Dainius Želvys: „Mano patarimas Šarūnui Vaitkui po dviejų metų dalyvauti tiesioginiuose Palangos mero rinkimuose. Kai konservatoriai yra valdžioje, jis gali sulaukti įvairių vilionių į Vilnių“

Linas JEGELEVIČIUS, 2021-03-14
Peržiūrėta
3219
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Dainius Želvys
Dainius Želvys

Miesto Taryba jau netrukus, balandį, įveiks savo darbo pusiaukelę. „Palangos tiltas“ susitiko interviu su Dainiumi Želviu, labiausiai patyrusiu miesto politiku, kuris miesto Taryboje jau dirba bene sepintąją kadenciją – nuo 1997-ųjų. Jis atsakė į „Palangos tilto“ klausimus. Skaitykite interviu penktadienį „Palangos tilte.“
–Ar sutiktumėte su mintimi, kad anksčiau miesto Tarybose dirbo daugiau ryškių, itin patyrusių politikų-asmenybių. Turiu omeny Salomėją Slaboševičienę, a/a Viktorą Pivriką, Remigijų Kirstuką. Iš naujesnių laikų – Eimutį Židanavičių, kuris, tiesa, neretai buvo ekscentriškas ir destruktyvus. Ar jūs pasigendate dabartinėje Taryboje daugiau asmenybių?
–Prie šių jūsų paminėtų politikų būtinai pridėčiau ir a/a Giedrių Šatkauską, a/a Salvijų Jodką, Albiną Stankų. Visi Jie dirbo ne po vieną kadenciją, juos mėgo ir mylėjo žmonės.
Šioje kadencijoje išskirčiau Iloną Pociuvienę, Eleną Kuznecovą, jaunuosius Justiną Žulkų ir Bronių Vaitkų.
Su visais oponentais sutariu gana gerai, pasikalbame apie vietinę ir nacionalinę politiką. Būta ne vieno atvejo, kuomet man išsakytos jų mintys ir pasiūlymai vėliau buvo svarstomi daugumoje. Nieko negalėčiau pasakyti tik apie Svetlaną Grigorian, kadangi per tuos du metus taip ir neteko privačiai su ja pasikalbėti. Bet sprendžiant iš jos užduodamų klausimų, pasisakymų turinio ir gausos posėdžių metu, manau, kad ji mokosi ekonomikos, buhalterijos ir kitų dalykų.
–Jūsų oponentai kalba, kad, girdi, konservatoriams turint absoliučią daugumą Taryboje, nėra girdimos kitos nuomonės, uzurpuojama tiesa. Ką atsakytumėte jiems?
–Turėti absoliučią daugumą Taryboje yra kiekvienos politinės partijos siekiamybė.
–Kokius šios Tarybos sprendimus per pirmuosius du darbo metus jūs išskirtumėte?
–Sprendimus dėl baseino kainodaros bei galimybės jauniesiems moksleiviams ir trečio amžiaus universiteto klausytojams mokytis jame plaukti. Visus Tarybos sprendimus, kurie veda link Šventosios uosto statybos.
Kiti du šios Tarybos veiklos metai bus pažymėti COVID-19 ekonominių ir visuomenės psichologinės traumos dėl karantinų pasekmių įveikimu. Ar miestas ir Taryba, jūsų nuomone, turi planą, kaip jas tinkamai įveikti Palangoje?
–Esu optimistas, tikiu Palangos verslu. Pasibaigus pirmajai pavasarinio koronaviruso bangai, Palanga klestėjo. Svarbiausia – netrukdyti ir laisvai leisti praplėsti kavinių terasas, pasistatyti papildomų staliukų, nedidinti ir neįvesti naujų rinkliavų.
–Ar Palanga, net paskiepijus didesnę šalies ir mūsų kurorto bendruomenės dalį, bus tokia pati, kokia ji buvo iki koronaviruso pandemijos? Kas jus neramina? O kas teikia viltį?
–Palanga tikrai bus tokia pat ir dar geresnė.Tikiu, kad verslas išnaudojo pandemiją atsinaujinęs ir pasiremontavęs patalpas, patobulinęs meniu. Gal atsiras vienoje ar kitoje kavinėje vakarinė programa, kurių labai trūksta mūsų mieste. Manau, kad atsargesni lietuvaičiai nepuls iš karto į užsienius, ir šį laiką reikia mums išnaudoti.
Artimiausiu laiku turime pastatyti Jaunimo centrą, riedlenčių parką, užbaigti Senosios gimnazijos renovacijos darbus, pradėti statyti Šventosios uostą.
Jūs esate vienas iš nedaugelio Tarybos narių ir miesto politikų apskritai, kuris drįsta draugiškai pakritikuoti merą ir TS-LKD Palangos skyriaus pirmininką Šarūną Vaitkų. Kokių patarimų jam dabar turite dabar, likus tik šiek tiek daugiau nei dviems metams iki Tarybų ir tiesioginių merų rinkimų?
–Mano tikslas nėra nei draugiškaim nei kitaip kritikuoti merą. Dažniausiai aš jam patariu, ką reikėtų daryti, o ko nedaryti. Kritika negali būti vardan kritikos – ji turėtų būti siūlanti sprendimą. Manau, kad ir šeimoje žmonės pasiginčija, vakare paanalizuoja, ar verta buvo ginčytis, ar viskas padaryta, ir pasidaro atitinkamas išvadas. Mūsų meras yra žmogus, kuris analizuoja. Tai – labai gerai. O pagrindinis mano patarimas jam būtų šis – po dviejų metų dalyvauti tiesioginiuose Palangos mero rinkimuose. Kai konservatoriai yra valdžioje, jis gali sulaukti įvairių vilionių į Vilnių. Čia – mano asmeninė nuomonė.
–Ar nerimaujate, kad rinkimų baigtis po dvejų metų gali būti sunkiau nuspėjama, nes pasaulis, ir Palanga, tik tęs atsigavimą po koronaviruso pandemijos, bus daugiau iššūkių tradicinėms partijoms?
–Manau, kad po dvejų metų tapti tarybos nariu bus nelengva. Niekas nežino, kokias pataisas įves, jei bus priimtas elektroninis balsavimas. Palanga yra dešiniųjų miestas, todėl manau, kad po dvejų metų dominuos dešiniosios ir liberalios jėgos.
–Kokių klausimų dažniausiai sulaukiate iš savo rinkėjų? Kokius konkrečius klausimus esate padėjęs jiems išspręsti?
–Kadangi paskutines tris kadencijas dirbu statybos ir miesto komitete, todėl ir klausimų daugiausia sulaukiu susijusių su žemės grąžinimu, detaliaisiais ir žemėtvarkiniais planais. Vienas nieko negali išspręsti, todėl keliamus klausimus svarstome statybos ir miesto ūkio komitete, ieškome atsakymų statybos ir architektūros skyriuje, statybos inspekcijoje, kartais ginant viešąjį interesą kreipiamės ir į prokuratūrą.
–Ar dirbti nuotoliniu būdu jums yra iššūkis? O karantino suvaržymus jūs lengvai išgyvenate?
–Dirbti nuotoliniu būdu galima ne kiekvieną darbą. Brėžinių nagrinėjimas yra gana sudėtingas. Bet iššūkiu galima pavadinti tik pirmąjį pandemijos mėnesį. Karantino suvaržymus išgyvenu gana lengvai. Skaudžiausia – judėjimo suvaržymas. Nemačiau dukters šeimos, o pusantrų metų anūkės – jau nuo rugsėjo.
–Galvojant apie 2023 metų savivaldybių Tarybų rinkimus, ar jau šiandien žinote, ar dalyvausite juose? Ar jums patinka mintis, kad jaunimas turi valdyti valstybę, o čia – Palangą?
–Jeigu sveikata leis, dalyvausiu rinkimuose į miesto tarybą po dvejų metų. Man patinka visos pamatuotos ir protingos mintys. Negalima išskirti nė vienos grupės pagal amžių ir lytį. Žmonės renkasi, balsuoja pagal jiems vieniems žinomus kriterijus. Manau, kad pirmiausia reikia užduoti klausimą sau tokį: ar turiu ką pasakyti ir pasiūlyti?
–Ar įsivaizduojate, kada Taryba vėl posėdžiaus tradiciškai, Tarybos posėdžių salėje?
–Tarybos darbas salėse bus organizuojamas jau šią vasarą.
 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palanga sieks iki 2030 metų tapti Baltijos regiono lydere

"Palangos tilto" redakcija, 2021 05 13 | Rubrika: Miestas

Pasibaigus Palangos miesto savivaldybės 2011–2020 metų strateginio plėtros plano įgyvendinimo laikotarpiui bei pasikeitus socialinei ir ekonominei aplinkai savivaldybėje, parengtas naujasis Palangos miesto savivaldybės strateginis plėtros planas 2021–2030 metams. Kas jame itin aktualu Palangos gyventojams? To paprašėme atsakyti Ramunės Olšauskaitės-Urbonienės...


Naujajame laikraščio „Palangos tiltas“ numeryje rašome, kad miesto Taryba jau pažymėjo savo pusiaukelę. Ta proga „Palangos tiltas“ šnekino įvairius miesto politikus, buvusius Tarybos narius. Dainius Želvys, vienas labiausiai patyrusių miesto politikų ir šios Tarybos narys, „Palangos tiltui“ sakė, kad viskas, kas buvo suplanuota...


Miesto Taryba jau netrukus, balandį, įveiks savo darbo pusiaukelę. „Palangos tiltas“ susitiko interviu su Dainiumi Želviu, labiausiai patyrusiu miesto politiku, kuris miesto Taryboje jau dirba bene sepintąją kadenciją – nuo 1997-ųjų. Jis atsakė į „Palangos tilto“ klausimus. Skaitykite interviu penktadienį „Palangos tilte.“ „Manau, kad po...


Karantinas ir griežtas judėjimo tarp valstybių reguliavimas paskatino lietuvius atsigręžti į poilsį ir turizmą Lietuvoje. Praeitų metų rezultatai rodo, lietuviai šlavė net ir brangiausius būstus Palangoje bei kituose pajūrio miesteliuose. NT kainos šiame regione rekordiškai šovė į viršų, tačiau tiems, kurie dairosi būsto pajūryje, bet turi ribotą biudžetą...


Išrinkus miesto Tarybos narį Mindauga Skritulską Seimo nariu Mėguvos vienmandatėje rinkimų apygardoje, jo vietą miesto Taryboje, "pasislinkus" TS-LKD Palangos skyriaus rinkimų į Tarybą sąrašui, užėmė Paulius Rojus. Savivaldybės tarybos posėdžio metu praėjusį ketvirtadienį, lapkričio 2 6 d., jis prisiekė dešinę ranką padėjęs ant Lietuvos Respublikos Konstitucijos....


Prezidentine vila vadinama „Auska“ netukus gali tapti Palangos nuosavybe. Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus sako, kad džiūgauti ar aktyviai planuoti darbus, kuo taps šis legendinis pastatas, dar ankstoka, visgi išdrįso pasvarstyti, kaip jis galėtų tapti matomas visuomenei. Iki kitų metų išskirtine vila dar gali mėgautis poilsiautojai, tačiau ateityje...


Kai naujojo miesto Savivaldybės Tarybos šaukimo naujokai dar nedrąsiai čiupinėja gautus Tarybos narių ženkliukus ir žvalgosi į labiau patyrusius kolegas, Dainius Želvys, atstovaujantis Tėvynės sąjungai – Lietuvos krikščionims demokratams (TS-LKD), daug ką joje galėtų daryti užsimerkęs – 22 darbo Taryboje metus pradedantis miesto politikas pagal darbo Taryboje patirtį...


Palangos socialinių paslaugų centro darbuotojos pripažįsta: metų pabaiga – joms pats darbymetis, norisi pradžiuginti jų globojamas šeimas šventiniu laikotarpiu. O ar dažnai pastebimi socialinių darbuotojų atliekami geri darbai – kitas klausimas. „Dažniausiai socialinio darbuotojo statusas būna sumenkinamas ir neretai jie net įgauna blogiečio vardą, nors mes...


Efektyviame savivaldybės įmonių valdyme šiuolaikiški, turintys viziją ir iniciatyvūs įmonių vadovai – svarbiausia, įsitikinęs miesto savivaldybės Tarybos narys Dainius Želvys, kuris yra dviejų miesto įmonių – UAB „Palangos šilumos tinklai“ ir VšĮ Pirminės asmens sveikatos priežiūros centro (PASPC) stebėtojų tarybos narys.


Vakar, prieš prasidedant Tarybos posėdžio darbotvarkės svarstymui, opozicijoje buvęs valdančiajai daugumai partijos Tvarka ir teisingumas (TT) narys Gediminas Valinevičius pareiškė, kad nuo šios dienos jis nebėra šios partijos narys ir palieka opozicijos gretas Palangos miesto Taryboje. O posėdžio pabaigoje konservatorius Dainius Želvys Tarybą informavo, kad G....


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius