoje, galės nemokamai ją užsisakyti iš bet kurios kitos Lietuvos bibliotekos.


Kretingos miesto gyventojų į specialius konteinerius sunešama tekstilė nuo penktadienio keliauja į aplinkotvarkos bendrovės „Ecoservice“ tekstilės rūšiavimo centrą Vilniuje.


 VšĮ Palangos asmens sveikatos priežiūros centras (ASPC) nuo lapkričio 10 dienos tapo elektrą gaminančiu vartotoju – nuo šiol pats pagamins 100 proc. visos įmonės reikmėms reikalingos elektros energijos. 


Ikiteisminį tyrimą atliekantys Palangos miesto PK pareigūnai prašo visuomenės pagalbos – padėti nustatyti mirusios, iki šiol neatpažintos apie 70 metų moters tapatybę.


Atliekų rūšiavimo klausimas aktualus ir vėlyvą rudenį

"Palangos tilto" redakcija, 2019 11 28 | Rubrika: Miestas

Nors už lango – jau vėlyvas ruduo, tačiau atliekų rūšiavimo klausimas išlieka aktualus kaip ir bet kuriuo kitu metų laiku. „Šiuo metu itin aktualus yra padangų tvarkymas – jų dabar yra pilnos visos mūsų atliekų surinkimo aikštelės. Antra, labai norime gyventojams dar kartą priminti, ką galima dėti į atliekų rūšiavimo konteinerius, o ko...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius