Palanga arti istorinės akimirkos – šilumos ūkio perėmimo į savo rankas

Linas JEGELEVIČIUS, 2016-05-16
Peržiūrėta
1947
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

 „Palangos šilumos tinklai“ direktorius Artūras Mažrimas.
„Palangos šilumos tinklai“ direktorius Artūras Mažrimas.

Likus vos dviem savaitėms iki sutartimi numatyto UAB „Litesko“ iš miesto nuomojamo turto perėmimo į UAB „Palangos šilumos tinklai“ rankas, galima lengviau atsikvėpti – praėjusią savaitę buvo pasirašytos darbo sutartys su į miesto šilumos įmonę pereinančiais darbuotojais, priimti į darbą aukštesnės grandies vadovai, kurių prireikė jų kolegoms iš „Litesko“ nusprendus neprisijungti prie „Palangos šilumos tinklų“, atliekami kiti baigiamieji perėmimo darbai.

Įmonėje dirbs trys nauji vadovaujančios grandies vadovai
„Didžioji darbų dalis jau padaryta. Perėmę įmonę, netrukus atliksime ir biokuro katilo testus, kad naujajam miesto šildymo sezonui būtų visiškai pasirengta“, – sakė „Palangos šilumos tinklai“ direktorius Artūras Mažrimas. Jis pridūrė, jog už tai, kad perėmimas vyksta ramiai ir dalykiškai, jis yra dėkingas miesto vadovams, merui Šarūnui Vaitkui ir vicemerui Rimantui Mikalkėnui, kurie, vykstant sudėtingiems procesams, nuolat siūlo pagalbą, o ne demonstruoja perteklinę kontrolę.
„Į „Palangos šilumos tinklus“ perėjo absoliuti dauguma UAB „Litesko“ filialo „Palangos šiluma“ darbuotojų. Tik penketas darbuotojų, tarp jų keletas aukštesniosios grandies vadovų, nusprendė pasukti kitu keliu. Džiugu, kad juos pavyko pakeisti kitais aukštos kvalifikacijos specialistais. Pavyzdžiui, pasirašėme darbo sutartį su Tomu Auryla, kuris prieš tai ne vienerius metus dirbo technikos direktoriumi UAB„Litesko“ Telšių filiale. Mūsų įmonėje jis priimtas direktoriaus pavaduotojo technikos klausimais pareigoms“, – sakė A. Mažrimas.

T. Auryla – diplomuotas ir patyręs specialistas
T. Auryla yra baigęs Vilniaus Gedimino technikos universitete aplinkos inžinerijos ir vandens ūkio inžinerijos mokslus. Turi bakalauro ir magistro kvalifikacinius laipsnius.
„Mano funkcijos iš esmės UAB „Palangos šilumos tinklai“ bus panašios kaip ir dirbant Telšiuose – koncentruosiuos į techninius reikalus, šilumos gamybą ir eksploataciją, kad būtų užtikrintas šilumos gamybos procesas. Nesigilinant į specifines technines charakteristikas, šilumos sistemos ir Telšiuose, ir Palangoje funkcionuoja panašiai, taigi, mano adaptacija naujajame darbe Palangoje neužtruks“, – T. Auryla sakė „Palangos tiltui“.
Anot jo, kadangi Telšiuose gyvena daugiau gyventojų negu mūsų kurorte, didžiausi skirtumai yra kiekių, ir taip pat naudojamos šilumos galios.
„Pabrėšiu, kad mūsų sutartyse yra išlaikomos visos naujų darbuotojų sąlygos, kurias jie turėjo sudarydami sutartis su „Litesko“ dar 2000-aisiais metais“, – pastebėjo A. Mažrimas.

Darbuotojus gins ir kolektyvinė darbo sutartis
Be to, darbuotojus gins ir kolektyvinė darbo sutartis – „Palangos šilumos tinklai“ bei Lietuvos šilumos ir elektros energetikos darbuotojų profesinė sąjunga jau yra pasirašę susitarimą dėl minėtos sutarties įgyvendinimo įmonėje visa apimtimi. Priimdama dirbti darbuotojus „Palangos šilumos tinklai“ pagal sutartį netaikys darbuotojams Darbo kodekse numatyto apribojimo suteikti kasmetines atostogas tik po 6 mėnesių, o darbo stažas bus skaičiuojamas kaip nepertraukiamas.
Kolektyvinė darbo sutartis galios iki 2020 metų balandžio 17 dienos.
„Tai – svarbu, bet, kaip įmonės vadovas, mėgstu sakyti: darbo santykius su kiekvienu darbuotoju reikia nustatyti taip, kad nereikėtų jų vėliau kam nors ginti ar nekiltų teisminių ginčų“, – pabrėžė „Palangos šilumos tinklai“ direktorius.
Lietuvos šilumos ir elektros energetikos darbuotojų profesinei sąjungai priklausys dauguma UAB „Palangos šilumos tinklai“ darbuotojų.

Iki birželio 1-osios teks triūsti atsiraitojus rankoves
Pasiteiravus, ar įmonė spės, kaip numatyta sutartyje, laiku perimti miesto šilumos ūkį, A. Mažrimas atsakė: „Dėl to neturėtų būti jokių diskusijų ar abejonių. Nuo birželio 1-osios šilumą tieks ir karštą vandenį gamins bei jį tieks UAB „Palangos šilumos tinklai“.
Per dvi likusias savaites dar teks nuveikti krūvą darbų ir darbelių. „Sudedame, kaip sakau, paskutinius štrichus dėl darbuotojų atestavimo, įmonės licencijavimo klausimų, aktyviai dirbame su Valstybinės energetikos inspekcija ir Valstybine kainų ir energetikos kontrolės komisija – ir susirašinėjame, ir telefonu šnekamės, ir važinėjame pas juos“, – pasakojo A. Mažrimas.
Jis džiaugėsi, kad su Valstybinės energetikos inspekcijos Klaipėdos skyriaus darbuotojais seniai rasta bendra kalba. „Jos vadovas Viktoras Alekna praėjusią savaitę buvo pats atvykęs į mūsų įmonę. Kai visi neretai mėgsta pakeiksnoti ar pasiskųsti dėl kontroliuojančių institucijų, kad nepavyksta su jomis rasti bendros kalbos, tai mes galėtumėme būti dialogo ir susikalbėjimo pavyzdžiu, – sakė A. Mažrimas. – V. Alekna labai domisi visu procesu, kad jis ir baigtųsi taip, kaip vyko iki šiol – sklandžiai ir dalykiškai“.

Ruošiamasi biokuro katilinės testavimams
Vasarą „Palangos šilumos tinklų“ laukia ir dar vienas išbandymas – naujosios biokuro katilinės testavimas, kad miesto gyventojai jau nuo naujojo šildymo sezono galėtų gauti, tikima, pigėlesnę šilumą iš jos.
„Pagal sutartį, katilinę eksploatacijai turime priduoti ir visus atitinkamus dokumentus tam parengti iki rugsėjo pirmos dienos (bendrastatybiniai ir technikos montavimo darbai turi būti baigti gerokai anksčiau – aut.) Norisi tikėti, kad visa tai pavyks padaryti laiku“, – sakė A. Mažrimas.
Anot jo, darbai katilinėje vyksta labai intensyviai, bet ir rangovams, ir subrangovams suvokiant objekto svarbą miestui ir jo gyventojams, neabejojama, kad juos jie atliks kokybiškai ir laiku.

Įsikurs buvusiose „Litesko“ patalpose
Direktorius vis tik neslepia, kad probleminių vietų iškyla, bet teigia, kad tai tokiame sudėtingame ir plačiame procese – natūralus dalykas. „Pavyzdžiui, laikinai buvo iškilęs klausimas dėl personalo aukštesnės grandies specialistų. Palikę „Litesko“, jie savo ateitį nusprendė susieti ne su mūsų įmone. Kalbu apie technikos direktoriaus, elektros ūkio vadovo ir katilinės viršininko pareigybes. Teko skubiai ieškoti, kuo juos pakeisti. Laimei, tinkamą pamainą pavyko pakankamai greitai rasti: su naujuoju katilinės vadovu šiandien (pirmadienį, gegužės 16 dieną – aut.) pasirašėme darbo sutartį, o su naujuoju elektros ūkio vadovu ją pasirašysime artimiausiomis dienomis. Mano pavaduotojas technikos klausimais darbą pradėjo taip pat šiandien (gegužės 16 dieną – aut.)“, – pasakojo A. Mažrimas.
Perėmus miesto šilumos ūkį, „Palangos šilumos tinklų“ administracija ir darbuotojai įsikurs „Litesko“ patalpose. „Sieksime, kad visos perimamos patalpos būtų išnaudojamos racionaliai. Ateityje imsiuosi neatidėliotinų veiksmų, kad į mūsų įmonę atvykstantiems šilumos vartotojams, turintiems vienokią ar kitokią judėjimo negalią, būtų sudarytos galimybės patekti į mūsų įmonės patalpas. Šiuo metu tokios galimybės nėra. Tai vertinu kaip pažeidžiamos mūsų bendruomenės narių diskriminaciją. To neturi būti“, – pabrėžė pašnekovas.

Lėšas naudoja taupiai
Palangos miesto savivaldybės Taryba UAB „Palangos šilumos tinklams“ šiais metais, Tarybos sprendimu, padidino įmonės įstatinį kapitalą, skirdama tam 600 tūkst. eurų.
„Šių finansinių injekcijų į šilumos bendrovę turėtų pakakti, nes labai atidžiai analizuojame kiekvieną poreikį, situaciją. Lėšas naudosime tik būtiniausiems poreikiams tenkinti“, – pabrėžė „Palangos šilumos tinklai“ direktorius.
A. Mažrimas dar kartą pasidžiaugė miesto vadovų požiūriu į perėmimo-perdavimo procesą. „Sulaukėme daug miesto vadovų rūpesčio, dėmesio, o ne formalios, įkyrios, kaip tokiais atvejais neretai nutinka, kontrolės. Tai labai drąsina ir skatina dirbti, kad miesto turto perėmimas įvyktų sklandžiai, o miesto šilumos įmonė tinkamai vykdytų jai patikėtas funkcijas – tiekti miestui šildymo ir karšto vandens paslaugas“, – sakė A. Mažrimas.

Duomenų fiksavimas – pačioje pabaigoje
Ta diena, kai Palanga ir „Litesko“, regis, neišskiriamai susiję, pagaliau palinkės viena kitai sėkmės, jau visai arti, bet per likusias dvi savaites dar teks sudėlioti visus taškus, be kita ko, ant likusių turto perėmimo klausimų.
„Perimamo turto sąrašas buvo labai ilgas. Teko atidžiai išanalizuoti ne tik poreikį jam, bet ir įkainius peržiūrint kiekvieną poziciją bei įvertinant, ar protinga perimti turtą už prašomą kainą ir panašiai. Džiugu, kad didžioji šio darbo dalis jau atlikta“, – sakė A. Mažrimas.
Vienas paskutiniųjų turto perėmimo-pardavimo darbų bus šilumos ir karšto vandens rodmenų fiksacijos (nurašymo) pabaigiant „Litesko“ veiklą. „Galbūt tai kam nors gali atrodyti kaip eilinis nesudėtingas darbelis, bet taip nėra. Darbas pareikalaus itin didelio kruopštumo ir atsakingumo, juolab, kad yra labai plačios apimties. Bet neabejoju, kad ir tai pavyks atlikti, kaip ir kitus darbus iki šiol, atsakingai, laiku ir efektyviai. Nes žmonės, kurie tai atliks, jaučia atsakomybę „Palangos šilumos tinklams“ ir miestui“, – pabrėžė „Palangos šilumos tinklai“ direktorius A. Mažrimas.

Jūsų komentaras:

,,,,,, 2016-05-18 16:06 (IP: 78.57.226.210)
taip kuriama ISTORIJA

Taip pat skaitykite

Palangos gimtadienio akimirkos. Šventinio koncerto foto akimirkos

"Palangos tilto" informacija, 2023 04 08 | Rubrika: Miestas

Palangos gimtadienio akimirkos. Šventinis koncerto foto akimirkos. Aldo Kazlausko nuotraukos


Vienas iš šilumos kainą apsprendžiančiųjų faktorių yra biokuro kaina, kurį perkame per BALTPOOL biržą. Valstybinė energetikos reguliavimo tarnyba (VERT) rugsėjo pradžioje savo tinklapy paskelbė, kad per metus biokuro kaina biržoje didėjo 19,8 procento. Ko tikėtis Palangos šilumos vartotojui? Apie tai „Palangos tiltas“ kalbėjosi su UAB „Palangos šilumos tinklai“ direktore Giedre Juršėne.


Pasikeitė Savivaldybės internetinės svetainės adresas. Naujasis yra toks - www.naujas.palanga.lt


Penktadienį, kovo 24 dieną, Seimo narys Antanas Vinkus lankėsi Palangoje, Šventojoje ir Kretingoje. Palangoje, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Elgesio medicinos instituto klinikoje, kur sergantiems širdies ir kraujagyslių ligomis atliekama reabilitacija, veikia streso ligų dienos stacionaras ir konsultuoja specialistai, vyko susitikimas su įstaigos darbuotojais, čia...


Kaip tėvai skaičiuoja kiekvieną naujagimio dieną, taip jas kalendoriuje pažymi ką tik iš „Litesko“ miesto šilumos tinklus į savo rankas perėmusi UAB „Palangos šilumos tinklai“. Į susitikimą su miesto vadovais – meru Šarūnu Vaitkumi ir vicemeru Rimantu Antanu Mikalkėnu – atvykę įmonės darbuotojai sulaukė patikinimo, kad miestas...


Likus vos dviem savaitėms iki sutartimi numatyto UAB „Litesko“ iš miesto nuomojamo turto perėmimo į UAB „Palangos šilumos tinklai“ rankas, galima lengviau atsikvėpti – praėjusią savaitę buvo pasirašytos darbo sutartys su į miesto šilumos įmonę pereinančiais darbuotojais, priimti į darbą aukštesnės grandies vadovai, kurių...


„Veolia“ investicinis ginčas prieš Lietuvą gali turėti poveikį visų grupės įmonių, tarp jų ir „Litesko“, veiklai Lietuvoje. Prie ieškinio gali būti prijungti atskirų savivaldybių ir atskirų pareigūnų diskriminaciniai veiksmai ir pareiškimai, galintys turėti įtakos „Veolia“ įmonių veiklai. 


Lietuvos Respublikos Šilumos ūkio įstatymas reglamentuoja šilumos ūkio valstybinį valdymą, šilumos subjektų veiklą, jų santykius su vartotojais, tarpusavio ryšius ir atsakomybę.  


Apie daugiabučių namų šildymo ir karšto vandens sistemų prižiūrėtojų pasirinkimą „Palangos tiltas“ kalbėjosi su UAB „Palangos butų ūkis“ atstovu Jevgenij Sakovskiu


Palangos šilumos ūkio planas – rėmai vartotojams

„Palangos tilto“ informacija, 2009 10 27 | Rubrika: Miestas

Kurorto savivaldybėje pradėtas svarstyti bendrovės „Cowi Baltic“ parengtas specialusis šilumos ūkio planas. Kaip nurodoma aiškinamojoje dalyje, pagrindinis jo tikslas yra tenkinti vartotojų šilumos poreikius mažiausiomis sąnaudomis bei atkreiptas didžiulis dėmesys į poveikį aplinkai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius