Kasdien gražėjantis Palangos Birutės parkas užburia ne tik ramybe

Palangos tiltas, 2014-07-24
Peržiūrėta
1358
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kasdien gražėjantis Palangos Birutės parkas užburia ne tik ramybe

Palangos perlu vadinamas Birutės parkas šią vasarą lankytojams atsiveria nauju grožiu bei užburia klasikinės muzikos garsais ir gyvais grafų Tiškevičių laikų istorijos pavyzdžiais.

Kasdien – vis gražesnis

Populiarumo nestokojantis Birutės parkas šiemet lankytojus pasitinka atsinaujinęs – čia įgyvendinamas projekto „Palangos botanikos parko istorinės dalies restauracija ir pritaikymas viešosioms reikmėms“ antrasis etapas, kuriam skirtas 3,5 mln. litų ES finansavimas. Šio projekto tikslas – kompleksiškai renovuoti Palangos dvaro sodybos objektus ir pritaikyti juos kultūros, turizmo, švietimo, meno, mokslo, edukacijos ir kitoms viešoms reikmėms.

Nusprendusieji pasimėgauti gamtos prieglobsčiu bei ramybės oaze, pirmiausia pastebi naujus parko įėjimo kalvio rankų darbo vartus. Nutiesta ir maždaug vieno kilometro ilgio tvora.

Akivaizdūs pokyčiai matyti ir Didžiajame rūmų parteryje: čia akį traukia pertvarkyti bei naujai pasodinti želdiniai, įrengtos 8 sodo vazos gėlėms, nauji šviestuvai. Įgyvendinant antrąjį projekto etapą, bus  restauruotas ir Didįjį parterį puošiantis fontanas.

Parką restauruojančios UAB „Irdaiva“ specialistai jau įrengė ir apšvietimo sistemą, kuri bus valdoma kompiuteriu. Tai – gera žinia palangiškiams ir svečiams, mėgstantiems panaktinėti, nes istorinė Birutės parko dalis bus apšviesta ir naktį.

Įgyvendinant projekto antrąjį etapą, taip pat jau sutvirtinti parko tvenkinio krantai, išvalytas jo dugnas, paklota lietaus kanalizacija, sutvarkyti iki tvenkinio vedantys takai, atkurta tvenkinio prieplaukėlė. Dėmesys skiriamas ir mažajai parko architektūrai – įrengta 60 parko suolų, puošybos elementai, Mažajame parteryje atsirado  geriamojo vandens fontanėlis. Dar vienas toks fontanėlis bus įrengtas ties centriniu įėjimu į parką. 

Pirmuoju restauracijos etapu, kurio vertė – per 3,5 mln. litų, renovuota dalis parko takų, kelių bei vejų, atstatyti mediniai Birutės kalno laiptai, rekonstruoti vandentiekio tinklai – įrengti nauji požeminiai laistymo sistemos vamzdynai, restauruotas fontanas, atkurtas Mažasis parteris – čia įrengti gėlynai, parko erdves papuošė skulptūros.

Parko istorija

Restauracijos darbai poilsiautojams, nusprendusiems pasigėrėti grafų Tiškevičių laikus menančiu prancūzų architekto E. F. Andre suprojektuotu parku, mėgautis gamta bei poilsiu netrukdo. Parke, kur draudžiame važinėti velomobiliais, patogiai ir saugiai jaučiasi tiek šeimos su mažyliais, tiek vyresnio amžiaus žmonės, tiek ir jaunimas, norintis pabėgti nuo kurorto šurmulio bei pasimėgauti ramybe.

Lankytojams parke siūloma ne tik mėgautis gamta ar aplankyti toli už šalies ribų žinomą Gintaro muziejų, bet ir pasigėrėti kultūriniais renginiais. Prie centrinio įėjimo į parką įrengtame Sodininko namelyje įsikūręs ne tik Turizmo informacijos centro filialas, bet ir veikia unikali paroda, skirta Birutės parko istorijai. Čia užsukę lankytojai gali pasigėrėti eksponuojamais specialiai  projektui „Birutės parko istorijos atspindžiai“ pasiūtasis grafų bei mažųjų grafaičių kostiumais, sukurtais, atsižvelgiant į išlikusias grafų Tiškevičių giminės nuotraukas. Parodoje taip pat galima išvysti 20 a. pradžios laikmečio vaikišką vežimėlį, baldus, sodininko namelio sienas puošia senosios Palangos fotografijos, kuriose įamžinti ne tik tuomečio kurorto vaizdai, bet ir grafų Tiškevičių šeima, kurorte viešėję grafų svečiai bei rūmuose dirbę žmonės.

Besidominčiųjų parko istorija šią vasarą lauks ne vienas renginys, o jų ciklas, tačiau visų ekspozicijų tema bus susijusi su Birutės parku. Renginių ciklas užsibaigs rugsėjo pradžioje vyksiančiu tradiciniu renginiu – Birutės parko diena, kuri šiemet bus skirta kompozitoriams, kūrusiems Palangoje arba apie Palangą.

Praeities dvelksmas

Kiekvieną ketvirtadienį Birutės parko lankytojai pasijunta tarsi nužengę į 20-ojo amžiaus pradžią, nes čia jau aštuntus metus įgyvendinamas projektas „Birutės pako istorijos atspindžiai“, lankytojus nukeliantis į praėjusį šimtmetį. Kartą per savaitę, ketvirtadieniais, nuo 18 val. iki 19.30 val. parke – Didžiajame bei Mažajame parteriuose, rožyne, prie dvaro rūmų ar rotondos galima sutikti autentiškais 20 a. pradžios drabužiais pasidabinusius senuosius dvaro šeimininkus: grafus bei jų svečius, mažuosius grafaičius bei juos prižiūrinčias guvernantes, sodininką. Nebylus personažų pasivaikščiojimas po parką sukuria atmosferą, lankytojus nukeliančią į praėjusio šimtmečio pradžią. Poilsiautojams tai labai patinka.

Šiųmetė projekto naujiena – Lietuvos dailės muziejaus Palangai perduodas lando – karieta, puošta grafų Tiškevičių herbu. Šia žirgu kinkyta karieta besivažinėjančius grafus bei jų svečius ketvirtadienio pavakarę galima sutikti bet kurioje parko vietoje.

Pučiamųjų garsai

Kiekvieną ketvirtadienį, penktadienį ir šeštadienį Birutės parko rotondoje renkasi ir pučiamųjų muzikos gerbėjai. Čia vasarą tęsiama daugiametė Palangoje gyvuojanti tradicija – profesionalumu garsėjantis Palangos orkestras nuo 18.30 val. kurorto svečius ir visus pučiamųjų muzikos mylėtojus kviečia nemokamai pasiklausyti klasikinės, populiariosios bei originalios pučiamųjų muzikos koncertų. Gamtos apsuptyje maždaug rengiami koncertai kaskart į parką privilioja gausų būrį klausytojų. Dėl jaukios bei neįpareigojančios aplinkos „Dūdų vasaros“ koncertus labai pamėgo ne tik vyresnio amžiaus klausytojai, bet ir jaunos šeimos, mamos su mažyliais.

Mažiesiems – gyvūnai

Mažųjų parko lankytojų maloni staigmena laukia ir prie oranžerijos. Čia jie gali ne tik pasupti ar pažaisti pavėsinėje, bet ir pasigrožėti neįprastais ar dažniau matomais gyvūnais. Specialiai įrengtuose narvuose mažųjų dėmesio laukia ožka, Kamerūno avinas, gausi triušių šeimyna, povas, kalakutai bei kiti parko darbuotojų globojami augintiniai.

Kasmet populiaresnis

„Devyniolikto amžiaus pabaigoje žymaus prancūzų architekto Eduardo Fransua Andre suprojektuotas parkas – vienas iš labiausiai lankomų objektų Palangoje. Restauruojant jį, atkuriama parko autentika, kuri žavi ne tik palangiškius, bet ir svečius iš kitų Lietuvos miestų bei užsienio. Džiaugiuosi, kad naujomis spalvomis nušvitęs Birutės parkas kasmet sulaukia vis didesnio populiarumo“, – sakė Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus.

 

 

Palangos miesto sav. inf.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Mieli pedagogai, kasdien, praverdami klasės duris, jūs įžengiate į ypatingą – mokslo ir žinių pasaulį. Įžengiate ne vieni – padrąsindami, patardami, pamokydami jūs kartu vedatės mūsų ateitį – vaikus. 


Palangos Pasakų parkas tapo šviesesnis – miestą prižiūrintys komunalininkai parke sumontavo papildomų apšvietimo žibintų. 


Prie pat jūros, pušynų apsuptyje įsikūręs Vaikų parkas jau šį savaitgalį lauks mažųjų lankytojų – parkas vartus atkels šeštadienį, kovo 26 d.


Atsakingi Palangos miesto savivaldybės administracijos specialistai kasdien vykdo tikslinius saviizoliacijoje esančių asmenų bei karantino sąlygų laikymosi patikrinimus patikrinimus.


Palaikyti nuolatinę švarą namuose gali būti sunku, ypač, jei turite vaikų, kurie, atrodo, kartais sukuria netvarką greičiau nei jūs spėjate ją sutvarkyti. Jei ir jūs su tuo susiduriate arba jei jums sunku laikytis kasdienio namų ruošos darbų tvarkaraščio, galbūt praverstų į savo kasdienybę įtraukti keletą paprastų dalykų, kurie palengvintų kasdienybę namuose bei padėtų...


Palangos vaikų parkas praturtintas neeiliniu įrenginiu – čia įrengtos sūpuoklės, skirtos neįgaliesiems.


Palangoje šeštadienį atidarytas lietuviškų pasakų parkas, lankytojus viliojantis ne tik itin jaukia aplinka, žaismingomis skulptūromis, bet ir netradiciniais sprendimais – pasakas čia galima ne tik „pačiupinėti“, bet ir išgirsti. Šįkart visuomenei pristatytos keturios pirmosios skulptūros, o rudenį parkas bus papildytas...


Palangos perlu vadinamas Birutės parkas šią vasarą lankytojams atsiveria nauju grožiu bei užburia klasikinės muzikos garsais ir gyvais grafų Tiškevičių laikų istorijos pavyzdžiais.


Vaikų parkas vėl laukia mažųjų lankytojų  1

„Palangos tilto“, Palangos m. sav. inf., 2013 04 29 | Rubrika: Miestas

Atšilus orams, Palangoje vėl vartus atkėlė netoli jūros, šalia pušyno įsikūręs Vaikų parkas. Jame mažieji nemokamai pramogauti gali kasdien nuo 10 iki 20 val. Vakare parkas uždaromas, įjungiama signalizacija.


Negalios įkalinti, ramybe apdovanoti

Rasa GEDVILAITĖ, 2009 12 15 | Rubrika: Miestas

Negalia – sunki našta ne tik ją turintiems, bet ir artimiesiems, nuolat regintiems pablogėjimą ar menką pagerėjimą. Nuolatinė neįgaliųjų priežiūra priverčia atsisakyti visų kitų veiklų, tad mielai naudojamasi Socialinių paslaugų tarnybos Dienos centru, priglaudžiančiu žmones, kuriems reikalinga visapusiška priežiūra. Neseniai vienerių metų sukaktį atšventęs centras šiuo metu turi aštuonis...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius