Idealistė docentė ruošiasi vadovauti Palangos savivaldybės administracijai

Linas JEGELEVIČIUS, 2011-04-10
Peržiūrėta
1233
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Idealistė docentė ruošiasi vadovauti Palangos savivaldybės administracijai

Vakar kitą savaitę darbą pradėsiančios Tarybos valdančiajai koalicijai buvo pristatytas ir patvirtintas kandidatas į savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas - Klaipėdos Universiteto docentė, Palangos Tėvynės Sąjungos-Krikščionių demokratų partijos narė, 31-erių metų Akvilė Kilijonienė. Miesto administracijos direktoriaus postas teko kurorto konservatoriams koalicijos partnerių sutarimu.  Dvidešimt šešta konservatorių porinkiminiame sąraše likusi A. Kilijonienė – palangiškė, įgijusi vadybos ir verslo administravimo bakalauro laipsnį Kauno technologijos universitete, ten pat apgynusi magistro laipsnį, vėliau Vilniaus Universitete gavusi socialinių mokslų srities, ekonomikos krypties daktaro laipsnį. Ponia Akvilė jau yra keturis metus ragavusi darbo Palangos savivaldybėje duonos – 2005-2006-ais metais vienerius metus dirbo savivaldybės administracijos Ekonominės plėtros skyriuje vyriausiąja specialiste, o nuo 2006-ųjų iki 2009-ųjų rudens buvo savivaldybės Viešųjų pirkimų tarnybos vedėja. „Be penkių minučių“ naujoji administracijos direktorė yra VšĮ „Baltijos rekreacinių sistemų modeliavimo instituto“ steigėja, dalininkė ir mokslinė ekspertė. Ekonomistei nesvetimos Mūzos – ji yra baigusi S. Vainiūno muzikos mokyklos fortepijono klasę.

A. Kilijonienė sutiko „Palangos tiltui“ duoti išskirtinį interviu.

 

Dėl jūsų akademinės veiklos pasiekimų niekam nekyla abejonių. Ar nėra baugu atsisakyti veiklos, kurioje esate sulaukusi įvertinimų, ir imtis darbo, kurio patirties neturite?

Man nėra baugu, nes galėsiu savo žinias panaudoti praktikoje. Tokios galimybės tikrai negalėjau atsisakyti. Tiesą pasakius, ir iki šiol daug domėjausi miesto ir regiono problemomis. Esu „užsidegusi“ imtis jų.

 

Bet dirbant administracijos direktore reikės labiau ne teorinių, o konkrečių, „ūkinių“ žinių. Kaip manote, kiek jums reikės laiko viską perprasti?

Turiu ir praktinių žinių, juk keturis metus jau dirbau Palangos savivaldybėje, teko dirbti su įvairiais skyriais rengiant strateginį planą, dirbant Ekonominės plėtros skyriuje vyriausiąja specialiste. Manau, man užteks keleto mėnesių perprasti ir dabartinę padėtį savivaldybėje.

 

Kai 2005-2009-ais metais dirbote savivaldybėje. Ką tuomet jau manėte, kad reikėtų keisti?

Man labiausiai įstrigo tai, kad savivaldybės veikloje, sprendimuose nebuvo tęstinumo, kad ne visada buvo žiūrima į miesto strateginį planą.

 

Ar sekėte dabartinės savivaldybės administracijos darbus? Kaip jūs juos vertinate?

Šiek tiek sekiau, kadangi esu palangiškė. Man atrodo, kad problemos, kurios buvo savivaldybėje man dirbant ir dabar, mažai pasikeitė. Kokie buvo vyksmai, tarkime, Komunalinio skyriaus ar Architektūros ir urbanistikos skyriaus veiklose, tokie ir liko. Matyt, juose, kaip ir kituose skyriuose, reikia ryžtingesnių sprendimų, kad reikalai „pajudėtų“.

 

Palangos politikos veteranai sako, kad administracijai per keturis metrus dažnai trūko veiklos koordinavimo ir kontrolės. Sutinkate su tokiu vertinimu?

Taip, visiškai sutinku. Nemažai veiklos aspektų nėra reglamentuoti teisiškai, todėl sunku ir kontroliuoti. Mano pirmasis darbas bus peržiūrėti visų skyrių, taip pat administracijos nuostatus, pareigybes, vidaus tvarkos taisykles. Sieksiu tą veiklą reglamentuoti, kad paskui būtų galima reikalauti atsakomybės.

 

Būsite griežta?

Taip. Kaip sugebu būti griežta dirbdama su studentais, tokia reikli būsiu ir savivaldybėje. Sentimentų neturiu.

 

Ar jums buvo netikėtas kurorto konservatorių lyderio siūlymas užimti šias pareigybes?

Nei labai tikėtas, nei netikėtas. Jau esu dirbusi su konservatoriais, kai dirbau savivaldybėje anksčiau. Mūsų ryšiai niekada nenutrūko. Kai jie pasiūlė mane įtraukti į konservatorių rinkimų sąrašą, sutikau. Dėl kuklaus pasirodymo rinkimuose nenusivyliau – nesu labai žinoma Palangoje.

Kaip sakiau, daugiau pasiekimų turiu akademinėje veikloje.

 

Kas jums nepatinka Palangos mieste kaip eilinei palangiškei? Kas taisytina pirmiausia?

Pagrindinė problema – miesto tvarkymas. Kas matyti mieste visiems kuria vienokį ar kitokį miesto įvaizdį. Palangoje yra labai daug apleistų pastatų, kurie neranda savo paskirties, daug niekam nepritaikytų teritorijų. Žinoma, pažvelgus giliau, tų problemų matyti dar daugiau.

 

Gali būti, kad jūs iškart pateksite į didelę bėdą. Iki šiol nėra paskelbtas konkursas komunalinio paslaugoms pirkti, galbūt miestas jau nuo gegužės neturės tvarkytojų. Visų akys bus į jus...

O kodėl į mane? Aš manau, kad man pavyks rasti būdų kaip gelbėtis. Iš tikrųjų, strėlės turėtų būti laidomos į savivaldybės Komunalinį skyrių, administracijos direktoriui, kuris galbūt netaikė drausminių priemonių, jei kas nors kažko nepadarė. Pradėjusi dirbti, ketinu kalbėtis su Viešųjų pirkimų tarnyba Vilniuje, kad problemą būtų galima kuo greičiau išspręsti.

 

Ar gerai susipažinote su darbą pradėsiančios Tarybos valdančios daugumos programa? Ar jai visiškai pritariate?

Aš dalyvavau rengiant kurorto konservatorių rinkimų programą. Mano žiniomis, dauguma jos nuostatų yra įrašyti į koalicijos programą, tad esu pakankamai susipažinusi. Programoje yra labai daug gerų dalykų.

 

Bet programoje įsipareigojama mažinti rinkliavas, žemės, žemės nuomos mokesčius, o ketinama imti daug ir didelių darbų. Ar savivaldybės biudžete nepritrūks pinigų?

Programoje kalba eina ne apie mokesčių mažinimą, o tam tikrų lengvatas. Jos tikrai negali būti taikomos visiems. Jos turi būti taikomos tik toms miesto įmonėms, kurios duoda naudą miestui, prisideda prie miesto strateginio plano įgyvendinimo, savivaldybės keliamų tikslų įgyvendinimo. Nebus masinio lengvatų taikymo, bus renkamasi labai kruopščiai, kam jas taikyti. Laužysiu ydingą tvarką.

 

Ar žinote, kas bus jūsų pavaduotojas?

Deja, dar nežinau. Jeigu yra sutarimas tarp koalicijos partnerių dėl programos, tai pavaduotojo klausimas nėra pirmaeilis.

 

Ar sutikdama, kad jūsų kandidatūra būtų teikiama į savivaldybės administracijos direktoriaus vietą, kėlėte kokius nors reikalavimus jums iškėlusiems konservatoriams, būsimai koalicijai?

Konkrečių reikalavimų neturėjau. Esu idealistė, turiu daug sentimentų Palangai, todėl ir sutikau imtis man siūlomo darbo.

 

Minėjote, kad susipažinsite su skyrių veiklos nuostatomis, bendra tvarka. Ar esate su jus iškėlusiais konservatoriais aptarę galimus darbuotojų pakeitimus?

Kol kas ne. Kol kas per anksti tai būtų daryti.

 

Kokios savivaldybės įmonės, įstaigos jums kelia daugiausia rūpesčių?

Tos, kurios susiję su miesto tvarkymu, pavyzdžiui, Komunalinis ūkis. Bet jų problemos labiausiai susiję su savivaldybės nepadarytais darbais. Tačiau, nepaisant jų, miestas gražėja.

 

Kokias kitas jūsų charakterio savybes, be jau minėto griežtumo, turėtų žinoti savivaldybės darbuotojai?

Esu gryna žemaitė – esu labai užsispyrusi, principinga, bet moku išklausyti kitus.

 

Ačiū už interviu. Sėkmės jums.

 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Mirtis užpučia Gyvenimą kaip žvakės liepsną, bet niekas neištrins žmogaus darbų ir pasiekimų...


Sausio 13-ąją, Laisvės gynėjų dieną, Palangos miesto savivaldybė tradiciškai prisijungė prie pilietinės iniciatyvos „Atmintis gyva, nes liudija“ bei languose dešimčiai minučių įžiebė tautos vienybę ir atminimą simbolizuojančias žvakutes.


Vakar, rugsėjo 10-ąją, mirė Rolandas Rumšas, žinomas pajūrio visuomenininkas, politikas, buvęs Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorius, UAB „Solvitera“ direktorius. Jis buvo Lietuvos Socialdemokratinės Darbo partijos rinkimų į Seimą daugiamandatėje apygardoje sąraše.


Palangos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojos pareigas eis Violeta Staskonienė – šią kandidatūrą patvirtino praėjusią savaitę (gegužės 30 d.) posėdžiavusi Palangos miesto savivaldybės taryba. V. Staskonienė direktoriaus pavaduotojos pareigas ėjo ir praėjusią, 8-ojo šaukimo Savivaldybės tarybos kadenciją. Vilniaus inžineriniame statybos institute...


Praėjusį penktadienį įvykusiame miesto savivaldybės Tarybos posėdyje buvo vienintelis klausimas- dėl savivaldybės administracijos direktorės pavaduotojo paskyrimo.


Artėja pirmasis naujos kadencijos savivaldybės tarybos posėdis, kuris įvyks balandžio 14 dieną 9 valandą Kurhauzo salėje. Pirmąjame posėdyje, kaip numato Vietos savivaldos įstatymas, meras Tarybai teiks ateinančius ketverius metus dirbsiančio mero pavaduotojo ir savivaldybės administracijos direktoriaus kandidatūras.


Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) paskelbė Palangos miesto savivaldybės administracijos 2008-2011 metais vykdytų viešųjų pirkimų tikrinimo ataskaitą. Iš viso patikrinta 12 pirkimų, už daugiau nei 7,5 mln. litų sumą. Tarnyba užfiksavo grubius pažeidimus daugelyje jų. Meras Šarūnas Vaitkus pastebi, kad visi pažeidimai buvo padaryti pirkimus vykdant buvusiai savivaldybės...


Šią savaitę Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) paskelbė, kad Palangos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas, liberalsąjūdietis Bronius Martinkus pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nuostatas. Jo bendražygiai partijoje B. Martinkaus likimą nusprendė jau rugsėjo mėnesio pabaigoje, VTEK dar nepaskelbus sprendimo...


Vakar kitą savaitę darbą pradėsiančios Tarybos valdančiajai koalicijai buvo pristatytas ir patvirtintas kandidatas į savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas - Klaipėdos Universiteto docentė, Palangos Tėvynės Sąjungos-Krikščionių demokratų partijos narė, 31-erių metų Akvilė Kilijonienė. Miesto administracijos direktoriaus postas teko kurorto konservatoriams koalicijos partnerių...


Metų pradžioje paskelbtos Palangos savivaldybės Kontrolės ir Audito tarnybos ataskaitos dėl vietinės rinkliavos už automobilių stovėjimą apmokestintose vietose, biudžeto vykdymo finansinio teisėtumo ir rinkliavos už išorinę reklamą rinkimo atskleidė daug įvairių pažeidimų. „Palangos tiltas“ paprašė juos pakomentuoti savivaldybės kontrolierę Eleną Kuznecovą.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius