Gintaro galia: ne tik puošia, bet ir padeda kovoti su įvairiomis ligomis

Rasa GEDVILAITĖ, 2011-06-03
Peržiūrėta
1069
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Gintaro galia: ne tik puošia, bet ir padeda kovoti su įvairiomis ligomis

Apie gintarą prirašyta ir kalbėta daug, bet jo juntamomis teigiamomis savybėmis džiaugiamasi kaskart, vos paėmus gabalėlį į rankas. Ne paslaptis, jog gintaras ne tik puošia, jis ir gydo. Tą patvirtina ir asmeniškai su jo galiomis susidūrę žmonės. Palangiškiai jau įminė gintaro paslaptį ir mielai ja dalijasi su kitais. „Nešiočiau gintaro karolius ir dabar, jie padeda žmonėms sergantiems skydliauke, tačiau šiuo metu man su jais per karšta“, - atskleidė šiltą vasarišką dieną kalbinta Onutė Umbrasienė, prekiaujanti gintaro puošmenomis.

 

Nuo seno tikėjo gintaro jėga

„Žmonės gintaro dirbiniais domisi ne tik puošimuisi, jiems įdomu paklausinėti apie jį ir dėl sveikatos gerinimo“, - pripažino O.Umbrasienė, imdama vieną po kito gražiausius akmenėlius, kurių išties esama įvairių, ne tik formų, bet ir spalvų.

Gintaras – suakmenėjęs sakų gabalėlis – apipintas legendomis, jam priskiriamos mitinės galios, visgi atradęs vietą ne tik moterų papuošalų skrynelėse, bet ir šiuolaikinėje medicinoje, juo labiau, jog žmonės pastaruoju metu ėmė daugiau pasitikėti netradicine medicina. Kuo gi labiau gali pasigirti lietuviai, jei ne geltonuoju pajūrio auksu.

Nuo seno gintaras ir gintaro rūgštis naudota medicinoje, farmakologijoje. Gintaru malšintas ausies, dantų, akių skausmas. Tuo tikslu gintarą padegdavo ir dūmų srovelę stengdavosi nukreipti į skaudamą vietą, pavyzdžiui, ausies landą.

Dar senovės graikų gydytojas Hipokratas aprašė gydomąsias gintaro savybes ir jo vartojimo būdus. Senovės Romoje netgi tikėta, jog jis gali apsaugoti nuo beprotystės, sutrintas su medumi ar geriamas su vandeniu darantis stebuklus. Romėnų valstiečių aksesuaras – gintarinis medalionas – buvo nešiojamas kaip priemonė nuo liaukų tinimo, nuo gerklės ir gomurio skausmų. Rytų kraštuose buvo tikima, jog gintaro dūmai netgi stiprina žmogaus dvasią, suteikia drąsos. Gimusį kūdikį smilkydavo, kad šis gerai augtų, jaunavedžius, kad laimingai gyventų.

 

Gintarinės arbatos poveikis

Ne ką įmantriau žmonės gydosi ir dabar. „Mes patys pasikliaujam gintaru, ne per seniausiai iš mūsiškių pasiskundė ausies skausmu, tai panaudojo gintarą ir išties skausmas praėjo“, - pavyzdį pateikė miestelėnė O.Umbrasienė. Gintaro gydomosiomis savybėmis pasikliaujama visapusiškai. Ir dabar Lietuvoje dažna moteris, susirgusi struma, skuba įsigyti gydomuosius gintaro karolius – nešlifuoto natūralaus gintaro vėrinį. Gintaro karoliai, liesdamiesi prie odos, kaupia elektrostatinį krūvį, o oksiduotame paviršiuje kaip tik yra daugiausiai gintaro rūgšties. Teigiama, jog laki gintaro rūgštis teigiamai veikia kvėpavimo organus, stimuliuoja nervų sistemą, skatina atstatomuosius procesus, gerai veikia širdį ir inkstus. Medicinoje naudojami jos preparatai.

„Štai, siūlom ir specialių gintaro gabalėlių gintaro arbatai virti. Paruošti ją labai paprasta, užtenka užplikyti karštu vandeniu ir palaikyti 10-15 minučių“, - papasakojo ponia Onutė. Pasak jos, pirmus porą kartų ne itin jaučiamas koks skonis, tačiau vėliau imamas jausti nestiprus sakų skonis. Sakoma, kad ir ši bespalvė, vos salstelėjusi arbata turi ypatingai teigiamą poveikį sveikatai – tai ir puikus antiseptikas, stiprinantis imunitetą, arbata valo organizmą, gydo skrandžio ligas, bronchitą, mažina neigiamą streso poveikį organizmui.

Pajūris neįsivaizduojamas be šių mažų, tačiau savyje didžiulę galią slepiančių akmenėlių. Parsivežti bent vieną gintarėlį – dažno poilsiautojo pareiga. Pasirodo, sukauptas jų kiekis gali tapti ir sveikatos šaltiniu.

 

Ir kosmetikoje

Palangiškė O.Umbrasienė atskleidė, jog gintarą galima naudoti ir kosmetologijoje, pavyzdžiui, pasigaminti pudrą, patikinusi, jog galima apsieiti ir su namie rastomis priemonėmis. Sumaišius su vandeniu ar aliejumi iš gintaro miltelių galima pasigaminti kaukę, kūno pilingą. Sakoma, jog gintaro kaukė valo odą, šalina riebalų perteklių, mažina raukšleles, patinimus, randelius, stiprina kapiliarus, neutralizuoja mikrobus ir virusus, jaunina ir atgaivina odą.

Kosmetikoje naudojama gintaro pudra, taip pat gintaro dulkės sudaro sluoksnį, apsaugantį odą nuo ultravioletinių spindulių. O gintaro aliejus turi ir antiseptinių savybių, gydo žaizdas, stiprina imunitetą.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Gegužės 18 d., Tarptautinę muziejų dieną, Palangos gintaro muziejuje atidaroma metalo menininkės Vitos Pukštaitės-Bružės personalinė paroda – juvelyrinė instaliacija „Po saule“, kurioje eksponuojami specialiai šiai parodai sukurti naujausi autorės darbai – metalo meno bei autorinės juvelyrikos objektai iš gintaro, emalio, vario, sidabro, geležies...


Penktadienį, balandžio 30 d., duris atvėręs Palangos gintaro muziejus lankytojus pasitiko su atnaujintomis ekspozicijomis ir kviečia užeiti pro pagrindinį grafų Tiškevičių rūmų įėjimą. Atnaujintoje ir praturtintoje gintaro ekspozicijos salėje, be kitų, pristatomi ir dar niekad lankytojams nerodyti eksponatai, įrengta nauja apšvietimo sistema. Atnaujintą ekspoziciją sudarė...


Gegužės pradžioje Palangos gintaro muziejus pakvietė į Klasikos sezono pradžios renginius. Klasikos sezonas prasidėjo dailės ir muzikos valanda rūmų Didžiajame salone, kur buvo atidaryta Petro Balčiaus jubiliejinė paroda „Laiko ženklai“, kitą dieną vyko ir kitų renginių. O praėjusį penktadienį palangiškiai ir miesto svečiai buvo pakviesti į parodą „Spalvos ir...


Į Palangą atvykęs svečias privalo padaryti bent du dalykus – pasigrožėti Baltijos jūra nuo tilto ir užsukti į Palangos gintaro muziejų. Apsilankyti muziejuje – ne pramoga, atšausite, bet Palangos gintaro muziejus – išskirtinis. Buvusioje grafų Tiškevičių rezidencijoje 1963 metų rugpjūčio 3 dieną įkurtas muziejus turi kuo nustebinti kiekvieną lankytoją....


Artėjantį savaitgalį Palanga kviečia praleisti nekasdieniškai – atvykusieji į didžiausią šalies kurortą, šeštadienį, gegužės 14 d., paklius į tikrą gintaro lietų, o aktyviausieji netgi galės susirungti jau ketvirtajame Lietuvos gintaro rinkimo čempionate.


„Palangos gintaras“ taps žalesnis, o vaikai gavo gražią gamtos pamoką – praėjusį penktadienį „Palangos gintaro“ administracija ir mokytojai pakvietė mažuosius ligoniukus sodinti medelių.


Rytoj, šeštadienį, Palangos J. Basanavičiaus gatvėje bei paplūdimyje prie jūros tilto, prapliups gintaro lietus – didžiausias šalies kurortas jau septintą kartą kviečia į Gintarinio savaitgalio šventę bei 3-ąjį Lietuvos gintaro rinkimo čempionatą. Kaip ir kasmet, gintaro lietumi pramogautojus džiugins jūrų dievas Bangpatys, kuris vidurdienį savo kelionę...


Šeštadienį Palanga visus norinčius pakvietė pasimėgauti gintaro lietumi – kurorte vyko tradicinė šventė „Gintarinis savaitgalis“. Sparčiai išpopuliarėjęs renginys, kiekvienais metais į Palangą priviliojantis vis daugiau pramogautojų, prasidėjo 12 val. prie J. Basanavičiaus gatvės pradžioje įsikūrusio Palangos gintaro gildijos paviljono....


Dėl žaliavos bado gintaro dirbinių gamintojai jau ima svarstyti apie darbuotojų atleidimus. Žaliavos monopolininkas, kombinatas Kaliningrade prekybą gintaru yra sustabdęs daugiau nei pusmetį. Gamintojų teigimu, šįkart sritis paiso ne vietinės valdžios, o Maskvos nurodymų. Kombinatas Kaliningrade, teigiama, vienintelė įmonė pasaulyje, gintarą kasanti pramoniniu būdu. Skaičiuojama, kad...


Apie gintarą prirašyta ir kalbėta daug, bet jo juntamomis teigiamomis savybėmis džiaugiamasi kaskart, vos paėmus gabalėlį į rankas. Ne paslaptis, jog gintaras ne tik puošia, jis ir gydo. Tą patvirtina ir asmeniškai su jo galiomis susidūrę žmonės. Palangiškiai jau įminė gintaro paslaptį ir mielai ja dalijasi su kitais. „Nešiočiau gintaro karolius ir dabar, jie padeda žmonėms sergantiems...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius