D. Paluckui imti greitųjų kreditų neteks – paskirtas UAB „Palangos butų ūkis“ direktoriumi

Linas JEGELEVIČIUS, 2013-11-25
Peržiūrėta
1673
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

 D. Palucko darbo paieškos ilgai buvo bergždžios
D. Palucko darbo paieškos ilgai buvo bergždžios

Pagreitį įgaunančiam UAB „Palangos butų ūkis“ administruojamų daugiabučių perėjimo į savivaldybės įmonę „Palangos komunalinis ūkis“ vyksmui sustabdyti, UAB „Vitės valdos“, valdanti UAB „Palangos butų ūkis“, kaip gelbėjimosi šiaudo griebėsi politiko – įmonės direktoriumi paskyrė Palangos miesto Tarybos narį, Lietuvos socialdemokratų partijos Palangos skyriaus pirmininką Daną Palucką. Ilgai padoraus duonos kąsnio ieškojusio bedarbio D. Palucko sutikimas vadovauti neretai prieštaringai  kurorte vertinamai įmonei užminė klausimų. Ar „Palangos butų ūkis“ nesieks savo byrančios vienvaldystės, teikiant daugiabučių administravimo paslaugą, gelbėti pinigais šerdama ne tik D. Palucką, bet ir jo socialdemokratų rinkiminę kampaniją netrukus įvyksiančiuose savivaldos rinkimuose? Kad šie, atėję į valdžią, taptų „sukalbami“? Ar socialdemokratų lyderio sprendimas imtis vadovauti ūkinei bendrovei, ant kurios dažnai kariami visi šunys, nereikš D. Palucko trumpos politinės karjeros saulėlydžio?

Naujasis direktorius
kortų dar neatskleidžia

„Buvo paskelbtas konkursas UAB „Palangos butų ūkis“ direktoriaus vietai užimti, aš dalyvavau ir laimėjau“, – kaip visada lakoniškas buvo D. Paluckas.
Prieš pusantrų metų nusprendęs atsisakyti ūkininkavimo Šilutės rajone, jaunojo kurorto socialdemokratų vado darbo paieškos buvo bergždžios – nepavyko įsidarbinti vieno departamento vadovu Klaipėdos valstybiniame jūrų uoste. Žinia, jam taip pat vadovauja bendrapartietis.
Vykstant Šventosios jūrų uosto pertvarkai, sudužo viltys pakeisti ir jo direktorę.
O kaip D. Paluckas, besitaikantis į valstybinių poilsio namų „Baltija“ direktoriaus kėdę, mynė kelius pas buvusią Ūkio ministrę, bendrapartietę Birutę Vėsaitę („Baltija“ – pavaldi ministerijai), atskleidė „Palangos tiltas“.
D. Paluckas sutinka, kad „Palangos butų ūkis“ turi „bėdų“ su įvaizdžiu, bet žadėjo jį padarysiąs  geresnį.
„Kaip? Nesakysiu. Čia – vidinis įmonės reikalas“, – slapukavo naujasis direktorius.
Į palangiškių spėliojimus, kad už darbą „Vitės valdų“ (vienas pagrindinių įmonės akcininkų yra Jacka – aut.) valdomojoje įmonėje ir jos būsimą paramą savivaldos rinkimuose 2015-ųjų pradžioje, D. Paluckui ir jo vadovaujamiems socialdemokratams teks „atidirbti“, D. Paluckas teigė, kad dėl jokios UAB „Vitės valdos“ paramos socialdemokratams „nebuvę jokių kalbų“.
Paklaustas, kaip ketina sustabdyti „Palangos butų ūkis“ administruojamų daugiabučių pasirinkimą kito administratoriaus – savivaldybės įmonės „Palangos komunalinis ūkis“, D. Paluckas atsakė klausimu: „O kam stabdyti? Mes geriau dirbsime negu „Palangos komunalinis ūkis“.
Tačiau detalių nepateikė.

Kurorto politikai įtakos nedarys?
UAB „Palangos butų ūkis“ atstovas Jevgenij Sakovskij „Palangos tiltui“ raštu atsakė, kad sutartis su buvusiu UAB „Palangos butų ūkis“ direktoriumi Artūru Kaktavičiumi buvo nutraukta šalių susitarimu.
Konkursas užimti UAB „Palangos butų ūkis“ direktoriaus pareigas, anot J. Sakovskio, vyko per įdarbinimo agentūrą.
J. Sakovskis neatsakė, kiek pareiškimų sulaukė. Paklaustas, kodėl buvo pasirinktas D. Paluckas, nors jis neturi darbo butų ūkyje patirties, J. Sakovskis atsakė: „Danas Paluckas, kaip Tarybos narys ir Socialdemokratų partijos Palangos skyriaus pirmininkas, puikiai žino Palangos gyventojų problemas ir turi jų sprendimo viziją“.
Anot jo, D. Paluckui yra keliama užduotis užtikrinti kokybišką Palangos miesto daugiabučių namų administravimą.
„Vitės valdų“ atstovas neigė, kad per D. Palucką Palangoje bus bandoma daryti įtaką politikoje ir sprendimams.
„Mūsų įmonių grupė nepriklauso nei vienai politinei partijai. Atskirų žmonių politinis aktyvumas – jų asmeninis reikalas. Mūsų tikslas – darbo kokybė ir mums reikia, kad palangiškiai būtų patenkinti  UAB „Palangos būtų ūkis“ paslaugomis“, – atsakė J. Sakovskis.

Nemaloni direktoriavimo pradžia
Praėjusį šeštadienį naujasis UAB „Palangos butų ūkis“ direktorius jau dalyvavo septynių kurorto daugiabučių gyventojų susirinkimuose, kuriuose gyventojai sprendė, ar daugiabučių administravimą nuo šiol patikėti savivaldybės įmonei „Palangos komunalinis ūkis“.
D. Palucko netikėtas apsireiškimas naujam vaidmeny palangiškiams įspūdžio nepadarė: Druskininkų g. 1, Janonio g. 26, Kastyčio 35, Salomėjos Nėries g. 3, M. Valančiaus g. 8 ir Vasario 16-osios g. 16, Jūratės g. 26, Žemaitės g. 4 gyventojai priėmė sprendimą dėl daugiabučių administratoriaus pakeitimo – pereiti iš „Palangos butų ūkis“ į „Palangos komunalinis ūkis“.
Dar dviejuose daugiabučiuose – Ganyklų g. 37 ir Ganyklų g. 41 – sprendimai nebuvo priimti, nes susirinkimuose nebuvo namo gyventojų kvorumo.
Palangos miesto savivaldybės administracija lapkričio pradžioje dėl UAB „Palangos butų ūkis“ neteisėtų veiksmų kreipėsi į Palangos miesto prokuratūrą, prašydama, kad ši pradėtų ikiteisminį tyrimą dėl galimo UAB „Palangos butų ūkis“ savavaldžiavimo.
Ginčo esmė glūdi tame, kad „Palangos komunaliniam ūkiui“ perėmus kai kurių iki tol „Palangos butų ūkis“ administruotus daugiabučius, pastaroji įmonė per 30 dienų, kaip numato įstatymai, neperdavė savivaldybės įmonei bendrojo naudojimo objektų, lėšų tokiems objektams atnaujinti, įvairių dokumentų – sutarčių ir planų.
Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Palangos miesto policijos komisariato Kriminalinės policijos skyriaus viršininkė Diana Paliūnaitė savivaldybės paprašė pateikti papildomų dokumentų.
Vakar D. Paliūnaitė „Palangos tiltui“ sakė, kad buvo atsisakyta pradėti ikiteisminį tyrimą pagal savivaldybės pareiškimą.
„Nebuvo nusikaltimo sudėties“, – sakė viršininkė.
Tai – mažytė „Palangos butų ūkio“ pergalė prieš kurorto savivaldybę.
Tarp daugiabučio administratoriaus pakeitimo priežasčių dažniausiai minima UAB „Palangos butų ūkis“ veiklos skaidrumo stoka. „Pas mus atėjęs kiekvienas žmogus iškart gauna visą jį dominančią informaciją tiesiai iš stalčiaus, ko nepasakysi apie konkurentus“, – teigė K. Skierus.

Renovacijos metu atpigs administravimo
mokesčiai

Pirmajame etape jau dalyvauja 16 daugiabučių. Iš 57 į antrąjį daugiabučių renovacijos etapą patekusių namų 40-ties administratorius yra UAB „Palangos butų ūkis“. Vadinasi, jo įtaka ir svoris kurorto butų ūkyje netrukus gali dar labiau sumažėti.
Konkurencijoje su privatininku, „Palangos komunalinis ūkis“ su 16 į pirmą renovacijos etapą patekusių daugiabučių gyventojais sutarė, kad prasidėjus renovacijos procesui bus mažinamas daugiabučių administravimo bei eksploatacijos mokestis.
Šiuo metu jis ir taip yra mažesnis nei „Palangos butų ūkio“ administruojamuose namuose: komunalininkų žinioje esančių namų gyventojai už administravimą moka 15 ct už 1 kv. m (be PVM) ir 23 ct už eksploataciją, „Palangos butų ūkio“ prižiūrimuose daugiabučiuose atitinkamai 17 ir 25 ct.
„Šiandien galiu pasakyti: yra rengiamas įsakymas, kad prasidėjus renovavimo procesui, atnaujinamuose namuose už administravimą mokestis bus iki 10 ct už 1 kv. m, o už eksploatavimą – iki 16 ct. Prašau gyventojų atkreipti dėmesį ne tiek į skaičius, bet į esmę: atėjo pats laikas pagalvoti, ar verta pasitikėti „Palangos butų ūkiu“? O gal vis dėlto verčiau būtų, kad ir daugiabučio administravimas, ir namo renovacijos administravimas būtų tose pačiose rankose? Juolab, kad „Palangos komunalinį ūkį“ kontroliuoja savivaldybės Taryba, o politikus į Tarybą išrenka patys palangiškiai“, – sakė K. Skierus.
D. Paluckas teigė mokestį už administravimą taip pat ketinantis sumažinti iki „Palangos komunalinio ūkio“ esančio mokesčio, bet K. Skierus abejoja, ar D. Paluckui tai leis padaryti UAB „Vitės valdų“ akcininkai.
„Praėjusį penktadienį, sutikęs D. Palucką, jam pasakiau, kad nenoriu būti jo vietoje. Vadovavimas „Palangos butų ūkiui“, rankų kišimas į ūkinius dalykus, visuomenės abejonės, kokie iš tikrųjų slypi „Vitės valdų“ interesai Palangoje, savo įmonės joje vadovu paskyrus politiką, politinius taškus iš D. Palucko tik atims“, – įsitikinęs K. Skierus, kuris yra Kretingos rajono savivaldybės Tarybos narys.
D. Paluckas taip pat vadovaus ir „Vitės valdų“ valdomai butų ūkio įmonei „Kretingos būstas“ Kretingoje. 

Jūsų komentaras:

Ona 2013-12-22 20:32 (IP: 80.56.38.54)
Butu ukyje 'dirba' dvi motereles. Administruoja atseit. Bet jau 11 v. sedi kavineje. Tai tuo ir baigiasi ju administravimas.

????????????? 2013-11-28 14:10 (/ / IP: 81.242.85.126)
a kodel cia vaitkaus saskes?

to to laal 2013-11-27 19:21 (IP: 79.132.183.50)
lyginti galima visus su visais... patikekit, vaitkus nera jokia "sventa karve".. ir jei man zmones sako, kad apie vaitku ar apie bet kuri kita politika, siukstu, negalima nieko kritisko sakyti, man kyla is karto itarimas, kad kazkas su tuo politiku ar su tuo jo "fanu" negerai.. tai mano nuomone..

Algis 2013-11-26 12:47 (IP: 78.61.51.119)
Linkiu p. Danui tik sėkmės !!!

to laal 2013-11-26 11:15 (IP: 78.61.175.229)
Nemanau, kad, lygindamas (-a) merą Š. Vaitkų su Palucku, pats esate labai toliaregiškas (-a).

Juodi dūmai akis graužia... 2013-11-26 09:02 (. / IP: 86.100.63.40)
-Velnio ratuose įsiropšę sėdi tik velniai...

laal 2013-11-25 22:24 (lala / IP: 79.132.183.50)
visiskai nesidziaugiu dabartine valdzia, bet, deja, taip pat nelabai galiu suprasti palucko tokio sprendimo, ar tas sprendimas atsirado is kazkokiu partiniu isskaiciavimu ar is elementaraus kvailumo???!!! bet kaip ten bebutu, paluckas, vargu bau, zaidzia gerai sachmatais.. Atrodo, kad keletas ejimu i prieki yra sudetingas uzdavinys... gaila, ir vaitkus nepasizymi toliaregiskumu, tik tiek, kad turi solidesni uznugari..

pilietė 2013-11-25 20:11 (IP: 78.61.56.200)
Kuo greičiau atsikratyti UAB'Butų ūkio",nes su tokiu "administratoriumi",tai greit būsime "nukelnėti",nes renovacijos kainos bus nepagrįstai sukeltos,juk šio uabo "apetitas" labai didelis...

Taip pat skaitykite

UAB „Palangos komunalinis ūkis“ jau pradėjo bendrovės administruojamų daugiabučių gyvenamųjų namų laiptinių dezinfekavimą. Darbų grafikas ir kita aktuali informaciją skelbiamas čia: http://www.palkom.eu/dezinfekcija.html


Ne tik Medvalakio g. 21 daugiabučio gyventojai, bet ir dar keli šimtai palangiškių turi progą švęsti. Vakar, praėjus beveik lygiai metams nuo dienos, kai bendrovė „Palangos butų ūkis“ apskundė teismui šio namo gyventojų valią pakeisti blogai savo pareigas vykdžiusį administratorių ir pasirinkti juo UAB „Palangos komunalinis ūkis“...


Savivaldybė laimėjo dar vieną teismą prieš UAB „Palangos butų ūkis“ dėl šildymo ir karšto vandens sistemų prižiūrėtojų pasirinkimo. „Palangos butų ūkis“ kreipėsi į teismą, ginčydamas Savivaldybės administracijos sprendimą, kad ji gali organizuoti gyventojų susirinkimus dėl šildymo ir karšto vandens sistemų prižiūrėtojų. Butų ūkis...


Konkurencijos taryba neliko kurčia UAB „Palangos butų ūkio“ skundams dėl prarandamų pozicijų kurorte – reikalauja Palangos savivaldybės paaiškinti, kodėl savivaldybės įmonei – UAB „Palangos komunalinis ūkis“ leista perimti kurorto daugiabučių administravimą ir vykdyti jų renovaciją, taip pat būti renovacijos administratoriumi.


Antradienį Palangos miesto apylinkės teisme teisėja Diana Vercinskė iš esmės išnagrinėjo bylą pagal ieškovo UAB „Palangos butų ūkis“ ieškinį Palangos miesto savivaldybės administracijai dėl įsakymo pripažinimo neteisėtu ir panaikinimo, restitucijos taikymo, laikinųjų apsaugos priemonių taikymo ir bylinėjimosi išlaidų priteisimo. Byla...


Pagreitį įgaunančiam UAB „Palangos butų ūkis“ administruojamų daugiabučių perėjimo į savivaldybės įmonę „Palangos komunalinis ūkis“ vyksmui sustabdyti, UAB „Vitės valdos“, valdanti UAB „Palangos butų ūkis“, kaip gelbėjimosi šiaudo griebėsi politiko – įmonės direktoriumi paskyrė Palangos miesto Tarybos narį, Lietuvos...


Kažin ar kurorte yra kita ūkinė sritis, kuri sukeltų daugiau miestiečių purkštavimų ir politikavimo kas – geriau, o kas – blogiau negu miesto daugiabučių administravimas. Vasara yra įkarštis tokią prievolę atliekančioms įmonėms, bet prasukus pro UAB „Palangos butų ūkis“ ir savivaldybės bendrovės UAB „Palangos komunalinis ūkis“ administruojamus...


Baigiantis metams, juos aptaria ir miesto įmonės bei organizacijos. Kai kurios jų, tokios kaip UAB „Palangos butų ūkis“ – itin svarbios, gerinant miesto gyventojų gyvenimo kokybę, kad visi gyventume patogiau ir maloniau. Apie praeinančius 2011-uosius ir apie tai, ką Butų ūkis žada miestelėnams Naujaisiais, „Palangos tiltas“ susitiko pasikalbėti su UAB...


Netrukus pasibaigus šildymo sezonui, UAB „Palangos butų ūkis“ imsis darbų, kurių pavasarį daugiabučių gyventojams prireikia daugiau nei žiemos metu - daugiabučių namų būklės patikros. Deja, jų gyventojai ne visada yra geranoriški butų ūkio darbuotojams. „Dažnai susiduriame su tokia problema, jog  nustačius, kad namui reikia atlikti būtinus darbus, gyventojai purto galvas. „Niekur...


Kokie buvo praeinantys metai  UAB „Palangos butų ūkis“? Su kokiomis viltimis Naujuosius sutinka butus administruojanti, prižiūrinti ir valdanti bendrovė? Kokių naujovių ji pasiūlys 2011-aisiais? Apie tai „Palangos tilto“ korespondentė šnekėjosi su UAB „Palangos butų ūkis“ direktoriumi Raimundu Juodzevičiumi ir  UAB „Vitės valdos“, kuri valdo ir UAB „Palangos butų ūkis“...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius