„Ąžuoliuko“ mažieji šefukai virė žuvienę iš uodegėlių

Palangos tiltas, 2015-10-19
Peržiūrėta
1212
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Ąžuoliuko“ mažieji šefukai virė žuvienę iš uodegėlių

Vaikai įsitraukia į maisto gaminimą nuo pat mažų dienų: smėlio dėžėje kepa pyragus, verda košę, prie stalo sodina ir maitina lėles ir meškiukus. Vėliau mažylius sužavi galimybė prisidėti prie tikrų procesų, vykstančių virtuvėje, nes tai kažkas nauja ir neatrasta. Maisto ruošimas formuoja pirmuosius savarankiškumo įgūdžius, vaikai geba ilgiau išlaikyti dėmesį prie vieno darbo ir atlikti sudėtingesnes užduotis.
Palangos lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ priešmokyklinio ugdymo „Sraigelių“ grupės vaikai su pedagoge S. Dobromilskiene ir direktoriaus pavaduotoja ugdymui Z. Paulikiene spalio viduryje dalyvavo edukacinėje veikloje „Žuvienės virimo paslaptys“, kuri vyko „Mažųjų virtuvės šefukų mokyklėlėje“, įsikūrusioje viešbutyje „Palangos Žuvėdra“. Maisto gaminimas kartu su vaikais – puikus būdas pabūti visiems kartu, pastebėti vaikų įgūdžius, gebėjimus, tarpusavio bendravimą.
Vaikai, padedami virtuvės šefės L. Kuokštienės, nusprendė gaminti ypatingo skonio žuvienę iš lašišos, starkio, menkės bei vėžiukų uodegėlių, nes, vykdant projektą „Žuvys ir jų įvairovė“, norėjosi paskanauti kažkokio patiekalo iš žuvies. Virtuvės meistrė Laima aptarė su vaikais, kokios žuvys gyvena Baltijos jūroje, kokias žuvis yra valgę vaikai, iš kokių žuvų galima ruošti žuvienę ir kad žuvį valgyti sveika. Priešmokyklinukai su pedagogais jau buvo išsiaiškinę, kad žuvis yra svarbus baltymų, mineralinių medžiagų šaltinis ir ją patariama valgyti bent 2-3 kartus per savaitę.
„Mažieji šefukai“ prieš pradėdami žuvienės gaminimo procesą, pirmiausia skubėjo švariai nusiplauti rankas ir užsidėti šefuko kepurę, užsirišti prijuostę bei nepamiršti elgesio ir saugumo taisyklių, dirbant su tikrais virtuvės įrankiais.
Vaikai pasiskirstę darbais kibo į veiklą: vieni pjaustė pomidorus, porus, kiti tarkavo morkas, lupo ir pjaustė česnako skilteles, o berniukams pasisekė – pamokinti šefės Laimutės, jie kaip tikri virėjai labai atsakingai pjaustė žuvį. Reikėjo matyti vaikų veido išraiškas – veidukai švytėjo, visi buvo laimingi, matėsi vidinis džiaugsmas – aš galiu, aš jau gebu. Veiklos metu vaikams buvo išsakyta daug pagyrimų, komplimentų. Džiaugėmės kartu su vaikais, sudarę galimybę jiems pabūti ir veikti netradicinėje aplinkoje. Juk vaikai per sveikatos savaites savo grupėse taip pat mokosi ruošti maistą, bet čia buvo kita aplinka, kiti žmonės.
Kol virė žuvienė, visi susitvarkė savo darbo vietas, nusiplovė rankas. Liko laiko padiskutuoti apie žuvis ir parengti didžiulį žinomų žuvų sąrašą. Išvirus žuvienei, vaikai sėdo prie stalo, valgė, džiaugėsi savo pagamintu patiekalu ir buvo apdovanoti „Šefukų mokyklėlės“ diplomais už dalyvavimą kulinarijos kursuose „Žuvienės virimo paslaptys“, kuriuose atskleidė savo gebėjimus ir tapo diplomuotais „šefukais“.
Edukacinės veiklos metu sudaryta galimybė įtraukti vaikus į maisto gamybos procesą buvo ne tik smagus užsiėmimas, savarankiškumo, pasitikėjimo savimi pamokos, bet ir būdas paskatinti vaikus valgyti įvairesnį ir sveikesnį maistą. Džiaugiamės kartu su vaikais ir dėkojame „Mažųjų šefukų mokyklėlės“ organizatorei L. Kuokštienei už sumanymą vykdyti tokią veiklą, sudominti vaikus, pedagogus, tėvelius ir pasidalinti maisto gaminimo paslaptimis.

Zita PAULIKIENĖ
Palangos lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“ direktoriaus pavaduotojos ūkiui RamunėsGadiliauskienės iniciatyva spalio mėnesįbuvo organizuotipriešgaisrinės saugos mokymai, kurių tikslas buvo praktiškai atlikti vaikų ir personalo evakuaciją.


Kasmet spalio 4-ąją pažymime Pasaulinę gyvūnų dieną – Palangos lopšelis-darželis „Ąžuoliukas“ yra ekologinės krypties ikimokyklinė įstaiga. Tad mūsų tikslas – mokyti mažuosius pažinti, tyrinėti, saugoti gamtą, suteikti žinių apie supančią aplinką, gyvūnų globą ir priežiūrą.


Sausio 6 dieną apsilankę Trys Karaliaipasveikinolopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ vaikus, visą bendruomenę ir palinkėjo gerų atėjusių metų.Ta proga įstaigos teatro grupės pedagogai, direktoriaus pavaduotoja ugdymui Zita Paulikienė, meninio ugdymo mokytoja Nijolė Petrauskienė pakvietė visus į jautrų spektaklį „Žaliaskarė eglutė“.


Vasario 12 d. Palangos pradinėje mokykloje vyko tradicinis miesto pradinių klasių mokinių meninio skaitymo konkursas, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo dienai paminėti. Į jaukią, Laisvės paukščiais papuoštą mokyklos salę susirinko gausus būrys dalyvių, žiūrovų, atėjusių išgirsti ir įvertinti jaunuosius skaitovus, kurių būta net 26. Renginį pradėjo buvusios Palangos...


Palangos lopšelis-darželis „Ąžuoliukas“ įsikūręs netoli Birutės parko, vykdė projektą „Medžiai - šalia mūsų“. Šio projekto tikslas – plėtoti vaiko poreikį pažinti aplinkinį pasaulį, pratinant jame atitinkamai elgtis ir vertinti visa, kas jį supa.  


Vaikai įsitraukia į maisto gaminimą nuo pat mažų dienų: smėlio dėžėje kepa pyragus, verda košę, prie stalo sodina ir maitina lėles ir meškiukus. Vėliau mažylius sužavi galimybė prisidėti prie tikrų procesų, vykstančių virtuvėje, nes tai kažkas nauja ir neatrasta. Maisto ruošimas formuoja pirmuosius savarankiškumo įgūdžius, vaikai geba ilgiau išlaikyti...


Tolerancijos mokėsi ne tik mažieji

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 11 17 | Rubrika: Jūros vaikai

„Priimk mane tokį, koks esu“ – toks kvietimas lydėjo visą savaitę Palangoje vykusius renginius, skirtus Tolerancijos dienai paminėti, kuriuos užbaigė penktadienį Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje vykęs susitikimas, į kurį sukvietė sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Palangos viltis“, vadovaujama pirmininkės Laimos Lekavičienės...


Vienas kurorto politikos veteranų, Tarybos narys Albinas Stankus, save pirmiausia laiko mokslininku „iki kaulų smegenų“. „Politikoje esu seniai, administratoriaus darbo nelabai mėgstu, o, va, mokslininko veikla – labiausiai man prie širdies“, – prisipažino A. Stankus, kuris dalyvauja įvairiuose moksliniuose projektuose. Jis taip pat yra Lietuvos...


Veidai, kuriuos mažieji myli...  1

Gediminas GRIŠKEVIČIUS, 2012 03 12 | Rubrika: Jūros vaikai

Neilgai važiuoji rytiniu autobusu pajūrio girių alėjomis, o ilgai ir gražiai prisimeni tai, kas malonu. Labai laukiu kelionėlių į Šventosios – Būtingės pusę. Pasiilgstu optimistų, idealistų, kūrybai pasišventusių žmonių Šventosios bendrojo lavinimo pagrindinėje mokykloje, bibliotekoje, Kultūros centre, „Sigutės“ lopšelyje-darželyje.


„Ąžuoliuko“ vaikai aktyviai saugo gamtą

Rasa GEDVILAITĖ, 2010 05 04 | Rubrika: Miestas

Lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“ praėjusį trečiadienį buvo atkreiptas dėmesys į propaguojamą ekologinę kryptį. Susirinkusios pedagogės išgirdo apie „Ąžuoliuko“ auklėtojų vykdomus projektus, turėjo progą apžiūrėti vaikų sukurtą parodėlę, sužinojo, kaip ši vertybė perteikiama vaikams, kurie savo ruožtu spektakliu pademonstravo, kaip jiems svarbu saugoti gamtą, kuria taip mielai džiaugiasi.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius