Jaunųjų matematikų olimpiadoje prof. V. Liutiko prizui laimėti – palangiškių pergalės

Palangos tiltas, 2022-11-28
Peržiūrėta
1368
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Jaunųjų matematikų olimpiadoje prof. V. Liutiko prizui laimėti – palangiškių pergalės

Lapkričio 4 d. dvi gimnazistų komandos su matematikos mokytojomis vyko į tradicinę komandinę jaunųjų matematikų olimpiadą profesoriaus Vytauto Liutiko prizui laimėti Kretingoje. Šiais metais ji buvo organizuojama 20-ą kartą. Jubiliejinė olimpiada palangiškiams buvo itin sėkminga – I–II gimnazijos klasių grupėje laimėta pirmoji vieta, o vyresniųjų grupėje – trečioji.

Jaunieji matematikai, atvykę iš Kretingos, Klaipėdos, Plungės, Šilutės rajonų bei Palangos miesto susiskirstę po 4, komandinio darbo principu, dvi valandas sprendė uždavinius ir rungėsi dviejose amžiaus grupėse: 9–10 (gimnazijos I–II) klasių bei gimnazijos III–IV klasių komandų grupėse.

I–II gimnazijos klasių mokinių grupėje dalyvavo 11 komandų. Pirmą vietą iškovojo ir pagrindinį prizą išsivežė Palangos senosios gimnazijos komanda, kurią sudarė Matas Karkauskas, Emilia Sebeckis, Gabrielle Mestanza ir Juozas Korsakas.

III–IV klasių mokinių grupėje rungėsi 10 komandų. Pirmą vietą iškovojo ir pagrindinį prizą išsivežė salantiškiai, antrąją – kretingiškiai. O štai trečioji vieta atiteko Palangos senosios gimnazijos komandai, kurią sudarė Viltė Pudžmytė, Laurynas Palubinskis, Ąžuolas Majauskas, Titas Neimontas.

Palangiškių komandas ruošė matematikos mokytojos Vijutė Mickuvienė, Audronė Domarkienė, Asta Pantelejeva ir Aušra Ševeliova.

Komanda, kuri savo amžiaus grupėje laimi I vietą, išsiveža į savo mokyklą pereinamąjį prizą, kurį sukūrė kretingiškis juvelyras Gražvydas Kasparavičius. Prizas keliauja iš mokyklos į mokyklą, bet, jei mokyklos komanda nugali 3 metus iš eilės, prizas pasilieka mokykloje visam laikui.

Abiejose amžiaus grupėse pirmas ir antras vietas užėmusių komandų nariai apdovanoti UAB „Atostogų parkas“ ir UAB „Terekas“ įsteigtais prizais. Olimpiadai užduotis rengė Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos Regionų plėtros instituto dėstytojai: profesorius Darius Šiaučiūnas ir docentė Karolina Kanišauskienė.

Matematikos mokytojai, kol mokiniai sprendė užduotis, dalyvavo meno terapijos užsiėmime „Mokytojų resursų paieškos kelionė“, kurį vedė Kretingos rajono švietimo centro Pedagoginės psichologinės pagalbos skyriaus psichologė Vika Gridiajeva. Išsprendę užduotis mokiniai dalyvavo protmūšyje „Uždraustos knygos“, kurį vedė Kretingos savivaldybės M. Valančiaus viešosios bibliotekos darbuotoja Paulina Sutkutė.

Olimpiadą organizavo Kretingos rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyrius, rajono matematikos mokytojų metodinis būrelis, Švietimo centras bei Vilniaus universiteto Šiaulių akademija.

Palangos senosios gimnazijos informacija 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Rugsėjį naujuosius mokslo metus Palangos miesto savivaldybėje pradės 2118 mokinių. 


Lapkričio 4 d. dvi gimnazistų komandos su matematikos mokytojomis vyko į tradicinę komandinę jaunųjų matematikų olimpiadą profesoriaus Vytauto Liutiko prizui laimėti Kretingoje.


Jau du savaitgalius iš eilės išbandėme savo jėgas su pajėgiausiais sportininkais ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio. Po užpraėjusio savaitgalio Jonavoje, kuriame dalyvavo virš 900 jaunųjų sportininkų iš 9 šalių, Palangos sporto centrą atstovavo dziudo trenerio Eriko Cchovrebovo auklėtiniai. 


Spalio 29 dieną vyko tradicinė komandinė jaunųjų matematikų olimpiada profesoriaus Vytauto Liutiko prizui laimėti. Šiais metais ji buvo organizuojama 19-ąjį kartą, tik pirmąkart vyko nuotoliniu būdu. 


Savivaldybei ir Švietimo ir mokslo ministerijai skyrus lėšų, šimtai Palangos ir Šventosios moksleivių vasarą leidžia ne ieškodami nuotykių gatvėse, o prasmingai – keliose dešimtyse įvairių sporto, edukacinių ir pramoginių stovyklų. Kai kurie kurorto vaikai vasaroja net ne Palangoje – stovyklų geografija driekiasi po visą Lietuvą.


Palangiškių sėkmė jaunųjų matematikų olimpiadoje

"Palangos tilto" redakcija, 2019 11 15 | Rubrika: Jūros vaikai

Palangos gimnazistai Saulė Janavičiūtė, Renaldas Narbutas, Titas Neimontas ir Žygimantas Krušas (jų matematikos mokytoja metodininkė Vijutė Mickuvienė) spalio 29 d. Kretingos viešojoje įstaigoje Pranciškonų gimnazijoje vykusioje tradicinėje komandinėje jaunųjų matematikų olimpiadoje profesoriaus Vytauto Liutiko prizui laimėti rungėsi su pajėgiausiais regiono matematikais...


Balandžio 22d. Šakiuose vykusiame tradiciniame Lietuvos vaikų dziudo čempionate „Pirma kova“ dalyvavo ir Palangos sambo akademijos dziudo komandos auklėtiniai. U-11 amžiaus grupėje – joje buvo leidžiama dalyvauti sportininkams, turintiems baltus bei geltonus diržus– svorio kategorijoje iki 50 kg čempionu tapo Aleksandras Knieža, kuris visas tris kovas laimėjo...


Po septynerių metų pertraukos Kurorto šventei trumpam – gaila, tik savaitei – atgimusiame Vasaros parodų paviljone tarp kitų septynių parodų savo kūrybą turėjo progos pademonstruoti ir jaunieji Palangos kūrėjai.


Tarptautinę vaikų gynimo dieną – jaunųjų palangiškių koncertas

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 05 30 | Rubrika: Jūros vaikai

Rytoj, birželio 1 d., Jūratės ir Kastyčio skvere bus minima Tarptautinė vaikų gynimo diena bei mokslo metų pabaiga. Renginį organizuoja Palangos moksleivių klubas bei Savivaldybės administracijos Švietimo skyrius.


Istorinės palangiškių pergalės Europos čempionate

"Palangos tilto" informacija, 2011 12 16 | Rubrika: Sportas

Prieš savaitę Vroclave (Lenkijoje) vyko Europos jaunučių čempionatas, kuriame startavo apie 200 dalyvių iš 14 Europos valstybių. Itin sėkmingai šiame čempionate pasirodė karate mokyklos „Shodan“ auklėtiniai, kurie iškovojo net 3 sidabro ir 3 bronzos apdovanojimus – iš jų net 3 atiteko palangiškėms.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius