Galiniai žibintai ir apsauga naktį: patikimos matomumo sistemos

Palangos tiltas, 2023-09-20
Peržiūrėta
933
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Galiniai žibintai ir apsauga naktį: patikimos matomumo sistemos

Ar teko kada važiuoti naktį, kai prieš jus išdygo iš tamsos automobilis, kuris buvo be šviesų? Šis vaizdas kraupus ir nesaugus, todėl geriau tokio atvejo nesutikti savo gyvenime. Pagal Lietuvos respublikos įstatymus vairuotojai privalo visais paros laikais važiuoti su įjungtomis automobilio šviesomis, nes iš praktikos buvo padarytos išvados, kad vairuotojai sutemus pamiršdavo automobilio šviesas įsijungti. Įstatymas liepiantis visą parą važinėti su įjungtomis šviesomis leido mums jaustis saugiau tamsiu paros metu, nes vairuotojai vis mažiau pamiršta įsijungti šviesas, nes jos būtinas visą parą. Daugiau informacijos apie automobilių žibintų paskirtį galima paskaityti čia, tačiau trumpai aptarkime galinių žibintų naudą tamsiuoju paros laiku. 

Galiniai automobilio žibintai leidžia Jums jaustis saugiau tamsiuoju paros periodu, nes šviečianti šviesa iš galo, neleidžia kitam automobiliui į Jus atsitrenkti. Todėl, būtina pasirūpinti patikimais žibintais, kurių šviesa šviestų ryškiai ir būtų sureguliuota, pagal automobilio techninius reikalavimus. Tačiau, jei turite abejonių dėl techninių savo galinių žibintų, tai nedelsdami kreipkitės į autoservisą, kuris atliktų šių žibintų patikrą ir leistų Jums jaustis saugiau, važiuojant tamsiuoju paros periodu.

Galinių žibintų paskirtis labai įvairi, jie šviečia tamsiuoju paros periodu, tačiau esant blogoms oro sąlygoms gali Jums padėti Jums saugiai vairuoti automobilį. Nes, esant stipriam snygiui ar rūkui, galima įsijungti prieš rūkinius žibintus, kurie šviečia kiek kitokiu šviesos intensyvumu ir leidžia būti matomam net ir nepalankiomis oro sąlygomis. 

Taigi, šie maži, tačiau labai reikšmingi žibintai kas dieną gelbsti mūsų visų gyvybes nuo nelaimingų atsitikimų ir padeda mums išvengti susidūrimų su kitais automobiliais. Šviesos spektras automobiliui duoda matomumą ir leidžia tamsiu paros metu važiuoti iš vieno taško į paskirties tašką. Todėl, jei kažkada mąstėte, kad perdegusi automobilio galinė lemputė ne tokia ir svarbi ir ją pasikeisite kitą kartą, tai dar kartą pagalvokite ir padarykite tai nedelsdami. Šis mažas šviesos efektas leidžia būti matomam ir leidžia jaustis saugiam važiuojant automobiliu tamsiu paros metu, todėl visada pasirūpinkite, kad Jūsų žibintai būtų techniškai tvarkingi.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Ar teko kada važiuoti naktį, kai prieš jus išdygo iš tamsos automobilis, kuris buvo be šviesų? Šis vaizdas kraupus ir nesaugus, todėl geriau tokio atvejo nesutikti savo gyvenime. 


Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas informuoja, kad šių metų balandžio 26 d., trečiadienį, vyks gyventojų perspėjimo ir informavimo sistemos patikrinimas.


Nuo šiol mobiliojo ryšio operatorius „Tele2“ rūpinasi ne tik ryšiu, bet ir klientų apsauga internete – naujasis įrankis padės užtikrinti saugumą naršant ir tarnaus kaip tėvų kontrolės bei turinio filtravimo priemonė.


Rugpjūčio 1 d. įsigalios naujos Lygių galimybių įstatymo pataisos.


Vadovaujantis Lietuvos Respublikos civilinės saugos įstatymo 12 straipsnio 5 dalies 6 punktu ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos direktoriaus 2016 m. sausio 8 d. įsakymo Nr. 1-3 „Dėl techninių perspėjimo sistemos priemonių priežiūros organizavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ 25 punktu, šių metų gegužės 12 d....


Spalio 16 d. 11.52 val. planuotas perspėjimo ir informavimo sistemos patikrinimas neįvyks.


Sekmadienio popietę Palangoje pavogti prabangaus automobilio žibintai.


Dingo prabangių automobilių priekiniai žibintai

"Palangos tilto" informacija, 2019 08 23 | Rubrika: Kriminalai

Palangos pareigūnai pradėjo du tyrimus dėl apvogtų dviejų „Porsche“ automobilių. Kaip informavo Klaipėdos apskrities VPK, sekmadienį Palangos pareigūnai pradėjo du tyrimus dėl dviejų automobilių „Porsche“, stovėjusių Vanagupės g., Palangoje, priekinių žibintų vagysčių. Vienu atveju žala siekia 4 tūkst., kitu 5 tūkst. eurų. Įvykiai tiriami.


Palangos miesto gyventojų kasmet vis mažėja. Priežastys – per šešerius metus mirė 233 žmonėmis daugiau, nei gimė, be to, iš miesto išvyko 604 žmonėmis daugiau, nei atvyko. Skaičiai kalba ir tokius dalykus: dažniausiai mūsų miesto gyventojai serga kvėpavimo takų ir kraujotakos ligomis. Pastarosios buvo daugiau nei pusės Anapilin iškeliavusių...


Prireikė naktį ginekologo? Į Klaipėdą!

Linas JEGELEVIČIUS, 2011 07 07 | Rubrika: Miestas

Ką daryti vaikelio besilaukiančiai moteriai Palangoje, jeigu naktį skubiai prireikia akušerio ir ginekologo pagalbos? Skubiai kviesti taksi ir dumti į Klaipėdą, nes Palangoje naktį ginekologinė pagalba Klaipėdos Jūrininkų ligoninės Palangos departamente, kitaip tariant, kurorto ligoninėje, neteikiama. „Klaipėda visai šalia, todėl nėra būtinybės turėti akušerį ar ginekologą kurorte naktį“...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius