Dėl pažeisto dujų vamzdžio teko evakuoti gyventojus

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014-06-30
Peržiūrėta
1999
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Dėl pažeisto dujų vamzdžio teko evakuoti gyventojus

Penktadienį, kiek po vienuoliktos valandos, traktoriumi dirbusiems darbininkams netoli naujai statomos autobusų stoties pažeidus dujų vamzdį, ant kojų buvo sukeltos visos Palangos specialiosios tarnybos. Dėl dujų nuotėkio ir galimo sprogimo pavojaus iš greta stovinčio daugiabučio Kretingos g. 62 buvo evakuoti gyventojai, kelioms valandoms sustabdytas eismas Kretingos gatve. Laimei, nelaimės pavyko išvengti.

 

Pajuto dujų smarvę

Kaip „Palangos tiltui“ pasakojo Kretingos g. 62 gyvenanti ponia Rima, auginanti du mažamečius vaikus, kiek po 10 valandos ryto bute ji pajutusi stiprų dujų kvapą. Jam nemažėjant, sunerimusi moteris aprengė sūnelius ir išėjo į kiemą. Netoliese nuo namo ji pamatė stovinčius du avarinės dujų tarnybos automobilius, Kretingos gatvėje stovėjo ugniagesių gelbėtojų automobilis.

„Mums su kaimynais besvarstant, kas čia galėjo atsitikti, privažiavo policijos pareigūnai. Kiek po 11 valandos pradėta gyventojų evakuacija – policijos pareigūnai ėjo per butus ir ragino gyventojus išeiti į lauką ir paėjėti toliau nuo namo ar bent jau užeiti už jo. Jie paaiškino, kad yra pažeistas dujų vamzdis, iš kurio veržiasi dujos, ir yra pavojus, jog gali įvykti sprogimas“, – pasakojo moteris.

 

Matė „pokštelėjimą“  

Pasak ponios Rimos, ne visi gyventojai suskubo išeiti iš namų, juolab, kad primygtinai niekas varomas nebuvo. Vienas iš kaimynų sakė matęs „pokštelėjimą“ – staiga per medžių šakas ir viršūnes perėjo stiprus gūsis. Pats kažkada prie dujotiekio dirbęs vyriškis aiškinęs, jog nieko pavojingo esą jau nebebus.

Ne tokie drąsūs gyventojai vis dėlto iš butų išėjo, kas turėjo aikštelėje prie namo pasistatęs automobilius, perstatė juos į Sodų gatvę.

„Atvažiavę policijos pareigūnų ekipažai uždarė eismą Kretingos gatve: vienas stovėjo ties sankryža su Sodų g., kitas – su Klaipėdos plentu, – pasakojo evakuotojo daugiabučio gyventoja. – Ugniagesiai gelbėtojai tuo tarpu rengėsi galimam gaisrui“.

Moteris sakė tikrai patyrusi nemažai nerimo, kol pagaliau paaiškėjo, kad pavojus praėjo.

„Namo grįžome apie pusę antros, kai buvo atnaujintas eismas Kretingos gatve. Belieka tik džiaugtis, kad atsipirkome tik keliomis valandomis nerimo“, – prisipažino ponia Rima.

 

Pranešė patys darbininkai

„Penktadienį, 11 val. 7 min. sulaukėme telefono skambučio – skambino prie būsimosios autobusų stoties dirbę darbininkai ir pranešė apie dujų nuotėkį. Jie spėjo, kad dujos pradėjo veržtis pažeidus dujotiekio vamzdį“, – paklaustas apie penktadienio incidentą „Palangos tiltui“ sakė Palangos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkas Vidmantas Jarulis.

Ugniagesiai gelbėtojai, apie incidentą informavę Bendrąjį pagalbos centrą, avarinę dujų tarnybą bei Palangos policijos komisariatą, išskubėjo į įvykio vietą.

„Mes, kartu su policijos pareigūnais, perspėjome greta esančio daugiabučio gyventojus apie kilusią grėsmę. Iš jo buvo evakuota apie dvidešimt žmonių. Taip pat skubiai evakuoti dirbusieji pačioje įvykio vietoje, perspėti greta esančių degalinių darbuotojai – sustabdyta jų veikla, iš teritorijos išvažiavo visi ten buvę klientai. Taip pat buvo sustabdytas eismas Kretingos gatve“, – pasakojo V. Jarulis.

 

Grėsmė likviduota per tris valandas

Pasak Palangos PGV viršininko, ugniagesiai gelbėtojai buvo pasirengę galimo gaisro gesinimui – parengta visa reikalinga įranga, vandens švirkštai. Laimei, to neprireikė.

„Dujų avarinė tarnyba dirbo greitai ir labai profesionaliai – rankiniu būdu kastuvais atkasė pažeistą dujotiekio vamzdį ir jį užsandarino“, – sakė V. Jarulis.

Apie avarijos padarinių visišką likvidavimą pranešta 12 val. 56 min. Tada nuimtos perspėjančios juostos ir leista atnaujinti eismą Kretingos gatve.

„Palangoje magistralinio dujotiekio avarijos labai retos, dažniau įvyksta avarijos gyvenamajame sektoriuje, tarkim, dėl susidėvėjusių dujų ventilių. Galiu pasakyti, jog penktadienį pavyko išvengti labai rimtos nelaimės – būtų užtekę nedidelės kibirkšties galingam sprogimui sukelti“, – kalbėjo Palangos PGV viršininkas V. Jarulis.

 

Teks atlyginti žalą   

Kaip pranešama, dujų vamzdį pažeidė naująją miesto autobusų stotį statančios bendrovės „Vikstata“ traktorius. Dujos veržėsi iš maždaug 10 kvadratinių centimetrų plyšio trijų atmosferų slėgiu.

Iš skylės dujos veržėsi tokiu dideliu spaudimu, kad, pasak įvykio liudininkų, dėl triukšmo netoli avarijos vietos buvo sunku susikalbėti.

Dideliu spaudimu dujos iš vamzdžio veržėsi apie 40 minučių. Sumažinus dujų spaudimą vamzdyje, bendrovės „Lietuvos dujos“ avarinei tarnybai skylę pavyko užspausti ir užsandarinti.

„Lietuvos dujų“ atstovės Jolitos Butkienės teigimu, avarijos likvidavimo metu vartotojams dujų tiekimas nutrauktas nebuvo.

Be „Lietuvos dujų“ priežiūros kasusi tranšėją bendrovė turės atlyginti dėl dujų nuotėkio patirtą žalą dujininkams.

Palangos policija dėl avarijos pradėjo tyrimą. 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, Lietuvos LIONS klubų asociacija, Nacionalinis kraujo centras bei Lietuvos diabeto asociacija suvienijo jėgas ir kviečia gyventojus nemokamai atlikti kraujo tyrimą, galintį užkirsti kelią cukriniam diabetui. 


Šiandien, vasario 1 d., paskelbtas kvietimas teikti paraiškas finansuoti suskystintų naftos dujų balionų daugiabučiuose pakeitimą kitais energijos šaltiniais. Tam Energetikos ministerija šiemet skyrė 3,8 mln. eurų.


Vilniaus oro uostai praneša, kad šiandien apie 8 val. ryte buvo gauta pirminė informacija apie galimą sprogmenį oro uoste.


Palangos miesto bendruomenė yra nemaloniai nustebinta, dar daugiau – pasipiktinusi, perskaičiusi naujieną apie tai, kaip viena Palangos miesto savivaldybės tarybos narė stojo ginti Palangos baseiną, sukurdama peticiją ir kviesdama gyventojus ją pasirašyti.


12 Seimo narių kreipėsi į teismą, įvertinę aplinkos ministro Simono Gentvilo ketinimus dvigubai apmokestinti gyventojus.


Jau beveik mėnesį dirba naujos sudėties Seimas, kuriame darbuojasi ir palangiškis Mindaugas Skritulskas. „Koks jūsų įspūdis apie naujojo Seimo pirmąjį mėnesį?" – jo paklausė „Palangos tiltas“. „Vertinant bendrą atmosferą, Seimas optimistiškai nuteikia: sutikau daug jaunos kartos išsilavinusių, perspektyvių naujai išrinktų...


Laimei, jog ši nelaimė nebuvo tikra, vyko pratybos, kurių metu buvo įsitikinta, jog ekstremaliomis situacijomis visa mokyklos bendruomenė veikia išvien ir geba saugiai palikti pavojingas patalpas. Šią savaitę kartu su ugniagesiais mokyklos bendruomenė vykdė praktines pratybas „Gaisras“.


Praėjusią savaitę ugniagesiams gelbėtojams dėl dujų nuotėkio teko gesinti net tris gaisrus, o šiemet dėl dujų nuotėkio ugniagesiams teko atlikti 24 gelbėjimo darbus (pernai – 9, užpernai – 14).


Dėl pažeisto dujų vamzdžio teko evakuoti gyventojus

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 06 30 | Rubrika: Miestas

Penktadienį, kiek po vienuoliktos valandos, traktoriumi dirbusiems darbininkams netoli naujai statomos autobusų stoties pažeidus dujų vamzdį, ant kojų buvo sukeltos visos Palangos specialiosios tarnybos. Dėl dujų nuotėkio ir galimo sprogimo pavojaus iš greta stovinčio daugiabučio Kretingos g. 62 buvo evakuoti gyventojai, kelioms valandoms sustabdytas eismas Kretingos gatve. Laimei...


Antradienį prie mūsų miesto autobusų stoties ir viešbučio „Palanga“ būta neįprastos sumaišties: gavus pranešimus, jog šie pastatai užminuoti, iš jų buvo evakuoti žmonės. Policija įvedė planą „Skydas“, prie pastatų budėjo pareigūnai bei ugniagesiai gelbėtojai, iš Klaipėdos iškviesti antiteroristinių operacijų...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius