Egzaminų pabaiga: nustebino pažirę šimtukai matematikos egzamine

Rasa GEDVILAITĖ, 2017-07-13
Peržiūrėta
724
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Egzaminų pabaiga: nustebino pažirę šimtukai matematikos egzamine

Abiturientai šią savaitę sužinojo galutinius pagrindinės sesijos valstybinių egzaminų rezultatus. Kaip paaiškėjo, palangiškiai turi kuo džiaugtis ir didžiuotis: iš viso surinkta 17 šimtukų, laikant valstybinius egzaminus, vienos abiturientės – Urtės Lisaitės – pasiekimai įvertinti net trim šimtukais. Labiausiai švietimo bendruomenę nustebino aukšti matematikos egzamino rezultatai, net penki mokiniai įvertinti aukščiausiu balu.

Nustebinę rezultatai
Kaip teigė Palangos senosios gimnazijos direktorius Leonas Šidlauskas, šių metų valstybinių brandos egzaminų rezultatai ir mokinių pasiekimai yra gerokai aukštesni nei pernai.
„Itin džiaugiamės matematikos valstybinių brandos egzaminų rezultatais – net 5 mokytojos Aušros Ševeliovos mokiniai – Adomas Gudaitis, Leonas Janušas, Urtė Lisaitė, Aušrinė Norvilaitė, Reda Pocevičiūtė – gavo 100 balų įvertinimus. Tokio aukšto matematikos egzamino rezultato Senosios gimnazijos istorijoje dar nebuvo“, – džiaugėsi direktorius.
Anglų kalbos valstybinio brandos egzamino pasiekimai taip pat išskirtiniai – net 8 abiturientai gavo 100 balų įvertinimus. Mokytojos Genės Pečiukevičienės 3 abiturientai – Laurynas Bacius, Monika Ežerinskaitė, Leonas Arturas Janušas, o mokytojos Aušrinės Janušienės net 5 abiturientai – Emilis Jonaitis, Urtė Lisaitė, Andrius Litvinas, Juozapas Norvaišas, Reda Pocevičiūtė – gavo 100 balų įvertinimus.
Lietuvių kalbos mokytojos Raimondos Kačerauskienės mokinė Monika Ežerinskaitė ir mokytojos Aušros Šeštokienės mokinė Urtė Lisaitė gavo 100 balų lietuvių kalbos valstybinio brandos egzamino įvertinimus.
Rusų kalbos mokytojos Nijolės Redikienės mokinė Diana Piekutė taip pat pasiekė geriausią rezultatą – gavo 100 balų įvertinimą. Šimtuku įvertintas ir chemijos mokytojos Aušros Žemaitaitienės mokinys Adomas Gudaitis.

Po kelis šimtukus
Būta abiturientų, kurių žinios įvertintos ne vienu šimtuku. Pavyzdžiui, abiturientės Urtės Lisaitės pasiekimai įvertinti net trimis šimtukais (anglų k., lietuvių k. ir matematika).
Po du šimtukus gavo Leonas Arturas Janušas (matematika, anglų k.), Adomas Gudaitis (matematika ir chemija), Reda Pocevičiūtė (anglų k. ir matematika) ir Monika Ežerinskaitė (lietuvių k., anglų k.).
„Gimnazijos abiturientai per valstybinius brandos egzaminus gavo net 88 aukščiausio lygio (86-100 balų) įvertinimus“, – rezultatais džiaugėsi Senosios gimnazijos bendruomenė.
Brandos atestatai su pagyrimu atiteks 4 abiturientams – A. Gudaičiui, L. A. Janušui, U. Lisaitei.
„Dėkoju Senosios gimnazijos mokytojams ir abiturientams už bendrystę mokantis Palangos senojoje gimnazijoje, prasmingą ir nuoširdų darbą bei draugišką pagalbą vienas kitam. Dėkoju abiturientų tėvams už dėmesingumą ir rūpestį dėl savo vaikų ateities. Linkiu mūsų abiturientams gražaus ir prasmingo gyvenimo. Esame Lietuva, jos dalis, todėl šiandien mūsų džiaugsmas yra ir Lietuvos valstybės džiaugsmas dėl mūsų ateities“, – neslėpė pakilios nuotaikos direktorius L. Šidlauskas.
Šiandien abiturientams bus įteikti brandos atestatai. Gimnaziją baigia 105 abiturientai.

Kai kurių dalykų rezultatai gerėjo
Nacionalinio egzaminų centro direktorė Saulė Vingelienė „Palangos tiltui“ teigė, jog didelių pokyčių šiųmetiniuose egzaminų rezultatų nematyti, tačiau pastebima, jog šiek tiek kai kurie egzaminų rezultatai kilstelėjo kartelę.
„Statistiniais duomenimis galima pagrįsti, kad kai kurių dalykų egzaminų rezultatai truputį gerėjo – pavyzdžiui, padidėjo mokinių procentas, kurie išlaikė matematikos, užsienio kalbos (anglų) VBE. Matematikos, užsienio kalbos (anglų), geografijos egzaminuose padidėjo mokinių dalis, kurie gavo aukščiausius – 100 balų įvertinimus. Lietuvių kalbos ir literatūros VBE rezultatai labai panašūs į 2016 metų egzamino rezultatą – egzaminą išlaikė 89,04 proc. visų kandidatų, 2016 metais egzaminą išlaikė 89,76 proc. visų kandidatų“, – teigė S. Vingelienė.

Palangiškių rezultatai – tarp ryškiausiųjų
50 bendrojo ugdymo mokyklų abiturientai per 2017 metų brandos egzaminus gavo 3 ar daugiau šimtukų.
Šiemet sėkmingiausiai brandos egzaminus išlaikė du abiturientai gavę po 5 šimtukus iš Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijos ir iš Klaipėdos licėjaus. Pastarosios mokyklos mokiniai antrus metus iš eilės gauna po penkis šimtukus už valstybinius brandos egzaminus.
Po keturis šimtukus surinko 24 abiturientai iš Kauno, Kėdainių, Klaipėdos, Marijampolės, Šilutės, Vilniaus.
Po 3 šimtukus gavo 101 mokinys. Nepamirškime, kad dar yra 306 abiturientai, kurie gavo po 2 šimtukus, ir 1300 abiturientų, gavusių po vieną šimtuką. Tad šiemet šimtukininkų būryje 1733 jauni žmonės.
Ypač daug šimtukininkų, gavusių 3-4 šimtukus, „užderėjo“ Vilniaus licėjuje – 19, Kauno technologijos universiteto gimnazijoje – 18, Vilniaus jėzuitų gimnazijoje – 12, Klaipėdos ,,Ąžuolyno“ gimnazijoje – 9.
58 savivaldybėse iš 60 mokiniai gavo bent po vieną šimtuką už valstybinius brandos egzaminus.
Tarp 50 bendrojo ugdymo mokyklų abiturientų, per 2017 metų brandos egzaminus gavusių 3 ar daugiau šimtukų, yra 21 savivaldybėje esančių mokyklų ugdytiniai. Tai Vilniaus, Klaipėdos, Kauno miesto ir Kauno rajono, Panevėžio, Marijampolės, Šiaulių, Alytaus, Kėdainių, Jonavos, Lazdijų, Mažeikių, Palangos, Raseinių, Šakių, Tauragės, Telšių, Šilutės, Ukmergės, Utenos, Vilkaviškio savivaldybėse esančių mokyklų mokiniai. Vadinasi, visoje šalyje yra motyvuotų, darbščių mokinių ir šaunių, kompetentingų mokytojų, kurių atkaklus darbas vainikuojamas labai gerais rezultatais.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Prie Palangos krantų pagauta itin reta giliavandenė keturūsė vėgėlė nustebino net mokslininkus.


Spalio 3 d. (ketvirtadienį) 12 val. Palangos miesto bendruomenė kviečiama dalyvauti Konstitucijos egzamine 2019 ir išmėginti savo Konstitucijos žinias. Egzaminas vyks Palangos miesto savivaldybės administracijoje (Vytauto g. 112, Palangoje, direktoriaus pasitarimų kabinete Nr. 232). Su egzamino taisyklėmis susipažinti galite čia: www.konstitucijosegzaminas.lt.  


Abiturientai šią savaitę sužinojo galutinius pagrindinės sesijos valstybinių egzaminų rezultatus. Kaip paaiškėjo, palangiškiai turi kuo džiaugtis ir didžiuotis: iš viso surinkta 17 šimtukų, laikant valstybinius egzaminus, vienos abiturientės – Urtės Lisaitės – pasiekimai įvertinti net trim šimtukais. Labiausiai švietimo bendruomenę...


Praėjusią savaitę abiturientai įžengė į egzaminų maratoną. Jį, tiesa, pradėjo nedaugelis, mat gegužės 2-ąją buvo laikomas prancūzų kalbos egzaminas – šį egzaminą rinkosi mažuma. Klaipėdos apskrityje prancūzų žinias pasitikrinti panoro vos viena palangiškė. Prancūzų kalbos valstybinis brandos egzaminas Palangos miesto savivaldybėje buvo vykdomas pirmą kartą. Iš viso...


Lyg perkūnas iš giedro dangaus trinktelėjęs švietimo ir mokslo ministro sumanytas privalomas matematikos egzaminas vis dar kelia diskusijas. Nors jos begali padėti kaip myruoliui kompresai: nuo 2016-ųjų metų stojantieji į valstybės finansuojamas vietas universitetuose arba kolegijose privalės būti išlaikę matematikos egzaminą. Ir vis dėlto prisiminkime, kaip jo būtinybę...


Užvakar paskelbus valstybinių lietuvių kalbos ir literatūros, chemijos ir informacinių technologijų brandos egzaminų rezultatus ir paaiškėjus, jog net 12 proc. abiturientų neišlaikė lietuvių kalbos egzamino, žiniasklaidoje nuvilnijo komentarų banga, jog kasmet daugėja mokyklas baigiančių „beraščių“. Tuo tarpu Palangos senoji gimnazija, nors jos abiturientų...


Praėjusią savaitę Palangos senojoje gimnazijoje nuskambėjo paskutinis skambutis 74-osios šios mokyklos laidos abiturientams. O iškart po jo 164 dvyliktokai – ketvirtosios gimnazijos klasės moksleiviai – pradėjo egzaminų maratoną. Jau išlaikytas valstybinis lietuvių kalbos egzaminas, vakar buvo matematikos egzaminas.


Brandos egzaminų tvarkaraštis įsibėgėjo, abiturientų stresas – bent jau taip teigiama tam skirtose respublikinių žiniasklaidos priemonių puslapiuose – pasiekė visas įmanomas ribas. Ar išties egzaminų maratonas kelia tokį didžiulį galvos skausmą? Kaip jaučiasi Palangos abiturientai, kurių per dvylika metų sukauptos žinios dabar tikrinamos?


Palanga pasaulio pabaiga nepatikėjo

Alvydas ZIABKUS, „Lietuvos ryto“ apžvalgininkas, 2012 12 27 | Rubrika: PT redaktoriaus skiltis

Žadėtoji pasaulio pabaiga neįvyko ir mums teks gyventi toliau. Taip juokais galima apibūdinti praėjusią savaitę visuomenėje tvyrojusią nuotaiką. Visus šiuos metus iki pat gruodžio 21 dienos buvo eskaluojama žinia apie gresiančią Žemės rutulio katastrofą. Tokios kalbos buvo stiprinamos ne tik nuorodomis į ta diena pasibaigiantį senovės indėnų majų kalendorių, bet ir Saulės sistemos...


Vis greičiau ir greičiau artėja atsisveikinimo su mokykla šventė – išleistuvės. Vieni dvyliktokai jau pradeda ruoštis šiai šventei, o kitiems išleistuvių planavimo rūpesčius nustelbia įtampa dėl egzaminų. Kaip jaučiasi Palangos senosios gimnazijos dvyliktokai artėjant išleistuvėms? Kokie liks jų prisiminimai apie mokyklą?


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius