Išgirdę apie Palangos valdžios užmojį poilsiautojai nustebo ir ėmė skaičiuoti, kiek papildomai teks pakloti už atostogas

Palangos tiltas, 2023-06-26
Peržiūrėta
927
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Lrytas.lt nuotr.
Lrytas.lt nuotr.

Palangos miesto savivaldybė jau kitą savaitę greičiausiai pritars siūlymui didinti pagalvės mokestį nakvynę kurorto viešbučiuose užsisakantiems svečiams. Vasarai įpusėjus, jis sieks nebe eurą, kaip dabar, o du eurus už naktį. Vadinasi, pavyzdžiui, penkios naktys viešbutyje dviem asmenims papildomai atsieitų nebe dešimt, o 20 eurų.

Palangos meras Šarūnas Vaitkus klausia – tai daug ar mažai? Į šį klausimą atsakė patys poilsiautojai.

Kaip keitėsi rinkliavos dydis? 

Pagalvės mokestį susimokėti turi patys poilsiautojai, Palangoje apsistojantys su nakvyne. Tiesa, šios rinkliavos nereikia mokėti vaikams iki 18 metų, pensininkams, ligoniams, atvykstantiems į miesto gydyklas su Teritorinių ligonių kasų siuntimais.

Tokia rinkliava buvo įvesta 2012 metais. Tuomet ji siekė vieną litą. 2015-aisiais, šalyje įvedus eurą, rinkliava konvertavosi į 0,30 euro centų, o 2016 metais buvo padidinta iki vieno euro. Nuo to laiko jau septynerius metus pagalvės mokestis atvykstantiems nesikeitė. 

Siūlymas skubiai didinti pagalvės mokestį Palangos tarybos posėdžių darbotvarkėje atsirado valdančiųjų konservatorių iniciatyva. Ši partija turi daugumą taryboje, todėl, tikėtina, pasiūlymui kitą antradienį bus pritarta.

Sulaukęs klausimų, kodėl rinkliavą reikia padvigubinti, Palangos meras Š.Vaitkus pats atsakė klausimu, ar 200 centų už miesto gražėjimą ir turizmo infrastruktūros plėtrą yra daug ar mažai.

„Norėčiau pažymėti, kad lėšos, surinktos už naudojimąsi Palangos miesto viešąja infrastruktūra, panaudojamos išskirtinai turizmo reikmėms ir rinkodarai, kurorto paplūdimiams ir viešosios erdvėms tvarkyti, kurortinei infrastruktūrai gerinti, kultūriniams renginiams organizuoti ir kitiems būtiniems dalykams, kurie padeda mūsų svečiams grožėtis mūsų miestu, čia gerai jaustis, mylėti Palangą ir vėl pas mus sugrįžti.

Iki šiol nakvoti pasilikęs svečias mokėdavo 1 euro rinkliavą už naktį, dabar ji būtų 2 eurai, kitaip tariant – 200 centų. Ar šis turistų prisidėjimas prie kurorto pokyčių, Palangos gražėjimo ir turizmo infrastruktūros plėtros yra daug ar mažai?“ – kritikų pastabomis stebėjosi meras. 

Anot Š.Vaitkaus, Palangos paplūdimiais, tualetais, parkais ir kita infrastruktūra, reikalaujančia nemažai lėšų priežiūrai, naudojasi iš visos Lietuvos atvykstantys žmonės, todėl esą nesąžininga, kad šie objektai būtų tvarkomi tik miesto biudžeto, t.y. pačių palangiškių, pinigais. 

Tokios pozicijos laikosi ir Palangos viešbučių ir restoranų asociacija, pritarianti pagalvės mokesčio didinimui.

Ką į mero klausimą atsako poilsiautojai? 

Iš tiesų, tai daug ar mažai? Portalas lrytas.lt šį klausimą uždavė Palangoje šiuo metu esantiems poilsiautojams. 

Kauniečiai Brigita ir Marius į Palangą atvyko su mažais vaikais ir tikino apie dvigubėsiantį pagalvės mokestį dar negirdėję. 

Jie skaičiavo, kad, jei žmonės į kurortą atvažiuoja porai naktų, didelio skirtumo rinkliavos ūgtelėjimas sudaryti neturėtų, bet norintiems čia pasiilsėti savaitę ar dvi jis pareikalaus papildomų dešimčių eurų. 

„Gerai, kad dar suspėjome. Du eurai skamba nedaug, bet, paskaičiavus, jei praleidžiame čia savaitę, už du asmenis papildomai mokame 14 eurų. Tai dabar bus 28 eurai? Sakyčiau, nemažai, žinant viešbučių kainas“, – pastebėjo Marius. 

Brigita svarstė, kad tie, kurie gali sau leisti Palangoje praleisti visą savaitę, dėl papildomų 28 eurų savęs per daug nuskriausti neturėtų.

Panašiai galvoja ir vilnietis Vytautas. Jis su žmona kurorte leidžia jau visą savaitę. 

„Kai išgirsti, kad kažką brangina dvigubai, skamba baisiai, bet iš tiesų tai juk tik vienas euras. Visi nori atvykti į gražų, tvarkingą pajūrį, skundžiasi, kad nėra tualetų, dar kažko, o prisidėti prie to nenori niekas“, – stebėjosi vyras. 

Jis neatmetė, kad besiskundžiančių pagalvės mokesčio padidėjimu bus nemažai, bet su laiku žmonės pripras. 

„Turbūt, kol neišgirdo, kad mokestis didėja, daugelis net nežinojo, jog apskritai toks yra“, – juokėsi vilnietis. 

Tačiau dvigubai išaugsianti rinkliava nesužavėjo šiauliečių šeimos Aurimo ir Eglės. Jie atsiduso išgirdę, kad ji netaikoma vaikams. 

„Bent tiek. Esame keturiese, su vaikais, tai iš viso būtų nesąmonė. Viešbučių kainos ir taip kosminės, viskas pabrango, tai kaip čia gali pritarti? Nepritariu, aišku“, – piktinosi Eglė. 

„Viską tik kelia, kelia, kelia... Palanga tuoj bus kaip Nida, tik išrinktiesiems“, – pridūrė Aurimas. 

Ar rinkliava bus padidinta, Palangos savivaldybė spręs antradienį. Jei siūlymui bus pritarta, didesnė rinkliava būtų taikoma jau nuo liepos 10 dienos. 

Vien praėjusiais metais pagalvės mokestis Palangos biudžetą papildė per 800 tūkst. eurų. 

Lrytas.lt

Agnė Černiauskaitė 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Didžiausio šalies kurorto, Palangos, atostogautojai bei vietiniai palangiškiai jau keturias vasaras džiaugiasi beveik 70 metrų praplatėjusiais centrinių pliažų lankomiausiais ruožais, tačiau Palangos savivaldybės administracijai paplūdimių maitinimo smėliu istorija baigėsi tik praėjusią savaitę, gavus Lietuvos apeliacinio teismo nutartį. Padedant Klaipėdos apygardos bei Lietuvos apeliaciniam...


Palangos miesto savivaldybė jau kitą savaitę greičiausiai pritars siūlymui didinti pagalvės mokestį nakvynę kurorto viešbučiuose užsisakantiems svečiams.


Birželio mėnesiui įpusėjus, vasaros sostinėje Palangoje jau galima sutikti nemažai poilsiautojų. 


Panorę į Naujuosius metus žengti didžiuosiuose Lietuvos miestuose ar kurortuose dar gali pasirūpinti vieta apsistoti.


Net 70 proc. lietuvių savo pagrindinėms atostogoms renkasi Lietuvą – rodo apklausa. Panašu, kad daugelio tautiečių negąsdina nei išaugusios kainos, nei nenuspėjamas oras. 


Šią vasarą Nidoje poilsiautojams bus ramiau ir saugiau – taku šalia Kuršių marių krantinės bus uždrausta važinėti elektriniais paspirtukais, taip pat riedžiais.


Palangoje, Vanagupės gatvėje, praeiviai jau gali pamatyti naujai iškilusį keturių aukštų pastatą. Apartamentų projekte „Santjago“ pasiektas beveik 60 proc. statybų baigtumas.


Lietuviai pamėgę Latvijos pajūrio kurortus nebe reikalo: gausu nemokamų, o jei mokamų, tai nebrangių pramogų vaikams bei suaugusiems, švarūs ir platūs paplūdimiai su įrengtomis poilsio ir sporto zonomis, mažiau žmonių, daugiau pigesnės nakvynės pasirinkimo variantų. Ieškantiems visiškos ramybės - atviri laukiniai Latvijos paplūdimiai, ramūs, jaukūs kaimeliai ir miesteliai...


Valdžia visais varpais skalambija, kad gyvenimas Lietuvoje gerėja, kad skurdo lygis mažėja, atlyginimai auga, pensijos taip pat. Tai turėtų būti gera žinia emigrantams: grįžkite į savo tėvynę ir džiaukitės pagerėjusiu gyvenimu. Bet ne visi emigrantai tiki gerais valdžios ketinimais ir pažadais. Pakanka sugrįžti trumpų atostogų ir savo akimis pamatyti kuo kvėpuoja tėvynainiai.


Nuo šių metų įsigaliojus naujoms Žemės mokesčio įstatymo (ŽMĮ) nuostatoms, nustatyti vėlesni žemės mokesčio deklaracijų pateikimo mokėtojams ir šio mokesčio sumokėjimo terminai, informuoja Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI).


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius