Dosnus „Lions“ labdaros renginys „Sapnuok baltai“: palangiškiai plačiai vėrė pinigines

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2012-12-10
Peržiūrėta
2081
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Dosnus „Lions“ labdaros renginys „Sapnuok baltai“: palangiškiai plačiai vėrė pinigines

Praėjusį penktadienį į kavinę „Floros simfonija“ gausiai rinkosi jau ketvirtojo Palangos moterų klubo „Lions“ rengiamo labdaros vakaro „Sapnuok baltai“ svečiai, kurie šiais metais buvo itin dosnūs. „Lions“ remiamoms palangiškių šeimoms, auginančioms vaikus su negalia, vakaro metu suaukota per 10 tūkstančių litų – trimis tūkstančiais daugiau, nei pernai.

Tradicinis vakaras su netradiciniu akcentu
Dar prieš prasidedant šventinam vakarui Palangos moterų klubo „Lions“ prezidentė Danylė Žulkutė sakė, jog šių metų renginys kiek skirsis nuo prieš tai buvusiųjų. Be tradicinio koncerto, į kurį šiemet nuspręsta kviesti ne „atvežtines“ žvaigždes, o gabiausius Palangos dainuojančius, šokančius bei muzikuojančius vaikus bei irgi tradiciniu tapusio labdaros aukciono, nuspręsta pristatyti iki šiol nebuvusią akciją „Suoliukas Palangai“.
„Kasmet galvojame, kokiu būdu būtų galima surinkti kuo daugiau pinigų į mus paramos besikreipiantiesiems, kurių skaičius kiekvienais metais auga, – sakė D. Žulkutė. – Bevaikštinėdama po Miuncheną atkreipiau dėmesį į ten stovinčius suoliukus, pažymėtus vardinėmis lentelėmis. Man buvo paaiškinta, jog šie suoliukai – labdaros akcijos dalis. Norintieji paaukoti lėšų labdarai turi galimybę įsigyti tokį suoliuką – lėšos už jį pervedamos atitinkamam fondui, o pats mažosios architektūros akcentas paženklinamas vardine lentele, kurioje aukotojas gali įrašyti jo pageidaujamą tekstą. Grįžusi su šia idėja nuėjau į Savivaldybę, jos vadovai bei miesto vyriausiasis architektas pasakė: puiku, imkimės tokios iniciatyvos. Į ją įsijungė Birutės parko direktorius, sutikęs, kad tokių suoliukų alėja atsirastų parke. Radome, kas galėtų suoliukus pagaminti, kad jie būtų išties gražūs ir patogūs“.
Pasak prezidentės, įsigyti baltą, elegantišką suoliuką gali pavieniai asmenys, įstaigos ir organizacijos, klubai, o lėšos, surinktos už suoliukus, bus parama sergantiems ar vargstantiems Palangos vaikams.

Visų pirma – padėti Deividui
„Kas dar naujo šių metų renginyje? Turbūt tai, kad, kaip sakė renginį vesiantis Kultūros centro direktoriaus pavaduotojas Nerijus Stasiulis, koncerte pasirodys Palangos vaikų elitas, – akcentavo D. Žulkutė. – Už pagalbą organizuojant koncertą mes dėkingos visam Palangos moksleivių klubo kolektyvui ir ypač jo direktorės pavaduotojai Vandai Juodikienei. O bene labiausiai dėkingos esame žmonėms, kurie metai iš metų ateina į šį renginį ir aukoja lėšų vaikams su negalia. Yra bičiulių, kurie dovanoja dirbinius ar meno kūrinius aukcionui. Labai gražiai mus priėmė „Floros simfonijos“ šeimininkai, kuriems tariame patį nuoširdžiausią ačiū. Ir apskritai mes labai labai džiaugiamės, kad Palangoje yra šitiek gerų žmonių, pasiryžusių padėti kitiems“.
Kam bus skirtos vakaro metu surinktos lėšos atskleidė „Lions“ klubo narės Adelė Karteškina ir Ilona Pociuvienė.
„Šiemet turime užsibrėžusios tikslą surinkti tris tūkstančius litų. Maždaug tiek pinigėlių reikia jau penktus metus – nuo pat „Lions“ klubo Palangoje įsteigimo – mūsų globojamam Deividui Kavalskiui, kurį lankydavome ir kai jis mokėsi „Baltijos“ mokykloje, ir dabar, kai jis lanko Dienos centrą. Deividui, kuris šiandien su mama atvyko į renginį, labai reikia maždaug tiek kainuojančio specialaus keltuvo, nes dabar mama labai vargsta, kol jiedu išeina iš namų ar grįžta į juos“, – aiškino A. Karteškina.
I. Pociuvienė savo ruožtu paminėjo, jog lopšelio-darželio „Žilvinas“ direktorė Regina Lelienė į remiamų šeimų sąrašą pasiūlė įtraukti tris vaikus su negalia auginančią mamą. Šiai šeimynai reikalinga visokeriopa pagalba – ji neturi savo būsto, glaudžiasi pas vaikų motinos seserį ir stokoja absoliučiai visko.

Vakarą papuošė jaunieji talentai
Sprendžiant iš vakaro svečių aplodismentų, pereinančių į ovacijas, koncertas, kuriame sublizgėjo jaunieji Palangos talentai, padarė didžiulį įspūdį.
Nuoširdūs plojimai lydėjo S.Vainiūno meno mokyklos jaunių choro, vadovaujamo E.Jucevičiaus bei Moksleivių klubo estradinio muzikavimo būrelio, vadovaujamo V. Vaitkaus atliekamas dainas, V. Jurgučio pagrindinės mokyklos šou šokių studijos „Palangos vėtrungė“, kuriai vadovauja B.Gikarienė, Senosios gimnazijos merginų G. Žvinklytės ir I. Milaševičiūtės bei „Baltijos“ pagrindinės mokyklos J. Dobrovolskytės ir E. Žaromskytės duetų, kuriuos šokio moko S. Baltmiškienė, bei mažųjų Moksleivių klubo sportinių šokių studijos, vadovaujamos D. ir P. Sangavičių, šokėjų pasirodymus.
Kaip visada aplodismentai lydėjo talentingojo S.Vainiūno meno mokyklos akordeonisto, respublikinių ir tarptautinių konkursų laureato Algirdo Benečio, kurio mokytoja N. Daukšienė paminėjo, jog gali būti, kad šis koncertas jau šimtasis jaunojo atlikėjo karjeroje, atliekamus kūrinius.

Suaukojo per 10 tūkstančių litų
Ir prieš koncertą, ir jo metu vakaro svečiai dosniai aukojo pinigines lėšas tiek perduodami jas tiesiai „Lions“ moterims, tiek pirkdami loterijos bilietus. Po 10 Lt kainavę 150 bilietų buvo sėkmingai išparduoti.
Pasibaigus koncertui, į improvizuotą sceną buvo užneštas baltasis suoliukas, ir Danylė Žulkutė pristatė naująją akciją. Beje, prieš vakarą vienas suoliukų jau turėjo šeimininką, o vakaro metu atsirado dar vienas žmogus, panoręs prisidėti prie akcijos – buvęs Plungės „Lions“ prezidentas.
Po akcijos prezentacijos – D. Žulkutė vakar minėjo, jog esama daug susidomėjusių galimybe įsigyti suoliuką – prasidėjo smagioji vakaro dalis – aukcionas. Jam savo kūrinius pateikė ir žymūs menininkai, ir „Lions“ klubo šeimų nariai. N. Stasiulis svečiams siūlė įsigyti Alberto Žulkaus sukurtą „Laimės paukštį“, gintaro vėrinių, sagių ir garnitūrų, E. Sabaliauskaitės, D. Žulkutės, V. Mištautaitės ir A. Narbutienės padarytus eglutės žaisliukus, L. Baltmiškienės bei V. Rumšienės megztus baltus šaliką ir megztinį bei dar daug įvairių dirbinių.
Brangiausiai įvertintas Onos Mackevičienės labdaros aukcionui paaukotas paveikslas. Už drobėje pražydusias aguonas aukciono dalyvis pasiūlė 1 tūkst. ir 50 Lt. Beje, O.Mackevičienė pageidavo, kad lėšos, gautos pardavus šį paveikslą, būtų perduotos Nemirsetoje gyvenančiai šeimai, kur našlys likęs vyriškis augina tris dukras.
„Mes galime tik dar kartą pasidžiaugti, kad tokio nedidelio miestelio, kaip Palanga, žmonės yra tokie dosnūs, – pirmadienį sakė D. Žulkutė. – Mes savo renginio metu surinkome lėšų daugiau nei didelės ir turtingos sostinės klubai. Už bilietus į renginį, kurie kainavo po 100 Lt, loterijos bilietus bei aukcione parduotus daiktus surinkome per 10 tūkst. Lt. Dabar kaip tik skaičiuojame ir tiksliname sumą, vėliau spręsime, kaip paskirstysime surinktas lėšas. Žinoma, visų pirma dalis jų bus perduota Deividui ir jo mamai“.

Padėjo atsiskleisti gėriui
O penktadienį ir koncerto, ir aukciono metu kalbinti labdaros vakaro svečiai sakė, jog juos tiesiog stebinantis Palangos „Lions“ moterų veiklumas ir atkaklumas siekiant padėti to reikalingoms šeimoms ir vaikams. Todėl esą malonu dalyvauti jų renginiuose, malonu ir aukoti, nes tikrai žinoma, kad tos aukos pasieks tuos, kuriems jos skiriamos.
„Mes kaskart atvažiavę pas savo krikšto dukras į Palangą džiaugiamės jomis ir jų aktyvia veikla, – sakė į renginį atvykusio Plungės „Lions“ klubo, inauguravusio palangiškes į liūtais vadinamų klubų būrį, narys Aidas Kėsas. – Ir didžiuojamės jomis, darančiomis tikrai gerus darbus ir sugebančiomis sukurti puikią nuotaiką labdaros vakaruose, kurią pajutome vos atvėrę „Floros simfonijos“ duris“.
Ir patį vakarą, ir palangiškes „liūtes“ gyrė broliai „liūtai“ iš Jurbarko, Telšių, net Norvegijos, sesės iš Klaipėdos „Smeltės“ klubo.
Palangos „Lions“ moterimis, suteikusiomis progą žmonėms atskleisti savo gerąsias puses, pasidžiaugė ir vakare dalyvavęs bei svečius pasveikinęs Palangos Švč. Mergelės Marijos į dangų ėmimo parapijos kunigas Sigitas Žilys.
„Žmogus yra sukurtas visų pirma duodančiu. Ir dalyvaudamas tokioje veikloje jis turi galimybę atskleisti savo geriausias puses, nes dalijasi tuo, ką turi, su kitu žmogumi. Paskui jau galima įžvelgti kitus niuansus: ar besidalijantis yra krikščionis ar ne krikščionis. Jei tu krikščionis, žinai, kad darydamas gera kitam, darai gera pačiam Jėzui Kristui. O čia jau – ir didžioji Kalėdų prasmė“, – kalbėjo S.Žilys.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos LIONS moterų klubas nuoširdžiai kviečia jus į jau penkioliktą kartą organizuojamą ir tradicija tapusį kalėdinį labdaros vakarą „Sapnuok baltai“. Renginys vyks gruodžio 9 d. (šeštadienį), 18 val., Palangos kurhauze (Grafų Tiškevičių al. 1).


Kaip ir kiekvienai metais, Palangos Lions moterų klubas organizuoja tradicinį labdaros vakarą „Sapnuok baltai“, į kurį Palangos gyventojus kviečia jau 15-liktą kartą.


Palangos LIONS moterų klubas gerumo ir šilumos kupiname labdaros renginyje „Sapnuok baltai“, kuris įvyko spalio 16 dieną Kurhauze, surinko 8 218 eurus.


Palangos Lions moterų klubas kviečia sudalyvauti gerumo ir šilumos kupiname renginyje „Sapnuok baltai“, kuris vyks spalio 16 d. 18.00 val. Kurhauzo koncertų salėje (Grafų Tiškevičių al.1, Palanga). Vakaro metu surinktos lėšos bus skiriamos neįgaliems Palangos miesto vaikams bei Klubo globojamoms šeimoms.


Populiarūs laikraščio „Palangos tiltas“ kavaryčiai-susitikimai šiais metais baigėsi šį antradienį, būriui palangiškių ir svečių atėjus į „Fotokava“ kavinę, mūsų kavaryčių partnerį. Siurbčiojant kavą ir vaišinantis meduoliais, kiekvienas pasidalino įsimintiniausiais šiais metais įvykiais – Lietuvai, Palangai, kiekvienam...


Penktadienio vakarą į Kurhauzą rinkosi šventiškai pasidabinę palangiškiai ir svečiai iš kitų miestų, savo apranga išsiskiriantys įvairių „Lions“ klubų atstovai, žinomi verslo, kultūros, meno ir sporto žmonės – visi, kas priėmė Palangos moterų „Lions“ klubo kvietimą ir nutarė prisidėti prie štai jau aštuntąjį kartą...


Septintus metus skaičiuojantis Palangos moterų Lions klubas globoja Palangos „Baltijos“ pagrindinėje mokykloje besimokančius neįgaliuosius vaikus bei remia Palangos Dienos centrą, taip pat skiria paramą sunkiausiai sergantiems Palangos miesto vaikams, kasmet rengia įvairias labdaros akcijas bei vakarus, kurių metu renkamos lėšos tiems, kuriems labiausiai reikia mūsų...


Praėjusį penktadienį į kavinę „Floros simfonija“ gausiai rinkosi jau ketvirtojo Palangos moterų klubo „Lions“ rengiamo labdaros vakaro „Sapnuok baltai“ svečiai, kurie šiais metais buvo itin dosnūs. „Lions“ remiamoms palangiškių šeimoms, auginančioms vaikus su negalia, vakaro metu suaukota per 10 tūkstančių litų –...


Praėjusį penktadienį, gruodžio 9 dieną, viešbutyje  „Žilvinas“ vykęs   Palangos „Lions“ moterų klubo rengtas labdaros koncertas „Sapnuok baltai“ sutraukė kurorto valdžios bei visuomenės elitą.  Koncerto metu grojo ne tik gyva muzika, tačiau ir vyko aukcionas, kuriame, susirinkusieji labdarai negailėjo ir keliais šimtais...


Kalėdinė „Lions“ šventė buvo itin dosni

Rasa GEDVILAITĖ, 2010 12 07 | Rubrika: Miestas

Praėjusį penktadienį Palangos moterų „Lions“ klubas surengė kalėdinę šventę savo globojamiems vaikams, pavadintą „Sapnuok baltai“. Simbolinė balta spalva dominavo viso vakaro metu, tad šviesos netrūko, juo labiau, jog tikslas buvo labai kilnus. Kaip pasidžiaugė ir klubo prezidentė Adelė Karteškina, susirinkusieji buvo išties labai dosnūs, tad netruko surinkti gražią sumą pinigų – viso...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius