Atsipiskit* nuo Palangos mero ir eikite nachui – jūs mažatikiai ir barbarai

Linas JEGELEVIČIUS, 2022-05-13
Peržiūrėta
3923
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Linas Jegelevičius,"Palangos tiltas" redaktorius
Linas Jegelevičius,"Palangos tiltas" redaktorius

Tai atėjo metas – obeliskas kariams – tegul ir sovietiniams – Palangos miesto centre kai kuriems piliečiams yra svarbiau nei karo technikos dundėjimas vos už tūkstančio kilometrų, nei tvyranti perspektyva savo oda ir čia, Palangoje, pajusti radiacinės spinduliuotės poveikį, nei aukščiausia Europos Sąjungoje infliacija Lietuvoje, nei dar mūsų senolių sudėliota pagarba žmogaus palaikams.

Net nedrįstu priminti, ką apie priešą – ir meilę priešui – sako kokia nors šventa knyga. Jau deginome jas, gal vėl ateis laikai, kai jas deginsime. 

Ura!

O Palangos meras Šarūnas Vaitkus – ble, išdavikas. Ne kitaip! 

Užuot iš komunalinio pačiupęs vėzdą ir su gauja super-patriotų, Seimo nariu Mindaugu, kai kuriais bendrapartiečiais iš TS-LKD Palangos skyriaus nulėkęs ir  pats savo rankomis obeliską nudaužęs blyksint foto kameroms, kažkodėl nuosaikią poziciją jis dėl tų kaulų užėmė.

„Mes nepulsime su kastuvais ieškoti, ar yra toje vietoje karo metu žuvusiųjų sudilusių kaulų“, – kartoja Š.Vaitkus.

Nu, ar ne vatnikas?

Iš keršto prisimerkę super-patriotai baksnoja į tokios mero pozicijos priežastis: gi matai meras baidosi, kad, nugriovus obeliską ir perkėlus sovietinių karių kaulus kitur, rusų turistų Palangoje neliks, gi papiktinsime vietinę rusų bendruomenę. Gi..

Pasiteiraukite Palangos Turizmo informacijos centre, kiek tų rusų čia  šiais laikais užklysta. Nė pirmajame penketuke pagal apsilankymų skaičių jų neliko!

Į Š. Vaitkaus pusę socialiniuose tinkluose jau svaidomasi žodžiais „vatnikas“, „parsidavėlis“, „išverstakūris.“

Stebėdamas, kaip varžomasi, kas aršiau ir pikčiau pasisakys dėl obelisko ir kaulų, kas labiau „įkirs“ merui dėl jo pagarbaus požiūrio į karių kaulus, kas labiau parodys meilę Bučai, tariu: ei, jūs visi prašaunate dėl tikrosios tokios mero Š. Vaitkaus nuosaikios pozicijos priežasčių.

Kitaip nei daugelis jūsų, jis – tikėjimo žmogus. 

Aktyvaus tikėjimo, o ne paradinio, to akropolinio. Kitaip nei daugeliui jūsų, jam svarbu Dievas. Kitaip nei daugelis jūsų, jis skaito Šventąjį Raštą. Kitaip nei daugelis jūsų, jis stengiasi ir siekia perkelti jo tiesas į savo gyvenimą, savo bendravimą su šeima ir aplinka, net savo politinę veiklą.

Dar daugiau: meras yra religingas – tai kas kita, vadinasi, ir dievobaimingas ar net prietaringas.

Kitaip nei kiti politikai, dalyvaujantys viešame renginyje miesto bažnyčioje, kurorto meras krutina lūpas – moka maldas, bent tą universaliąją. Pats mačiau. Neįsitikinęs, kad žinote, apie ką kalbu.

Aha, už lango – 2022-ieji, bet vis dar yra tikinčių ir/ar religingų žmonių.

11 metų dirbant Palangoje laikraščio „Palangos tiltas“ redaktoriumi, man pro ausis neprasprūdo mero verbalistika, retorika, jo kalbėjimo stilius. Jis kitoks – jame gausu tikėjimo simbolių, religinių reikšmių.

Ar gi nesate ir jūs girdėję, kad meras, oficialiame ar privačiame susitikime, pasakytų: „Kaip Dievas duos“, „Žmogus planuoja, Dievas juokiasi“, „Geriau Dievo nepykdyti...“, „Kiekvienas savo kryžių neša“?

Tokių jo pasakymų yra ir mero sveikinimuose, kreipimuose „Palangos tilte.“

Žinoma, jeigu jūs – netikintis žmogus, jei jums meras įdomus, neįdomus, blogas, geras, gražus, negražus, kerštingas, dosnus, savimyla, jautrus ar dar kitoks, jūs tiesiog jų nepastebėjote.

Aš esu įsitikinęs, kad būtent mero tvirtas santykis su tikėjimu, jo religingumas, ne tik jo žmogiškosios savybės –siekis būti taikdariu ir įžvalgiu politiku – suformavo būtent tokį Š. Vaitkaus požiūrį dėl sovietinių karių sudilusių kaulių.

Nė kiek neabejoju, jis puikiai suvokia ir nenuspėjamus, praktinius kaulų atkasimo ir iškėlimo aspektus.

Kada tai reikėtų daryti? Ryte, vakare, o gal naktį? 

Ar teritorija būtų aptverta nuo žioplių būrio? 

O jeigu kur nors Rusijoje „staiga“ atsiras Vera Afanasjevna, kuri pareikš, kad Palangos centre iki šiol ilsėjosi jos anūko kaulai? O jeigu Rusija pareikalaus grąžinti juos? 

Ar iškastus kaulus įvertintų ekspertai? 

O jeigu jokių kaulų nebūtų rasta?

Tai – tik dalis klausimų. Neabejoju, meras jų turi daugiau.

Jeigu esame taip pasišovę kovoti su sovietiniu paveldu, pradėkime nuo savęs, ne nuo sudūlėjusių kaulų.

Kodėl, skirtingai nei Vakarų Europoje, tiek daug lietuvių vis dar bijo pradėti savo verslą, nes yra įsitikinę, kad valstybė juos „apgaus“, „atims“ ir „subankrotins“? Ar ne taip gi mąstėme anksčiau?

Kodėl palyginus tiek daug lietuvių vis dar bamba ir verkauja, kad jie – nelaimingi, kad čia blogai gyventi?

Kodėl Palangos gimnazistai, jau gimę šiame tūkstantmetyje, vietinėje „Maximoje“ šnekasi lietuviškai ir angliškai, bet keikiasi rusiškai?

O ar ne sovietinis antspaudas yra dalies žmonių ksenofobija, homofobija?

Grįžtant prie kaulų temos, Mindaugai, būk sau sąžiningas: buvai TS-LKD Palangos skyriaus rinkimų štabo pirmininkas 2019 metais. Vadinasi, ir pats dėliojai „žaliąją knygutę“, kurioje aiškiai parašyta: planuojama skvero rekonstrukcija.

Būtų nemaža „pasaulio pabaiga“ Palangoje, jeigu Š. Vaitkus ir jį į politiką atvedęs M. Skritulskas „susikirstų“ taip, kad 2024 metų Seimo rinkimuose mokinys neremtų savo mokytojo, nes gal bus skirtingose barikadų pusėse.

Bet dabar – ne apie tai.

Sutikite, gyvename metu, kai viena beprotybė gimdo – ar jau pagimdė – tuziną kitų beprotybių.

Regis, daug nereikia, kad pultume dėl kaulų gainioti vienas kitą – nors su iš daržo atsineštu kastuvu.

Jei šunys jų iškastų nė neuostys, juos surankioję patys sulaužysime! 

O gal ir savo vaikus ir anūkus atsivesime, kad jie gautų gyvą istorijos pamoką Palangos centre?!

Vieną jie jau gavo, kai Ukrainos pasieniečių vasario pabaigoje pasakyta frazė Rusijos kariniam laivui „Ruskij vojenyj korabl, idi nachui“ per kelias dienas tapo Lietuvos darželinukų ir mokyklinukų užduočių dalimi. Nachui džiaugsmingai buvo siunčiama ir Seime, ir Vyriausybėje, kitur.

Moku rusiškai keiktis ir aš – sovietinėje mokykloje buvau rusų kalbos olimpiados prizininkas. Mažatikiai ir barbarai, eikite jūs visi nachui. Tiesiog atsipiskit* nuo Palangos mero Šarūno Vaitkaus dėl jo kitokio požiūrio į žmonių kaulus.

 

 

 

Jūsų komentaras:

Emigrantas 2022-05-14 14:50 ([email protected] / IP: 162.158.222.175)
Baisu kas darosi Palangoje!!! Labai gaila, kad tokie gyvena ir dirba Palangoje!!!!

Profesor Bimba 2022-05-14 10:56 (IP: 162.158.203.48)
Na ka as,galiu pasakyti.. Pas Jegeleviciaus....DIDELES AUSYS,bet mazai proto:))))))

Max 2022-05-13 13:49 ([email protected] / IP: 108.162.210.153)
Palanga apmusijus vatnikais priekyje su meru ir visais uzjaucianciais, cia daug uzsilikiusiu tarybiniu pasienieciu palikuoniu :)

To OB Adelina 2022-05-13 13:30 (IP: 162.158.134.107)
Skritulski neberašynėk nesąmonių

Jonas Plečkaitis 2022-05-13 13:05 ([email protected] / IP: 162.158.90.247)
Po tokios rašliavos tikriausiai visa klaviatūra trydoje plaukia. Va čia tai “redaktorius”, žemės druska

OB 2022-05-13 09:45 (IP: 162.158.203.54)
Minčių kratinys straipsnyje. Arba tiesiog kraštutinių minčių iš FB paryškinimas. Bet taip nėra. Nesvarbu, buvo ar nebuvo svarstomas tos vietos projektas. Iki Ukrainos visi nuolaidžiavo Rusijos politikai ir atviram kišimuisi į mūsų reikalus. Dabar atėjo laikas aiškiai pozicijai: yra ten palaikai ar nėra (tam reikia tyrimų asap); iškelti ta baiboka su teroristinės ir okupacinės valstybės simboliais; plakatų su Bučos vaizdais skubus nuėmimas visiškas nesusipratimas ir tam tikros pozicijos demonstravimas (lyg pritarimas tiems, kas sako, kad Buča išgalvota, lyg moralinis rašistų palaikymas???) Meras yra ne tam kad jį mylėtume be sąlygų ar nekęstume kažkaip labai. Jis renkamas, kad spręstų ir būtų atsakingas už mūsų miestą

Kunigas 2022-05-13 09:20 (IP: 162.158.134.75)
Ateik išpažinties, keikūne redaktoriau. Paskirsiu atgailą. iškasti tuos kaulus, pabučiuoti ir sudeginus išsiųsti Putinui.

Taip pat skaitykite

Visuomenės informavimo etikos komisija rugsėjo 13 d. išnagrinėjo Palangos miesto savivaldybės tarybos nario Dariaus Kubiliaus, kuris dėl netinkamo elgesio buvo atstatydintas iš Palangos miesto savivaldybės tarybos Etikos komisijos pirmininko pareigų, skundą dėl laikraščio „Palangos tiltas“ redaktoriausLino Jegelevičiaus publikacijos „Atsipiskit* nuo Palangos mero ir eikite nachui – jūs...


Tai atėjo metas – obeliskas kariams – tegul ir sovietiniams – Palangos miesto centre kai kuriems piliečiams yra svarbiau nei karo technikos dundėjimas vos už tūkstančio kilometrų, nei tvyranti perspektyva savo oda ir čia, Palangoje, pajusti radiacinės spinduliuotės poveikį, nei aukščiausia Europos Sąjungoje infliacija Lietuvoje, nei dar mūsų senolių sudėliota pagarba žmogaus palaikams.


Palangos miesto mero patarėjas Pranas Žeimys teigia, kad popiet Palangos oro uoste nusileis lėktuvas su 160 Lietuvos piliečių, tačiau kur juos visus reikės apgyvendinti, iki šiol nėra aišku. „Kalbamės su viešbučiais, tačiau ne visi nori priimti atvykstančius, o kai kurie pateikė savivaldybei kainas, prilygstančias 5 žvaigždučių apgyvendinimui,“ – sako...


Nėra Palangos miesto savivaldybėje nesvarbių pareigų, bet mero Šarūno Vaitkaus sekretorės Živilės Mačenskienės darbas, ko gero, vienas labiausiai stebimų. Ne juokas būti didžiausio šalies kurorto mero sekretore. Tenka ne tik arbatą ar kavą papilstyti, merui ryte pranešti, kokia krūva „popierių“ jo tądien laukia, bet net ir pūkelį nuo mero švarko atlapo...


Seime dvi kadencijas baigęs palangiškis Pranas Žeimys jau turi darbą – jis įsidarbino Palangos miesto mero Šarūno Vaitkaus padėjėju.  


Kur sudėti visas dovanas iš senojo mero kabineto?

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2015 03 19 | Rubrika: Miestas

Palanga didžiuojasi naujuoju savivaldybės pastatu, po vienu stogu sutalpinusiu visus skyrius. Nors nuo senojo savivaldybės pastato jau nukabinta lentelė, o šios savaitės pradžioje buvo nuleista ir vėliava, Bendrojo skyriaus darbuotojai iki ketvirtadienio iš Bendrojo skyriaus buvusių kabinetų į dėžes krovė paskutinį skyriaus „turtą“ – daugiausiai knygas....


Šeštadienį per dešimtį Palangos miesto tarybos narių dalyvavo gražioje akcijoje – neseniai rekonstruotame Virbališkės take jie sodino medelius. Tačiau nuotaiką akcijos dalyviams apkartino žinia, kad sekmadienio naktį barbarai sugebėjo du pasodintuosius medelius nulaužti.


Per miesto mero Šarūno Vaitkaus veiklos metinę ataskaitą miesto gyventojams trečiadienio vakarą S. Vainiūno meno mokyklos salėje buvo tuščių vietų. Žinantiems populiaraus konservatoriaus mero palaikymą partijoje ir mieste, tereikėjo jam mostelėti kviečiant ranka ir, niekas neabejoja, salė būtų pilna palaikančiųjų. Bet užvakar į mokyklą rinkosi tie, kuriems išties labai...


Ar rinkti merus tiesioginiais rinkimais, ar ne?  Vakar Seimui buvo pateiktas Konstitucijos pataisų projektas, kuriuo siekiama įteisinti Lietuvoje tiesioginius merų rinkimus. Diskusijos dėl tiesioginių mero rinkimų vyksta ne vienerius metus, tačiau ilgai buvo nesutariama, koks turėtų būti tiesiogiai išrinkto mero statusas, kokie būtų jam suteikti įgaliojimai ir kaip sureguliuoti...


Kurios savivaldybės ir jos mero savimeilės neglosto aukšti savivaldybės ar mero vieši reitingai? Žinoma, tokių nerasi, nes pavadinimas ar vardas 60-ies savivaldybių ar jų vadovų viršuje ne tik malonina širdį, bet ir skatina kolegų pagarbą, garantuoja trumpesnius kelius valdžios koridoriuose ir didesnį rinkėjų palaikymą. Bet ko verti tokie reitingai, jeigu...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius