Eimučiui Židanavičiui vėl teks varstyti teismo duris

Linas JEGELEVIČIUS, 2018-05-03
Peržiūrėta
2249
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Eimučiui Židanavičiui vėl teks varstyti teismo duris

Buvusiam Palangos miesto turgaus buhalteriui ir faktiškam direktoriui Eimučiui Židanavičiui vėl neramios dienos – Klaipėdos apygardos teismas praėjusią savaitę panaikino pirmos teisminės instancijos, Plungės apylinkės teismo Palangos rūmų (buvęs pavadinimas – Palangos miesto apylinkės teismas) jam palankų spendimą dėl Šventosios turgaus rekonstrukcijos ir pavedė Palangos teisėjams ją atversti iš naujo.

Padaryta žala
Tyrėjų pasitelkti ekspertai iš UAB „Vakarų regiono statybų konsultacinis biuras“ nustatė, kad (cituoju) „faktiškai atliktų (nepaslėptų) darbų kiekiai 2012 metų spalio mėnesį rekomenduojamų skaičiuojamų kainų lygiu sudaro šiek tiek daugiau kaip 32 tūkstančius eurų. Tačiau turgavietės prekybinių statinių remontui, komunikacijų tinklams tiesti, turgavietės dangai kloti rangovui „Palangos klevas“ atseikėjo beveik 60 tūkstančių eurų“.
„Ekspertai sakė, kad net jei suma už atliktus darbus būtų vertinama pagal aukščiausius rinkos įkainius, turėjo būti išleista kone dvigubai mažiau pinigų, nei yra deklaruojama. Todėl įmonei padaryta žala siekia mažiausiai 29 tūkst. eurų. Mano galva, buvę įmonės vadovai turi atlyginti žalą“, – pabrėžė dabartinis UAB „Palangos klevas“, kuri valdo turgų Palangoje ir Šventojoje, direktoriusAndrejus Byčkovas.
„Palangos klevas“ kreipėsi į teismą su ieškiniu prašydamas: pirma, priteisti jai iš atsakovės UAB „Vacerna“ 3 504,40 Eur nuostolių; antra, priteisti 5 procentų dydžio metines palūkanas už priteistą 3 504,40 Eur sumą nuo bylos iškėlimo teisme dienos iki teismo sprendimo visiško įvykdymo; trečia, įpareigoti atsakovę per tris mėnesius nuo sprendimo įsiteisėjimo dienos neatlygintinai pašalinti nustatytus statybos darbų trūkumus; ketvirta, atsakovei per tris mėnesius nuo teismo sprendimo įsiteisėjimo dienos neatlygintinai, nepašalinus trūkumų, paskirti atsakovei 200 Eur dydžio baudą už kiekvieną uždelstą reikalavimo neįvykdymo dieną ieškovės naudai; penkta, priteisti visas bylinėjimosi išlaidas.

Visuomeninio komiteto sąrašo viršuje
Beje, atrankos būdu pasirinktam Šventosios rekonstrukcijos darbų rangovui – bendrovei „Vacerna“ 2012 metais vadovavo Vaclovas Mazrimas. Jo sūnus Ernestas kartu su E. Židanavičiumi viename Liberalų sąjūdžio sąraše dalyvavo 2011 metų savivaldybių rinkimuose.
Dar 2012 metais per Šventosios turgavietės atidarymo ceremoniją, „Palangos tiltui“ E. Židanavičiaus paklausus, kiek kainavo turgavietėje atlikti darbai, „Palangos klevo“ buhalteris, tapęs darbo sutartyje „turgaus atstovu“, nutylėjo, tepasakęs, kad tai „maža komercinė paslaptis“. Būtent už neapgalvotai politiko ištartų šių žodžių „užsikabino“ savivaldybės administracija – buvo pradėtas tyrimas.E. Židanavičiui teko trauktis iš turgaus.
Tyrimas atskleidė, kad Šventosios turgaus pastatai buvo renovuoti senomis medžiagomis, visas pagrindas po trinkelėmis tris kartus plonesnis, nei reikalaujama. Vietoj beveik 350 eurų turėjusių kainuoti keturių šarvuotų durų įstatytos skardinės, kurių kaina gali siekti tik apie 100 eurų. Daugeliu atveju nukrypta nuo projekto, daugelio atliktų darbų dokumentuose nėra sąmatų, todėl neaišku, pagal ką apskaičiuotos kainos.
A.Byčkovas taip pat žiniasklaidai teigė, kad E. Židanavičiui palikus turgų 2012 metais jame surenkamos rinkliavos gerokai išaugo.
E. Židanavičius 2015 savivaldos rinkimuose dalyvavo su visuomeniniu rinkimų komitetu „Nepartinių palangiškių sąjūdis“. Kaip jo pirmininkas, E.Židanavičius puikavosi sąrašo viršuje.
E. Židanavičius įmonės „Palangos klevas“ vadovu dirbo nuo 2009 metų.
E.Židanavičius tikino, kad jam gresianti baudžiamoji byla tėra rinkimų kova.
Vakar „Palangos tiltui“ jis sakė apie „jokį“ Klaipėdos apygardos sprendimą „nieko nežinąs“.
„Nežinau, ir ji manęs neliečia, tad kodėl turėčiau rūpintis?“ – buvo lakoniškas pašnekovas.
Dar 1990-ųjų pradžioje jis buvo teistas dėl reketo ir dalyvavimo nusikalstamoje grupuotėje.

Teks vėl atversti bylą
Klaipėdos apygardos teismo Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegija, susidedanti iš teisėjų Raimondos Andrulienės, Mariaus Dobrovolskio ir Albinos Pupeikienės praėjusią savaitę nurodė pirmos instancijos teismui bylą nagrinėti iš naujo.
Klaipėdos teismas atkreipė dėmesį, kad projektavimo ir rangos darbų statybos techninė ekspertizė konstatavo, kad UAB „Palangos klevas“ Šventosios turguje ir jo statiniuose atlikti darbai, kurių kokybė neatitinka reikalavimų, įprastai keliamų tokio pobūdžio atliekamiems darbams: sandėlio patalpose grindų danga iš plytelių įrengta nekokybiškai; lygumo nuokrypiai viršija 3 mm; laikinų stoginių vertikalių statramsčių nuokrypis nuo vertikalės viršija 3 mm; neįrengtas pakankamo storio rekomenduojamas žvyro ar skaldos pagrindo sluoksnis po teritorijos danga iš betoninių trinkelių; stoginė, pažymėta Nr. 3, įrengta ne pagal projektinius sprendinius. Nustatyti statybos darbų trūkumai neakivaizdūs, juos nustatyti reikia specialių šios srities žinių. Ieškovė pateikė pretenziją dėl statybos darbų trūkumų pašalinimo ir žalos atlyginimo, tačiau atsakovė į ją nereagavo, tyčia nepriimdama laiško.
„Atsakovė nepagrįstai atsisako vykdyti savo įsipareigojimus ir neištaiso garantiniu laikotarpiu nustatytų defektų“, – reziumavo teismas.
 

Jūsų komentaras:

Juris 2018-05-12 21:13 (IP: 78.57.211.51)
Kuo toliau nuo valdžios tos visus žid-anus-vičius reikia laikit. Kitap visa valstybe išvogs... Вор должен сидеть в тюрьме...

Zekui is pravieniskiu 2018-05-11 07:52 (IP: 108.45.108.81)
Nuo kada gaidziai turi balso teise?

Profesor Bimba 2018-05-08 09:35 (IP: 188.69.213.202)
Kingonge Zidanaviciau....nekelk bangu:}}

Fuckin* idiots 2018-05-07 11:50 (IP: 84.15.227.106)
Nustokite žmones kalti prie kryžiaus visą jų gyvenimą. E. Mažeikos atvejis - visai kitas, šiandien žmogus pats augina morkas, vairuoja traktorių, remia, treniruoja ir žaidžia už įkurtą ledo ritulio komandą "Palanga", į sulčių barą Turgaus gatvėje malonu užeiti, kur dar Palangoje galime išgerti natūralių sulčių kokteilių. O kiek vietos konservatoriai pasinaudojo savo asmeniniams interesams jiems tinkama politine konjuktūra Palangoje? Želvys - tik laimingiausias veidas...-:)

Ddd 2018-05-06 17:20 (IP: 90.131.36.158)
Sutriuškintos gaujos teismas buvo pirmasis organizuoto nusikalstamumo grupuotės procesas šalyje. E. Židanavičiui ir E. Mažeikai buvo skirtos laisvės atėmimo bausmės. Tačiau jas atlikę buvusios gaujos nariai neišsiskyrė. 2010 metais turgaus direktoriumi paskirtas E. Židanavičius pasirūpino įmonės savininku tapusio E. Mažeikos verslu. E. Židanavičius pateko į miesto tarybą. Tapęs politiku jis buvo priverstas pasitraukti iš savivaldybei priklausančios turgavietės vadovo pareigų ir virto įmonės finansininku. Šį rudenį E. Židanavičių išrinkus Liberalų sąjūdžio Palangos skyriaus pirmininku, apie jo tamsią praeitį buvo priminta šios partijos vadovui Eligijui Masiuliui. Tačiau liberalų lyderis susikompromitavusį bendrapartietį apgynė: „E. Židanavičius puikiai susitvarko su jam pavestomis partijos užduotimis ir yra vertinamas pagal nuveiktus darbus, o ne praeitį“.

Daina 2018-05-06 07:39 (IP: 78.57.230.163)
Skaičiau, kad nesenai buvęs reketininkas įkūrė opoziciją Palangos miesto taryboje ir pasivadino Vieninga Palanga. Baisūs dalykai darosi ir kas svarbiausia, kad buvusio zeko komandoje- 0p0zicijoje yra Seimo nario Antano Vinkaus padejeje- patareja Elena Kuznecova. Kosmaras, pasaulis ritasi į bedugnę.

Zekai sugrįžta 2018-05-06 07:32 (IP: 78.57.230.163)
Paskaitykite ką buvęs zekas išdarynėjo penktadienį prie Klaipėdos teismo, plaukai pasišiauš. Spauskite nuotodą https://www.lrytas.lt/lietuvosdiena/kriminalai/2018/05/05/news/prie-klaipedos-teismo---byla-pralaimejusiojo-ispuolis-6193086/ Rodyti citatą

Palangos taryboj 2018-05-05 17:11 (IP: 86.100.157.160)
laikas kurti zekų koaliciją.

Patriotas 2018-05-05 08:57 (IP: 188.69.195.235)
Nuo kada Vaitkus Zidanaviciui savo kede kabinete uzleido?

Zekas iś Pravieniskiu 2018-05-03 19:42 (IP: 90.131.38.176)
Ar gales balsuot iś zonos ? Cia musu koresas !

Kaunas 2018-05-03 19:40 (IP: 90.131.38.176)
Busimas meras

Taip pat skaitykite

Rugsėjo 27 dieną Palangos miesto savivaldybę pasiekė Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo neskundžiama nutartis, kuria darsyk patvirtinta – Palangos savivaldybės administracijos veiksmai netenkinant verslininkų pageidavimų čia ir dabar Kunigiškiuose, kopose, turėti poilsio paskirties pastatą, yra teisėti ir atitinka teisės aktus. Atmetus pareiškėjų apeliaciją, Teismas paliko...


Teisingumo atkūrimo laukusiam Vaidotui Jankauskui po Aukščiausiojo teismo (AT) nutarties pakirto kojas – verslininkas nieko nelaimėjo, negana to, jo bylinėjimosi išlaidos dar labiau padidėjo.


Su atleidimu iš darželio-lopšelio „Gintarėlis“ direktorės pareigų nesusitaikstanti buvusi jo direktorė Ilona Milkontė, kurios interesus teisme atstovavo buvęs Palangos miesto Tarybos narys, advokatas Aleksandras Jokūbauskas, blogos žinios sulaukė ir iš Klaipėdos apygardos teismo (KAT). Spalio 22 d. jis paskelbė nutartį, kuria Klaipėdos apygardos teismo...


Buvusio policijos generalinio komisaro Lino Pernavo sūnus Svajūnas Pernavas nesulaukė teismo palaikymo. Vaikinas Klaipėdos apygardos teismui skundė 200 eurų baudą, kurią gavo už tai, jog Palangoje, homoseksualų pamėgtame bare, persirengusiems policijos pareigūnams pardavė alaus neleistinu laiku.


Spalio 25 dieną, nuo 9 iki 15 val., duris lankytojams visoje Lietuvoje plačiai atvers per 60 teismų (įskaitant teismo rūmus). Išankstinės registracijos norint gauti konsultaciją neprireiks: kaip ir ankstesniais metais, konsultacijos bus teikiamos „gyvos eilės“ principu. Jūsų laukia ir Plungės apylinkės teismo Palangos rūmai, esantys Vytauto g. 102, Palanga.


Buvusiam Palangos miesto turgaus buhalteriui ir faktiškam direktoriui Eimučiui Židanavičiui vėl neramios dienos – Klaipėdos apygardos teismas praėjusią savaitę panaikino pirmos teisminės instancijos, Plungės apylinkės teismo Palangos rūmų (buvęs pavadinimas – Palangos miesto apylinkės teismas) jam palankų spendimą dėl Šventosios turgaus rekonstrukcijos ir pavedė...


Ar gali būti, kad nugriovus vadinamąjį Vijūnėlės dvarą Druskininkuose teks griauti ir profesoriaus Vytauto Landsbergio namą Palangoje? Atsakyti į šį klausimą prašoma Generalinės prokuratūros. Nugriauti Vijūnėlės dvarą praėjusių metų pabaigoje nusprendęs Vilniaus apygardos teismas gali skaudžiau smogti daugybei Palangoje namus įsigijusių žmonių, tarp jų – konservatorių...


Lietuvos Aukščiausiojo teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjų kolegija teismo posėdyje kasacine rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo baudžiamąją bylą pagal nuteistojo Svajūno Bradūno, buvusio Palangos miesto vyriausiojo architekto, ir jo gynėjo advokato Aleksandro Jokūbausko kasacinį skundą dėl Palangos miesto apylinkės teismo 2014 metų sausio 13 dienos nuosprendžio...


Už nelegalius atrakcionus teks mokėti

"Palangos tilto" informacija, 2013 01 03 | Rubrika: Miestas

  Nelegalų atrakcionų parkelį į savo sklypą bandžiusiems įsileisti palangiškiams teks už šią veiklą susimokėti.    


Vilniečių bendrovė „Pinus Proprius“ užsitęsusią bylą dėl detaliojo plano S.Neries g. 44 galiojimo teisėtumo pagaliau laimėjo. Klaipėdos apygardos administracinis teismas nusprendė pareiškėjo - Klaipėdos apygardos vyriausiojo prokuroro - prašymą atmesti kaip nepagrįstą. „Esame patenkinti sprendimu, dabar lauksime, ar teismo sprendimas bus apskųstas. Jei ne – tuomet pagaliau prasidės...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius