Palanga: nuo Tiškevičių konkės iki naujos, modernios autobusų stoties

Linas JEGELEVIČIUS, Briuselis, 2014-12-08
Peržiūrėta
2395
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Palanga: nuo Tiškevičių konkės iki naujos, modernios autobusų stoties

Praėjusį penktadienį Palangoje duris atvėrė naujas, modernus Autobusų stoties ir prekybos centro „Maxima“ kompleksas. Jame įsikūrė ir „Omnitel“ salonas, picerija, dovanų bei kitos parduotuvės. Į atidarymo renginį susirinko kurorto vadovai, Tarybos nariai, komplekso statytojai ir projektuotojai, gausi gyventojų bei svečių minia. Iškilmingą atidarymo ceremoniją vedęs Palangos Kultūros centro direktoriaus pavaduotojas Nerijus Stasiulis visus pakvietė leistis į kelionę laiku – prisiminta Palangos kaip kurorto, kuriam itin svarbus susisiekimas su kitais miestais, istorija.

Įrengta 16 autobusų stovėjimo aikštelių
„Susisiekimas Palangoje visada buvo problema. Net ir Tiškevičiaus laikais nebuvo susisiekimo su didžiausiais aplinkiniais miestais. Traukiniais atvykę į Klaipėdą poilsiautojai į Palangą turėjo keliauti arkliais. Palangoje išskirtinė transporto priemonė buvo konkė – arklių traukiamas tramvajus“, – visiems priminė N. Stasiulis.
Tarpusavy sujungtų Autobusų stoties bei prekybos centro pastatų kompleksas iškilo Klaipėdos plente, ties „Statoil“ degaline – visai šalia Klaipėdos plento ir Kretingos gatvės sankirtos.
Stotyje įrengta moderni laukimo salė su 70 sėdimų vietų, patogios bilietų pirkimo kasos ir sanitarinės patalpos, įrengti informaciniai monitoriai su autobusų tvarkaraščiais. Objektas visiškai pritaikytas žmonėms su negalia, įdiegtos šiuolaikinės priešgaisrinė, priešavarinė ir teršalų elektroninė perspėjimo sistemos. Pasirūpinta ir vairuotojų patogumu – jiems įrengti modernūs poilsio kambariai.
Tiek laukimo salė, tiek ir kitos Autobusų stoties patalpos papuoštos didelėmis fotografijomis, kuriose įamžinti Palangos vaizdai bei jūra.
Perone įrengta 16 autobusų stovėjimo aikštelių, elektroninė užtvarų pakėlimo ir įvažiuojančio transporto apskaitos sistema, taip pat – atskiros keleivių informavimo, bagažo bei smulkių siuntų tarnybos. Laukimo salėje bei lauko erdvėse veikia vaizdo stebėjimo kameros, kurios padės užtikrinti keleivių saugumą. Kad keleiviams neprailgtų laukti autobuso, stoties pastate duris atvėrė ir picerija.
Stotis užima 545 kvadratinių metrų ploto, įrengta moderni laukimo salė, kurioje yra 70 sėdimų vietų, dengti peronai, bilietų kasos, tualetai, kompleksas pritaikytas žmonėms su negalia, kurorto svečių patogumui – ir informacinis centras.
Naujoji Autobusų stotis per parą galės aptarnauti iki 300 autobusų. Dabar į kurorto autobusų stotį per tokį laiką užsuka maždaug 200 autobusų.
Komplekso statyba truko mažiau negu devynis mėnesius, statybos ir įrangos darbai kainavo daugiau kaip 20 mln. litų. Naujajame komplekse dirbs daugiau kaip pusantro šimto žmonių.
Stoties komplekse įsikūrusios „Maxima XX“ plotas – 3800 kvadratinių metrų. Tai jau trečioji ir didžiausia šio prekybos tinklo parduotuvė Palangoje.
Prekybos centre dirbs 119 darbuotojų.

Išskirtinis apšvietimas
Kad naujasis kompleksas puikiai įsilietų į pajūrio aplinką, fasadinę pastato pusę buvo apsispręsta papuošti „bangomis“, kuriose bus įmontuotas specialus „pulsuojantis“ apšvietimas, valdomas kompiuteriu. Būtent ši pastato puošyba naująjį kompleksą daro išskirtinį.
Autobusų stotis – laukimo peronai, išlaipinimo aikštelė – taip pat prekybos centras bus apšviesti visą parą, o apšvietimas, jo intensyvumas, spalvinės gamos, šviesos bus reguliuojami pasitelkus specialią kompiuterinę programą. Apšvietimas „pulsuos“, nuolat kis apšvietimo spalvos.
„Įgyvendinus šį projektą bei Autobusų stotį iškėlus iš miesto centro – bus gerokai sumažintas transporto priemonių keliamas triukšmas, sumažės automobilių srautas ir oro tarša. Miesto centre taps jaukiau ir saugiau. Gyventojų ir svečių patogumui iš stoties į miesto centrinę dalį kas 15 minučių kursuos visuomeninis transportas“, – sakė Palangos meras Šarūnas Vaitkus.
„Planuojama, kad kiekvieną dieną ne kurortinio sezono metu vyks 78-80 reisų, vasarą jų skaičius didės bent 30-40 proc.“, – kalbėjo atsakingas už stoties veiklą UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktoriaus pavaduotojas Vidas Misikonis.
Iš laukimo salės galima tiesiogiai patekti į prekybos ir paslaugų centrą, kuriame įsikūrė maisto prekių parduotuvė, vaistinė, banko skyrius bei kiti paslaugų teikėjai.

Glaudžiai bendradarbiauta
„Šiandien prie Klaipėdoje, Skuode, Šiauliuose, Kėdainiuose ir Vilniuje sėkmingai veikiančių projektų prisijungė ir Palangos miestas. Šiuolaikinės architektūros pastatas, gimęs glaudžiai bendradarbiaujant miesto visuomenei ir investuotojams, neabejotinai papuoš miestą“, – sakė UAB „Palanga Properties“ atstovas Mindaugas Zaremba.
Jis prisiminė, kad pirmiausia statė Klaipėdos autobusų stotį, o paskui išvyko jos statyti į Skuodą.
Prisipažinęs, kad ir jam yra tekę gyventi Palangoje, M. Zaremba dėkojo miestui, jog buvo pasitikėta investuotoju vykdant Autobusų stoties projektą Palangoje. „Miestas turės dvasią, kai į jį atvyksta poilsiautojai, tad tikiuosi, kad jų Palangoje netrūks“, – sakė M. Zaremba.
Naujosios Palangos autobusų stoties komplekso užsakovas – UAB „Palangos komunalinis ūkis” ir UAB „Palanga Properties”. Generalinis rangovas – UAB „Vikstata”, projektuotojas – UAB „City Projects”.

Daug sveikintojų
N. Stasiuliui sveikinimo žodį suteikus merui Š. Vaitkui, pastarasis prisiminė, kad 2012-ųjų gegužės 31-ąją, iškilmingai pradedant Kurhauzo restauraciją, yra pasakęs: „Palanga atgims tada, kai atgims Kurhauzas“. „Po jo atgimimo Palangoje jaučiamas didelis proveržis – statoma daug naujų objektų. Labai džiugu, kad šiandien atidarome naująją Autobusų stotį. Buvo sukurta daug darbo vietų, labai gražus visas kompleksas. Labai noriu padėkoti tiems Tarybos nariams, kurie palaikė stoties statybų projektą, bet buvo ir tokių, kurie kaišiojo pagalius į ratus. Labai noriu padėkoti UAB „Palangos komunaliniam ūkiui“ ir asmeniškai jo direktoriui Konstantinui Skierui, kurie rūpinosi stoties statyba, o dabar, ją pastačius, – ir jos administravimu. Labai noriu padėkoti investuotojams, kurie projektą įgyvendino labai greitai. Labai džiaugiuosi Palangos visuomene, kuri palaiko miestui svarbių projektų įgyvendinimą“, – sakė Š. Vaitkus.
Į susirinkusiuosius kreipęsis Latvijos, Liepojos vicemeras Jurijus Chodorovičius prisipažino iš Latvijos su delegacija atvykęs... konke, bet pasidžiaugė, kad dabar laikai – kiti, „greitesni“, todėl pastačius naująją Autobusų stotį, susisiekimas su Palanga bus dar geresnis.
„Pirmasis Palangos tarptautinis autobusų reisas buvo būtent su Liepoja, – priminė visiems svečias. – Stotis tik pagerins ir Palangos bei Liepojos draugystės saitus“.
Latvis paskelbė džiugią žinią: 2016-aisiais metais Latvijos vyriausybė numačiusi renovuoti kelią Liepoja – Palanga. „Matyt, jie išgirdo, kad Palanga atidaro naują autobusų stotį“, – sakė J. Chodorovičius.
Sveikindamas visus Seimo narys Pranas Žeimys sakė, kad prieš 36 metus išlipęs senojoje kurorto Autobusų stotyje, kuri per tiek metų mažai pasikeitė. „Kai konservatoriai įrašė į savo „žaliąją“ knygutę pastatyti naują Autobusų stotį, aš pasiūliau jiems nuvažiuoti į Skuodą, kokią gražią stotį turi skuodiškiai“, – sakė P. Žeimys, prisipažinęs, kad Skuode jam teko gyventi 16 metų.
Seimo narys prisipažino dirbęs vykdant statybų projektą kartu su UAB „City Group“ direktoriaus M. Zarembos tėvu Palangoje. „Labai gražu, kai atsiranda jaunų investuotojų, kurie imasi tokių didelių ir reikalingų projektų įgyvendinimo“, – sakė P. Žeimys.
Investuotojų atstovas Džeimsas Torpsas pasidžiaugė „gera bendruomene“ Palangoje, naujos stoties statybos – būtent iš jos, anot jo. Jis sakė, kad sėkmingai įgyvendintas projektas – puikus privačios ir valstybės partnerystės pavyzdys.
Stotį administruosiančios UAB „Palangos komunalinis ūkis“ direktorius K. Skierus vadino naujosios stoties atidarymą „didele diena“. „Naudokitės visi šiuo gražiu daiktu“, – kvietė K. Skierus.
Stoties statytojas – UAB „Vikstata“ generalinis direktorius Justas Aleknavičius pasidžiaugė, kad pavyko įgyvendinti visus miestui duotus įsipareigojimus. „Visus tuos aštuonis mėnesius, kol statėme, jautėmės savi mieste“, – sakė J. Aleknavičius.
Naująją autobusų stotį pašventino Palangos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į Dangų bažnyčios kunigas Marius Venskus.
Visus į naująją autobusų stotį kviečia ir „Palangos fotocentro“ paroda apie susisiekimą Palangoje.
 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Geros žinios: teritorijos Kretingos gatvėje įveiklinimo darbai tęsiasi, metų pabaigoje turėtų prasidėti ir naujos statybos. Tokia žinia penktadienį, balandžio 7 d., pasidalino Palangos meras Šarūnas Vaitkus. „Džiaugiuosi, kad statytojai, kurie įgyvendino naujosios Palangos autobusų stoties ir prekybos centro prie jo projektą, tęsia savo sumanymą imtis teritorijos prie autobusų stoties...


Kaip informavo "Palangos tiltą" UAB "Palangos komunalinis ūkis" direktorius Gediminas Valinevičius, komunalininkai artimiausiu metu pastatys naujas autobusų stoteles miesto centre prie pagrindinės miesto aikštės ir prie Palangos baseino.


Bet kurios autobusų stoties paskirtis – aiški, bet antrąjį gimtadienį švenčianti Palangos autobusų stotis išskirtinė – ji kai kuriems miestelėnams tapo ir susitikimų vieta.


Praėjusį penktadienį Palangoje duris atvėrė naujas, modernus Autobusų stoties ir prekybos centro „Maxima“ kompleksas. Jame įsikūrė ir „Omnitel“ salonas, picerija, dovanų bei kitos parduotuvės. Į atidarymo renginį susirinko kurorto vadovai, Tarybos nariai, komplekso statytojai ir projektuotojai, gausi gyventojų bei svečių minia. Iškilmingą atidarymo ceremoniją...


Vietos gyventojų ir svečių patogumui Palangoje jau kitą savaitę – nuo gruodžio 8 d. – autobusai pradės kursuoti nauju maršrutu. Taip bus užtikrintas itin patogus ir greitas susisiekimas su kurorto centru – į centrinę dalį nuvešiančio visuomeninio transporto laukti reikės vos keliolika minučių ar dar trumpiau.


Antradienį prie mūsų miesto autobusų stoties ir viešbučio „Palanga“ būta neįprastos sumaišties: gavus pranešimus, jog šie pastatai užminuoti, iš jų buvo evakuoti žmonės. Policija įvedė planą „Skydas“, prie pastatų budėjo pareigūnai bei ugniagesiai gelbėtojai, iš Klaipėdos iškviesti antiteroristinių operacijų...


Dūžta „Rimi Lietuva“ siekis sutrukdyti Palangai pastatyti naują autobusų stotį: Klaipėdos apygardos prokuratūra nerado įstatymų pažeidimų ir atsisakė tenkinti „Rimi Lietuva“ dukterinės įmonės „Hakonlita“ reikalavimą panaikinti stoties statytojui, UAB „Palanga Properties“, išduotą leidimą statybai.


Naujosios Palangos autobusų stoties statyba jau tapo visai artima – kaip numato įstatymai, vakar jos projektuotojai iš UAB „City projects“ labai negausiai į Tarybos posėdžių salę susirinkusiems kurorto visuomenės ir žiniasklaidos atstovams pristatė stambaus Palangos infrastruktūros objekto techninį projektą.


Susipažinus su UAB „City Projects“ pateikta naujos autobusų stoties ir prekybos centro greta Klaipėdos plento koncepcija ir statinių vizualizacija, susidaro įspūdis, kad lieka neįvertintas su tokių svarbių objektų kompleksu susijęs pėsčiųjų bei įvairaus transporto išorinio ir vidinio eismo organizavimas, nors su planuojamais statyti objektais tai labai aktualu, nes tai...


Pirmadienio vakarą Palangos miesto tarybos nariams, Savivaldybės administracijos atstovams bei besidomintiems naujosios kurorto autobusų stoties bei prekybos centro ateities planais prisistatė investuotojai – „Homburg“ grupė Baltijos šalyse, projekto valdytojai „Capital city group“ bei pristatė keturias „City Projects“ architektų parengtas...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius