Į gamtos maišto sūkurį pakliuvo ir Palanga

Palangos tiltas, 2016-06-20
Peržiūrėta
1460
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Į gamtos maišto sūkurį pakliuvo ir Palanga

Penktadienio vakare prasidėjęs škvalas siautėjo visą naktį ir prikrėtė nemažai šunybių. Gamtos stichija nuošaly nepaliko ir kurorto. Stipriai paplušėti teko Palangos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos specialistams ir komunalininkams.

Medžiai virto ir ant automobilių
Į Priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą gyventojai dėl nuvirtusių medžių ėmė skambinti jau nuo trečios valandos nakties. Apie 3.30 val. pranešta, kad Liepojos plente, važiuojant į Palangos oro uosto pusę, prieš karjerus ant važiuojamosios dalies nuvirtęs medis. Iškvietimas pasitvirtino. Panaudojus grandininį pjūklą medis supjaustytas ir pašalintas nuo kelio. Virsdamas medis apgadino automobilį „Audi A4“. Šalia buvo kitas pavojingai palūžęs ir pasviręs medis, kurį ugniagesiai gelbėtojai taip pat nupjovė.
Po keletos minučių gelbėtojams teko skubėti prie Vytauto gatvėje esančio 83 namo. Gyventojus išgąsdino nuvirtęs medis. Jis buvo supjaustytas ir patrauktas nuo kelio.
Dar vienas medis beveik tuo pačiu metu nuvirto Kretingos gatvėje. Šis vėjo gūsių neatlaikęs galiūnas taip pat buvo pašalintas nuo kelio.
Kelios minutės po ketvirtos atskriejo žinia, jog Meilės alėjoje, prie viešbučio „Žuvėdra“ ant automobilio nuvirto medis. Apie tai informavo policijos pareigūnai. Paaiškėjo, jog virsdamas medis nepagailėjo „BMW“ markės automobilio. Medis netrukus pašalintas nuo automobilio.
Pusę penkių gyventojai pastebėjo, jog ant važiuojamosios kelio dalies Vytauto-Kęstučio g. sankryžoje yra nuvirtęs medis. Atvykę gelbėtojai medį supjaustė ir pašalino nuo kelio.
Ryte, 5.44 val., gyventojai pranešė, kad važiuojant link Nemirsetos, netoli kelio Klaipėda-Palanga yra nuvirtęs medis ant važiuojamosios kelios dalies. Medis buvo supjaustytas ir pašalintas nuo kelio.

Išgąsdino elektros skydinė
Darbo ugniagesiams gelbėtojams netrūko ir praėjus gūsingai nakčiai. Šiek tiek po 11 val. gautas pranešimas, kad Ramybės g. 1 iš elektros skydinės rūksta dūmai. Nustatyta, kad gaisras kilo prie mūrinio pastato, apkalto plastmasinėmis lentelėmis, esančioje elektros paskirstymo spintoje. Viduje nuolat kibirkščiavo laidai, gesinimui panaudoti trys milteliniai gesintuvai. Gaisro metu apsilydė elektros laidai ir plastikinėm lentelėm apkalta siena dviejų kvadratinių metrų plote. Buvo išlaužtos pastato durys, atlikta žvalgyba pastato viduje, išvėdintos patalpos.

Pagalbos prireikė močiutei ir stirnai
Vakarop pagalbos prireikė močiutei, gyvenančiai Vanagupės gatvėje. Pranešta, kad ji nukrito balkone ir negali atsikelti. Tam trukdė nemenkas svoris. Atvykę ugniagesiai gelbėtojai moterį pakėlė ir įnešė į kambarį. Palangiškei medikų neprireikė, ji jautėsi gerai.
O kitą dieną, sekmadienį, pranešta, kad prie naujų kapinių esančioje tvoroje įstrigo stirna. Paaiškėjo, kad laukiniui gyvūnui spąstus paspendė tvoros metaliniai strypai. Ugniagesiai gelbėtojai rankomis atlenkė tvoros strypus ir paleido stirną į mišką.

Daug gyventojų liko be elektros
Pranešama, kad penktadienio vakarą gamtos stichija daugiausia žalos padarė Alytaus, Kauno, Vilniaus, Panevėžio ir Utenos regionams. Vėliau – naktį iš penktadienio į šeštadienį – smogta Klaipėdos ir Šiaulių regionams.
Kaip skelbia ESO, šeštadienį 7 val. elektros tiekimas buvo sutrikęs maždaug 60 tūkst. ESO klientų.
Gedimai fiksuoti elektros skirstymo ir perdavimo tinkluose. Juos daugiausia lėmė gūsingo vėjo nutrauktos oro linijos, ant jų virtę medžiai ar šakos.
Penktadienio vakarą gamtos stichija daugiausia žalos padarė Alytaus, Kauno, Vilniaus, Panevėžio ir Utenos regionams. Vėliau – naktį iš penktadienio į šeštadienį – gamtos stichija smogė Klaipėdos ir Šiaulių regionams. Kauno regione elektros tiekimas buvo sutrikdytas 20 tūkst. klientų, Klaipėdos regione – 10 tūkst. klientų. Alytaus regione situaciją po penktadienio vakaro pavyko kiek stabilizuoti ir elektros neturinčių klientų skaičių sumažinti iki 10 tūkst. Vilniaus regione be elektros buvo likę 6,4 tūkst., Utenos regione – 4,6 tūkst., Šiaulių ir Panevėžio regionuose – po 3 tūkst. klientų.
ESO Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir Alytaus regionuose paskelbė ekstremalią padėtį.
Šalinti nulaužtų medžių ugniagesiai per parą visoje Lietuvoje vyko apie 300 kartų. „Tai dar gali būti negalutiniai skaičiai. Vykstama pagal svarbumą – kur medžiai nuvirto ant elektros linijų, garažų ir kitų pastatų“, – šeštadienį BNS sakė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamente.
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Situacijų koordinavimo skyriaus duomenimis, daugiausia gelbėtojų iškvietimų buvo Kauno regione – apie 70. Vilniaus, Alytaus ir Klaipėdos – maždaug po 50. Beje, uostamiestyje ir jo apylinkėse iškvietimų itin padaugėjo po vidurnakčio.

„Palangos tilto“ inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Pats gražiausias metų laikas Palangoje – pavasaris, kai Šv. Jurgis paima raktus, atrakina žemę ir išleidžia žalumą. Tai nutinka per džiaugsmingą atbundančios gamtos šventę, kada išskirtinę nuotaiką kuria folkloro ansambliai, lalėdami visomis Lietuvos tarmėmis ir mirgėdami gražiausiais tautiniais kostiumais.


Pats gražiausias metų laikas Palangoje – pavasaris, kai Šv. Jurgis paima raktus, atrakina žemę ir išleidžia žalumą. Tai nutinka per džiaugsmingą atbundančios gamtos šventę, kada išskirtinę nuotaiką kuria folkloro ansambliai, lalėdami visomis Lietuvos tarmėmis ir mirgėdami gražiausiais tautiniais kostiumais.


Žmogus net ir su mažu kompiuteriniu raštingumu pasakys, kad atnaujinta Palangos miesto savivaldybės svetainė www.palanga.lt atrodo, švelniai tariant, neįspūdingai, net primityviai. Kaimyninių savivaldybių interneto svetainės yra žymiai labiau vizualiai patrauklesnės, jose lengviau ir mieliau naršyti. Palangos miesto savivaldybė tokią kuklią miesto interneto svetainę...


Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


Neatsakingas elgesys prieš pustrečių metų svarstant sprendimo projektą dėl šalto vandens suvartojimo normų nustatymo mieste, Tarybos narei Elenai Kuznecovai grįžo bumerangu vakar: Tarybos posėdyje ji nebuvo patvirtinta savivaldybės Kontrolės komiteto pirmininke (toks postas pagal įstatymą priklauso Tarybos opozicijai), o Tarybos Etikos komisija dėl jos pradėjo tyrimą.


Žinomas mokytojas Jonas Brazdžionis šią vasarą išleido jau penktąją savo poezijos knygą, pavadintą „Į sūkurį pakliuvę“. Kaip prisipažino palangiškis, jau ir nebegalvojęs, kad dar viena jo knyga išvys dienos šviesą, tačiau ją išleisti paskatino neeilinė sukaktis – judviejų su žmona Deimantinės vestuvės. Poezijos knyga tapo tarsi...


Penktadienio vakare prasidėjęs škvalas siautėjo visą naktį ir prikrėtė nemažai šunybių. Gamtos stichija nuošaly nepaliko ir kurorto. Stipriai paplušėti teko Palangos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos specialistams ir komunalininkams. Medžiai virto ir ant automobilių Į Priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą gyventojai dėl nuvirtusių medžių ėmė...


Palangos senojoje gimnazijoje vyko 5-oji Palangos gamtos mokslų olimpiada (PGMO). Tai jau tradicija tapęs renginys, kuriame chemijos, biologijos ir fizikos žinias išbando šauniausi Palangos aštuntokai. Olimpiadą, kurios pradžioje sveikinimo žodį tarė Gimnazijos direktorius Leonas Šidlauskas, organizavo IIIB klasės mokinės Reda Pocevičiūtė ir Ugnė Dubosaitė, joms...


Šventosios paplūdimio pusės kilometro ruožas šiomis dienomis labiau primena svetimos planetos panoramą – gamtos stichija į krantą „išspjovė“ tonas dumblo ir kitų biologinių sąnašų, kurios, pašvinkusios, vienus Šventosios poilsiautojus gena tolyn, o drąsiausius vilioja – dvoko nebijantys gintarautojai tvirtina, kad Baltija...


Į naujų darbų sūkurį įsisukusi neseniai paskirta lopšelio-darželio „Gintarėlis“ direktorė Ilona Milkontė kupina energijos ir noro nuveikti kuo daugiau darbų, bet net ir užsiėmusi ji randa laiko visiems svečiams, panorusiems pažinti naująją darželio vadovę. 27 metų stažą švietimo srityje turinti moteris džiaugiasi galėdama vėl dirbti su vaikais, o tėvų pasitikėjimas įstaigos vykdoma veikla...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius