Globojamiems be tėvų priežiūros likusiems vaikams – pagalbos pinigai

Palangos tiltas, 2022-01-18
Peržiūrėta
1775
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Globojamiems be tėvų priežiūros likusiems vaikams – pagalbos pinigai

Palangos miesto savivaldybės tarybos sprendimu nuo 2022 m. sausio 1 d. be tėvų globos likusių vaikų poreikiams tenkinti globėjai kiekvieną mėnesį gaus 3 bazinių socialinių išmokų (BSI, šiuo metu 1 BSI – 42 eurai) dydžio pagalbos pinigus – 2022 m. tai sudaro 126 eurus už kiekvieną globojamą (rūpinamą) vaiką. Pagalbos pinigai bus mokami nepriklausomai nuo vaikų ir globėjo giminystės ryšių, t. y. pagalbos pinigus gaus tiek vaikus globojantys (rūpinantys) giminaičiai, tiek giminystės ryšiais nesusiję globėjai, jeigu vaikui globa (rūpyba) inicijuota Palangos miesto savivaldybėje. Šiuo sprendimu siekiama įgyvendinti lygiavertiškumo principą – nustatyti, kad pagalbos pinigai, skirti vaiko poreikiams tenkinti, būtų mokami ne tik budintiems globotojams, bet ir globėjams (rūpintojams).

Palangos miesto savivaldybės taryba 2021 m. gruodžio 22 d. sprendimu Nr. T2-224 pakeitė Globos centro veiklos ir vaiko budinčio globotojo vykdomos priežiūros organizavimo Palangos miesto savivaldybėje tvarkos aprašą, kuriame nustatė, kad globėjas (rūpintojas), įgyvendindamas vaiko globėjo (rūpintojo) teises ir pareigas, gauna ne tik įstatymų numatytas kompensacijas, išmokas bei tikslinius jų priedus, bet ir iš savivaldybės biudžeto mokamus pagalbos pinigus – 3 BSI dydžio išmoką per mėnesį už kiekvieną globėjo (rūpintojo) šeimoje globojamą (rūpinamą) vaiką, kuri naudojama vaiko poreikiams tenkinti. Pagalbos pinigai skiriami globėjams (rūpintojams), kurių globojamiems (rūpinamiems) vaikams nustatyta globa (rūpyba) teismo sprendimu pagal Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Klaipėdos apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus Palangos mieste pareiškimą arba Palangos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu. Šis pakeitimas įsigaliojo nuo 2022 m. sausio 1 d. 

Nuo 2022 m. sausio 1 d. didėjo ir išmokos, mokamos vadovaujantis Išmokų vaikams įstatymu. Vaikui, kuriam globa (rūpyba) nustatyta šeimoje, šeimynoje, globos centre ar vaikų globos institucijoje, jo globos (rūpybos) laikotarpiu skiriama ir mokama globos (rūpybos) išmoka, kuri, priklausomai nuo vaiko amžiaus, sudaro nuo 5,2 iki 6,5 BSI (218,4–273 eurų) per mėnesį, taip pat 4 BSI dydžio (168 eurų) globos (rūpybos) išmokos tikslinis priedas per mėnesį.  Jei vaikui kas mėnesį mokama našlaičių pensija ir (ar) vaikui išlaikyti skirta periodinė išmoka, globos (rūpybos) išmokos dydis yra mažinamas – jis lygus skirtumui tarp nustatyto globos (rūpybos) išmokos dydžio ir gaunamos našlaičių pensijos bei (ar) vaikui išlaikyti kas mėnesį mokamos periodinės išmokos dydžio.

Apibendrinant galima teigti, kad, įskaitant globos (rūpybos) išmoką, globos (rūpybos) išmokos tikslinį priedą, našlaičių pensiją bei (ar) vaikui išlaikyti kas mėnesį mokamas periodines išmokas, išmoką vaikui (1,75 BSI (73,5 eurų) dydžio išmoka per mėnesį) bei Savivaldybės tarybos sprendimu pradėtus mokėti pagalbos pinigus, kiekvieno globojamo vaiko poreikiams tenkinti iš viso susidaro ne mažesnė kaip 585,9–640,5 eurų suma per mėnesį (priklausomai nuo globojamo vaiko amžiaus). 

Dėl skirtingų priežasčių mamos ir tėčio globos netekę vaikai turi teisę augti kitoje jiems draugiškoje aplinkoje, taip pat turi būti patenkinti ir svarbiausi jų poreikiai. Tikimasi, kad didesnė valstybės ir savivaldybės parama globojamiems vaikams pagerins jų kasdienes gyvenimo sąlygas bei paskatins daugiau šeimų tapti globėjais.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Balandžio 21-ąją sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys Seime pristatė sveikatos priežiūros įstaigų tinklo pertvarką, kuri yra vienas svarbiausių šios Vyriausybės programoje numatytų darbų. Pertvarkos tikslas – geresnė gyventojų sveikata ir kokybiškesnės sveikatos priežiūros paslaugos.   


2021 metais VšĮ Palangos asmens sveikatos priežiūros centras buvo išsikėlęs dar vieną veiklos tikslą – užtikrinti savalaikį ir saugų paslaugų teikimą ekstremalios situacijos metu. Ir nors 2021 metais įstaigos veiklą įtakojo pandemija ir netrūko iššūkių, tačiau tai visiškai nepablogino sveikatos priežiūros įstaigos veiklos rodiklių. 


Palangos miesto savivaldybės tarybos sprendimu nuo 2022 m. sausio 1 d. be tėvų globos likusių vaikų poreikiams tenkinti globėjai kiekvieną mėnesį gaus 3 bazinių socialinių išmokų (BSI,   šiuo metu 1 BSI – 42 eurai) dydžio pagalbos pinigus – 2022 m. tai sudaro 126 eurus už kiekvieną globojamą (rūpinamą) vaiką.


VšĮ Palangos asmens sveikatos priežiūros centrobudintys šeimos gydytojai teiks nuotolines konsultacijas pacientams, prisirašiusiems prie VšĮ Palangos asmens sveikatos priežiūros centro bei Šventosios bendrosios praktikos gydytojo kabineto, nuo 9 val. iki 13 val. ir, esant poreikiui, budinčio šeimos gydytojo paskirtu laiku kontaktines konsultacijas nuo 13.00 val. iki 17.00 val. pagal grafiką.


Palangos gelbėtojai šią vasarą ne tik sergėjo poilsiaujančiuosius pajūryje, bet ir dažnai tekdavo padirbėti auklėmis – būdavo tokių dienų, kai tėvų neberasdavo apie pusšimtis vaikų. Kadangi šiemet, kaip niekad anksčiau, teko ieškoti itin daug tėvų, kurie nesužiūrėjo savo mažųjų, gelbėtojai ir Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos atstovai...


Augdami vaikai susiduria su įvairiausiomis baimėmis. Tėvai jas kartais pastebi, o kartais gali ir praslysti pro akis. Kaip padėti vaikams, kopiant į kitą gyvenimo etapą, kaip atpažinti juose slypintį nerimą, o ir kaip neperžengti ribos beatodairiškai besaugant savo mažąjį, apie tai kalbėjomės su Palangos švietimo pagalbos tarnybos psichologe Vilma Kalniniene.


Palangos švietimo pagalbos tarnyba (PŠPT) atvira ir vaikams, ir jų tėvams, ir mokytojams, ir net senjorams. Čia pas psichologą apsilankę mažiausieji net nesupranta, kad šiltas, smagus pokalbis su „gražia mokytoja“ sprendė jų bendravimo, mokymosi sunkumus. O tarnybos pažyma ne vienam moksleiviui gali palengvinti ir egzaminų maratoną. O kur kitos vaikus...


Praėjusį penktadienį po karštų diskusijų Savivaldybės administracijos direktorės Akvilės Kilijonienės įsakymu sudarytoje laikinoje darbo grupėje buvo nustatyti kelių priežiūros darbų Šventojoje, kuriems skirta 210 tūkst. Lt iš Kelių priežiūros programos ir 100 tūkst. Lt iš Palangos miesto savivaldybės biudžeto, prioritetai šiems metams.


Tėvai trokšdami, jog jų sūnus ar dukra mokykloje „nebadautų“, duoda jiems pinigų – kišenpinigių. Kur jie juos deda – kitas klausimas. Vieni moksleiviai vos iš tėvų gavę kišenpinigių, tuoj pat lekia pirkti saldumynų, kiti sutaupę – prabangų telefoną.


Palangiškių pinigai – sergančioms mergaitėms

Rasa GEDVILAITĖ, 2010 03 23 | Rubrika: Miestas

Palangos moterų „Lions“ klubas mieste, septyniose vietose, patalpino aukų dėžutes, skirtas padėti trims sunkiomis ligomis sergančioms mažametėms palangiškėms. Į jas nuo pirmadienio ėmė kristi pinigai, aukojami geraširdžių miestelėnų.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius