„Bočių“ ir Vilimiškės gyventojai susiriejo dėl savo kandidatų į seniūnaičius

Linas JEGELEVIČIUS, 2013-05-13
Peržiūrėta
1543
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Sekmadienį įvykusiuose rinkimuose dalyvavo apie 50-60 seniūnaitijos teritorijoje gyvenančių gyventojų.
Sekmadienį įvykusiuose rinkimuose dalyvavo apie 50-60 seniūnaitijos teritorijoje gyvenančių gyventojų.

Nors seniūnaičio pareigybės atliekamos be uždarbio ir neteikia privilegijų, kova dėl jų praėjusį sekmadienį Vilimiškės seniūnaitijoje virto erzeliu tarp ligšiolinio seniūnaičio Jono Juknos šalinininkų iš Vilimiškės (joje gyvena ir jis pats – aut.) ir sodų bendrijos „Bočiai“ kandidato Kęstučio Rudžio rėmėjų. Joje gyvena ir pats K. Rudys. „Bočių“ kvartale gyvenantį Tarybos narį Eimutį Židanavičių, kuris rinkimuose palaikė savo bendrapartietį, Palangos miesto viešosios bibliotekos direktorių K. Rudį, Vilimiškės gyventojai kaltino „politikavimu“ ir rinkimų „klastojimu“. Šurmuliui nenuslūgstant, rinkimai buvo atidėti kitam savaitgaliui.

Nusiskundimai –
nepagrįsti

Redakcija dėl seniūnaičių rinkimų Vilimiškėje sulaukė laiško iš Vilimiškės gyventojo Ramučio Stankevičiaus.
Jis skundėsi, kad rinkimuose dalyvavusios savivaldybės atstovės (Aistė Kairytė ir Laura Grendienė – aut.) rinkimams registravo tik gyventojus, pateikusius asmens dokumentus su juose nurodyta gyvenamosios vietos deklaravimo vieta.
Bet savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė „Palangos tiltui“ sakė, kad pastabų savo darbuotojoms neturi, o aistros Vilimiškėje nurims po savaitės...
„Išspausdintų pavardžių biuleteniuose nebuvo, nes būtų sunku nuspėti, kiek žmonių dalyvaus rinkimuose. Nepanaudotus biuletenius tektų išmesti“, – sakė direktorė.
R. Stankevičius piktinosi, kad per rinkimus E. Židanavičius „seniūnaitį prilygino nuliui“ ir teigė, kad dėl įžeidimo Tarybos Etikos komisija turėtų apsvarstyti politiko elgesį.
„Toks politiko elgesys – nekultūringo žmogaus „išsišokimas“, – dėsto R. Stankevičius.
„Palangos tilto“ skaitytojas atkreipė dėmesį, kad daugelis Vilimiškės gyventojų apie rinkimus sužinojo tik penktadienį.
Jis įtaria, kad savivaldybės atstovės buvo „įpareigotos“, jog kuo mažiau kvartalo gyventojų dalyvautų seniūnaičio rinkimuose.

Pavertė partiniu šou?
Sekmadienį įvykusiuose rinkimuose dalyvavo apie 50-60 seniūnaitijos teritorijoje gyvenančių gyventojų.
„Mano nuomone, kaip Tarybos narys, E. Židanavičius neturi teisės kištis ir daryti įtaką rinkimams. O dabar atsivedė būrį savo žmonių iš sodų bendrijos. Beje, vienas teisininku prisistatęs vyras teigė, kad bendrija yra atskiras juridinis asmuo, turi savo pirmininką, todėl jis negali būti ir seniūnaičiu“, – pasakojo J. Jukna.
Jis teigė nežinąs tokio įstatymo, kuris neleistų seniūnaičiu tapti tam tikrų juridinių vienetų vadovams.
„Buvo toks įspūdis, kad E. Židanavičius viskam siekė „diriguoti“. Prilėkęs šaukė: „Nutraukime visas diskusijas! Balsuokime!” Aš jam sakau: „Leiskite nors man, kaip kandidatui, prisistatyti“. O jis visiems: „Nereikia nieko aiškinti. Seniūnaitis yra „nulis“, – pasakojo seniūnaitis. – Aš jo paklausiau, ar jis kada nors per aštuonerius metus yra nuvažiavęs į Vilnių dėl elektros įvedimo kvartale? Ar padaręs kitus darbus? Tada jis nutilo. Tarybos narys rinkimus pavertė savo partijos šou”.
Kilus sumaiščiai, kitas kandidatas – K. Rudys, net neprisistatė, o rinkimai buvo nukelti kitam savaitgaliui.

Verčia „atpirkimo ožiu“?
E. Židanavičius sako, kad ne jis, o kiti „politikavo“ seniūnaičio rinkimuose, o jį „kai kas“ nori paversti „visų bėdų atpirkimo ožiu“.
„Esmė ta, kad „Bočių“ kvartalas įeina į Vilimiškės seniūnaitijos teritoriją, todėl jo gyventojai turi teisę rinkti seniūnaitį kaip ir kiti tos pačios teritorijos gyventojai“, – sakė Tarybos narys.
Vilimiškės seniūnaitijos teritorija apima sodų bendrijos „Bočiai“, Vilimiškės kvartalus – iš viso apie 40 gatvių. Vilimiškėje yra apie 40 namų, „Bočiuose“ – apie 60.
„Matyt, į rinkimus iš Vilimiškės atėję rinkėjai, ir Vilimiškėje gyvenantis J. Jukna išsigando, kad bus nuskriausti – seniūnaičiu taps „Bočių“ kvartalo atstovas. Bet tokia rinkimų esmė – laimi tie, kas į rinkimus sugeba privilioti daugiau savo rinkėjų. Man keista, kad tiek šurmulio kilo dėl seniūnaičio rinkimų, kai seniūnaičio pareigybės – formalios. Apie jas tik keturiomis eilutėmis užsiminta Savivaldybių įstatyme“, – sakė E. Židanavičius.
Jis tikino, kad su nuliu palyginęs būtent seniūnaičio pareigybes, jų svorį, o ne seniūnaitį J. Jukną.
Tarybos narys patvirtino, kad „Bočių“ kvartalo kandidatas K. Rudys – Liberalų Sąjūdžio Palangos skyriaus narys.
„Man juokinga buvo girdėti būgštavimus, kad neva soduose gyvenantys liberalsąjūdiečiai nulems seniūnaičio rinkimus. Visoje seniūnaitijoje gyvena vos keturi mūsų partijos nariai. Išreikšti man savo nuomonę, renkant seniūnaitį seniūnaitijoje, kur ir aš pats gyvenu, nedraudžia įstatymai“, – sakė palangiškis.

Ar tęs kovą?
K. Rudys „Palangos tiltui“ sakė, kad jis ketinęs susirinkusiesiems išsakyti savo pasiūlymus.
„Kad seniūnaitijos dauguma gatvių būtų labiau apšviestos, kad gatvės būtų greideriuotos. Bet kai kilo erzelis, nusprendžiau, kad neverta. Koks nusikaltimas, jeigu mane palaiko Tarybos narys, kuris gyvena toje seniūnaitijoje?“ – stebėjosi kandidatas.
Jis girdėjęs, kad J. Jukna, agituodamas Vilimiškės gyventojus balsuoti už jį, įspėjęs, kad „klausimai nebus sprendžiami“, jeigu jis netapsiąs seniūnaičiu.
„Aš nesibeldžiau į duris. Po neįvykusių rinkimų net suabejojau, ar dalyvausiu juose kitą savaitgalį. Jeigu bendruomenė yra suskilusi, jeigu joje vyrauja agresyvumas, o ne protas, gal neverta imtis atsakomybės“, – abejojo K. Rudys.

K. Rudys labiau
tinkamas?

Šiek tiek į Vilimiškės seniūnaičio rinkimus vėlavusi Tarybos narė E. Kuznecova „Palangos tiltui“ sakė, kad tokia jų eiga ją „nustebino“.
„Reikia vadovautis įstatymu. Tiek „Bočių“, tiek Vilimiškės kvartalai įeina į tą pačią seniūnaitijos teritoriją, todėl tiek vienos, tiek kitos atstovas gali būti išrinktas seniūnaičiu. Vadovaujantis logika, jeigu sodų bendrijos pirmininkas negali būti renkamas seniūnaičiu, matyt, tuomet ir daugiabučių bendrijų pirmininkai negalėtų būti seniūnaičiais“, – samprotavo E. Kuznecova.
Ji teigė dabartinį seniūnaitį pažįstanti tik iš Pirminio sveikatos priežiūros centro stebėtojų tarybos veiklos. Ir E. Kuznecova, ir J. Jukna yra jos nariai.
„Kaip seniūnaičio jo nesu mačiusi, o kokios nors ypatingos veiklos neišskirčiau. Buvau pasiruošusi rinkimuose balsą atiduoti už K. Rudį, nes jis, mano nuomone, yra tinkamesnis kalbėtis su administracija, gerai žino, kaip ji funkcionuoja“, – sakė palangiškė.

Jūsų komentaras:

Židanavičiau, 2013-05-14 16:07 (IP: 78.61.175.229)
nekaitink aistrų. Jei esi Vilimiškės gyventojas - ramiai ateik balsuoti ir, be išvedžiojimų (politikavimo), eik namo.

Išsilups akis.... 2013-05-14 08:43 (/ / IP: 86.100.60.112)
Didžiausia nesąmonė, kad tik toj gyvenvietėj prisiregistravę tegali balsuoti, renkant tos gyvenvietės Seniūnaitį;Jei žmogus turi butą Palangoj ar Šventojoj ir namą Kunigiškėse- tai ką tada?Įstatymas to nenumato; Čia, Palangoj aukštyn kojom...-Jau per preitus rinkimus ,griebė viena p., iš rankų kitiems balsavimo lapelį ir suplėšė!? Betvarkė baisi...Anarchija klesti...Elgiasi kaip aburigenai- gėda matyti, todėl daugelis ir net neis "balsuoti" nes tokia betvarkė! Baisu! -O tie išrinktieji Seniūnaičiai ką nuveikė?- NIEKO! Nei kokio susirinkimo, nei problemų sprendimų-jokių!Kur galima susipažinti su jų ATASKAITOMIS?..-Teko girdėti, kad žada mokėti kažkiek "Seniūnaičiams"- tai išsilups akis...bet įsigrūs!...

ozys 2013-05-14 06:55 ([email protected] / IP: 86.100.102.100)
otai ka??jau nebeozys???

Bum bum 2013-05-13 21:06 (IP: 86.100.75.88)
Girdejau jau Sime ir Simutis ketina prasyti Zidanaviciaus priimami i Liberalu Sajudi? gal zurnalistai pasidometu...

Cha 2013-05-13 19:59 (IP: 94.23.45.68)
Ir ko noret is buvusio zeko..........apie kokia kultura snekeate. Ten toli nuo namu tamsiame urvelyje reikia miegot atmerktom akim, kad kas ne.........O metodas vienas grasinimai ir baimes ivarimas zmonems.

Ramutis 2013-05-13 19:52 (IP: 85.114.132.63)
Nei kultūros nei pagarbos žmonėms iš to E. Židanavičiaus. Ir aplamai kas jį renka į miesto tarybą. Baisu darosi kai tokie žmonės atstovauja gyventojus. Pats visą gyvenimą nuliu buvęs dar ir kitus žmones įžeidinėja. Elgiasi kaip koks nusikalstamo pasaulio atstovas baidydamas visus aplinkui. Šūds ir nieks esi ponuli.O mes išsirinksim buvusį seniūnaitį, kuris gerbia žmones ir jais rūpinasi.

Vilimiskes gyventoja 2013-05-13 19:45 (IP: 176.31.186.220)
Nahalų nahalas tas Tarybos narys Židanavičius. Jis panasus i velnia. Žmones kuo toliau nuo jo. Ir kaip toks padorus žmogus kaip Rudys tiki juo. Gal yra prigasdintas?

Taip pat skaitykite

Vieni vasarą  užuodžia, kiti pajunta ar pamato, o dar kiti – įgyvendinę savo  svajones, tampa išties laimingais žmonėmis.  Prabėgus pusšimčiui metų, šiandien aš įgyvendinau seniai puoselėtą mintį ir didžiulį norą apsilankyti bočių žemėje ir surasti jų kapavietes. 


Sodų bendrijos „Bočiai“ gyventojai sukilo, kai pamatė, kad vasarą neliko praėjimo iš Sedulų tako į Vėžių gatvę. Juo būdavo patogu pasiekti parduotuvę, o ir atsarginis išėjimas tuo pačiu buvo. Dabar, kaip nuogąstauja gyventojai, yra likęs tik vienas išėjimas iš sodų – į Kretingos gatvę, o jeigu kokia nelaimė, negi neturi būti atsarginio? „Negi...


Šią vasarąPalangos gyventojai kviečiami dalyvauti didžiausiame Baltijos šalyse dviračių renginyje „Velomaratonas 2018“ ir laimėtisavo miesto bendruomenei specialų prizą – riedlenčių rampą.Daugiausiai dalyvių renginio dieną subūrusiai komandaišios idėjos iniciatoriai –amerikiečių kompanija „Amway“– suteiks 5000 JAV dolerių paramą...


Sakote, kad mūsų žiemos žurnalo, kurį vartote, devizas – Palangoje ir žiemą yra karšta – prasilenkia su tiesa, nes lauke – tamsu ir stūgauja šiaurys? Oi, ne! Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus sako atsakingai: „Išties, jūsų devizas – labai taiklus. Palangoje ir žiemą – daug vyksmo. Dėl paprastos priežasties: Palanga –...


Daugiausiai aistrų kėlę Kunigiškių seniūnaičių rinkimai, panašu, dar nesulaukė atomazgos. Dėl pakitusio Vietos įstatymo nuo šių metų pradžios ir varžovo iškeltų prieštaravimų, Kunigiškiųseniūnaičio rinkimai bus organizuojami iš naujo. Apie tai nežinojęs Kunigiškių seniūnaičiu išrinktas Jonas Skirpstas sužinojo tik tuomet, kai...


Vytauto g. 81 daugiabučio kiemas – išties nedidelis, telpa vos keli automobiliai. Patys gyventojai sugeba draugiškai susitarti, kas kur statys savo transporto priemones, tačiau kaip suvaldyti prašalaičius, kurie atskuba į savivaldybės pastatą, esantį Gintaro g., tvarkyti tam tikrų reikalų ir nesukdami galvos palieka savo automobilius taip, kad nei išvažiuoti...


Nors seniūnaičio pareigybės atliekamos be uždarbio ir neteikia privilegijų, kova dėl jų praėjusį sekmadienį Vilimiškės seniūnaitijoje virto erzeliu tarp ligšiolinio seniūnaičio Jono Juknos šalinininkų iš Vilimiškės (joje gyvena ir jis pats – aut.) ir sodų bendrijos „Bočiai“ kandidato Kęstučio Rudžio rėmėjų. Joje gyvena ir pats K. Rudys....


Tradiciniame ketvirtajame praėjusių metų gruodį Palangos moterų klubo „Lions“ surengtame labdaros vakare „Sapnuok baltai“, kuriame rinktos lėšos palangiškių šeimoms, auginančioms vaikus su negalia, svečiai buvo itin dosnūs: paaukota apie 10 tūkst. Lt. Dosnių aukotojų ir „Lions“ moterų dėka Deividas Kavalskis ir jo mama gali gyventi savo...


Kuriant naujausių laikų, pastarojo 20-mečio Palangos miesto savivaldą, be kitų ryškesnių asmenybių jos metraščiuose tebeliko įsimintinas ir Salvijus Jodka (1956-2008). Gydytojas – sveikatos apsaugos organizatorius, savo gabumais išsiskyręs Vakarų Lietuvoje, – Klaipėdoje, Mažeikiuose ir Šventojoje, o Palangoje, ypač 2000-2006 metais. Ryškiai...


Rytų kvartalo gyventojai atsidūrė unikalioje situacijoje. Apsitvėrę šiek tiek didesnę savo sklypų dalį visi jie tapo pažeidėjais, kurie bet kada gali būti apskųsti statybų prievaizdams ir žemėtvarkininkams už ne savo sklype pastatytas tvoras ir užimtą valstybinę žemę.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius
spaudos-radio-remimo-fondas