Diržus susiveržusi policija buvo mažiau matoma, bet užtikrino saugumą

Agnė LEKAVIČIENĖ, 2011-09-15
Peržiūrėta
536
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Diržus susiveržusi policija buvo mažiau matoma, bet užtikrino saugumą

Ne paslaptis, jog vasarą į pajūrį suvažiuoja ne vien tik poilsio bei atostogų išsiilgę kraštiečiai, bet ir ilgapirščiai, tikėdamiesi iš poilsiautojų ką nors „nukniaukti”. Vagystės iš automobilių, nuomojamų būstų, kavinių ne vienam sugadino vasaros atostogas. Po įtempto vasaros sezono lengviau gali atsipūsti ir miesto policijos pareigūnai.

 

Užregistruoti 225 nusikaltimai

Ekonominis sunkmetis ir skiriamos mažesnės lėšos policijai, turinčiai užtikrinti visuomenės saugumą, pakoregavo policijos pajėgų galimybes – keitėsi ir pareigūnų darbo organizavimas. Jeigu anksčiau mieste būdavo matoma uniformuotų policijos pareigūnų, tai šią vasarą daugiau dėmesio buvo skiriama neviešajam patruliavimui, kurį vykdė kriminalinės policijos ir prevencijos padalinių pareigūnai.

Miesto policijos komisariato organizacinio poskyrio specialistė Jurgita Rinkevičienė „Palangos tiltui“ sakė, jog didžioji dauguma nusikaltimų – įvairaus masto vagystės: automobilių, dviračių, vagystės iš gyvenamųjų patalpų.

 „Šią vasarą užregistruotos 225 nusikalstamos veikos. Iš viso ištirta 41 nusikalstama veika. Vasaros sezono metu pagrobti 22 automobiliai. Laimei, pavyko surasti 5 automobilius. Be to, buvo kėsinamasi pagrobti tris automobilius“, - pabrėžė J. Rinkevičienė, kuri patvirtino, jog buvo nustatyti du asmenys, įvykdę dvi automobilio vagystes. Nors automobilių vagysčių buvo įvykdyta kur kas daugiau.

Didžioji dauguma atvykusių poilsiautojų būstą atostogoms nuomojasi iš vietinių gyventojų. Tačiau dažnai užmiršta pasirūpinti savo daiktų saugumu.

„Per vasarą užregistruoti 58 nusikaltimai dėl vagysčių iš gyvenamųjų patalpų, iš jų ištirti du atvejai. Ištirtose bylose nukentėjusiųjų daiktai surasti ir grąžinti. Taip pat buvo atvejų, kai nukentėjusiųjų daiktai buvo surasti netoli nusikaltimo vietos. Dauguma jų būdavo asmens dokumentai“, - laikraščiui sakė organizacinio poskyrio specialistė J. Rinkevičienė.

 

Vaizdo kamerų pagalba

Miesto policijos pareigūnams pasitarnauja mieste įrengtos vaizdo stebėjimo kameros, kurios užfiksuoja teisėtvarkos pažeidimus ar bręstančius konfliktus. Deja, net ir prasidėjus sezonui jos ne visada ir ne visur veikė, nors savivaldybei tokia paslauga metams kainuoja apie šimtą tūkstančių litų.

„Vaizdo kamerų užfiksuota nusikalstama veika yra neginčijamas įrodymas ir ikiteisminiame tyrime. Tačiau lėšų stygius neleidžia sukurti papildomo etato bei samdyti žmogaus,  kuris nuolat monitoriuose stebėtų situaciją mieste. Patys pareigūnai tiesiogiai atlikdami savo pareigas, negali viso laiko skirti tik kamerų stebėjimui“, -  sakė J. Rinkevičienė.

Ji pastebi, kad saugus poilsis pirmiausia priklauso nuo paties žmogaus: ar moka elgtis drausmingai, linksmintis su saiku, pagelbėti asmeniui, kuriam pagalba yra būtina, atsakingai saugoti savo turtą.

„Statistika rodo, jog Palangoje vasarą situacija buvo stabili. Visų įvykių kategorijų nusikalstamų veikų skaičius 2010 metų ir 2011 metų pirmąjį pusmetį yra panašus, o lyginant su 2009 metais padėtis yra tikrai geresnė“, - sakė J. Rinkevičienė.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Velykų žinia - aiški: likite namuose, tik taip greičiau įveiksime koronaviruso pandemiją. Pasak Palangos policijos komisariato vadovo Algirdo Budgino, kurorto pareigūnai yra pasirengę užtikrinti šio sprendimo vykdymą. Esant poreikiui, pagalbą suteiks ir pasieniečiai, Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai, policijos rėmėjai, Karo policija.


„Palangos tiltas“ tęsia apžvalgą apie praėjusį vasaros sezoną. Kiekviena vasara – pats karštymetis ir kurorto policijai, kuri vasarą sulaukia pastiprinimo ir iš kitų policijos komisariatų. O kaip ši? Į klausimus atsakė, Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Palangos miesto policijos komisariato Veiklos skyriaus vyriausioji tyrėja Jurgita...


Konkurse gali dalyvauti Palangos savivaldybėje veikiančios biudžetinės įstaigos, vaikų meno ir sporto klubai, nevyriausybinės organizacijos ir pelno nesiekiantys juridiniai asmenys, kurių nuostatuose (įstatuose) nurodyta, kad gali vykdyti vaikų poilsio stovyklų, sportinę, pramogų ir poilsio organizavimo veiklas. Paraiškos programoms finansuoti su priedais iki 2017 m. gegužės 5 d....


Vasarą Palangoje poilsiauja didžioji dalies šalies gyventojų, o kurorto verslininkai ir įvairių įstaigų darbuotojai pluša visu pajėgumu, kad atvykusiųjų poilsis būtų kuo kokybiškesnis. Ar lieka laiko atostogoms tiems, kurie rūpinasi, kad aplinkiniai būtų viskuo patenkinti? Atostogos savame pajūryje Tarybos narys Vaidotas Bacevičius pasakojo, kad atostogauti...


Balandžio 11 d. pavakarę Šventosios pagrindinės mokyklos salėje buvo organizuotas vietos bendruomenės pasitarimas dėl Bendruomenės tarybos rinkimo ir kitų klausimų. Tuo pačiu susitikti su vietos gyventojais atvyko Klaipėdos aps. VPK Palangos miesto policijos komisariato viršininkas A. Katkauskas, Viešosios policijos skyriaus viršininkas G. Pocevičius, Prevencijos...


Palangiškio, bendrovės „Arvega“ vadovo, aktyvaus Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio (LRLS) Palangos skyriaus nario Remigijaus Makausko įsitikinimu, į miesto Tarybą išrinktųjų politikų priimami sprendimai turi atitikti miesto bendruomenės lūkesčius, todėl juos priimant reiktų rimtai įsiklausyti į miestiečių nuomonę. Taip, kaip į miesto Tarybą nuo LRLS...


Ar vien tik prastas oras sugadino šventę?  1

Alvydas ZIABKUS “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2012 05 17 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Palanga jau septintus metus iš eilės vasarą mėgina paskelbti dar nesibaigus pavasariui. Gegužės viduryje organizuojamų vasaros sezono atidarymo švenčių rengėjai kasmet yra priklausomi nuo oro, kuris tokiu metų laiku yra gana permainingas.


Ne paslaptis, jog vasarą į pajūrį suvažiuoja ne vien tik poilsio bei atostogų išsiilgę kraštiečiai, bet ir ilgapirščiai, tikėdamiesi iš poilsiautojų ką nors „nukniaukti”. Vagystės iš automobilių, nuomojamų būstų, kavinių ne vienam sugadino vasaros atostogas. Po įtempto vasaros sezono lengviau gali atsipūsti ir miesto policijos pareigūnai.


„Šventoji 2010“ - vasaros sezono atidarymas


Palangos pajūrį „maitins“ vasaros sezono metu

Dalia JURGAITYTĖ, 2010 04 21 | Rubrika: Miestas

Palangos paplūdimiai smėliu bus pradėti maitinti prasidėjus oficialiam vasaros sezonui. Nors Klaipėdos apskrities viršininko administracijos Regioninės plėtros skyrius vykdantis tęstinį projektą, finansuojamą iš ES lėšų, buvo suplanavęs, kad tarptautinį konkursą pavyks paskelbti dar vasarį, tačiau užtruko dokumentų derinimo darbai. Šio projekto vertė  daugiau nei 17 mln. litų. Į šią...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius