Bendruomenėms stiprinti – daugiau kaip 2 mln. eurų

Palangos tiltas, 2023-04-12
Peržiūrėta
1159
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Bendruomenėms stiprinti – daugiau kaip 2 mln. eurų

Savivaldybių organizuojamiems vietos bendruomenių stiprinimo projektams 2023 metams Socialinės apsaugos ir darbo ministerija skyrė 2 mln. 180 tūkst. eurų. Bendruomenių stiprinimo priemonės patvirtintos dvejiems metams – iki 2025 metų.

„Stiprios bendruomenės, nevyriausybinių organizacijų tinklas ir veikla – labai svarbūs pilietinės visuomenės elementai. Jų kasdienė veikla ir darbas svariai prisideda prie vietos bendruomenių iniciatyvų skatinimo, ambicingų projektų, socialiai pažeidžiamų visuomenės grupių įtraukties“, – sako socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.

Šiemet taip pat tęsiamas bandomasis modelis papildomai įtraukiant naujų savivaldybių – jų planuoja dalyvauti 17. Įgyvendinant bandomąjį modelį, bus stiprinami bendruomeninių organizacijų gebėjimai, kompetencijos rengiant ir įgyvendinant projektus, o siekiant visuomenės įsitraukimo į sprendimų priėmimo procesus – dalyvavimas savivaldybių bendruomeninių organizacijų tarybose. 

Savivaldybių bendruomeninių organizacijų ar nevyriausybinių organizacijų taryboms numatomas specialus vaidmuo – tarybos atliks atrankos komisijų vaidmenį. Tikimasi, kad tai paskatins vietos bendruomenes labiau dalyvauti sprendžiant viešuosius reikalus ir imtis ambicingesnių projektų, naudingų vietos gyventojams. 

Už projektams skirtas lėšas, kaip ir kasmet, konkursus laimėjusios organizacijos galės vykdyti socialinę veiklą socialiai pažeidžiamoms gyventojų grupėms, pavyzdžiui, senjorams, neįgaliesiems, vyresnio amžiaus ar vienišiems žmonėms. Taip pat bus galima įtraukti į bendruomenę grįžtančius iš emigracijos ar atvykstančius užsieniečius, ugdyti bendruomenės narių pilietiškumą, populiarinti socialinio verslo plėtrą, organizuoti pagalbą atvykusiems ukrainiečiams.

Siekiant didesnio bendruomenės narių sutelktumo, finansuojami bendruomenės vaikų ir jaunimo laisvalaikio užsiėmimai, pavyzdžiui, stovyklos, renginiai, kitos veiklos, skatinančios asmeninių ir socialinių gebėjimų ugdymą. Remiama ir bendruomenės narių kultūrinė, švietėjiška, sporto ir sveikatinimo veikla, įvairios akcijos ir iniciatyvos, skirtos viešoms erdvėms ir aplinkos kokybei gerinti.

Konkursuose projektų finansavimui gauti gali dalyvauti bendruomeninės organizacijos, nevyriausybinės organizacijos, religinės bendruomenės.

Siekiant tolygesnio lėšų paskirstymo miestų ir kaimiškose teritorijose, kad visos savivaldybėse veikiančios bendruomeninės organizacijos turėtų vienodas galimybes pretenduoti į projektų finansavimą, nuo šių metų savivaldybėms leidžiama pačioms pasirinkti projektų finansavimo būdą – ar lėšas skirstyti seniūnijoms, ar neskirstyti ir lėšas skirti visai savivaldybės teritorijai.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Lietuvoje tik 0,65 proc. įmonių yra sukūrusios po daugiau kaip 250 darbo vietų, tačiau būtent jos sugeneruoja daugiau kaip trečdalį metinės apyvartos, rodo kredito biuro „Creditinfo Lietuva“ atlikta analizė. 


Sprendimas vystyti jūrinio vėjo elektrinių parką svarbus ir regiono plėtrai, ir tuo pačiu atveria galimybių vietos bendruomenėms. Parkas sudarys prielaidas pritraukti daugiau investicijų, kas sąlygos naujų darbo vietų kūrimą, viešosios infrastruktūros plėtrą ir bendro gerbūvio kūrimą. Be to, planuojama, kad artimiausių savivaldybių biudžetas bus papildytas apie 3 mln. eurų per metus ir dar...


Palangoje iš vyrui priklausančių įmonės sąskaitų buvo pervesta didelė suma pinigų, praneša policija.


Pajūryje pavogtas „BMW“ markės automobilis, praneša policija.


Savivaldybių organizuojamiems vietos bendruomenių stiprinimo projektams 2023 metams Socialinės apsaugos ir darbo ministerija skyrė 2 mln. 180 tūkst. eurų. Bendruomenių stiprinimo priemonės patvirtintos dvejiems metams – iki 2025 metų.


Panorę į Naujuosius metus žengti didžiuosiuose Lietuvos miestuose ar kurortuose dar gali pasirūpinti vieta apsistoti.


Savivaldybių organizuojamiems vietos bendruomenių stiprinimo projektams 2022 metams Socialinės apsaugos ir darbo ministerija skyrė 2 mln. 180 tūkst. eurų. 


Lietuvos paštas pranešė, kad viešojo aukciono būdu sėkmingai pardavė buvusias pašto patalpas Palangoje. Vytauto g. 53 įsikūrusios patalpos parduotos už kiek daugiau nei 600 tūkst. eurų. Gautas lėšas bendrovė investuos į strateginius projektus: veiklos modernizaciją, pašto skyrių atnaujinimą ir darbo sąlygų gerinimą. 


Patekusios į Covid-19 pandemijos verpetus, nemažai įmonių patiria apyvartinių ir investicinių lėšų trūkumą. Tam, kad kasdieniai darbai būtų tęsiami, o ilgalaikiai plėtros projektai sėkmingai įgyvendinami, nuo lapkričio pabaigos labai mažos, mažos ir vidutinės įmonės gali pasinaudoti nauja finansavimo galimybe, už paskolas mokėdamos ne daugiau kaip 7 proc. metinių palūkanų. Tokia...


Ne paslaptis, kad daugelis gyventojų šiemet atostogoms užsienio pramogas iškeis į Lietuvos pajūrį. Dėl poilsiautojų antplūdžio Palangos pareigūnai pripažįsta turintys daugiau darbo, o pajėgas reikia stiprinti ir pasitelkiant kitų Lietuvos regionų pareigūnus, rašo tv3.lt


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius