Birutės parko dieną – dėmesys laiškams

Palangos tiltas, 2016-09-01
Peržiūrėta
2079
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Birutės parko dieną – dėmesys laiškams

Rytoj, rugsėjo 3 d., Palangos Birutės parkas pakvies į jau vienuoliktąjį tradicinį renginį – čia bus švenčiama Birutės parko diena. Šiemet išskirtinis dėmesys skiriamas laiškams.

Kasmet – kita tema
Birutės parko diena – tradicinis renginys, duodantis startą rudens šventėms Palangoje. Kasmet šio renginio metu, pasirinkus vis kitą temą, naujai atskleidžiamas Birutės parko grožis, o kartu lankytojai skatinami prisiminti kurorto istoriją, su Palanga susijusius literatūrinius ar kitokius įvykius ir tiesiog smagiai praleisti laiką jaukioje Birutės parko aplinkoje. Kiekvienais metais Birutės parko dienos tema skiriama išskirtinai Palangai – pačiam parkui, čia esantiems lankytiniems objektams, kurorte gyvenusiems ar kūrusiems menininkams.
Pasak Palangos kultūros ir jaunimo centro renginių režisierės Aušros Latonienės, visas Birutės parko dienų metu gvildentas temas sunku ir išvardinti, nes jų daug būta, tačiau atmintyje pėdsakus paliko labiausiau įsimintinos. Pavyzdžiui, viena iš pirmųjų švenčių buvo skirta visiems parko objektams – tiems, kurie nuolat lankomi ir tiems, kurie nepelnytai buvo pamiršti. „Taip pat kartą renginį dedikavom pušiai. Renginį tąkart pavadinome „Pušies keliu“. Birutės parke auga kelios pušų rūšys, esama net tokių, kurios auga 600 metų“, – prisiminė renginių režisierė.
Birutės parko dienos metu buvo pagerbti ir parko įkūrėjai. „O štai pakvietus į šventę atvykti visas Lietuvos Birutes, jų susirinko nemažas būrys, ir dar iki šiol jos prisimena šią dieną, vis klausia, kada vėl susirinks visos Birutės. Tuomet joms padovanojome po išskirtinį ženkliuką. Kitąmet pastebėjau, jog ženkliuko moterys nepamiršo. Išdidžiai vaikščiojo šventėje juo pasidabinusios. Tai labai malonu“, – pasakojo A. Latonienė.
Būta ir kitokių temų. Pavyzdžiui, Palangos mylėtojai buvo pakviesti į literatūrinius susitikimus su žymiais žmonėmis, savo gyvenimą vienaip ar kitaip siejusiais su Palanga. O štai pernai šventė buvo skirta fotografijai. Taip jau sutapo, jog praėjusiais metais buvo minimas pirmosios kurorto fotografės Paulinos Mongirdaitės 150 metų gimimo jubiliejus.

Padiktavo idėją
Šiemetinės Birutės parko dienos tema – laiškai. „Man į atmintį yra įstrigęs buvusio ilgamečio Botanikos parko direktoriaus Antano Sebecko pastebėjimas, kad Palangos Birutės parkas yra vienintelis parkas Lietuvoje, kuris ribojasi su jūra. O galvojant apie jūrą, iškyla mintis apie butelį su laišku-žinute jame. Taip ir išsirutuliojo šiųmetės Birutės parko dienos tema“, – paklausta, kaip gimė šiemetinė Birutės parko dienos tema, sakė A. Latonienė.
Šeštadienį apsilankiusieji Birutės parke turės galimybę susipažinti su įvairių žymių žmonių rašytų laiškų, siejamų su Palanga, turiniu. „Apie viešnagę kurorte 1935 metais rašė Salomėja Nėris, iš Palangos laiškus rašė ir Maironis, į grafus Tiškevičius laišku kreipėsi ir parko architektas Fransua Andrė bei kiti Palangos mylėtojai. Laiškus skaitys tie, kurie, be rašančiojo, pirmieji prie jų prisiliečia – paštininkai. O norintieji galės ir patys parašyti laišką“, – renginio detalėmis pasidalijo A. Latonienė.
Tad pirmąjį rugsėjo savaitgalį Palangos Birutės parkas pasidabins laiškais – vieni jų atsispindės parko erdves puošiančiose floristinėse kompozicijose, kiti – Birutės Mar režisuotame spektaklyje „Jis ir Ji“, pastatytame pagal rašytojo Jono Biliūno ir jo žmonos Julijos laiškus, dar kitus, eksponuojamus matomose Birutės parko erdvėse, bus galima tiesiog paskaityti ar išgirsti skaitant.

Idėjos menininkams
Birutės parko diena neįsivaizduojama ir be floristinių kompozicijų, kurias šiemet į laiškų formas įvilko Edita ir Gintautas Ačai bei Jūratė ir Česlovas Gudžiai. „Šiųmetinė pasiūlyta tema – laiškai – didelių sunkumų nesukėlė. Laiškai man asocijuojasi su smėliu, pajūriu. Tačiau teko spręsti klausimą, o kaip juos perkelti į parką. Netrukome sugalvoti, kaip sukurti floristinius laiškus, juolab kad mes naudojame gamtines detales. Gamtoje žalią kompoziciją, kai lauke dar vasariška aplinka, parodyti sunku, nes ji tiesiog išnyksta aplinkoje, tad būtina panaudoti tokių detalių, kurios išskirtų kompoziciją“, – keletą niuansų atskleidė E. Ačienė.
Birutės parko dieną norintieji taip pat bus pakviesti pasiklausyti Palangos orkestro atliekamos muzikos – parko rotondoje skambės jau paskutinysis šiais metais „Dūdų vasaros“ koncertas.
Birutės parko diena – renginys gamtos apsuptyje, kurio metu parko lankytojai gali ne tik pasigrožėti žaliąsias erdves puošiančiomis floristinėmis kompozicijomis, bet ir pasigėrėti menine programa, sužinoti ką nors nauja apie Birutės parką, Palangos kurortą bei kurorto istoriją.
Palangos Birutės parko diena kasmet minima pirmąjį rugsėjo savaitgalį. Jį rengia Palangos kultūros ir jaunimo centras kartu su Palangos Birutės parko administracija.

Palangos m. sav. inf.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną Palangos senjorai raginami leisti aktyviai ir „skaniai“ – kaip ir kasmet, jiems siūloma įvairių pramogų bei vaišių. Raginame nepamiršti Pensininko pažymėjimo.


Buvęs Palangos botanikos parko ilgametis direktorius Kazimieras Urbonavičius išėjo į Amžinybę vos tik sulaukęs savo paskutinio, 72-ojo, gimtadienio. Buvo 2000 metų kovo 3-ioji. Šiemet jis būtų šventęs savo 95 metų sukaktį.


Spalio 1 d., ketvirtadienį, minima Tarptautinė pagyvenusių žmonių diena. Palangoje yra susiklosčiusi graži tradicija šią dieną senjorus pakviesti į nemokamas jiems skirtas veiklas, kultūrinius renginius, o verslo atstovai senjorus kviečia pasivaišinti puodeliu kavos, arbatos ar desertu bei pasimėgauti įvairiomis procedūromis.


Palangos mieste gyvenantys senjorai kviečiami būti aktyvūs bei dalyvauti jiems skirtuose renginiuose, vyksiančiuose spalio 1 d., Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną.


Rytoj, rugsėjo 3 d., Palangos Birutės parkas pakvies į jau vienuoliktąjį tradicinį renginį – čia bus švenčiama Birutės parko diena. Šiemet išskirtinis dėmesys skiriamas laiškams.


Valstybės dieną – dėmesys šeimoms ir tautiniam paveldui

"Palangos tilto" informacija, 2016 06 30 | Rubrika: Miestas

Liepos 6-ąją Palanga kartu su visa Lietuva minės Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną. Šia proga kurorte organizuojama daug renginių, į kuriuos kviečiami įvairių pomėgių turintys palangiškiai ir miesto svečiai – veiklos atras bet kuris.


Palangos Birutės parką jau šį šeštadienį padabins originalios instaliacijos fotografijos tema – kurortas jau 10-tą kartą visus kviečia į Birutės parko dieną.


Praėjusį šeštadienį apsilankiusieji tradicinėje aštuntojoje Birutės parko dienoje buvo dosniai apdovanoti tiek gamtos, atsiuntusios Palangon įstabiai gražią dieną, tiek šventės organizatorių, surengusių įdomius, turiningus bei žaismingus improvizuotus susitikimus su dešimčia iškilių kūrėjų, mėgusių lankytis Palangoje, ir įkvėptų kurti būtent mūsų...


Šeštadienį Palangos Birutės parkas pakvies į šventę – kurorte bus minima tradicinė, jau aštuntoji Birutės parko diena, kurios metu gamtos apsuptyje visą dieną šurmuliuos renginiai.


Pirmąjį rudens šeštadienį Palangos Birutės parkas pražys nekasdienėmis spalvomis – rugsėjo 7 d. bus minima tradicinė, jau aštuntoji Birutės parko diena. Šįkart šventė bus skirta literatams, kuriuos kurti įkvėpė Palanga.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius