Joninės Palangoje – skambant tarpukario pučiamųjų muzikai

Palangos tiltas, 2023-06-15
Peržiūrėta
1294
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Joninės Palangoje – skambant tarpukario pučiamųjų muzikai

Palangos Jono Šliūpo muziejus tęsia tradiciją minėti pirmojo miesto burmistro vardines ir kartu su „Palangos orkestru“ kviečia birželio 23 d. vakarą praleisti skambant tarpukario melodijoms. Palangos Birutės parko rotondoje 18.30 val. vyksiančiame renginyje „Orkestro vasara: Joninių gegužinė burmistro Jono Šliūpo stiliumi“ vasarotojai kviečiami įsikurti jaukiam piknikui, o apie ypatingas vasarvidžio šventimo tradicijas pasakos vakaro viešnios – etnologė, tradicijų žinovė Gražina Kadžytė ir renginio vedėja, režisierė Aušra Latonienė.

Kasmet į grafų Tiškevičių įkurtą parką sugrįžtantis „Palangos orkestras“ tęsia jau antrą šimtmetį gyvuojančią orkestrinės muzikos koncertų tradiciją, o pučiamųjų muzika ir šiandien išlieka romantiškų vakarų kurorte dalimi. Tačiau Joninių vakarą nuskambėsiantis koncertas – ypatingas, dedikuotas tarpukario Palangai, kuomet čia vasaras leisdavo ir  poilsio kultūros madas diktuodavo visos Lietuvos elitas.

„Joninės – linksma vasaros šventė, kuri vienaip ar kitaip artima kiekvienam. Tai progai parinkome muzikos kūrinius, kurie galėjo skambėti tarpukariu Palangoje bei tinka ne tik klausyti, bet ir pašokti”, – kalbėjo „Palangos orkestro“ meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas Vygantas Rekašius. 

„Ar pirmasis Palangos burmistras Jonas Šliūpas Jonines šventė tokias, kokias jas dabar matome tiek Lietuvoje, tiek Latvijoje? Ir taip, ir ne - gimęs Šiaurės Lietuvoje, Latvijos pasienyje jaunystės metais be abejo pažino senovines apeigas. Tačiau Jono Šliūpo ir Palangos bendrystės metais Joninės turėjo būti savitos: vasaros sostinėje, pas burmistrą... Kad su orkestrais - neabejokime. Anuomet iš Palangos orkestrų muzikos madą skolinosi visi ambicingi Lietuvos miestai, netgi miesteliai. Ne visi tradicijas išlaikė, o Palanga tuo ir išsiskiria“, - svarstė viena šventinės gegužinės vedėjų etnologė Gražina Kadžytė. 

Mintimis grįžti į tarpukario šventes kviečia ir organizatoriai – skambant nostalgiškiems valsams ir fokstrotams drąsiausi galės pakartoti šokio žingsnelius, o praėjusio šimtmečio nuotaiką kurti siūloma pasipuošus to laikmečio skrybėlaitėmis ir kitais aksesuarais.

Tad Jono Šliūpo muziejus ir „Palangos orkestras“ kaip ir pernai kviečia palangiškius ir svečius birželio 23 d. 18.30 val. susirinkti aplink rotondą - į Palangos burmistro Jonines su vasaros melodijomis. 

„Nes vėl – Joninės. Vėl saulė ant aukščiausio dangaus kalno švenčia vestuves. O dangaus karalienei ne bet kokios muzikos tinka - tik pačios geriausios. Ir ne bet kokie svečiai - o Jūs, džiugūs, smalsūs, draugiški, retro stiliaus aprėdais pasipuošę, su pikniko krepšeliais ir muzikos gurmanų draugija“, – į šventės sūkurį pasinerti ir apie šio stebuklingo meto slėpiningumus ir linksmybes daugiau sužinoti kvietė tradicijų žinovė, etnologė ir folkloristė Gražina Kadžytė.

Renginio organizatoriai – Palangos burmistro Jono Šliūpo muziejus ir VšĮ „Palangos orkestras“. Projektą „Orkestro vasara 770“ finansuoja Palangos miesto savivaldybė ir Lietuvos kultūros taryba.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šį savaitgalį viename populiariausių pajūrio klubų, skambant atlikėjo Donato Montvydo hitams, įvyko „Deimantinis“ vakarėlis, kuriame šėlo būrys žinomų žmonių.


Palangos Jono Šliūpo muziejus tęsia tradiciją minėti pirmojo miesto burmistro vardines ir kartu su „Palangos orkestru“ kviečia birželio 23 d. vakarą praleisti skambant tarpukario melodijoms.


Paskutinį pavasario savaitgalį Palanga vėl taps pučiamųjų muzikos sostine – gegužės 26-28 d. į pasirodymus po atviru dangumi, orkestrų paradą, koncertus bei meistriškumo dirbtuves kviečia šeštasis tarptautinis pučiamųjų muzikos festivalis „Amber Wind 2023“. 


Palanga jau kitąmet taps Europos pučiamųjų muzikos sostine – ketvirtadienį kurorto meras Šarūnas Vaitkus pasirašė sutartį su Europos varinių pučiamųjų orkestrų asociacija (EBBA) dėl Europos varinių pučiamųjų orkestrų čempionato (EBBC) organizavimo Palangoje. 


Palangos Jono Šliūpo muziejus tęsia praėjusiais metais gimusią tradiciją minėti pirmojo miesto burmistro vardines ir birželio 23 d. vakarą kviečia praleisti skambant tarpukario šokių muzikai, atliekamai Palangos pučiamųjų orkestro.


Populiari miesto interneto svetainė www.palangoje.info ieško pirkėjo - parduodama už 2 500 eurų.


Penktadienį, balandžio 26 d., Palangai Šveicarijoje, Montrė kurorte, perduota estafetė kitąmet rengti prestižinį muzikos pasaulio renginį – Europos varinių pučiamųjų orkestrų čempionatą. Tad jau po metų, 2020 m. gegužę, pučiamųjų pasaulį praturtins istorinis įvykis – Europos varinių pučiamųjų orkestrų čempionatas pirmą kartą vyks ne Vakarų, o Rytų Europoje.


Praėjusį savaitgalį Palangoje nuskambėjęs Tarptautinis pučiamųjų muzikos festivalis „Amber Wind 2017“ dar kartą įrodė, kad Palanga verta būti Europos pučiamųjų muzikos žemėlapyje.


Šį savaitgalį Palangoje ne tik skambėjo varinių pučiamųjų muzika bei vyko tarptautinė konferencija „Nauji vėjai“, sukvietusi šios srities ekspertus ir muzikantus iš daugybės šalių, bet ir žengtas žingsnis link galimybės didžiausiame šalies kurorte 2019–2020 m. surengti Europos varinių pučiamųjų orkestrų čempionatą – penktadienį tarp...


Šį savaitgalį Osle (Norvegija) vykusiame 46-ajame Europos varinių pučiamųjų orkestrų čempionate pabuvojusi ir su Europos varinių pučiamųjų orkestrų (European Brass Band Aassociation) asociacijos nariais susitikusi Palangos delegacija parvežė dvi džiugias žinias: pateikta paraiška mūsų mieste rengti Europos varinių pučiamųjų orkestrų čempionatą 2019-aisiais, o 2016-aisiais...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius