„Litesko“: „Matome visas galimybes šilumos ūkio sutartį baigti laiku“

Palangos tiltas, 2016-02-29
Peržiūrėta
2382
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Rimantas GERMANAS „Litesko“ komercijos direktorius
Rimantas GERMANAS „Litesko“ komercijos direktorius

„Veolia“ investicinis ginčas prieš Lietuvą gali turėti poveikį visų grupės įmonių, tarp jų ir „Litesko“, veiklai Lietuvoje. Prie ieškinio gali būti prijungti atskirų savivaldybių ir atskirų pareigūnų diskriminaciniai veiksmai ir pareiškimai, galintys turėti įtakos „Veolia“ įmonių veiklai.
Lietuvoje šilumos ūkio veikla yra visapusiškai ir iki smulkmenų aprašyta, reglamentuota ir reguliuojama valstybės, todėl tikime, kad jokių problemų perimant ir perduodant šilumos tinklus Palangoje dėl teisinės bazės neturėtų kilti. Matome visas galimybes šilumos ūkio sutartį baigti laiku – iki 2016 metų birželio 1 dienos.
Reikia pasidžiaugti ir dabartiniu savivaldybės veiklumu. Savivaldybės, kuri didžiąją dalį sutarties laikotarpio nebendradarbiavo ir trukdė sklandžiai šilumos ūkio veiklai, atstovai šiandien dirba konstruktyviai. Bendromis jėgomis ieškome sutarimų, vyksta intensyvus darbas. Gaila, kad darbštumas demonstruojamas tik pačioje nuomos sutarties pabaigoje.
Žinoma, nuomos pabaigos procesą apsunkina ir tai, jog per nuomos laikotarpį priimta daug naujų teisės aktų, kito šilumos ūkio reglamentavimas. Maža to, žengiame nepramintu taku. Palangos šilumos ūkis – pirmasis, kurį „Litesko“ grąžina iš nuomos, o savivaldybė neturi ūkio perėmimo praktikos.
Prieš 15 metų mums šilumos ūkio veiklos perėmimui prireikė dviejų savaičių. Nematome jokių prielaidų, kodėl savivaldybei galėtų nesisekti sklandžiai perimti ūkį.
Dėl investicijų užskaitymo nematome jokių problemų. Visos investicijos yra oficialios, atliktos įstatymų numatyta tvarka, pagrįstos dokumentais, valstybinių komisijų aktais, sąskaitomis ir įgyvendintos skelbiant viešus konkursus. Jokių „pripūstų“ skolų taip pat nėra ir būti negali, nes visos „Litesko“ pajamos ir išlaidos yra pagrįstos dokumentais. Savivaldybei bus perduotas toks turtas, koks yra, vadovaujantis dokumentais.
Savivaldybė 100 procentų nupirks visas paskutinių metų gyventojų skolas. Nuomos sutartis numato, kad skolų kaina bus lygi per metus, nuo 2015 metų birželio 1 dienos, susikaupusių skolų sumai. Ilgametė praktika leidžia prognozuoti, kad 1 metų skolų suma gali sudaryti apie 150 tūkstančių eurų. Iš viso šių metų sausio 31 dieną gyventojai buvo skolingi virš 228 tūkstančių eurų.
Šilumos ūkio įstatymo 37 straipsnis galioja jau dešimtmetį, yra puikiai mums žinomas, perduodamo turto vertė valdymo ir perdavimo laikotarpiu nebus mažesnė nei sutarties sudarymo laikotarpiu 2000 metais. Atlikome pakankamai investicijų, kad būtų patenkintos visos įstatymo nuostatos.
Dėl darbuotojų perėmimo 2000 metais nekilo jokių sunkumų, tikime, kad jų nekils ir dabar. Žinoma, kai kas keitėsi, šiandien darbuotojų interesus gina kolektyvinė sutartis ir profsąjunga. Todėl „Palangos šilumos tinklai“ darbuotojų perėmimo klausimus visų pirma turės derinti su profsąjunga. Klausimai dėl darbuotojų licencijavimo bus sprendžiami Lietuvoje galiojančia tvarka.
Nėra pagrindo nerimauti dėl „Litesko“ paskolinių prievolių, nes jos nėra niekaip susijusios su „Palangos šilumos tinklais“.
Sukauptą mazutą „Litesko“ parduos „Palangos šilumos tinklams“ įprasta tvarka. Pasibaigus nuomos sutarčiai, „Palangos šilumos tinklai“ nebepirks kuro per grupės „Veolia“ sistemą, tas pačias pirkimo sąlygas „Palangos šilumos tinklai“ galės išlaikyti tik tuo atveju, jei taip susitars su kitais tiekėjais.

Rimantas GERMANAS, „Litesko“ komercijos direktorius

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Bloga žinia, kad šilumos kaina Palangoje, kaip ir visose kitose šalies savivaldybėse ir pasaulyje, kurorto gyventojams šią žiemą didės.


Šiandien, kovo 11-ąją minime mūsų Valstybės Nepriklausomybės atkūrimo dieną. Stebėdami įvykius Ukrainoje, matome, kokia trapi gali būti laisvė, todėl tokiu įtemptu laiku kaip niekad svarbu ją saugoti ir branginti.


Vienas iš šilumos kainą apsprendžiančiųjų faktorių yra biokuro kaina, kurį perkame per BALTPOOL biržą. Valstybinė energetikos reguliavimo tarnyba (VERT) rugsėjo pradžioje savo tinklapy paskelbė, kad per metus biokuro kaina biržoje didėjo 19,8 procento. Ko tikėtis Palangos šilumos vartotojui? Apie tai „Palangos tiltas“ kalbėjosi su UAB „Palangos šilumos tinklai“ direktore Giedre Juršėne.


Penktadienį, kovo 24 dieną, Seimo narys Antanas Vinkus lankėsi Palangoje, Šventojoje ir Kretingoje. Palangoje, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Elgesio medicinos instituto klinikoje, kur sergantiems širdies ir kraujagyslių ligomis atliekama reabilitacija, veikia streso ligų dienos stacionaras ir konsultuoja specialistai, vyko susitikimas su įstaigos darbuotojais, čia...


Likus vos dviem savaitėms iki sutartimi numatyto UAB „Litesko“ iš miesto nuomojamo turto perėmimo į UAB „Palangos šilumos tinklai“ rankas, galima lengviau atsikvėpti – praėjusią savaitę buvo pasirašytos darbo sutartys su į miesto šilumos įmonę pereinančiais darbuotojais, priimti į darbą aukštesnės grandies vadovai, kurių...


„Veolia“ investicinis ginčas prieš Lietuvą gali turėti poveikį visų grupės įmonių, tarp jų ir „Litesko“, veiklai Lietuvoje. Prie ieškinio gali būti prijungti atskirų savivaldybių ir atskirų pareigūnų diskriminaciniai veiksmai ir pareiškimai, galintys turėti įtakos „Veolia“ įmonių veiklai. 


Palangos kurorto vystymo perspektyvos – geros, bet miesto ateitis būtų dar šviesesnė, jeigu būtų labiau išnaudojama Palangos ir Klaipėdos, kaip vieno regiono, sinergija, sparčiau sprendžiami žemės nuosavybės klausimai ir labiau pasitikima vietos verslu – bene tokia buvo viena svarbiausių praėjusį penktadienį „Vanagupėje“ įvykusios konferencijos...


Lietuvos Respublikos Šilumos ūkio įstatymas reglamentuoja šilumos ūkio valstybinį valdymą, šilumos subjektų veiklą, jų santykius su vartotojais, tarpusavio ryšius ir atsakomybę.  


Apie daugiabučių namų šildymo ir karšto vandens sistemų prižiūrėtojų pasirinkimą „Palangos tiltas“ kalbėjosi su UAB „Palangos butų ūkis“ atstovu Jevgenij Sakovskiu


Palangos šilumos ūkio planas – rėmai vartotojams

„Palangos tilto“ informacija, 2009 10 27 | Rubrika: Miestas

Kurorto savivaldybėje pradėtas svarstyti bendrovės „Cowi Baltic“ parengtas specialusis šilumos ūkio planas. Kaip nurodoma aiškinamojoje dalyje, pagrindinis jo tikslas yra tenkinti vartotojų šilumos poreikius mažiausiomis sąnaudomis bei atkreiptas didžiulis dėmesys į poveikį aplinkai.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius