Joninės – ant Alkos kalno, verslininkai pyksta

Linas JEGELEVIČIUS, 2010-06-22
Peržiūrėta
1852
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Švęsdama Jonines Šventoji niekada nestokojo kūrybiškumo – šventės dažniausiai vykdavo skverelyje ties Prieplaukos ir Jūros gatvių sankryža, uoste. Šventes paįvairindavo baikerių motociklų riaumojimai, galiūnų pūškavimai ir juos raginančių žiūrovų šūksniai. Šiemet, taupant lėšas, Šventojoje buvo nuspręsta Jonines švęsti kartu su Rasų šventėmis. Kai kurie verslininkai dėl tokio sprendimo suskubo kaltinti šventės organizatorių - Šventosios Kultūros centrą – verslo ignoravimu, o kultūrininkai atšauna, kad verslininkai neskubėjo remti šventės, todėl taupant nuspręsta šventę šiais metais rengti ant Alkos kalno. Be to, siekiama, kad Joninių šventė kiekvienais metais būtų kitokia.

 

Nevykęs sprendimas

Šventosios verslininkas Egidijus Budginas įsitikinęs, kad sprendimas Jonines rengti miesto pašonėje, ant Alkos kalno, buvo nevykęs sprendimas.

„Negerai, kad taip buvo nuspręsta. Tokios šventės kaip Joninės turėtų būti rengiamos miestelio centre, kurį lengvai galėtų pasiekti visi kurorto svečiai. Nesuprantu, kodėl šiemet buvo atsisakyta tradicinės Joninių šventimo vietos Prieplaukos ir Jūros gatvių sankryžoje. Poilsiautojams bus sunku rasti Alkos kalną. Man atrodo, kad pastaruoju metu šventės miestely organizuojamos vis prasčiau. Pasiteisinimai, kad skiriama mažiau pinigų, nieko verti“, - sakė E. Budginas.

Jis tvirtina, kad nėra asmeniškai suinteresuotas, kad šventės vyktų centre:

„Ir anksčiau šventės vyko ne prie mano kavinių“, - teigė jis.

Restorano „Paršelio rojus“ savininkas Gintas Rekašius taip pat stebėjosi Kultūros centro sumanymu šventę organizuoti ant Alkos kalno.

„Mano įsitikinimu, pagrindinės miesto šventės turi vykti miestelio centre, o ne miestelio pakraščiuose. Kitaip, šventes kilnojant iš vienos vietos į kitą, žmonės blaškosi ir numoja į šventes ranka“, - teigė verslininkas.

Restorane per Jonines koncertuos Andrius Rimiškis, lankytojus linksmins Baronas Fon Paršelis ir jo svita.

 

Šlapioje vietoje klimps kojos?

Šventosios seniūnas Eugenijus Čilinskas tvirtino, kad šiemet buvo atsisakyta tradicinės Joninių šventės vietos pievoje Prieplaukos ir Jūros gatvių sankryžoje, nes, anot seniūno, pieva „pernelyg šlapia.“

„Iš pievos nieko neliko – visi šventės svečiai būtų įklimpę joje iki kulkšnių. Koks malonumas murziniems sėdėti?“ – retoriškai klausė seniūnas.

Kadangi šiemet Joninių šventės beveik sutampa su Rasų švente, taupant lėšas, buvo nuspręsta abi šventes sujungti.

Seniūnas neslėpė juoko, išgirdęs, kad, kai kurių verslininkų tvirtinimu, Alkos kalnas yra pernelyg toli, kad prie jo susirinktų daug poilsiautojų.

„Apie kokius kelis kilometrus verslininkai kalba? Nuo kur jie juos skaičiuoja? Nuo pakabinamo tilto iki Alkos kalno ranka galima pasiekti – vos keli šimtai metrų“, - teigė E. Čilinskas.

Jis teigia, kad neturėtų būti paisoma vien verslininkų interesų:

„Joninės pirmiausia yra visuomenės šventė“, - pabrėžė seniūnas.

 

Kiek pinigų – tokia ir šventė

Šventosios Kultūros centro direktorė Rima Beniušienė teisinosi, kad visi nori didelių ir gražių švenčių, o pinigų joms skirti nenori:

„Šiais metais Joninių šventę parėmė tik HBH, iš kitų verslininkų paramos nesusilaukėme. Kuo toliau, tuo sudėtingiau rasti švenčių rėmėjus. Juokinga pasakyti, kad Joninėms tesurinkome 3 tūkstančių biudžetą. Ką gali su tiek padaryti?“ – stebėjosi R. Beniušienė.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

 Palangos verslininkai atsisveikina su vasaros sezonu. Šį vertina palankiai. Šiltuoju metų laiku kurortą aplankė išrankūs šalies gyventojai, kurie nors ir taupė, tačiau noriai lankėsi kavinėse ar restoranuose. Deja, verslininkai šiemet pasigedo mielai išlaidaujančių turistų, rašo lrytas.lt


Visą ilgąjį savaitgalį šurmuliavusi Joninių šventė pripildė Šventosios miestelį magiška nuotaika ir geromis dalyvių emocijomis.


Pagaliau Šventosios uoste aiškiai matyti – artėja permainos. Visa uostelio teritorija aptverta, žvejai iškraustyti kitur, jiems įrengtas laikinas slipas. Tačiau šventojiškiai sako, kad kol kas darbai pačiame uostelyje nevyksta, statoma tik automobilių aikštelė. Ne vienas jų mano, kad tai daryti buvo galima ne vasarą, o rudenį, kai baigsis poilsiautojų sezonas. Smulkieji verslininkai sako...


Dėl pandemijos Lietuvoje tris mėnesius trukęs karantinas atnešė krūvą rūpesčių šalies verslininkams, kurie neslepia – ši vasara bus kitokia. Ir nors jau birželį lietuviai kaip niekada aktyviai traukia į šalies pajūrį, Palangos verslininkai džiūgauti neskuba ir sielojasi dėl koronaviruso grėsmės apriboto užsienio piliečių judėjimo.


Naujosios Žemaičių alkos skulptūros nebus griaunamos

Eglė PALUBINSKAITĖ, 2016 06 02 | Rubrika: Miestas

Vakar, birželio 2 dieną, Palangos miesto savivaldybėje vyko specialistų susirinkimas dėl Žemaičių alkos naujųjų skulptūrų, sukėlusių mieste nemažai triukšmo. Galiausiai buvo priimtas protingas sprendimas – palikti taip, kaip yra, tačiau viską pagrįsti.  


Artėjant euro įvedimui „Palangos tiltas“ pasidomėjo, kaip kurorto verslininkai ruošiasi šiai permainai: kokios nuotaikos dėl euro įvedimo? Kaip tam ruošiasi kavinės, restoranai, viešbučiai? Kaip keitėsi kainos? Ar verslininkai jas kėlė? Kiek kainuos kasos aparatų pertvarkymas? Kokias klientų nuotaikas verslininkai jaučia?


Praėjusios didžiosios metų šventės Palangos viešbučių verslo atstovų lūkesčius pateisino: viešbučiai buvo pilni arba beveik pilni svečių, kurie, skirtingai nei ankstesniais metais, nelaukė paskutinės minutės ir rezervavosi vietas jau lapkričio pradžioje. Daugiausia svečių, kaip ir tikėtasi, būta per Naujųjų metų sutiktuves, tačiau ir Kalėdos buvo dosnesnės nei...


Palangos mieste rengiamos didžiosios šventės padeda kurortui „neužgesti“ ne sezono metu ir palaikyti vasaros sezono šurmulį. Taip pat ir šį savaitgalį vykusi šventė „Palangos stalas 2010“ pritraukė daug žmonių, kurie „suko galvas“, kaip pasistatyti automobilį, kaip nepatekti į didelę spūstį. Toks žmonių antplūdis naudingas ne tik smulkiesiems verslininkams, bet ir miesto savivaldybei. „Mes...


Joninės – ant Alkos kalno, verslininkai pyksta

Linas JEGELEVIČIUS, 2010 06 22 | Rubrika: Kultūra

Švęsdama Jonines Šventoji niekada nestokojo kūrybiškumo – šventės dažniausiai vykdavo skverelyje ties Prieplaukos ir Jūros gatvių sankryža, uoste. Šventes paįvairindavo baikerių motociklų riaumojimai, galiūnų pūškavimai ir juos raginančių žiūrovų šūksniai. Šiemet, taupant lėšas, Šventojoje buvo nuspręsta Jonines švęsti kartu su Rasų šventėmis. Kai kurie verslininkai dėl tokio sprendimo...


Sezono atidarymo šventės startui pasirengta

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 05 12 | Rubrika: Miestas

Vakar Palangos miesto savivaldybės meras Vytautas Stalmokas inicijavo visų kurorto specialiųjų tarnybų, atsakingų už šventės „Palanga 2009“ renginius organizatorių bei savivaldybės skyrių vadovų pasitarimą, kuriame aptarti klausimai, susiję su vasaros sezono atidarymu. Pasak mero, norint, kad šventė vyktų sklandžiai ir būtų užtikrintas svečių, poilsiautojų bei dalyvių saugumas...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius