Gimnazistėms – aukščiausi šalies mokinių olimpiadų ir konkursų laimėjimai

Palangos tiltas, 2020-06-04
Peržiūrėta
1410
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Mokslo metų pabaigoje Palangos senoji gimnazija, sulaukusi rezultatų iš šalies olimpiadų ir konkursų, didžiuojasi savo ugdytiniais ir juos ruošusiais pedagogais.
Saulė Janavičiūtė (IIA) 18 Lietuvos mokinių astronomijos olimpiadoje varžėsi su geriausiais šalies mokiniais ir pasiekė puikų rezultatą - buvo apdovanota Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos III laipsnio diplomu. Saulė pernai puikiai pasirodė biologijos olimpiadoje, šiemet, kaip ji pati teigia, buvo smalsu pasižvalgyti į dangų. Patirtis dalyvaujant astronomijos olimpiadoje buvo išskirtinė : pirmiausia reikėjo įveikti atranką - I olimpiados užduočių etapą. Jai ruošiantis reikėjo labai daug mokinės darbo ir jos fizikos mokytojos ekspertės Liucijos Mončienės pagalbos, juk astronomijai dėmesio ugdymo programose skiriama labai mažai. Vėliau olimpiada persikėlė į tarptautinį lygį- dalyviai turėjo atlikti kaimynų estų organizuoto konkurso užduotis nuotoliniu būdu ir atsiųsti savo darbo juodraščius. Mokinės smalsumas (jau ir anksčiau ji domėjosi astronomija), darbas ir tinkama mokymosi aplinka lėmė šį pasiekimą.
Gimnazistės Karolina Razmaitė (IIID) ir Raminta Kairytė (IC) Europos Sąjungos jaunųjų mokslininkų konkurse už darbą ,,Baterinės celiuliozės plėvelių impregnavimas etilceliulioze ir vašku. Fizikinių savybių lyginimas’’ apdovanotos Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos II laipsnio diplomu ir specialiu Valstybinių patentų biuro prizu. Tai didelis pasiekimas. Kaip pasakoja Karolina ir Raminta, jų darbo esmė buvo bakterinę celiuliozę (tai yra paprasčiausias arbatos grybas, kurį šiuo metu pasaulyje vartoja daugybė žmonių, nes jame yra daug medžiagų, kurios yra naudingos mūsų organizmui) impregnuoti netoksiška etilceliulioze ir pasižiūrėti, ar šis impregnavimas yra veiksmingas. ,,Kadangi dar niekas pasaulyje nėra bandęs tokio impregnavimo būdo, buvo tikrai nemažas jauduliukas, kad gali nepavykti. Tačiau atlikusios bandymus įsitikinome, jog šis impregnavimas yra veiksmingas. Mūsų atliktais tyrimais norėjome įrodyti, kad ši bioplėvelė galėtų tapti kaip alternatyva plastikinei maisto plėvelei. Ateityje žadame atlikti dar daugiau tyrimų ir tobulinti naująjį produktą’’, - įspūdžiais ir ateities planais dalijosi gimnazistės. Šį inovatyvų tyrimą Karolina ir Raminta taip pat turėjo apginti nuotoliniu būdu. Mokinėms originalią darbo idėją pasiūlė ir jas konsultavo didelę patirtį ruošiant mokinius jaunųjų mokslininkų konkursams turinti biologijos mokytoja ekspertė Daiva Urbštienė.
Literatūriniuose konkursuose šiemet daug laurų nuskynusi IE klasės gimnazistė Mūza Olimpija Svetickaitė 32- oje Lietuvos mkininių geografijos olimpiadoje taip pat nužiugino ir save, ir gimnazijos bendruomenę – ji buvo apdovanota Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos III laipsnio diplomu. Didžiausias iššūkis tiek moksleiviams, tiek organizatoriams buvo tai, kad ir regioninis, ir respublikinis turai vyko nuotoliniu būdu, anksčiau taip niekada nėra buvę. Dalyviai rašė esė tema „Gėlo vandens išteklių pasaulyje geografija: apsirūpinimo galimybės ir konfliktų grėsmė“. Vėliau reikėjo analizuoti įvairius tiek gamtinės, tiek visuomeninės geografijos procesus, dirbti su žemėlapiais, nuotraukomis, video medžiaga. ,,Kitame etape laukė geografiniai tyrimai internete: pateiktose nuotraukose esančius objektus reikėjo rasti žemėlapyje ir atsakyti į klausimus apie juos. O objektai įvairiausi – nuo geoterminio vandens telkinių Islandijoje iki Baobabų alėjos Madagaskare’’,- įspūdžiais dalijjosi Mūza. Būtina paminėti, kad olimpiadoje visi dalyviai buvo vertinami bendroje įskaitoje, atskirų amžiaus grupių nėra, tad Mūzos laimėjimas (bronzos medalis, 10 vieta tarp visų dalyvių ir 1 vieta 9-10 klasių grupėje) yra labai didelis pasiekimas. ,,Debiutuojant įsibrauti į pačių geriausių Lietuvos jaunųjų geografų, kurie metų metus dalyvauja ne tik respublikinėse, bet ir tarptautinėse olimpiadose, įvairiose stovyklose, tarpą nėra taip paprasta’‘, – teigia ir pati gimnazistė ir priduria, kad geografija jai yra vienas mėgstamiausių mokomųjų dalykų. Ji džiaugiasi, kad turi puikų mokytoją Nerijų Vaišvilą, kurio pamokose viskas išdėstoma ne tik labai aiškiai, bet ir įdomiai. Apibendrindama visus savo šių metų laimėjimus mokinė teigia, kad jie yra pasiekti tiek dėl nuolatinio darbo, kuris jai tapo ne tik įpročiu, bet ir malonumu, nes kai stengiesi ko nors pasiekti srityje, kuri tau labai įdomi, imi tuo degti ir nori padaryti vis daugiau ir daugiau, tiek dėl šeimos, kuri visada besąlygiškai palaiko, tiek dėl mokytojų, kuriems padedant ji kasdien gali pasiekti vis daugiau ir daugiau.
Gimnazija didžiuojasi Saulės, Karolinos, Ramintos ir Mūzos pasiekimais – tai mokinių talento, kryptingo ir kruopštaus darbo, mokytojų pastangų ir kūrybiškumą skatinančios mokymosi aplinkos rezultatas.

Aušra Šeštokienė, Palangos senosios gimnazijos Lietuvių kalbos mokytoja

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Palangos senosios gimnazijos bendruomenė šį pavasarį, kovo mėnesį, džiaugėsi literatūrinių konkursų ir olimpiadų prizininkais. 


Mūza Svetickaitė dalijasi su „Palangos tiltu“ įspūdžiais iš pasiruošimo geografijos olimpiadai, kuris ne tik praplėtė jos akiratį, bet paskatino gilintis į geografines, gamtines, ekologines ir socialines problemas.


Kovo mėnesį Palangos senąją gimnaziją pasiekė džiugios žinios apie gimnazistų pasiekimus respublikinėse chemijos ir biologijos olimpiadose.


„Palangos tiltas“ vasarą rašė, kad Palangoje pernai vasarą buvo paskelbti net devyni konkursai miesto švietimo įstaigų vadovų kėdėms užimti. Tai, ko gero, buvo absoliutus (anti) rekordas šalyje, turint oment, kiek mūsų kurorte yra švietimo įstaigų ir kiek vadovų joms vienu metu buvo ieškoma. Kas pasikeitė per pusę metų?


Mokslo metų pabaigoje Palangos senoji gimnazija, sulaukusi rezultatų iš šalies olimpiadų ir konkursų, didžiuojasi savo ugdytiniais ir juos ruošusiais pedagogais.


Per savaitę – du Grand Prix. Palangos Stasio Vainiūno meno mokyklos akordeonistas Mantas Leonardo Lizzi, lydimas mokytojos Nijolės Daukšienės, vyko į Ukrainą ir konkursuose pelnė du aukščiausius apdovanojimus.


Praėjusį šeštadienį Latvijoje, Liepojoje, vyko atviras kikbokso čempionatas, kuriame dalyvavo trys Palangos miesto klubo „Žvėris Gym“ sportininkai. Deivydas Jemeljanovas pagal K1 discipliną finale pirmame raunde nokautavo latvį ir tapo čempionu. Rolandas Litvinas kiklaito disciplinoje liko antras, Saimonas Reinikis, nugalėjęs visus priešininkus, liko pirmas....


Lapkričio 4-ąją Palangos moksleivių klube vyko rinkimai į aštuntąjį Lietuvos mokinių parlamentą, II-asis turas vyko Palangos mieste. Lietuvos mokinių parlamento rinkimuose dalyvavo du kandidatai:


Praėjusį savaitgalį, spalio 15-16 dienomis Palangos miesto V.Jurgučio pagrindinės mokyklos ir Senosios gimnazijos sporto salėse vyko buvusio sporto mokyklos tinklinio trenerio Eduardo Švanio atminimo taurės varžybos. Šiame turnyre dalyvavo 10 komandų, viso net 114 dalyvių, pademonstravusių puikų pasiruošimą, uždegantį norą siekti pergalės, taip suteikdami malonių akimirkų ir...


Kiekvienais metais į tarptautinius konkursus vykstantys jaunieji Palangos talentai svečiose šalyse skina laurus. Šiemet į Bulgariją keliavusios solistės Elvina Milkauskaitė ir Kotryna Jasinskaitė taip pat neliko be apdovanojimų.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius