Kurorto vadovai išaugusią miesto šilumos ūkio šeimą kviečia dirbti Palangos labui

Linas JEGELEVIČIUS, 2016-06-09
Peržiūrėta
2231
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Į susitikimą su miesto vadovais atvykę įmonės darbuotojai sulaukė patikinimo, kad miestas būsiąs „kartu“ su savivaldybei priklausiančios įmonės darbuotojais, kurių dauguma į ją perėjo iš „Litesko“.
Į susitikimą su miesto vadovais atvykę įmonės darbuotojai sulaukė patikinimo, kad miestas būsiąs „kartu“ su savivaldybei priklausiančios įmonės darbuotojais, kurių dauguma į ją perėjo iš „Litesko“.

Kaip tėvai skaičiuoja kiekvieną naujagimio dieną, taip jas kalendoriuje pažymi ką tik iš „Litesko“ miesto šilumos tinklus į savo rankas perėmusi UAB „Palangos šilumos tinklai“. Į susitikimą su miesto vadovais – meru Šarūnu Vaitkumi ir vicemeru Rimantu Antanu Mikalkėnu – atvykę įmonės darbuotojai sulaukė patikinimo, kad miestas būsiąs „kartu“ su savivaldybei priklausiančios įmonės darbuotojais, kurių dauguma į ją perėjo iš „Litesko“.
Tokį miesto vadovų vizitą į įmonę „Palangos šilumos tinklų“ direktorius Artūras Mažrimas vadino „ženklu“, kad miesto šildymas ir karšto vandens tiekimas – itin opus ir svarbus klausimas.
„Šilumos ir karšto vandens, be abejonės, užteks visiems, bet didžiausias rūpestis – kaina. Vaizdžiai kalbant, nesvarbu, kas stovi už prekystalio, kas yra paslaugos tiekėjas, svarbiausia, kad prekės ar paslaugos kaina būtų kokybiška, bet mažesnė. Mūsų visų bendras tikslas, kad šilumos kaina Palangos mieste mažėtų“, – sakė A. Mažrimas.
Toks tikslas įmonės darbuotojus, anot jo, jungia bendram ir nelengvam darbui.
Į darbuotojus kreipęsis meras Š. Vaitkus padėkojo tiems, kurie ir toliau savo gyvenimą ir darbinę karjerą sies su vietos šilumos ūkiu – tik šįkart jau valdomu ne privatininko „Litesko“, o miesto.
„Sveikinu jus visus grįžusius, kaip sakau, į Palangą, miesto šilumos įmonę, mūsų didelę šeimą. Mūsų tikslas yra vienas: ginti viešą interesą sutelkus visus išteklius – jūsų ir savivaldybės, kad miesto gyventojai už šilumą mokėtų kiek įmanoma mažiau“, – sakė Š. Vaitkus.
Miesto vadovas teigė esąs įsitikinęs, kad jeigu kiekvienas į „Palangos šilumos tinklus“ dirbti perėjęs darbuotojas dirbs pasiaukodamas, tikslas, dirbant kartu, bus pasiektas.
„Tikiu, kad įmonės vadovas jums sėkmingai dirbant sugalvos tinkamą skatinimo sistemą – atlyginimai pagal įmonės galimybes turi didėti, atsiras, tikiu, ir premijos, jeigu bus pasiekiami geri veiklos rezultatai“, – sakė Š. Vaitkus.
Anot jo, skirtingai negu „Litesko“, „Palangos šilumos tinklų“ tikslas nebus pelno siekimas.
„Tai – vieša paslauga, todėl jau esame subūrę savivaldybės ir šilumos įmonės specialistų komandą, kuri spręs, ką daryti, kad šilumos kaina kurorte mažėtų“, – pabrėžė Š. Vaitkus.
Jis teigė, kad dalis įmonės perimto turto galėtų būti parduotas, jog būtų greičiau padengta biokuro katilinės paskola. Miestas, anot mero, sieks ir optimizuoti šilumos tiekimą mieste.
A. Mažrimas patikino miesto vadovus, kad jis matąs kelius šilumos kainai mažinti. „Pirmiausia turime padaryti išsamią šilumos trasų ir visos veiklos analizę. Antra, taupiai naudoti lėšas. Trečia, mąstyti apie nereikalingo turto pardavimą ir, ketvirta, užtikrinti sąžiningą skaidrų paslaugos tiekimą“, – vardijo A. Mažrimas.
Š. Vaitkus A. Mažrimui įteikė Palangos miesto vėliavą kaip simbolį, kad įmonė nuo šiol darbuojasi Palangos miestui.
„Turite kompetentingą vadovą ir komandą, bet, jeigu jums kada nors prireiks pagalbos, žinokite, kad jos visada galite tikėtis iš mūsų – miesto“, – patikino miesto vadovas.
Vicemeras R. A. Mikalkėnas, kuris yra UAB „Palangos šilumos tinklai“ stebėtojų tarybos pirmininkas, taip pat sveikino įmonę, po 15 metų grįžusią į miesto rankas, ir visiems darbuotojams linkėjo naujame kelyje įveikti iššūkius.
„Sakau tiesiai: jie – nemaži, bet įveikiami. Šilumos kainos sumažinimas – pagrindinis visų tikslas. Bet yra ir kiti tikslai – techninės bazės atnaujinimas, net pastato, kurį atgavote, atnaujinimas, nes jo būklė – liūdnoka. Atvirai pasakius, tikėjomės, kad perimtas turtas bus geresnės būklės, bet teks pradžioje dirbti ir su tokiu“, – sakė įmonės stebėtojų tarybos pirmininkas.
Vadindamas „Palangos šilumos tinklus“ viena iš trijų svarbiausių miesto įmonių-paslaugų tiekėjų kartu su „Palangos komunaliniu ūkiu“ ir „Palangos vandenimis“, R. A. Mikalkėnas išreiškė viltį, kad miesto šilumos įmonė dirbs taip pat sėkmingai kaip ir kitos dvi. Vicemeras patikino, jog pagalbos suteikti niekada neatsisakys nei savivaldybė, nei įmonės stebėtojų taryba.
„Jūsų įmonė visais laikais, net tuomet, kai devyniasdešimtųjų pradžioje Rusija buvo paskelbusi Lietuvai blokadą ir teko rankiniu būdu sukioti sklendes – nutraukti karšto vandens tiekimą naktį, buvo labai svarbi, – prisiminė R. A. Mikalkėnas, 1990-ųjų pradžioje vadovavęs miestui. – Jūsų socialinė atsakomybė miestui – didelė ir, įsitikinęs, jūs ją suvokiate. Dėl savo svarbos miestui ilgai būsite visų dėmesyje“.
Anot jo, šilumos tinklų perėmimas iš „Litesko“ nebuvo paprastas – buvo paskleista nemažai nepagrįstų gandų, o jau perėmimo pabaigoje miesto šilumos įmonė iš pasitraukiančio privatininko sulaukė nemalonaus akibrokšto – beveik prieš pat sutarties dėl miesto šilumos ūkio nuomos nepratęsimo pasirašymą „Litesko“ pranešė, kad miesto įmonei teksią sumokėti beveik pusę milijono eurų pridėtinės vertės mokesčio už įvykdytas paskutines investicijas į miesto šilumos ūkį.
„Siurprizų tikėjomės, bet, laimei, kad neįveikiamų problemų nėra – su įmonės direktoriumi (A. Mažrimu) lankėmės Valstybinėje mokesčių inspekcijoje Vilniuje, susitikome su jos vadovais bei specialistais ir įrodėme, kad turtą perėmusi miesto šilumos įmonė neturėtų mokėti tokio mokesčio“, – pabrėžė meras Š. Vaitkus.
Pasak jo, bus siekiama senas šilumos trasas palaipsniui pakeisti naujomis.
„Tokie darbai jau pradėti. Kalbėjausi su Energetikos ministerijos viceministru – ministerija suteiks mums visą informaciją apie įvairias programas ir projektus, kuriuose dalyvaudami atnaujinsime šilumos tinklus – sieksime, kad šilumos kaina kurorte mažėtų“, – sakė Š. Vaitkus.
R. A. Mikalkėnas „Palangos tiltui“ sakė, kad, perėmus šilumos tinklus į savo rankas, laukia naujas etapas – tinkamai įvertinti šilumos trasų, technikos ir perimtų pastatų būklę ir numatyti jų atnaujinimą.
Miesto šilumos įmonė, anot jo, savo lėšomis turės padengti gyventojų išlaidas už šilumą ir karštą vandenį 2015-aisiais metais.
„Palangos šilumos tinklai“ kol kas su viskuo susitvarko: Tarybos skirtų 600 tūkst. eurų įmonės veiklai garantuoti šiais metais kol kas užtenka“, – pabrėžė vicemeras.
Laimei, ilgus metus miestui ir „Litesko“ ginčijantis dėl 3,6 milijono litų (šiek tiek daugiau kaip 1 milijono eurų) investicijų į miesto šilumos tinklus užskaitos, buvo sutarta, kad jos bus užskaitytos kaip amortizaciniai nuostoliai.
„Palangos tiltui“ Š. Vaitkus išsakė pastebėjimą, kad „Litesko“ Palangoje, kaip bet kuri privati verslo įmonė, siekusi gauti kuo didesnį pelną. „Apeikite patalpas: aš abejoju, ar buvo atliktas nors kosmetinis patalpų remontas per 16 metų. Jie šeimininkais čia nebuvo“, – sakė miesto vadovas.
A. Mažrimas pastebėjo, kad per visą miesto šilumos ūkio valdymo laikotarpį „Litesko“ „visiškai“ negalvojo apie įmonės administracinio pastato pritaikymą neįgaliųjų reikmėms. „Kaip žmonėms reikėjo patekti į klientų aptarnavimo skyrių? Didelė kategorija žmonių paprasčiausiai buvo ignoruojama“, – sakė „Palangos šilumos tinklai“ direktorius.
A. Mažrimas ketina jau artimiausiu metu pastatą pritaikyti judėjimo negalią turinčių palangiškių reikmėms.
 

Jūsų komentaras:

sardunai 2016-06-13 06:20 (;;; / IP: 78.57.226.210)
negalima netiketi krikscionisko mero pazadejimais, bo jis giliai tikitis, bo jeigu nesigaus ,tai parsisamdys koki socialdemokrata is Kretingos ir bus silta, bo konservaoriai valdzioje, o dirbs socdemai/ komunalinis/

LAUKIU ZIEMOS.... 2016-06-11 07:45 (IP: 78.57.226.210)
bo salta, dregna, sanarius suka

aciu, mere, aciu 2016-06-10 10:19 (;;;;; / IP: 78.57.226.210)
nors ant senatves pasimegausimes pigia siluma, o tai buvo brangu ir salta, bo jau kaimynai agitavo atsijungti nuo centrinio, a jeigu pamelavot, tai pajusit ka reiskia ,, tikejimo paslaptis""

Taip pat skaitykite

Penktadienį, balandžio 15 d., minint Tarptautinę kultūros dieną, Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus ir Savivaldybės administracijos  vadovai pasveikino bei išlydėjom gražių užtarnautų atostogų du mūsų miesto muzikos žiburius – Jūratę ir Jurgį Žalimus.


Antradienį, sausio 30 dieną, Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus, vicemeras Rimantas Antanas Mikalkėnas ir Savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė susitiko su Trečiojo amžiaus universiteto studentais ir pristatė jiems paskaitą apie Palangos miesto plėtrą. Susitikimo, kuriame dalyvavo apie 400 kurorto gyventojų, metu pristatyti šiuo metu įgyvendinami Palangos...


Penktadienį, kovo 24 dieną, Seimo narys Antanas Vinkus lankėsi Palangoje, Šventojoje ir Kretingoje. Palangoje, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Elgesio medicinos instituto klinikoje, kur sergantiems širdies ir kraujagyslių ligomis atliekama reabilitacija, veikia streso ligų dienos stacionaras ir konsultuoja specialistai, vyko susitikimas su įstaigos darbuotojais, čia...


Po beveik 15 metų vėl miestą pradėjusios šildyti UAB „Palangos šilumos tinklai“ pirmoji savaitė, paleidus šilumą, praėjo be netikėtumų ir rimtesnių išbandymų. „Išties, pirmąją savaitę jokių netikėtumų ar trikdžių neužfiksavome. Visas procesas vyko sklandžiai, pagal planą. Galima sakyti: tiesiog įprastas šildymo sezonas, –...


Kaip tėvai skaičiuoja kiekvieną naujagimio dieną, taip jas kalendoriuje pažymi ką tik iš „Litesko“ miesto šilumos tinklus į savo rankas perėmusi UAB „Palangos šilumos tinklai“. Į susitikimą su miesto vadovais – meru Šarūnu Vaitkumi ir vicemeru Rimantu Antanu Mikalkėnu – atvykę įmonės darbuotojai sulaukė patikinimo, kad miestas...


Likus vos dviem savaitėms iki sutartimi numatyto UAB „Litesko“ iš miesto nuomojamo turto perėmimo į UAB „Palangos šilumos tinklai“ rankas, galima lengviau atsikvėpti – praėjusią savaitę buvo pasirašytos darbo sutartys su į miesto šilumos įmonę pereinančiais darbuotojais, priimti į darbą aukštesnės grandies vadovai, kurių...


Lietuvos Respublikos Šilumos ūkio įstatymas reglamentuoja šilumos ūkio valstybinį valdymą, šilumos subjektų veiklą, jų santykius su vartotojais, tarpusavio ryšius ir atsakomybę.  


Apie daugiabučių namų šildymo ir karšto vandens sistemų prižiūrėtojų pasirinkimą „Palangos tiltas“ kalbėjosi su UAB „Palangos butų ūkis“ atstovu Jevgenij Sakovskiu


Laikraščiui „Palangos tiltas“ reikalinga(-as) maketuotoja(-as)-dizainerė(-is) dirbti redakcijoje pirmadieniais ir ketvirtadieniais. Būtina mokėti dirbti Adobe


Palangos šilumos ūkio planas – rėmai vartotojams

„Palangos tilto“ informacija, 2009 10 27 | Rubrika: Miestas

Kurorto savivaldybėje pradėtas svarstyti bendrovės „Cowi Baltic“ parengtas specialusis šilumos ūkio planas. Kaip nurodoma aiškinamojoje dalyje, pagrindinis jo tikslas yra tenkinti vartotojų šilumos poreikius mažiausiomis sąnaudomis bei atkreiptas didžiulis dėmesys į poveikį aplinkai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius