Antradienį iš autobusų stoties ir viešbučio „Palanga“ dėl sprogimo pavojaus evakuoti žmonės

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014-01-09
Peržiūrėta
2118
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Dėl melagingo pranešimo apie tariamą užminavimą apie porą valandų Palangos autobusų stoties darbas buvo sutrikdytas.
Dėl melagingo pranešimo apie tariamą užminavimą apie porą valandų Palangos autobusų stoties darbas buvo sutrikdytas.

Antradienį prie mūsų miesto autobusų stoties ir viešbučio „Palanga“ būta neįprastos sumaišties: gavus pranešimus, jog šie pastatai užminuoti, iš jų buvo evakuoti žmonės. Policija įvedė planą „Skydas“, prie pastatų budėjo pareigūnai bei ugniagesiai gelbėtojai, iš Klaipėdos iškviesti antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ išminuotojai. Laimei, paaiškėjo, jog pranešimai apie sprogmenis – melagingi. Policija ieško dviejų įtariamųjų.

Du pranešimai
Palangos miesto policijos komisariato Viešosios tvarkos skyriaus viršininkas Gintautas Pocevičius sakė, jog abu skambučiai apie užminuotus pastatus buvo gauti tarp vidurdienio ir pusės pirmos valandos dienos. Tiek prie autobusų stoties, tiek prie viešbučio „Palanga“ nuvyko pareigūnai, pastatai aptverti perspėjančiomis juostomis, iš jų evakuoti žmonės.
„Kiek žmonių teko evakuoti iš vieno ir kito pastato pasakyti negaliu. Šiuo metu laukiame atvykstant išminuotojų“, – lakoniškas buvo prieš antrą valandą dienos telefonu pakalbintas G. Pocevičius, skubėjęs iš vienos galimos grėsmės vietos į kitą.
Palangos policijos komisariato Organizacinio poskyrio specialistė Jurgita Rinkevičienė patikslino, jog abu skambučiai gauti bendruoju pagalbos telefonu.
„Apie 12 val. paskambinęs vyriškis pranešė, jog užminuotas viešbutis „Palanga“. 12.35 val. paskambinęs vyriškis pasakė: „Aš už rasizmą“ ir pranešė, kad Palangos autobusų stotyje padėtas sprogmuo“, – sakė J. Rinkevičienė.
Spėjama, jog skambino skirtingi vyriškiai. Abu skambinusieji, kaip įtariama, buvo neblaivūs.

Sutrikdė Autobusų
stoties darbą

Apie 13.30 val. į Palangos autobusų stotį išminuotojai dar nebuvo atvykę. Aplinkinė teritorija, išskyrus keleivių įlaipinimo aikšteles, aptverta.
„Žinome tik tiek, kad įtariama, jog stotyje gali būti sprogmuo. Girdėjome kalbant, jog jis į stotį pateko su autobusu perduota siunta“, – kalbėjo maršrutinio autobusiuko „Palanga – Klaipėda“ ir tuo pačiu maršrutu važiuojančio bendrovės „Vlasava“ autobuso vairuotojai.
Stoties prieigose budėję pareigūnai prielaidą dėl pavojingos siuntos atmetė.
„Nieko nežinome. Prieš gerą pusvalandį į patalpas, kurias mes remontuojame, atėjo policijos pareigūnai ir liepė baigti darbą, – apie 13.30 val. „Palangos tiltui“ pasakojo artimiausiame prie Palangos autobusų stoties esančiame pastate pirmajame jo aukšte dirbę statybininkai. – Paaiškino, kad yra sprogimo pavojus, tad reikia išeiti iš patalpų. Stovime dabar, laukiame, kada galėsime grįžti“.
Vyrų nuomone, pavojus greičiausiai – tariamas. O tokius „skambintojus“ jie mielai pagautų ir vyriškai „paauklėtų“ – dabar gi visa darbo diena sugadinta.
„Mes irgi ne ką žinome, – sakė Palangos autobusų stoties direktorė Petronėlė Milienė. – Išėjome su buhaltere pietauti, grįžome – mūsų atgal į kabinetus nebeįleido. Tikimės, jog ši grėsmė nebus reali“.
Pasak direktorės, autobusų stoties darbas sutrikdytas. Nors keleiviai bus vežami, tačiau bilietų stoties kasos parduoti neturi galimybės, nebus galimybės vairuotojams užpildyti kelionės lapų.

„Palangos“ atstovai:
„Be komentarų“

Kokia situacija dėl pranešimo apie galimą užminavimą buvo Birutės alėjoje esančiame viešbutyje „Palanga“, ar daug žmonių teko evakuoti ir kur jie glaudėsi, nekomentavo nei vienas iš viešbučio savininkų Kęstutis Gecas, nei viešbučio direktorė Giedrė Gliaubertienė.
„Mes nieko nekomentuosime“, – lyg susitarę kartojo viešbučio atstovai.
Palangos savivaldybės administracijos specialistė civilinei saugai Aistė Kairytė, buvusi tiek prie autobusų stoties, tiek prie viešbučio „Palanga“, sakė, jog ir vienoje, ir kitoje vietoje buvo perspėjančios užtvaros, budėjo specialiųjų tarnybų atstovai.
„Kiek mums žinoma, iš viešbučio buvo evakuoti žmonės. Mūsų žiniomis, gyventojų pačiame viešbutyje tuo metu buvo nedaug – keliolika žmonių. Aplink viešbutį jie nesibūriavo: stovėjo gal keturi penki žmonės“, – trumpai pakomentavo A. Kairytė.

Grėsmė tariama
„Mus jau įleido“, – antradienį besirengiant kelti šią publikaciją į „Palangos tilto“ interneto svetainę pasakė Autobusų stotyje telefonu atsiliepusi moteris.
Pasak jos, kiek po 14 val. atvykę rinktinės „Aras“ išminuotojai su šunimi apžiūrėjo visą stoties teritoriją bei patį pastatą: „Iššniukštinėjo viską, nieko nerado“.
Autobusų stoties darbas buvo atnaujintas apie 14.30 val. Kiek po 15 val. paaiškėjo, jog pranešimas apie užminuotą viešbutį „Palanga“ taip pat buvo melagingas.
Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl melagingo pranešimo apie visuomenei gresiantį pavojų.
Dėl šių įvykių ieškoma dviejų įtariamųjų. Skambinusiems vyrams gresia bauda, areštas arba laisvės atėmimas iki 2 metų.

Jūsų komentaras:

skambinusieji, buvo neblaivūs... 2014-01-13 05:56 (. / IP: 86.100.63.40)
...kad taip pas mirštantį ŽMOGŲ skubėtų! -ne tik kai alkoholikas pasityčioja paskambinęs... (strp.V.P.)="pavojus netikras, skambutis melavo" ...- Sulėkė šitiek spec. tarnybų !!! -Tai kiek mūsų pinigų kainavo šis "gelbėjimas"?

Taip pat skaitykite

Geros žinios: teritorijos Kretingos gatvėje įveiklinimo darbai tęsiasi, metų pabaigoje turėtų prasidėti ir naujos statybos. Tokia žinia penktadienį, balandžio 7 d., pasidalino Palangos meras Šarūnas Vaitkus. „Džiaugiuosi, kad statytojai, kurie įgyvendino naujosios Palangos autobusų stoties ir prekybos centro prie jo projektą, tęsia savo sumanymą imtis teritorijos prie autobusų stoties...


Bet kurios autobusų stoties paskirtis – aiški, bet antrąjį gimtadienį švenčianti Palangos autobusų stotis išskirtinė – ji kai kuriems miestelėnams tapo ir susitikimų vieta.


Praėjusį penktadienį Palangoje duris atvėrė naujas, modernus Autobusų stoties ir prekybos centro „Maxima“ kompleksas. Jame įsikūrė ir „Omnitel“ salonas, picerija, dovanų bei kitos parduotuvės. Į atidarymo renginį susirinko kurorto vadovai, Tarybos nariai, komplekso statytojai ir projektuotojai, gausi gyventojų bei svečių minia. Iškilmingą atidarymo ceremoniją...


Dėl pažeisto dujų vamzdžio teko evakuoti gyventojus

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014 06 30 | Rubrika: Miestas

Penktadienį, kiek po vienuoliktos valandos, traktoriumi dirbusiems darbininkams netoli naujai statomos autobusų stoties pažeidus dujų vamzdį, ant kojų buvo sukeltos visos Palangos specialiosios tarnybos. Dėl dujų nuotėkio ir galimo sprogimo pavojaus iš greta stovinčio daugiabučio Kretingos g. 62 buvo evakuoti gyventojai, kelioms valandoms sustabdytas eismas Kretingos gatve. Laimei...


Antradienį prie mūsų miesto autobusų stoties ir viešbučio „Palanga“ būta neįprastos sumaišties: gavus pranešimus, jog šie pastatai užminuoti, iš jų buvo evakuoti žmonės. Policija įvedė planą „Skydas“, prie pastatų budėjo pareigūnai bei ugniagesiai gelbėtojai, iš Klaipėdos iškviesti antiteroristinių operacijų...


Dūžta „Rimi Lietuva“ siekis sutrukdyti Palangai pastatyti naują autobusų stotį: Klaipėdos apygardos prokuratūra nerado įstatymų pažeidimų ir atsisakė tenkinti „Rimi Lietuva“ dukterinės įmonės „Hakonlita“ reikalavimą panaikinti stoties statytojui, UAB „Palanga Properties“, išduotą leidimą statybai.


Naujosios Palangos autobusų stoties statyba jau tapo visai artima – kaip numato įstatymai, vakar jos projektuotojai iš UAB „City projects“ labai negausiai į Tarybos posėdžių salę susirinkusiems kurorto visuomenės ir žiniasklaidos atstovams pristatė stambaus Palangos infrastruktūros objekto techninį projektą.


Susipažinus su UAB „City Projects“ pateikta naujos autobusų stoties ir prekybos centro greta Klaipėdos plento koncepcija ir statinių vizualizacija, susidaro įspūdis, kad lieka neįvertintas su tokių svarbių objektų kompleksu susijęs pėsčiųjų bei įvairaus transporto išorinio ir vidinio eismo organizavimas, nors su planuojamais statyti objektais tai labai aktualu, nes tai...


Pirmadienio vakarą Palangos miesto tarybos nariams, Savivaldybės administracijos atstovams bei besidomintiems naujosios kurorto autobusų stoties bei prekybos centro ateities planais prisistatė investuotojai – „Homburg“ grupė Baltijos šalyse, projekto valdytojai „Capital city group“ bei pristatė keturias „City Projects“ architektų parengtas...


Viešųjų tualetų trūkumas yra viena iš opiausių problemų Palangoje. Todėl prireikus į tualetą, kurorto svečiai priversti ieškoti jų po visą miestą ar įsmukti į pirmą pasitaikiusią kavinę, nors šios iš ne savo lankytojų už pasinaudojimą „karališka“ vieta reikalauja lito. Tačiau savivaldybė nemato didelio poreikio pastatyti papildomus tualetus.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius