„Į įspėjimus, kad lietuviai – vargingi ar priklauso mafijai, atsakau: „Lietuviai – mieli žmonės“

Kotryna REKAŠIŪTĖ, 2015-10-01
Peržiūrėta
789
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

„Į įspėjimus, kad lietuviai – vargingi ar priklauso mafijai, atsakau: „Lietuviai – mieli žmonės“

 

Palangos miesto Garbės piliečio, Palangos miesto partnerio Simrishamno (Švedija) gyventojo, buvusio ilgamečio pedagogo Thomo Larssono, mūsų mieste žinomo dėl didelės apimties labdaringos veiklos bei ypatingo dėmesio Palangai, pristatinėti niekam nebereikia. Šimtus kartų Palangoje lankęsis švedas šįkart į ją atvyko kartu su žmona Gunilla. Abu svečiai mielai sutiko pasikalbėti su „Palangos tiltu“.

– Pone Thomai, būtų įdomu pasiteirauti, kokius įspūdžius Jums paliko Palanga šį kartą?
– Mano įspūdžiai puikūs, jie visada išlieka labai geri. Palangoje aš svečiuojuosi įvairiais metų laikais ir galiu pasakyti, jog čia yra išties nemažai veiklos, net ir žiemos metu, žinoma, kai nėra audrų. Prieš dvi savaites atvykome į Lietuvą. Buvome „Mėguvoje“ – ji padarė mums labai didelį įspūdį. Džiaugiamės, jog pasitaikė proga pamatyti lietuvišką audimo procesą – Švedijoje tai nėra populiaru. Mes esame labai pamilę Lietuvą, o ypatingai – lietuvius žmones.
– Jeigu kalbėtume apie pasikeitimus – kaip Palanga pasikeitė per 3-4 metus? Ar įžvelgiate kažkokių ryškesnių tendencijų?
– Į viską žvelgiu labai pozityviai ir teigiamai. Galiu pasakyti, jog Palangos miestas labai pasikeitė, kai meru tapo Šarūnas Vaitkus. Pastebiu, jog mieste atsirado daug naujų dalykų. Būtų gana sunku palyginti, kaip viskas buvo anksčiau ir kaip pakilęs lygis dabar. Jeigu palyginčiau su mūsų gimtuoju miestu Simrishamnu, tai jūs esate labiau pažengę.
– Kodėl taip manote, kas dėl to galėtų būti kaltas?
– Sunku įvardinti tikslias priežastis. Manau, jog įtakos turi gyventojų amžius, o gal noras išvykti į didesnius miestus, tokius kaip Stokholmas. Turiu omenyje tai, jog mūsų miestelis tartum įstrigęs stagnacijoje, sąstingyje.
Gunilla Larsson: – Seniau mūsų miestas buvo laikomas žvejybos uostu. Dabar tai nėra labai išvystyta. Juokaujant galima sakyti, jog dingo ne tik žuvys, bet ir žvejai. Žinoma, dėl to kalta ir mūsų miestelio populiacija. Ją sudaro vyresnio amžiaus žmonės. Simrishamnas yra populiari vieta atostogoms. Daugelis žmonių iš Stokholmo čia turi vasarnamius bei vilas, tačiau žiemos metu mūsų miestelis giliai miegantis.
 

(visą interviu skaitykite laikraštyje  "Palangos tiltas")

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šilumos ir laisvės išsiilgę lietuvaičiai savaitgalį suplūdo į vasaros sostine vadinamą Palangą. Nors oficialiai lauko kavinės po karantino sušvelninimo pradėti veikti turėtų nuo balandžio 22 dienos, tačiau poilsiautojai atsipalaidavo ir sėdasi valgyti tiesiog prie lauko kavinių staliukų.


Agentūros „Factum“ vadovas Vytautas Navaitis džiaugiasi, kad, nepaisant pasaulinės pandemijos, 2020-ieji buvo gausūs neįtikėtinų Lietuvos rekordų. Du iš jų priklauso Palangai. Ne vienas įspūdingas rekordas užfiksuotas ir Vakarų Lietuvoje bei kaimyninėse savivaldybėse, tad baigiantis metams kviečiame dar sykį juos prisiminti.


Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentė Ingrida Valaitienė tikina, kad dar per anksti įvertinti, ar lietuviai vis tik nuspręs sutikti šventes pajūryje.


Dėl pandemijos Lietuvoje tris mėnesius trukęs karantinas atnešė krūvą rūpesčių šalies verslininkams, kurie neslepia – ši vasara bus kitokia. Ir nors jau birželį lietuviai kaip niekada aktyviai traukia į šalies pajūrį, Palangos verslininkai džiūgauti neskuba ir sielojasi dėl koronaviruso grėsmės apriboto užsienio piliečių judėjimo.


Pasaulį sukausčiusi koronaviruso pandemija pakeitė daugelio atostogų planus. Dabar lietuviai turi mažą pasirinkimą – keliauti po Lietuvą arba bandyti laimę užsienyje. Į Palangą kol kas kukliais skaičiais atvykstantys lietuviai nusiteikę puikiai praleisti laiką ir tikina: kam nepatinka Palanga, tie – išlepę, rašo Vytautė Merkytė, "Delfi" žurnalistė.


Iš Londono į Palangos oro uostą antradienio (kovo 25 d) vakarą grįžusių lietuvių laukė nemaloni staigmena.


Iki didžiųjų metų švenčių liko mėnuo. Tačiau dažnas jau suka galvą, kur sutikti Kalėdas ir Naujuosius metus. Šalies kurortų viešbučiai jau beveik rezervuoti, o kelionės į užsienio šalis graibstomos kaip niekad aktyviai. Verslininkai sako, kad tam įtakos turėjo šiemet palankiai kalendoriuje išsidėsčiusios šventinės dienos – vos keli...


Kartais pareigingai stoviu gatvėje ant šaligatvio laukdama, kada pro mano nosį prašvilps autobusas, ir aš saugiai galėsiu pereiti gatvę. Tačiau kartais, nė neatsigręždama, skuodžiu į kitą gatvės pusę. Žinau, kad taip rizikuoju savo gyvybe... Šis nutrūktgalviškasjausmas - suspėsi ar nesuspėsi - atsirado visai nesenai, ir tai yra rizikinga: gali nebesuspėti...


Palangos miesto Garbės piliečio, Palangos miesto partnerio Simrishamno (Švedija) gyventojo, buvusio ilgamečio pedagogo Thomo Larssono, mūsų mieste žinomo dėl didelės apimties labdaringos veiklos bei ypatingo dėmesio Palangai, pristatinėti niekam nebereikia. Šimtus kartų Palangoje lankęsis švedas šįkart į ją atvyko kartu su žmona Gunilla. Abu svečiai mielai...


Nuo alinančio karščio iki pliaupiančio lietaus, nuo įspūdingų lenkimų iki skausmingų avarijų... Šiais metais, jau dvyliktose „Omnitel 1000 km” lenktynėse netrūko nieko. Visų lenktynių metu nuolat keičiantis pirmaujančiai komandai, pergalę sugebėjo išplėšti greičiausiai nuvažiavęs 334 ratus  „Neiluva – Martin Sport“ komandos...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius