„Ramybėje“ – ramybe alsuojantys M. L. Valkolos kūriniai

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014-08-21
Peržiūrėta
1849
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Specialiai Lietuvai kurtą M. L. Valkolos (dešinėje) parodą  pristatė dailininkė A. Petroškienė.
Specialiai Lietuvai kurtą M. L. Valkolos (dešinėje) parodą pristatė dailininkė A. Petroškienė.

Ketvirtadienį „Ramybės“ galerijoje atidaryta suomių dailininkės Marjos Leenos Valkolos personalinė tapybos paroda „Home today“.

„Šiandien, kai daugelio kūrėjų darbuose tiek daug įtampos, Marjos Leenos Valkolos kūryba išsiskiria nepaprasta ramybe, – sakė parodą ir pačią jos autorę pristačiusi dailininkė Aušra Petroškienė. – Dailininkė savo kūriniuose džiaugiasi kiekviena diena, ji pastebi tokius dalykus, kurių mes net nepastebime, ir perkelia juos į savo tapybos darbus bei koliažus“.

A. Petroškienė, pernai vasarą kuravusi Vilniaus „Juozas Art“ galerijos surengtą tapybos  plenerą „Postludium“, kurio laureate tapo dailininkė iš Suomijos, sakė, jog visi plenero dalyviai bei parodos žiūrovai buvo nustebinti to, kokias detales M. L. Valkola sugeba pastebėti.

„Dailininkės kūriniuose atgyja viskas: nuo įrašų ant elektros pastočių bei skaičiukų, kuriais pažymėti kelio ženklai, nuo senų, dar jos vyro senelio baldų iki dar senesnių beveik šimto metų senumo tapetų, kuriais buvo prekiauta to senelio parduotuvėje, raštų. Visoje jos kūryboje, kaip ir šioje parodoje, atsispindi savotiškas buitinio realizmo poetizavimas ir stulbinantis ramumas, tiesiog užburiantis šių dienų bėgime ir įtampoje“, – sakė A. Petroškienė.

„Savo tėvo vaikystės namuose, po to, kai jis buvo nugriautas, aš atradau labai neįprastų suomiams spalvų daiktus: turkio spalvos duris ir kilimą. Šie du daiktai ir įkvėpė mane parodai“, – sakė M. L. Valkola, pridūrusi, jog savo tapybos darbuose ji pabandė sujungti du skirtingus pasaulius: duris ir kilimą iš vaikystės su Lietuvoje matytais vaizdais.

Suomijos tapytojų sąjungos narė ir Espoo miesto dailininkų sąjungos narė M. L. Valkola gimė 1954 m. Suomijoje. Baigusi Kankaanpaa menų mokyklą bei Suomijos dailės akademiją, nuo 1985 metų ji dalyvauja parodose. Vien asmeninių parodų surengta virš 35.

M. L. Valkola jau nebe pirmą kartą vieši Lietuvoje. Ji yra aktyvi tarptautinių kūrybinių projektų ir kūrybinių stovyklų dalyvė mūsų šalyje. 2009 m. pavasarį personalinė tapytojos paroda buvo surengta Lietuvos „Aido“ galerijoje, 2013 metų vasarą Marja Leena dalyvavo „Postludium“ plenere ir tapo jo laureate.

Šią vasarą „Ramybės“ galerijoje surengdama savo personalinę parodą, veiksiančią iki rugsėjo 8-osios, tapytoja nori pažymėti jai svarbią geriausios plenero tapytojos nominaciją. „Ramybės“ galerijoje eksponuojami naujausi M. L. Valkolos darbai, sukurti specialiai Lietuvai.

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

ietuvos pajūryje neretai galima pastebėti pailsėti ant kranto išlipančių ruonių. Visai neseniai vienas jų užfiksuotas Palangoje. Gyventojai dažnai mano, kad šiems gyvūnams reikia pagalbos ir svarsto, kur kreiptis, tačiau specialistai sako, kad jei ruonis nesužeistas, jį derėtų palikti ramybėje, antraip – tik pakenksime, rašo Viktorija Dačinskaitė delfi.lt


Nusikalsti linkę asmenys sugalvoja vis naujų legendų pinigams išvilioti. Per 2016 m. gruodį Palangos gyventojai pranešė apie 5 telefoninius sukčius. Galima numanyti, kad tokių skambučių sulaukė ir daugiau miesto gyventojų. Dviem atvejais sukčiai džiaugėsi grobiu.


Ketvirtadienį „Ramybės“ galerijoje atidaryta suomių dailininkės Marjos Leenos Valkolos personalinė tapybos paroda „Home today“.


Palangos perlu vadinamas Birutės parkas šią vasarą lankytojams atsiveria nauju grožiu bei užburia klasikinės muzikos garsais ir gyvais grafų Tiškevičių laikų istorijos pavyzdžiais.


„Nereikia būti dideliu meno žinovu, kad, žvelgdamas į jūsų drobes, suprastum: teptuką jūsų rankoje vedžioja Dievas. Tad lenkiame galvą prieš jus – dailininką, kūrėją“, – tai tik viena citata iš praėjusią savaitę Palangos miesto viešojoje bibliotekoje skambėjusių pačių nuoširdžiausių kalbų, kurios buvo skirtos savo 60-ojo jubiliejinio...


Žemaitijos sūnau, ilsėkis ramybėje aukštaičių žemėje...

Vitalius Bernardas LITVAITIS, 2013 11 25 | Rubrika: Miestas

2012 m. spalio 2 d. „Palangos tilte“ buvo paskelbta publikacija „Jonas Piktuižis pasiaukojęs Tėvynės laisvei“. Straipsnyje aprašytas kario savanorio gyvenimas, jo karinė karjera bei žūties aplinkybės. Primenu, kad jaunesnysis puskarininkis J. Piktuižis žuvo kovoje už Lietuvos nepriklausomybę su maištininko Liuciano Želigovskio kariauna, būdamas dar...


Praėjusį trečiadienį Vaikų biblioteka pasidabino nauja paroda. Šįkart savuosius darbus, kurie atspindėjo didžiulį triūsą, pristatė Palangos Stasio Vainiūno muzikos mokyklos dailės skyriaus mokinės. Jos į biblioteką atgabeno savo baigiamuosius kūrinius, įvertintus praėjusių mokslo metų pabaigoje. Drauge su vadove Dovile Oškinyte jaunosios menininkės susirinkusiems bendraminčiams atskleidė...


Negalios įkalinti, ramybe apdovanoti

Rasa GEDVILAITĖ, 2009 12 15 | Rubrika: Miestas

Negalia – sunki našta ne tik ją turintiems, bet ir artimiesiems, nuolat regintiems pablogėjimą ar menką pagerėjimą. Nuolatinė neįgaliųjų priežiūra priverčia atsisakyti visų kitų veiklų, tad mielai naudojamasi Socialinių paslaugų tarnybos Dienos centru, priglaudžiančiu žmones, kuriems reikalinga visapusiška priežiūra. Neseniai vienerių metų sukaktį atšventęs centras šiuo metu turi aštuonis...


Šventojoje gimę kūriniai pristatyti palangiškiams

„Palangos tilto“ informacija, 2009 10 20 | Rubrika: Kultūra

Šeštadienį Palangos viešojoje bibliotekoje savo darbus pristatyti susirinko vasarą vykusio jau ketvirtojo plenero „Šventosios žemės atminties ženklai“ dalyviai. Šis Šventojoje vykęs dailės pleneras buvo skirtas šiemet 185-etį mininčiai Būtingės evangelikų liuteronų bažnyčiai.


Skulptūrų parke – nauji kūriniai

„Palangos tilto“ informacija, 2009 09 29 | Rubrika: Kultūra

Praėjusį pirmadienį HBH „Juozo alaus bravoras“ skulptūrų parkas pasipuošė naujais skulptorių kūriniais.


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius