Kas svarbiau: miesto vadovai su išrinktaisiais lenktynių VIP zonoje ar palangiškių interesai?

Palangos tiltas, 2014-07-27
Peržiūrėta
537
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kas svarbiau: miesto vadovai su išrinktaisiais lenktynių VIP zonoje ar palangiškių interesai?

 Kiekvienais metais liepos mėnesio vidurio, kai turi vykti 1000 km lenktynės, vieni palangiškiai laukia su džiaugsmu bei lūkesčiais, kiti- su nerimu ir nepasitenkinimu, kad vėl reikės stoviniuoti automobilių grūstyse, su trukdžiais pasiekti savo gyvenamąją arba darbo vietą, keiksnojant vietinę valdžią. Tai kur tas aukso vidurys? Koks turi būti miesto valdžios vaidmuo, kad būtų kuo mažiau nepatenkintųjų? Ir kokios lenktynių ateities perspektyvos tame kontekste?

Manau, kad visi atsakymai į šiuos klausimus priklauso nuo miesto valdžios pozicijos.

Tad kokia ta pozicija ir kas ją įtakoja? 

 Manyčiau, kad lenktynių organizatoriai, visų pirma, žiūri tik savo interesų, o palangiškių, kitų poilsiautojų, aplinkinių vietovių gyventojų  patiriami nepatogumai niekam neįdomūs.

 Nors vienas meras teigė, kad jau per šias lenktynes nebus uždaromas Kretingos – Palangos kelias, bet tai tik liko graži viešųjų ryšių akcija, kurių kasdieniniame politiniame gyvenime yra gausu, o žmonės lieka apgauti.

 Sveiku protu sunku suvokti, kaip galima uždaryti pagrindinius kelius į Palangą jau nuo ankstyvo trečiadienio ryto- 5 val.30 min., kai žmonės važiuoja į Palangą ir iš jos į darbą.

Kodėl nepadarius to bent jau 10 valandą?

Kodėl dabar netinka ankstesnė tvarka, kai eismas buvo ribojamas nuo trečiadienio, 15 valandos? Kas gali garantuoti, kad ateityje eismas nebus ribojamas jau nuo ankstyvaus pirmdienio ryto?

 Nors organizatoriai net nesikreipė į savivaldybės Saugaus eismo komisiją ir nederino klausimo dėl eismo Vytauto g. uždarymo bei laikinų ženklų pastatymo, tą savo nuožiūra padarė administracijos vadovai.

 Kodėl- spręskite patys.

 Lenktynių organizatoriai kelias dienas naudojosi naujai įrengta automobilių stovėjimo aikštele S. Dariaus ir S. Girėno gatvėje.

Kyla klausimas, kiek tai papildė Palangos miesto biudžetą, t. y. kiek už tai sumokėjo aikštelės naudotojai, lenktynių atidarymo renginio Vytauto gatvėje organizatoriai.

Taip, palangiškiai, jūs teisūs – aikštelė renginio organizatoriams buvo suteikta nemokamai, o ir už Vytauto gatvės atkarpo uždarymą lenktynių organizatoriams mokėti, mano žiniomis, nereikėjo.

 Siūlau pabandyti Palangos verslininkams gauti nemokamai tą aikštelę kelioms dienoms ar uždaryti pusdieniui eismą Vytauto gatvėje.

 Ar pasisektų?

 Bet viskas turi savo vertę, o gal provincialiems miesto vadovams ta vertė ir nėra didelė – verčiau pasipuikuoti varžybų atidaryme, pasakyti trumputę kalbą, pasišildyti svetimos šlovės spinduliuose įteikiant apdovanojimą prizininkams bei gauti VIP kvietimus sau, draugams ir išrinktiesiems Tarybos nariams.

O kaip jaustis paprastam palangiškiui, kurio kasdieninį gyvenimą trikdo tokie nepatogumai, vežėjams, kurie patiria nuostolius, specialiosioms tarnyboms, kurios gali lemtingai pavėluoti įvykus nelaimei? 

Taip, 1000 km lenktynės Palangai reikalingos ir tai- neatskiriama Palangos vasaros sezono dalis, bet kaip padaryti, kad šis renginys kuo mažiau nepatogumų sukeltų palangiškiams, duotų daugiau naudos verslui ir leistų miesto vadovams oriai atstovauti miesto gyventojams?

Todėl  miesto vadovams noriu pasiūlyti šiuos dalykus.

Pirma, miesto vadovai su organizatoriais turėtų sutarti dėl naujos renginio datos. Idealu būtų birželio mėnuo, nes poilsio sektorius dar nebūna „apkrautas“, renginys tokiu metu būtų didelė paspirtis kurorto verslui.

Puiku, jei tai būtų kurortinio sezono atidarymo pagrindinis renginys.

Antra, organizatoriai kartu su miesto valdžia galėtų pastatyti atskirą palapinę Palangos miesto gyventojams, iš kurios jie galėtų stebėti lenktynes.

 Tai būtų kompensacija už patirtus nepatogumus, ir taip būtų išreikštas požiūris į miesto bendruomenę- palangiškiai taptų svarbia šio renginio dalimi.

Nevargintų tuomet Palangos vadovų ir pasibuvimas su Lietuvos elitu, svarbiais asmenimis, pramogų pasaulio žvaigždėmis VIP palapinėje ar kitoje uždaroje erdvėje.

Begalinę palaimą teiktų lenktynių stebėjimas kartu su miesto bendruomene ir bendras palangiškių komandos palaikymas!

Trečia, siūlau miesto biudžete numatyti lėšų remti lenktynėse palangiškių komandai, garsinančiai Palangos vardą.

Gal meras ir atsakingi už sportą valdininkai turėtų žinoti, kad ir Palangoje yra gabaus automobilių sporto entuziastų ir jaunimo, kurie gali tapti žvaigždėmis. Tik reikia jiems padėti. Tai- daug didesnė reklama miestui, nei trumpa kalba ar taurės įteikimas prizininkams.

 Ketvirta, miesto vadovai turėtų įsisąmoninti, kad šios lenktynės yra komercinis renginys, todėl bet koks atleidimas nuo miesto Tarybos patvirtintų rinkliavų ar kitų mokesčių tėra vieno  verslo protegavimas.

Gal tokiu pat būdu galima palaikyti ir palangiškių verslus?

 Netruks apsisukti metų ratas, ir vėl suriaumos sportinių automobilių varikliai.

 Laikas parodys, ar vienoje trasos pusėje liks palangiškiai ir jų problemos, o kitoje - VIP kvietimus gavę, erdvioje palapinėje ar uždaroje erdvėje  lenktynes stebintys VIP asmenys, miesto vadovai, išrinktieji tarybos nariai, kurie, riaumojant automobiliams, ir toliau negirdės dalies miestiečių nepasitenkinimo ir pasiūlymų.

Valdžia turi tarnauti žmonėms.

Ar tikrai taip yra Palangoje?

 Gal atsakymą į šį klausimą palangiškiai gali gauti vykstant 1000 kilometrų lenktynėms?

 

Eimutis Židanavičius

Palangos miesto savivaldybės Tarybos narys

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Šiandien įvykusiame miesto Tarybos posėdyje daugiausiai klausimų sulaukė "Palangos klevas", valdančios kurorto ir Šventosios turgus, direktorius Andrejus Byčkovas ir Palangos TIC direktorė Rasa Kmitienė.


Antradienį, sausio 30 dieną, Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus, vicemeras Rimantas Antanas Mikalkėnas ir Savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė susitiko su Trečiojo amžiaus universiteto studentais ir pristatė jiems paskaitą apie Palangos miesto plėtrą. Susitikimo, kuriame dalyvavo apie 400 kurorto gyventojų, metu pristatyti šiuo metu įgyvendinami Palangos...


Nuo lenktynių starto prabėgus 8 val. 54 min. lietuviškuoju automobilių maratonu tituluojamų „ENEOS 1006 km lenktynių“ finišo liniją, nuvažiavęs visą 373 ratų distanciją,pirmasis kirto „Skuba Dream“ komandos „Porsche 911 GT3 CUP 997“ automobilis, kurį į pergalingą finišą atvairavo ekipos lenktynininkas Egidijus Valeiša.


„ENEOS 1006 km“ Palangos lenktynių miestelis rengiasi įkurtuvėms

Viešųjų ryšių agentūra „Visus Bonus“, 2016 07 18 | Rubrika: Sportas

Kas dar prieš savaitę pro Vydmantų transporto mazgą važiavo į Palangą ar atvirkščiai – Klaipėdos pusėn, šiandien jau nebeatpažintų jo apylinkių. Šalia kelių sankirtos buvusi dykynė jau įgavusi laikinojo „ENEOS 1006 km lenktynių“ miestelio kontūrus. Nenuostabu, vos po poros dienų čia įsikurs komandos, didžiausių Baltijos šalyse automobilių...


Kaip tėvai skaičiuoja kiekvieną naujagimio dieną, taip jas kalendoriuje pažymi ką tik iš „Litesko“ miesto šilumos tinklus į savo rankas perėmusi UAB „Palangos šilumos tinklai“. Į susitikimą su miesto vadovais – meru Šarūnu Vaitkumi ir vicemeru Rimantu Antanu Mikalkėnu – atvykę įmonės darbuotojai sulaukė patikinimo, kad miestas...


Palangos miesto vadovai – meras Šarūnas Vaitkus, vicemeras Saulius Simė bei Savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė – Kliento dieną nustebino Palangos oro uosto keleivius, ėmęsi darbo aviacijos saugumo keleivių tikrinimo pirmojoje pozicijoje.


  Kiekvienais metais liepos mėnesio vidurio, kai turi vykti 1000 km lenktynės, vieni palangiškiai laukia su džiaugsmu bei lūkesčiais, kiti- su nerimu ir nepasitenkinimu, kad vėl reikės stoviniuoti automobilių grūstyse, su trukdžiais pasiekti savo gyvenamąją arba darbo vietą, keiksnojant vietinę valdžią. Tai kur tas aukso vidurys? Koks turi būti miesto valdžios vaidmuo, kad būtų...


Po ilgų diskusijų prieš įjungtą televizijos kamerą – vakar kurorto politikai tiek diskutavo net pačiais, regis, nereikšmingiausiais klausimais, kad sugebėjo sužlugdyti balsavimo procedūrą dėl vieno iš svarstytų Tarybos sprendimų projektų, – Palangos miesto tarybos nariai balsų dauguma nusprendė: norintys automobiliais privažiuoti kuo arčiau jūros...


Lygiai 100 dienų beliko iki tarptautinių 1000 km lenktynių, pagrįstai tituluojamų kaip didžiausia automobilių sporto šventė Baltijos šalyse. Šiemet jos bus neeilinės – 15-osios jų istorijoje. Nors tai dar ne akademinis jubiliejus, tačiau pirmoji ženklesnė sukaktis brangi bei įsimintina ne tik lenktynių organizatoriams, bet ir daugumai varžybose dalyvavusių...


Valdžiai nerūpi palangiškių interesai

Dalia JURGAITYTĖ, 2009 10 10 | Rubrika: Miestas

Praėjusį ketvirtadienį posėdžiavusi Palangos miesto savivaldybės taryba pritarė naujai centralizuotai tiekiamos šilumos kainų skaičiavimo metodikai. Pagal liepos mėnesį įsigaliojusias Šilumos ūkio įstatymo pataisas, šilumos kaina suskirstoma į pastoviąją ir kintamąją dedamąsias. Galutinė šilumos kaina vartotojams bus pastoviosios ir kintamosios šilumos kainos dedamųjų suma. Skaičiuojant...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius