Kas nupirko viešbutį „Pajūris“ – paslaptis

***, 2019-09-23
Peržiūrėta
2451
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Skandalais apipintas viešbutis "Pajūris", esantis Palangoje, J.Basanavičiaus gatvėje, jau parduotas. Už šį nekilnojamojo turto objektą paklota 1 710 tūkst. eurų, nors įsigytas buvo faktiškai už 10 tūkst. eurų. Varžytinėse kaina kilo Už šį objektą buvo prašoma 1,6 mln. eurų. Pastato kaina varžytinių metu išaugo 110 tūkst. eurų. Kas šio objekto savininkas, nėra atskleidžiama. "Bankrutuojančios įmonės "Bofora" nekilnojamasis turtas J.Basanavičiaus gatvėje, Palangoje, buvo parduotas rugsėjo 18 d. pasibaigusiose viešosiose varžytinėse už didžiausią pasiūlytą kainą – 1 mln. 710 tūkst. eurų", – patvirtino įmonės "Bofora" bankroto procedūrai vadovaujantis bankroto administratorius Stasys Poškus. Varžytinės vyko elektroniniu būdu interneto svetainėje. "Šios interneto svetainės tvarkytojas yra Registrų centras, kuris neteikia administratoriui informacijos, kiek dalyvių varžėsi varžytinėse, administratorius buvo informuotas tik apie varžytinių laimėtoją ir jo pasiūlytą kainą", – į klausimą, kas laimėjo varžytines, atsakė S.Poškus.

Pinigų dar nemokėjo

S.Poškus paaiškino, kad varžytinių laimėtojas per 30 dienų turi sumokėti visą pasiūlytą turto kainą. "Varžytinių aktas bus sudarytas ir turtas pereis varžytinių laimėtojui tik sumokėjus visą kainą. Administratorius nėra įgaliotas teikti informacijos apie varžytinių laimėtoją, juo labiau nėra sumokėta visa kaina", – tikino S.Poškus. Administratorius nėra įgaliotas teikti informacijos apie varžytinių laimėtoją, juo labiau nėra sumokėta visa kaina.

J.Basanavičiaus gatvės 9 numeriu pažymėtame sklype yra keletas pastatų: buvęs viešbutis-restoranas, garažai, kiti statiniai, kavinė. Po pastatu suformuotas 31 aro valstybinės žemės sklypas. Visas šis gėris turto vertintojų buvo įvertintas 1,6 mln. eurų suma. Viešbučio varžytines skelbė bankroto administratorius.

S.Poškus, kuris atlieka įmonės "Bofora" bankroto procedūrą. S.Poškus yra bankrotus vykdančios įmonės "Valeksa" direktorius. Bendrovė "Valeksa", atstovaujama S.Poškaus, lyg tyčia, vykdė ir įmonės "Optimalus turto valdymas", kurios nuosavybė ilgą laiką buvo "Pajūris", bankroto procedūrą. Ši bendrovė buvo su V.Romanovu siejamų įmonių dalis. Sustabdžius Ūkio banko veiklą, dalį paskolų portfelio, vadinamąjį gerąjį banką, perėmė Šiaulių bankas. Šiaulių bankui buvo įkeistas ir viešbutis "Pajūris".

Įsigijo už grašius

Įkeistą turtą vėliau įsigijo įmonė "Bofora", kuri pirkimo–pardavimo sutartimi gavo šį objektą. Jo įkeitimas bankui išliko, tik sandorio metu šiuo turtu buvo padengtas įmonės "Optimalus turto valdymas" skola įmonei "Bofora". Po kurio laiko "Boforai" buvo iškelta bankroto byla, procesas nėra užbaigtas, o turtinių pretenzijų šiai bendrovei reiškė kreditorė – įmonė "Sėkmės industrija", tiek įmonės "Optimalus turto valdymas" teisių perėmėjas, reikalavimo teises įgijęs už simbolinius 10 tūkst. eurų. Nuostabą kelia tai, jog, bankrutuojančiai įmonei "Optimalus turto valdymas" pardavinėjant savo turtą, taip pat ir reikalavimo teisę į "Boforos" skolą, 1,155 mln. dydžio reikalavimo teisė buvo parduota vos už 10 tūkst. eurų.

Tuomet šiame mįslingame sandoryje išniro dar vieno veikėjo pavardė. Faktišku šio turto valdytoju tapo Kazimieras Triškus.

Tyrimus mįslingai nutraukė

Būtent "Sėkmės industrijos" atstovai ne kartą kreipėsi į teisėsaugos institucijas, prašydami pradėti tyrimą dėl įtariamų manipuliacijų, siekiant perimti didelės vertės svetimą turtą. Pernai gegužę Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Klaipėdos apygardos valdybos Nusikalstamų veikų tyrimo skyriuje buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl piktnaudžiavimo tarnyba. Buvo apklausti su viešbučio reikalais susiję asmenys, o bankroto administratoriui S.Poškui suteiktas specialiojo liudytojo statusas. Tačiau ikiteisminis tyrimas šių metų balandžio 29 d. buvo tyliai nutrauktas. Viešbutis "Pajūris" minimas plataus masto Ūkio banko byloje, kuri vis dar narpliojama. Būtent šiam viešbučiui Generalinė prokuratūra ir taikė areštą. Netikėtai, 2016 metais, be jokių papildomų reikalavimų ir sąlygų, Šiaulių bankas atsisakė turto įkeitimo ir šiam objektui buvo panaikinta hipoteka. Areštą vėliau panaikino ir prokurorai. O tai reiškė, jog turtą galima parduoti.

Dienraštis "Klaipėda"

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Gruodžio 19 d. Šventosios mokyklos bendruomenė rinkosi aktų salėje, kur vyko adventinė popietė ,,Kalėdų paslaptis”. 


Išėjo dar vienas nemokamo žurnalo „Lietuvos pajūris“ numeris pajūriui ir ne tik. 


Tarptautinis viešbučių tinklas „Accor“ atidarys dar vieną viešbutį Lietuvoje – „Mercure Palanga Vanagupė Resort & Spa”.


Artimiausią dešimtmetį mūsų pajūris bus saugomas nuo audrų, kitų gamtinių procesų neigiamo poveikio kopagūbrį tvirtinant žabų tvorelėmis, šakų klojiniais, o krantą papildant smėliu.


Jau daug metų Palangos kultūrinis gyvenimas neįsivaizduojamas be „Palangos orkestro“. Kokia šio pučiamųjų orkestro populiarumo paslaptis, kalbamės su jo vadovu Vygantu Rekašiumi.


NEMOKAMO žurnalo „Lietuvos pajūris“ naujas numeris praėjusią savaitę praleido spaustuvėje, o per savaitgalį jau pakvipo spaustuvės dažais! Jau vidury naujos savaitės „Lietuvos pajūris“ pasieks Palangą ir jus!


Skandalais apipintas viešbutis "Pajūris", esantis Palangoje, J.Basanavičiaus gatvėje, jau parduotas. Už šį nekilnojamojo turto objektą paklota 1 710 tūkst. eurų, nors įsigytas buvo faktiškai už 10 tūkst. eurų. Varžytinėse kaina kilo Už šį objektą buvo prašoma 1,6 mln. eurų.


Partnerystėje su "Palangos tiltu" išleistas naujas žurnalo "Lietuvos pajūris" vasaros-rudens numeris tęsia kelionę per Lietuvą - šįkart vėl Vilniuje. O jau netrukus pradėsime leisti žiemos sezonui skirtą žurnalą. Kas jam turi idėjų, pasiūlymų?


Gegužės 22 d. Palangoje įvyko nepakartojamai šiltas ir turiningas renginys. Tai trečiasis ciklo „Palangiškiai – Palangai” koncertas. Palangos dukra pianistė Audronė Juozauskaitė atsivežė „namo” Liudą Mikalauską (bosas) ir sausakimšoje Kurhauzo salėje atliko programą „Karolio Voitylos paslaptis”.


Palangoje, ramioje Žemaitės gatvelėje, savo rankomis pastatytame name gyvena 97-erių sulaukęs Jurgis Kuzmickas. Jis – seniausias Lietuvos balandžių augintojas. Į klausimą, kaip sulaukus tokio garbingo amžiaus išlikti tokiu jaunu, senolis, primerkęs savo žydras akis pakelia jas į dangų ir juokdamasis sako: „Ką žinosi, gal suradome eleksyrą amžinai...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius