Kaimynų skundų bijantys palangiškiai Rytų kvartale gyvena kaip prie Stalino

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2012-10-04
Peržiūrėta
687
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kaimynų skundų bijantys palangiškiai Rytų kvartale gyvena kaip prie Stalino

Rytų kvartalo gyventojai atsidūrė unikalioje situacijoje.
Apsitvėrę šiek tiek didesnę savo sklypų dalį visi jie tapo pažeidėjais, kurie bet kada gali būti apskųsti statybų prievaizdams ir žemėtvarkininkams už ne savo sklype pastatytas tvoras ir užimtą valstybinę žemę.
Toks pavyzdys jau yra. Susikivirčijęs su kaimynu vienas šio kvartalo gyventojas ilgai negalvodamas jį apskundė dėl ne vietoje pastatytos tvoros.
To paties likimo susilaukė ir kitas tą nelaimėlį užtarti bandęs gyventojas. Skundas statybos priežiūros inspektoriams nuskriejo ir dėl jo.
Gavę tokį signalą inspektoriai pasiraitojo rankoves ir, į pagalbą pasitelkę Nacionalinės žemės tarnybą, abu palangiškius nubildino į teismą.
Tiesa, prieš tai inspektoriai reikalavo nusigriauti neteisėtai pastatytas tvoras. Tačiau žmonės nematė reikalo to daryti, nes savivaldybė dar kadaise žadėjo pakoreguoti atliekamų Ryto kvartalo gatvių projektus ir susiaurinus numatytas gatves leisti gyventojams išsipirkti užsiimtus žemės rėžius.
Įdomiausia tai, kad teismuose vienu ypu galėtų atsidurti visi kvartalo gyventojai, kurių tvoros atsidūrė numatytos gatvės pakraštyje. Tačiau kariauti su visu kvartalu statybos priežiūros inspektoriai nesiryžta, o laukia skundų ir pažeidėjais tapusius palangiškius doroja po vieną.
Taip Rytų kvartalo gyventojai atsidūrė gūdžiame sovietmetyje, kai Stalino laikais vienas kitą galėjo paskųsti ir valdžios rankomis į Sibirą ištremti už bet ką.
Tačiau svarbiausia, kad pažeidėjais šio kvartalo gyventojai atsidūrė ne savo valia. Poros metrų pločio rėžis prie esamų sklypų Rytų kvartalo gyventojams visiškai nereikalingas. Ne morkas jie augina, kad reiktų rūpintis didesniu derliumi.
Dar prieš 15-20 metų čia besikuriančius palangiškius miesto valdžia pati ragino užsitverti gatvių žaliosioms zonoms skirtus rėžius, kad jų nereiktų prižiūrėti miesto komunalininkams. Vėliau čia namus statęsi naujakuriai tvoras rentė pagal vieną liniją, net nenutuokdami, kad taip jie užima beveik arą valdiškos žemės.
„Niekas jūsų tvorų negriaus“, – dar prieš 6 metus Ryto kvartalo gyventojus ramino tuometis savivaldybės administracijos direktorius R.Garolis, kai žmonės prašė valdžios parengti kvartalo detalųjį planą ir išspręsti galimas problemas dėl užimtų didesnių žemės sklypų.
Tačiau tvorų problema visu aštrumu iškilo prieš ketverius metus, kai buvo asfaltuojamos Rudens ir Žaros gatvės. Tuomet pagal projektą numatytam gatvės ir šaligatvių pločiui trukdė kelių gyventojų tvoros.
Per teismus žemgrobiais apšaukti palangiškiai savo tvoras buvo priversti nusigriauti. Tuomet paaiškėjo, kad tokio paties pločio magistralės projektuojamos ir kitose kvartalo gatvėse.
Tada tuometis meras V.Stalmokas palangiškiams viešai žadėjo skirti lėšas likusių gatvių projektų korektūroms, kurios leistų susiaurinti numatytus pločius, o gyventojai galėtų išsipirkti užimtus žemės rėžius. Žmonėms net buvo pameluota, kad tokios korektūros jau yra atliktos.
Bet dabar, kai dar du palangiškiai dėl savo tvorų atsidūrė teismuose, paaiškėjo, kad niekas tų planų netaisė. Savivaldybei buvo perduoti niekam nereikalingi gatvių projektai, kurie numato 20 metrų pločio gatves, iš kurių važiuojamoji kelio dalis – vos 6 metrų pločio.
Dėl pinigų stygiaus nuolat aimanuojanti savivaldybė turėtų būti pati suinteresuota Rytų kvartale nutiesti kuo kuklesnes gatves, kad savo sklypus pasididinti norintiems žmonėms liktų laisvos žemės. Tegu jie valstybinės žemės rėžius tik perka ar nuomoja. Dalis šių pinigų subyrės į miesto biudžetą.
Kad tokio pločio šaligatvių kvartalo gyventojams nereikia, miesto valdžiai nė motais. Papildomų rūpesčių turi ir komunalininkai, kurie dabar Rudens ir Žaros gatvėse nespėja nušienauti brūzgynais virstančias vejas prie šaligatvių. Jau nekalbant apie tai, kad pernelyg plačių šaligatvių įrengimas gerokai pabrangina statybų darbus.
Norint žmonėms išsipirkti užsiimtus rėžius žemės, reikia patvirtinti teritorinio planavimo dokumentą, kuriuo prie gyventojų namų būtų skirti didesni sklypai. Tačiau prieš tai būtina gatvių projektų korektūra, kad šie sklypai neatsidurtų numatytose gatvėse.
Taisyti gatvių projektus savivaldybė žada jau seniai. Tačiau paaiškėjo, kad tik šį mėnesį ruošiamasi skelbti korektūros darbus atliksiančio rangovo paieškas.
Geriausiu atveju dokumentuose būsimos gatvės bus susiaurintos tik kitą pavasarį. Tik tada savivaldybė ims krapštyti galvą dėl naujus sklypų dydžius numatysiančio kvartalo plano.
Tuo tarpu į pikto kaimyno taikiklį patekę du Ryto kvartalo gyventojai teismų slenkstį mins jau šiemet. Jiems gresia nemažos baudos ir įsakmus reikalavimas nusigriauti tvorą. Bet perstatyti tvoras už dviejų metrų žmonėms nekyla ranka. Kad po metų, kai bus leista išsipirkti papildomą žemės rėžį, jų nereiktų vėl atstatyti į buvusią vietą.
Ar Ryto kvartalo gyventojus apgins prieš kelioliką metų visą šią košę užvirusi savivaldybė?

Jūsų komentaras:

Taigi, 2012-11-18 13:17 (IP: 86.100.60.112)
kas dedasi Palangoj su tvoromis - ateikite ir apeikite "Atgirį"- susiimsite už galvos!tokių situacijų Palangoje apstu...

irena 2012-10-14 07:24 ([email protected] / IP: 86.38.207.200)
turim ir mes tokius du kaimynus- vyras ir zmona, kurie gyvena musu gyvenima. Neiseinam is teismu, policijos, kurie, beje, nesigilina i esme, o tuoj skiria bausme. Vaikai irgi bendrauja su vaiko teisem, nepilnameciu tarnyba, kuri abstrakciai ziuri ir gina vaikus.Palangos teisetvarka ir teisesauga neatlieka savo darbo ir alga gauna uz nieka. Dabar visur ir visada rasysiu apie palangos policija, nes jie dirba nesaziningai , negina zmogaus. Jei metu- metais tie patys nukenteje ir tie patys liudininkai, karta buvo net mirusios kaimynes pavarde irasyta. Kol nebus baudziami skundikai ir smeizikai, tol visom institucijom darbo uzteks. Jei padarytu iskvietimus mokamus, uz kuriuos moka interesantas, tikrai sumazetu skundu ir melo

.. 2012-10-10 14:11 (IP: 78.61.158.3)
Tas pats yra ir miesto centre. Tvoros uztvertos uzgrobiant valstybine zeme, saligatviai siauri , ziema niekas nevalo nes komunalininku tehnika nepravaziuoja. Ir niekam nerupi , visiem gerai .?

nina 2012-10-05 17:47 (IP: 78.61.104.50)
Gal tas piktasis kaimynas yra sukures koki verslo plana skundu rasymo srityje ?!? Galetu ir kitiems pasitarnauti . O jei rimtai , tai mano senelius iskunde kaimynas , isdraske seima i Sibira , vaikai nepilnameciai liko Lietuvoje .Dabar guli ponas skundikas prestizinej kapiniu vietoj salia zymaus zmogaus ...

Taip pat skaitykite

Šalyje apleistų žemių plotas ir toliau stabiliai mažėja – šiuo metu Lietuvoje užfiksuota beveik 45,5 tūkst. apleistų sklypų, arba ketvirtadaliu mažiau nei prieš metus, o bendras apleistos žemės plotas sudaro 26 tūkst. hektarų (ha), arba taip pat ketvirtadaliu mažiau nei praėjusiais metais. Daugiausia tokių žemių galima rasti Vilniaus rajono, Molėtų ir Utenos rajonuose.  Lietuvoje yra...


Palanga dabinasi miesto vėliavomis ir lygiai po savaitės visus metus minėti ne tik kurortui, bet ir šaliai labai svarbią sukaktį – kovo 30 d. sukaks lygiai šimtas metų nuo dienos, kuomet Palanga Tarptautinės arbitražo komisijos sprendimu buvo grąžinta Lietuvai. Kurorto gyventojai taip pat kviečiami pažymėti šią visai šaliai svarbią sukaktį –...


Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) specialistai gauna nemažai gyventojų klausimų dėl galimybės tiesiogiai konsultuotis pas gydytojus specialistus. VLK pranešime spaudai primena, kad daugeliu atvejų reikia kreiptis į šeimos gydytoją, tačiau kai kada apdraustieji privalomuoju sveikatos draudimu turi galimybę pas gydytoją specialistą patekti ir be...


Palangos miesto savivaldybė, ne vienerius metus aktyviai kėlusi klausimą dėl Šventojoje, valstybinėje žemėse ar valstybiniame miške stovinčių teisinės registracijos neturinčių medinių poilsio namelių nukėlimo, pagaliau laimėjo – Lietuvos aukščiausiasis teismas neskundžiama nutartimi konstatavo, kad nuosavybės teisės į tokius statinius negali būti įregistruotos.


Vytauto g. 81 daugiabučio kiemas – išties nedidelis, telpa vos keli automobiliai. Patys gyventojai sugeba draugiškai susitarti, kas kur statys savo transporto priemones, tačiau kaip suvaldyti prašalaičius, kurie atskuba į savivaldybės pastatą, esantį Gintaro g., tvarkyti tam tikrų reikalų ir nesukdami galvos palieka savo automobilius taip, kad nei išvažiuoti...


„Malūno vilų“ gyventojai šeštadienio pavakarę rinkosi į dar ne visai įprastą susibūrimą- kaimynų vakarą. Apie 300 vakaro svečių centrinėje miesto dalyje esančių vilų statytojas UAB „Kauno būstai“ pasiūlė linksmą programą: pasilinksminti, pasivaišinti skaniais patiekalais ir galbūt išlenkti taurelę tauraus gėrimo, dalyvauti žaidimuose...


Nors seniūnaičio pareigybės atliekamos be uždarbio ir neteikia privilegijų, kova dėl jų praėjusį sekmadienį Vilimiškės seniūnaitijoje virto erzeliu tarp ligšiolinio seniūnaičio Jono Juknos šalinininkų iš Vilimiškės (joje gyvena ir jis pats – aut.) ir sodų bendrijos „Bočiai“ kandidato Kęstučio Rudžio rėmėjų. Joje gyvena ir pats K. Rudys....


Rytų kvartalo gyventojai atsidūrė unikalioje situacijoje. Apsitvėrę šiek tiek didesnę savo sklypų dalį visi jie tapo pažeidėjais, kurie bet kada gali būti apskųsti statybų prievaizdams ir žemėtvarkininkams už ne savo sklype pastatytas tvoras ir užimtą valstybinę žemę.


Rytų mediciną propaguojantis palangiškis Konradas Nastopka, net namuose būdamas, sulaukia pagalbos prašančių žmonių skambučių. Apie keturiasdešimt metų netradicine medicina užsiimantis gydytojas yra kitoks. Jis ir pats tai žino. Dar mokantis Maskvoje akupunktūros, specialistai pripažino, kad jis turi didesnį jautrumą, kurį gali tinkamai panaudoti....


Rytų kvartale pareikalauta nusigriauti tvoras

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 01 24 | Rubrika: Miestas

Praėjusį rudenį statybininkams pradėjus Rytų kvartale tiesti Ryto, Rudens, Žaros bei Vidurdienio gatves paaiškėjo, jog kai kurių sklypų savininkai valstybinės žemės sąskaita neteisėtai užsitvėrė tvoras. Tokiu būdu, kai kurie sklypai padidėjo po keletą arų.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius