„Lions“ paramos dėka Deividas ir jo mama gyvena savo namuose

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2013-04-11
Peržiūrėta
2043
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

A.Karteškiną, kaip ir Deividą bei jo mamą, itin džiugina specialiai įrengtas dušas.
A.Karteškiną, kaip ir Deividą bei jo mamą, itin džiugina specialiai įrengtas dušas.

Tradiciniame ketvirtajame praėjusių metų gruodį Palangos moterų klubo „Lions“ surengtame labdaros vakare „Sapnuok baltai“, kuriame rinktos lėšos palangiškių šeimoms, auginančioms vaikus su negalia, svečiai buvo itin dosnūs: paaukota apie 10 tūkst. Lt. Dosnių aukotojų ir „Lions“ moterų dėka Deividas Kavalskis ir jo mama gali gyventi savo namuose.

Reikėjo keltuvo
Labdaros vakaro metu Palangos moterų klubo „Lions“ prezidentė Danylė Žulkutė bei jo narės Adelė Karteškina ir Ilona Pociuvienė buvo užsiminusios, kiek lėšų norėtų surinkti ir kam jos visų pirma būtų skiriamos.
„Šiemet turime užsibrėžusios tikslą surinkti tris tūkstančius litų. Maždaug tiek pinigėlių reikia jau penktus metus – nuo pat „Lions“ klubo Palangoje įsteigimo – mūsų globojamam Deividui Kavalskiui, kurį lankydavome ir kai jis mokėsi „Baltijos“ mokykloje, ir dabar, kai jis lanko Dienos centrą. Deividui, kuris šiandien su mama atvyko į renginį, labai reikia maždaug tiek kainuojančio specialaus keltuvo, nes dabar mama labai vargsta, kol jiedu išeina iš namų ar grįžta į juos, nes nuomojasi butą antrajame aukšte, o laiptinė nėra pritaikyta žmonėms su negalia“, – aiškino A. Karteškina.
A. Karteškina sakė visai atsitiktinai sutikusi Deividą su mama prie savo namų – tada sužinojusi, jog šeima išsinuomojo butą. Nors turėjo ir savo būstą, tačiau jis buvo tokios prastos būklės, kad jame gyventi nebuvo įmanoma.

Gyventi buvo neįmanoma
Dar to paties vakaro metu Deivido mama Dalia atsargiai pasiteiravo: o ar nebūtų galima „Lions“ surinktas lėšas, jeigu jos jau numatytos jų šeimai pagelbėti, panaudoti ne keltuvui, o būstui bent kiek paremontuoti, kad jame būtų galima gyventi? Nes ji neseniai buvo sužinojusi, jog klubas padėjęs susitvarkyti socialinį būstą šventojiškių šeimai.
„Lions“ klubo narės nuvyko pasižiūrėti, kokiomis sąlygomis turėjo gyventi šeima.
Kaip vėliau užsiminė D. Kavalskienė, ji su sūnumi buvo gavusi socialinį būstą Sodų gatvėje. Tačiau užvežti vežimėlį su sūnumi į trečiajame aukšte esantį butą moteris tiesiog neturėjo jėgų. Tad, atsiradus galimybei, sutiko keistis būstą ir pereiti į pirmajame aukšte esantį dviejų pereinamų kambarių butą J. Janonio gatvėje. Juolab, kad buvo žadėta, jog, gavus lėšų per įvairias neįgaliaisiais besirūpinančias instancijas, Savivaldybė įrengtų atskirą įėjimą į būstą ne per laiptinę, o tiesiai iš kiemo į didįjį kambarį.
Tačiau tikrovėje pasirodė, kad tame būste gyventi tiesiog neįmanoma. Pasak Dalios, moterys iš Socialinės rūpybos skyriaus, įžengusios pro buto duris, toliau net eiti pabūgusios: grindys lingavo. Sanitariniame mazge net durų nebuvo, pats vamzdynas tiek perpuvęs, kad aromatai sklandydavo po visus namus, nuotėkos sunkdavosi į vadinamąją vonios patalpą, o po lašančiu gyvatuku reikėdavo nuolat dubenėlį laikyti. Be to, drėgmė, pro skylėtus langus pučiantys vėjai šiurendavo užuolaidas, į sienas buvo įsimetęs pelėsis. Dėl to Deividui paaštrėjo bronchinė astma. Tad Dalia kartu su sūnumi ir pensininke mama išsinuomojo dviejų kambarių butą kitame name ir laukė, kol bus gauta lėšų šio būsto remontui.
Beje, pagal oficialius paskaičiavimus, būsto sutvarkymo ir pritaikymo žmogui su negalia gyventi sąmata siekia 24 tūkst. Lt.

Nuo sausio 31-osios – savo namuose
Praėjusią savaitę su Deividu ir jo mama kalbėjomės jų pačių bute J. Janonio gatvėje, kuriame pirmą naktį nakvota sausio 31-ąją. O galimybė tokia atsirado būtent „Lions“ dėka.
„Po pokalbio su Deivido mama mes apžiūrėjome butą, ir, pasitarusios, nusprendėme, kad visas paaukotas lėšas paskirsime tam, kad būtų galima sutvarkyti būstą. Iškart turime pasakyti didžiulį ačiū palangiškių bendrovei „Jungtinės statybos“ ir jos vadovui Modestui Kaupui. Jie ne tik padarė, kas buvo būtiniausia, bet ir dar daugiau – likome šiek tiek skoloje“, – pasakojo A. Karteškina.
Skola susidariusi dėl to, kad net patys statybininkai nesitikėjo, ką atras, anot jų, „įlindę į vamzdžius“. O palikti darbą nepadarytą iki galo jie sau neleido.
Užtat dabar Dalios „urvu“ vadintasis sanitarinis mazgas blizga. Jis įrengtas taip, kad sėdėdamas specialioje kėdėje Deividas gali patogiai praustis po dušu.
Už labdaros vakaro svečių paaukotus pinigus „žmonių su dūšiomis“ – kaip gražiai pavadino ir aukojusiuosius, ir „Lions“ klubą, ir statybininkus Deivido mama – dėka bute išplatintos trejos durys, apšiltintos sienos, pakeisti du langai, sutvarkytas kambarys, kuriame įsikūręs Deividas. „Man čia labai patinka“, – sako jis pats. „Net nerandu žodžių, kuriais galėčiau išreikšti savo dėkingumą“, – su ašaromis akyse sako jo mama.
Dabar šeima laukia, kad už per oficialius fondus gautas lėšas Savivaldybė pabaigtų tai, ką ji turėjo padaryti, o pradžią padarė „Lions“ su pagalbininkais.
 

Jūsų komentaras:

To: Edvardui... 2013-04-15 14:51 (IP: 86.100.60.112)
-Kas tos "šaunuolės"?Ar tos, kurias jau daugelį metų mūsų išlaikomos Soc. rūpyboj?Tai, daugiausiai žmonių nekenčianti, įstaiga...nekontroliuojama,net penktadienius įsiteisino -išeigine!.. -Gal, Tamsta, nori pats vienas jas šerti? -Prašom...prašom...

Edvardas 2013-04-14 17:21 (IP: 78.61.114.17)
Šaunuolės

tai 2013-04-12 07:10 (IP: 78.61.104.50)
kad toms valdiskoms moteroms terupi ju silta kede, gera alga ir priedai su premijomis, jos bijo globojamo zmogaus, is laaabai auksto i ji ziuri.Valdiskos ...

Nejaugi tai moterys?... 2013-04-11 18:45 (IP: 86.100.60.112)
iš teksto:"-moterys iš Socialinės rūpybos skyriaus, įžengusios pro buto duris, toliau net eiti pabūgusios"...,- Tai reikia, kad jos pagyventų tokiam bute,..jei liepia žmogui su negalia gyventi,...baisiau nei tvarte...Ir dar drįsta, tos pačios(moterys?), rujom lekia tikrinti kitų butus ir gyvenimus? Tfu !kaip šlykštu...

Taip pat skaitykite

Kaip ir kiekvienai metais, Palangos Lions moterų klubas organizuoja tradicinį labdaros vakarą „Sapnuok baltai“, į kurį Palangos gyventojus kviečia jau 15-liktą kartą.


Palangos LIONS moterų klubas gerumo ir šilumos kupiname labdaros renginyje „Sapnuok baltai“, kuris įvyko spalio 16 dieną Kurhauze, surinko 8 218 eurus.


Palangos Lions moterų klubas kviečia sudalyvauti gerumo ir šilumos kupiname renginyje „Sapnuok baltai“, kuris vyks spalio 16 d. 18.00 val. Kurhauzo koncertų salėje (Grafų Tiškevičių al.1, Palanga). Vakaro metu surinktos lėšos bus skiriamos neįgaliems Palangos miesto vaikams bei Klubo globojamoms šeimoms.


Dar nepasiskiepiję nuo COVID-19 ligos 75 metų ir vyresni Palangos miesto savivaldybės gyventojai turi galimybę tai padaryti ne tik sveikatos priežiūros įstaigose, bet ir, esant poreikiui, – savo namuose.


„Buvo ankstus 2013-ųjų metų Kūčių rytas...Mano sūnus Lukas jau gyveno ir studijavo Londone. Aš – Briuselyje ir laukiau Luko atvažiuojant pas mane Kalėdoms. Tačiau jo nesulaukiau...“ – Jūratė Ardour, Luko mama, prisiminė „Palangos tiltui“. Mamą netrukus pribloškė baisi žinia: sūnus pakliuvo į kraupią auto avariją ir jo gyvybė – ant...


Neįgalieji ar vaikus su sunkia negalia auginančios šeimos, jei reikia pagal specialiuosius poreikius pritaikyti būstą ar gyvenamąją aplinką, dėl paramos su prašymais gali kreiptis į Savivaldybę.  


Septintus metus skaičiuojantis Palangos moterų Lions klubas globoja Palangos „Baltijos“ pagrindinėje mokykloje besimokančius neįgaliuosius vaikus bei remia Palangos Dienos centrą, taip pat skiria paramą sunkiausiai sergantiems Palangos miesto vaikams, kasmet rengia įvairias labdaros akcijas bei vakarus, kurių metu renkamos lėšos tiems, kuriems labiausiai reikia mūsų...


Tradiciniame ketvirtajame praėjusių metų gruodį Palangos moterų klubo „Lions“ surengtame labdaros vakare „Sapnuok baltai“, kuriame rinktos lėšos palangiškių šeimoms, auginančioms vaikus su negalia, svečiai buvo itin dosnūs: paaukota apie 10 tūkst. Lt. Dosnių aukotojų ir „Lions“ moterų dėka Deividas Kavalskis ir jo mama gali gyventi savo...


Jūsų dėka 24 šeimų vaikus pasieks maži Kalėdų stebuklai

"Palangos tilto" informacija, 2012 12 20 | Rubrika: Miestas

Artėjant gražiausioms metų šventėms – Šv. Kalėdoms ir Naujiesiems – „Palangos tilto“ redakcija skelbė jau tradicinę gerumo akciją „Padovanokite vaikui mažą Kalėdų stebuklą“.


Praėjusį penktadienį į kavinę „Floros simfonija“ gausiai rinkosi jau ketvirtojo Palangos moterų klubo „Lions“ rengiamo labdaros vakaro „Sapnuok baltai“ svečiai, kurie šiais metais buvo itin dosnūs. „Lions“ remiamoms palangiškių šeimoms, auginančioms vaikus su negalia, vakaro metu suaukota per 10 tūkstančių litų –...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius