Naujametė naktis Lietuvos didmiesčiuose ir kurortuose: viešbutyje pakloti teks ir daugiau kaip 1000 eurų

Palangos tiltas, 2022-12-20
Peržiūrėta
1535
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

15min.lt nuotr.
15min.lt nuotr.

Panorę į Naujuosius metus žengti didžiuosiuose Lietuvos miestuose ar kurortuose dar gali pasirūpinti vieta apsistoti. Dalis šalia nakvynės už papildomą kainą siūlo ir šventinę programą bei vakarienę, tačiau galima apsieiti ir kukliau – išsirinkti vietą apsistoti ir pasiruošti šventinį stalą patiems. 15min pasidomėjo, kiek Naujametę naktį atsieitų praleisti šių miestų ir kurortų viešbučiuose?

Žvalgantis viešbučių užsakymo internetu svetainėje Booking.com matyti, kad Vilniuje gruodžio 31d. – sausio 1 d. apsistoti didžiuosiuose mūsų šalies miestuose ir pamėgtuose kurortuose vietos dviem žmonėms dar yra. 15min pasidomėjo, už kiek ir ką gautumėte didžiuosiuose miestuose ir kurortuose? 

1. Vilnius 

Paieškos laukelyje pasirinkus sostinę nurodytai datai, rodomas 87 proc. užimtumas. Mažiausiai du žmonės sumokėtų Naujametės nakties nakvynei pasirinkę hostelį, kaip nurodoma, esantį 1,3 km nuo centro. Naktis dviem žmonėms jame kainuotų 31 eurą.

Brangiausia Vilniuje būtų praleisti naktį, paklojus už ją 812 eurų. Už šią sumą siūlomas privatus namas, nemokamas transportas iš Vilniaus oro uosto. 

„Po švenčių, kurias pasitikome karantine, visi, ko gero, itin išsiilgome jausmo, kai galime pasitikti Naujuosius metus su didesniu būriu draugų ar artimųjų. Lietuvos sostinė yra tam pasiruošusi – tiek viešbučiai, tiek restoranai ir kavinės laukia svečių, o miesto gatvių papuošimai ne tik centrinėje dalyje ar Senamiestyje kuria šventinę nuotaiką“, – sako miesto turizmo ir verslo plėtros agentūros ,,Go Vilnius“ direktorė Inga Romanovskienė.

Pasak jos, Naujųjų metų naktis gali kainuoti įvairiai, priklausomai nuo norų ir galimybių. 

„Spektras galimybių Vilniuje itin platus – nuo butų nuomos platformų iki penkių žvaigždučių viešbučių. Jaunimo nakvynės namuose nakvynė kainuos nuo 34 eurų, o trijų žvaigždučių viešbutyje nakvynė dviviečiame kambaryje Naujų metų naktį kainuoja nuo 74 eurų“, – skaičiuoja I.Romanovskienė. 

Brangiausios nakvynės aukštesnės klasės viešbučiuose arba prabangiai įrengtuose erdviuose apartamentuose, jos teigimu, siekia kelis šimtus eurų ir daugiau.

2. Kaunas 

Pasidairykime ir Kaune. Situacija čia panaši kaip ir Vilniuje. Pigiausiai laikinojoje sostinėje dviem žmonėms galima apsistoti taip pat hostelyje. Nakvynė čia kainuotų 24 eurus. Brangiausiai Naujametę naktį Kaune praleistumėte prabangiuose apartamentuose su sūkurine vonia. Už viešnagę tektų pakloti 830 eurų. 

Apsistojimo vietų užimtumas Kaune, Booking.com duomenimis, siekia 75 proc.

VšĮ „Kaunas IN“, Turizmo ir rinkodaros skyriaus vadovas Laimonas Užomeckis 15min atsiuntė pagrindinių Kauno viešbučių planus Naujametinei nakčiai. Dažnas populiarus viešbutis kažko išskirtinio šiai datai neplanuoja, tačiau dalis viešbučių suplanavę ir šventinę programą, pasitinkant Naujuosius metus.

„Moxxy“ nakvynė dviem žmonėms Naujųjų metų naktį atsieitų 249 eurų. Į šią kainą įeina nakvynė dviem žmonėms su pusryčiai dviviečiame kambaryje, vakaro progama – DJ Balandis bei Gabrieliaus Vagelio koncertas su grupe, putojančio gėrimo taurė vidurnaktį – ir pusryčiai. Viešbutis jau beveik pilnas, likę nedaug vietų“, – atskleidžia L.Užomeckis.

„Radisson“ Naujųjų metų nakvynė su šventiniu bufetu restorane ir pusryčiais dviem kainuotų 229 eurus. Už papildomą kainą galima sudalyvauti ir Naujametiniame bufete – paragauti šventinio meniu. 

„Best Western Santaka“ šiai dienai Naujųjų metų nakčiai turi nedidelį užimtumą, bet iš patirties žino, kad dažnas rezervuotis vietą suskumba likus kelioms dienos iki šventės. 

L.Užomeckio teigimu, viešbutyje „Monte Pacis“ dalis kambarių rezervuota prieš kelis mėnesius, tačiau pastebima tendencija, kad dalis svečių pasiduoda paskutinės minutės polėkiui. Nakvynės kaina apartamentuose pusryčiais dviem – 280 eurų, laisvų liukso klasės kambarių jau nėra, nakvynė standartiniame kambaryje su pusryčiais – 135 eurų.

„Čia siūloma ir prabangi naujametinė vakarienė“, – sako L.Užomeckis. Tiesa, už šventinę vakarienę tektų sumokėti papildomai. 6-ių patiekalų vakarienė kainuoja 150 eurų vienam žmogui, 4-ių patiekalų vakarienė – 120 eurų asmeniui. 

3. Klaipėda 

Uostamiestyje už 38 eurus dviese taip pat praleistumėte Naujųjų metų hostelyje – tai būtų pigiausias pasirinkimas. Brangiausias – apartamentai netoli centro, už juos tektų išleisti 552 eurus. 

Šiuo metu užimta 84 visų galimų šiai datai vietų, Klaipėdoje siūlomų per Booking.com.

Klaipėdos turizmo informacijos centro vadovė Romena Savickienė 15min taip pat patvirtino, kad pasižiūrėjus apgyvendinimo įstaigų pasiūlymus galima rasti pačių įvairiausių kainų – nuo 38 eurų hostelyje iki daugiau nei 200 eurų siekiančių kainų viešbučiuose. 

„Užimtumas yra, tačiau planuojantiems atvykti dar savo paslaugas galėtų pasiūlyti ne viena apgyvendinimo įstaiga. Trumpam žvilgtelėjus į Booking.com sistemą matome, kad Naujųjų metų naktį Klaipėdoje gali pasiūlyti daugiau nei 70 apgyvendinimo įstaigų“, – apžvelgia R.Savickienė.

Pasak jos, papildomai viešbučių restoranai siūlo šventinę vakarienę, visi kviečiami įsilieti ir į šventinius miesto renginius. 

4. Palanga 

Palangoje likę mažiau vietų apsistoti Naujametinei nakčiai – užimtumas siekia 94 proc. Pigiausia būtų rinktis apartamentus netoli paplūdimio, vertinamus trijomis žvaigždutėmis. Už juos dviese sumokėtumėte 58 eurus už naktį. Brangiausias variantas – apartamentai su privačiu baseinu. Tiesa, pastarasis lauke. Už viešnagės naktį čia prašoma 1014 eurų.

Palangos turizmo informacijos centro direktorė Rasa Kmitienė 15min teigė, kad rezercijų skaičius kasdien didėja. 

„Tikimės, kad kaip ir kasmet, sukužės švęsti žmonės iš visos Lietuvos į Palangą. Manau, kad ir kiti kurortai bus populiarūs. Galbūt kai kurie neturėjo tiek laisvų dienų, nesusiklostė aplinkybės ir negalėjo iškeliauti švęsti į kalnus ar šiltus kraštus. Kas turi mažiau atostogų ar tiesiog myli Lietuvos pajūrį, atvažiuos pas mus, turėsim svečių ir iš užsienio šalių“, – sako R.Kmitienė.

Naujametę naktį, pasak jos, Palangos viešbučiai planuoja savo šventines programas. 

Paslaugų tiekėjai, anot R.Kmitienės, nepamiršta ir SPA bei sveikatinimo paslaugų švenčių metu. Be to, jos teigimu, kurortas laukia visų – nebūtina rinktis brangaus viešbučio su programa. 

„Recepto nėra, už kiek galima apsistoti Palangoje. Aš sakau, kad priklauso, kaip norim ir kaip galim“, – kviesdama svečius į kurortą apibendrino ji.

5. Nida 

Nidoje užimtumas kol kas kiek mažesnis nei kituose kurortuose – 92 proc. Už kuklų kambarį dviese čia apsistotumėte už 32 eurus, brangiausiai – viešnagė privačiuose apartamentuose už 166 eurus. 

Nidos kultūros ir turizmo informacijos centro „Agila“ turizmo vadybininkė Kristina Vaičiūnė apklausė vietos viešbučius.

„Viešbutis „Jūratė“ – 120 eurų/parai be pusryčių. Užimtumas 8 kambariai iš 12. Viešbutis „SPA Nida“ – 319 eurų/parai su pusryčiais, pirčių zona. Viskas beveik užimta, liko keli kambariai. Viešbutis „Nidus“ – 189 eurai/parai su pusryčiais. Pusė jau užimta. Viešbutis „Nerija“ – 110 eurų/parai be pusryčių. Užimtumas mažiau negu pusė. Viešbutis „Juodasis kalnas“ – 110 eurų/parai su pusryčiais. Užimta 6 kambariai iš 16“, – apžvelgia užimtumą minimai datai ji.

Pasak K.Vaičiūnės, šie viešbučiai siūlys ir šventines programas. „Nidus“ mažuosius kvies susitikti su Kalėdų seneliu, siūlys svečiams išbandyti degustacinę vakarienę. Viešbutis „SPA Nida“ rengia uždarą vakarą savo svečiams. Restorane „Nidos prieplauka“ – naujametinė vakarienė ir koncertinė programa. Taip pat gruodžio 31 d. 21 val. naujametinis koncertas Nidos katalikų bažnyčioje“.

6. Druskininkai 

Druskininkuose užimta 95 proc. galimų apsistoti vietų. Pigiausiai kainuotų kuklus kambarys pas privatų nuomotoją – 26 eurai nakčiai. Brangiausias galimas pasirinkimas atsieis 277 eurai – nakvotumėte ir švęstumėte šiuolaikiškai įrengtuose apartamentuose. 

„Beveik visi kurorto restoranai kviečia Naujametinį vakarą švęsti su specialiu meniu, kai kurie iš jų siūlo ir su vakaro vedėjais bei gyva muzika, programa“, – apžvelgia VšĮ Druskininkų turizmo ir verslo informacijos centro direktorius Rimantas Palionis.

7. Birštonas 

Birštono apgyvendinimo įstaigos minėtą datą kol kas užimtos 84 proc. 

Kuklesnį kambarį čia susimedžiosite už 33 eurus, brangiausiai nakvotumėte svečių namuose – dviese už nakvynę pasitinkant Naujuosius metus paklotumėte 99 eurus. 

Birštono turizmo informacijos centro direktorė Rūta Kapačinskaitė, atlikusi apžvalgą, 15min teigė, kad Naujųjų metų naktį nakvynė Birštone dviem žmonėms privačiuose apartamentuose kainuoja nuo 65 Eur ir daugiau. Pasak jos, laisvų nakvynės vietų dar yra pakankamai.

„Naujųjų metų vakarą svečių lauks naujametis Merūnas – "Atvira širdimi" koncertas, kaina 35,20 eurų. Šventinės degustacinės vakarienės restoranuose kainuoja nuo 130 Eur ir daugiau 2 asmenims. Gausią šventinę programą siūlo kurorto restoranai, viešbučiai, sanatorijos ir SPA centrai“, – atskleidė R.Kapačinskaitė. 

Sutikti Naujuosius metus malonumų imperijoje siūlo EGO SPA, kur koją įkels tik suaugusieji. 

„Garsų virpesius kurs multiinstrumentalistas Vytenis Danielius ir auksinio balso savininkė Austėja Guiskytė. Svečių lauks gurmaniška vakarienė“, – pasakoja ji.

Pasak R.Kapačinskaitės, sutikti Naujuosius metus galima Birštono sanatorijoje „Versmė“, mėgaujantis gydomųjų, grožio puoselėjimo procedūrų, baseino ir pirčių, teikiamais malonumais, o taip pat įtraukiančia Naujametine šventinio vakaro programa. 

„Eglės sanatorijos" svečiams Naujųjų metų vakarą siūlomas grupės „MAN-GO“ koncertas. Viešbučio „Esė“ svečius pasitiks Naujametinis „Drums party šou“. Charizmatiškas būgnų guru, jazzmenas Gediminas Laurinavičius pasiūlys kiekvienam po būgną ir išskirtinę programą“, – atskleidžia ji.

Pasak R.Kapačinskaitės, Naujųjų metų šventinis vakaras su programa, vakariene ir nakvyne, bei SPA paslaugomis kainos prasideda nuo 309 eurų ir siekia 599 eurus.

15min.lt

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Už informaciją, kuri padės rasti dingusį augintinį – 1000 eurų atlygis. Tokią premiją skiria kovo 3 dieną iš uždaro kiemo Palangoje pabėgusios 2 metų ir 8 mėnesių amžiaus vipetų veislės kalytės vardu Resmė radimą jos šeimininkė 41 metų klaipėdietė Renata Jomantaitė-Svobūnienė.


Palangoje iš vyrui priklausančių įmonės sąskaitų buvo pervesta didelė suma pinigų, praneša policija.


Pajūryje pavogtas „BMW“ markės automobilis, praneša policija.


Palangos miesto savivaldybė jau kitą savaitę greičiausiai pritars siūlymui didinti pagalvės mokestį nakvynę kurorto viešbučiuose užsisakantiems svečiams.


Savivaldybių organizuojamiems vietos bendruomenių stiprinimo projektams 2023 metams Socialinės apsaugos ir darbo ministerija skyrė 2 mln. 180 tūkst. eurų. Bendruomenių stiprinimo priemonės patvirtintos dvejiems metams – iki 2025 metų.


Seimui įpareigojus savivaldybėse nuo 2023-iųjų sausio nustatyti mažos taršos zonas, aplinkos ministro teigimu, to nepadarė nė viena savivaldybė, todėl ketinama šį reikalavimą švelninti.


Panorę į Naujuosius metus žengti didžiuosiuose Lietuvos miestuose ar kurortuose dar gali pasirūpinti vieta apsistoti.


Savivaldybių organizuojamiems vietos bendruomenių stiprinimo projektams 2022 metams Socialinės apsaugos ir darbo ministerija skyrė 2 mln. 180 tūkst. eurų. 


Palangoje, Vanagupės gatvėje, praeiviai jau gali pamatyti naujai iškilusį keturių aukštų pastatą. Apartamentų projekte „Santjago“ pasiektas beveik 60 proc. statybų baigtumas.


Palanga poilsiautojus pasitinka išplėsdama zonas, kuriose reikės mokėti už automobilių stovėjimą. Valdininkai aiškina, esą taip siekia sureguliuoti automobilių srautus ir skatina svečius vaikščioti po kurortą pėsčiomis, rašo TV3.lt


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius