Dosnioji Ukraina: palangiškio laukė aukščiausi įvertinimai

Palangos tiltas, 2017-05-12
Peržiūrėta
1494
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Dosnioji Ukraina: palangiškio laukė aukščiausi įvertinimai

Per savaitę – du Grand Prix. Palangos Stasio Vainiūno meno mokyklos akordeonistas Mantas Leonardo Lizzi, lydimas mokytojos Nijolės Daukšienės, vyko į Ukrainą ir konkursuose pelnė du aukščiausius apdovanojimus.
Jau gegužės pradžioje Ukraina mus pasitiko žaliuojančiomis pievomis, žydinčiais sodais, ievomis, kaštonais, saldžiomis braškėmis, kopūstais ir bulvėmis, parduodamais pakelėse. Ir juokingomis kainomis mums...
Mūsų kelionės tikslas – du konkursai.
Drogobič mieste vyko X-asis tarptautinis bajanistų – akordeonistų konkursas „PERPETUUM MOBILE“. Daug kategorijų pagal amžių, solistai, ansambliai, orkestrai, vakarais – žymių atlikėjų koncertai. Nebuvo kada nuobodžiauti. Manto kategorijoje iki 12 metų buvo 29 dalyviai iš Ukrainos, Baltarusijos, Lenkijos ir Lietuvos. Po užtikrinto Manto grojimo publika šaukė „bravo“ ir palydėjo audringais plojimais. Komisijos narys Trofim Antipov iš Baltarusijos sakė, kad taip turi groti visi akordeonistai ir pakvietė Mantą į konkursą Baltarusijoje, kuris vyks gruodį. Apdovanojimą įteikė Ukrainos – Italijos tarptautinių konkursų laureatas, žiuri prezidentas Vladimir Zubickij, kuris taip pat laukia Manto atvykstant į jo rengiamą konkursą Italijoje.
Konkurso organizatoriai sudarė mums tokį tvarkaraštį, kad galėjome vieną dieną aplankyti Lvovą. Ekskursija po senamiestį su gide, kita – autobusu po visą miestą gerai supažindino su Lvovo įžymybėmis. Miesto aikštėje, kaip ir Palangoje, pamatėme velykinių margučių parodą. Prie operos teatro vykstančioje mugėje radome įdomių suvenyrų, paragavome skanios kavos ir pyragaičių.
Antrasis konkursas vyko mažame Užkarpatės miestelyje Jasynė. Tai II-as atviras konkursas – festivalis „Guculų tėvynė“, kuriame dalyvavo dainininkai, šokėjai, aktoriai, instrumentalistai – solo, ansambliai, orkestrai. Tokios skaitlingos komisijos dar neteko matyti konkursuose – kompozitoriai, aktoriai, režisieriai, sportininkai ir, aišku, akordeonistai. Pagroję konkurse iškart važiavome link Lietuvos neišklausę kitų atlikėjų, nesulaukę ir nesužinoję rezultatų. Lietus neleido pasigrožėti Užkarpatės kalnais, pro autobuso langus apžiūrėjome Mukačiovą, Užgorodą, Jeremčią. Rezultatus sužinojome paryčiais autobuse. Mums atvežė juos vienas iš konkurso organizatorių, kai pasibaigė ir įvertino visus atlikėjus. Mantui – Grand Prix. O jį autobuse įteikė kelionės organizatorė, metų mokytoja, akordeonistė Marytė Markevičienė iš Šiaulių.
Grojimas šaltose salėse, lietus, duobėti keliai, ilga kelionė, laukimas muitinėse neužgožė mūsų geros nuotaikos važiuojant su draugiškais Šiaulių akordeonistais.
Šiais metais tai ketvirtas Grand Prix iš eilės. Šiais garbingais įvertinimais Mantas baigė šių mokslo metų konkursus ir ruošia naują programą rudeniui.

Mokytoja Nijolė DAUKŠIENĖ

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Iki balandžio 30 dienos Palangos savivaldybės administracijos antrojo ir trečiojo aukšto fojė veiks žinomo palangiškio dailininko, poeto ir kolekcininko Vytauto Kuso paroda „Spalvų virpesiai“.


Nuolaidos palangiškio kortelės turėtojams spalį


Mokslo metų pabaigoje Palangos senoji gimnazija, sulaukusi rezultatų iš šalies olimpiadų ir konkursų, didžiuojasi savo ugdytiniais ir juos ruošusiais pedagogais.


Per savaitę – du Grand Prix. Palangos Stasio Vainiūno meno mokyklos akordeonistas Mantas Leonardo Lizzi, lydimas mokytojos Nijolės Daukšienės, vyko į Ukrainą ir konkursuose pelnė du aukščiausius apdovanojimus.


Ligita SINUŠIENĖ Šalies Vyriausybė papildomų kelių milijonų eurų Palangai neskirs, pajūriui kovoje dėl „Europos kultūros sostinė 2022“ vardo, pralaimėjus Kaunui, kuris susižers apie 10 milijonų eurų, kurie iš įvairių šaltinių bus skirti renginiui laikinoje Lietuvos sostinėje. Vis dėlto Palangos ir kitų pajūrio savivaldybių kultūrininkai nepuola į...


Elektros kabeliai sujaukė palangiškio ramybę

Rasa GEDVILAITĖ, 2016 08 18 | Rubrika: Miestas

Palangiškio Viliaus Karolio artimieji ilgai laukė, kol atgavo savo tėviškės žemes. Tačiau pastarosiomis dienomis jiems tenka nuryti karčią piliulę dėl ten vykdytų elektros darbų. Pasirodo, per jų sklypą eina elektros kabeliai, kurie ateityje, jeigu savininkai sumanytų statyti namą, galėtų sukelti papildomų problemų. Darbus atliekantys specialistai paaiškino, kad linijoje...


Vasario 11-ąją minima Pasaulinė ligonių diena. Būtent ši diena buvo pasirinkta įvertinti bei apdovanoti nusipelniusius Palangos poilsio ir reabilitacijos centro „Pušynas“ gydytojus.Padėkos raštus, pasirašytus buvusios Sveikatos apsaugos ministrės Rimantės Šalaševičiūtės nusipelniusiems gydytojams įteikė Seimo nario Antano Mockaus padėjėjas...


Vakar Palangos meras Šarūnas Vaitkus susitikime su žiniasklaidos atstovais pasidalino įspūdžiais iš kelionės į Vokietiją, Bergeną, su kuriuo Palanga pavasarį pasirašė bendradarbiavimo ir draugystės sutartį.


Miške prie Panevėžio – palangiškio lavonas

Linas JEGELEVIČIUS, 2010 07 09 | Rubrika: Kriminalai

Viename iš šalia Panevėžio miesto esančių miško masyvų,  Panevėžio apskrities policijos Organizuoto nusikalstamumo tyrimo biuro (ONTB) pareigūnai atkasė nužudytų 26 metų amžiaus jaunuolių kūnus. Paaiškėjo, kad tai – neseniai dingusio panevėžiečio Mindaugo  Diržinausko ir palangiškio Tado Lukaičio kūnai.


Kiekvienais metais į tarptautinius konkursus vykstantys jaunieji Palangos talentai svečiose šalyse skina laurus. Šiemet į Bulgariją keliavusios solistės Elvina Milkauskaitė ir Kotryna Jasinskaitė taip pat neliko be apdovanojimų.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius