Kavinėje „Luiza“ alkoholiu ir toliau prekiaujama po vidurnakčio

Livija GRAJAUSKIENĖ , 2014-11-13
Peržiūrėta
2577
Spausdinti straipsnį
Bendrinti per Linkedin
Bendrinti per Facebook

Kavinėje „Luiza“ alkoholiu ir toliau prekiaujama po vidurnakčio

Nors liepos mėnesį Palangos miesto savivaldybės taryba priėmė sprendimą, kuriuo apribojo prekybos svaiginančiais gėrimais laiką „Luizoje“ nuo 8 val. ryto iki vidurnakčio, savaitgaliais čia ir toliau linksminamasi iki paryčių. Buvusi kavinės savininkė Irena Staponienė, apskundusi šį sprendimą teismui, laukia jo verdikto ir žada, jei šis būsiąs nepalankus, skųstis toliau. O kol kas kavinės patalpas ji išnuomojo kitai įmonei, kuri tęsia „Luizos“ veiklą.

„Tebebaliavojama“ iki paryčių
Prieš kelias dienas į „Palangos tilto“ redakciją paskambinę palangiškiai teiravosi: kaip čia yra – juk vasaros viduryje buvo paskelbta, kad Virbališkės take esančioje kavinėje „Luiza“ prekiauti alkoholiu po vidurnakčio nebegalima. Tačiau, pasak skambinusiųjų, savaitgalį alkoholis čia liejasi iki paryčių.
„Darbo dienomis „Luiza“ dirba iki pavakarės. O penktadienį ir šeštadienį vyksta tas pats, kas ir anksčiau. Maždaug nuo vienuoliktos valandos vakaro čia pradeda rinktis kompanijos, apie pirmą nakties – pats linksmybių įkarštis. O paskutiniai klientai išsiskirsto apie ketvirtą-penktą ryto“, – pasakojo Petru pasivadinęs (vardas ir pavardė redakcijai žinomi) vyriškis.
Ne tik jis, bet ir kiti skambinusieji sakė nesuprantantys, kaip taip gali būti – negi „Luizai“ tarybos sprendimas negalioja?

Sureagavo į skundus
Skaitytojams priminsime, jog liepos mėnesį priimtasis Palangos miesto savivaldybės sprendimo projektas dėl prekybos alkoholiniais gėrimais laiko apribojimo I. Staponienės įmonei buvo pateiktas atsižvelgus į skundus dėl kavinės „Luiza“ veiklos.
Sprendimo projekto teikime rašyta, jog jis parengtas 2014-ųjų vasarį, gavus UAB „Valeresta“ prašymą dėl kavinės-baro „Luiza“ veiklos pažeidimų, po kuriuo pasirašė ir Virbališkės tako gyventojai, prašydami imtis priemonių dėl minėtos kavinės veiklos ir užtikrinti saugią aplinką.
Palangos miesto policijos komisariato dar pernai lapkritį pateiktame rašte „Dėl viešosios tvarkos užtikrinimo“ pateikiama informacija apie gautus pranešimus dėl įvairių teisės pažeidimų, susijusių su šios kavinės veikla. Pareigūnų nuomone, prekyba alkoholiu šioje prekybos vietoje, ypač tamsiuoju paros metu, turi įtakos nusikaltimams ir teisės pažeidimams, tad siūloma uždrausti čia prekiauti alkoholiniais gėrimais po 24 valandos.
Atsižvelgiant į išdėstytus motyvus, Tarybai pasiūlyta apriboti prekybos alkoholiniais gėrimais laiką nuo 24 val. iki 8 val. kavinėje „Luiza“, esančioje Virbališkės takas 3. Tokią teisę Tarybai suteikia atitinkamas Alkoholio kontrolės įstatymo punktas, kuris reglamentuoja, kad Savivaldybių tarybos, atsižvelgdamos į prekybos alkoholiu vietą, gyventojų, gyventojų bendrijų, bendruomenių ar jų atstovų pasiūlymus turi teisę riboti laiką, kuriuo leidžiama prekiauti alkoholiniais gėrimais.

„Luizoje“ netvarkos nėra
Į Tarybos posėdį liepos mėnesį atvykusi „Luizos“ savininkė I. Staponienė teigė, kad pačioje kavinėje netvarkos nesama, ir visas kolektyvas stengiasi, kad klientai būtų saugūs.
„Salėje yra sumontuotos vaizdo stebėjimo kameros, budi apsauga – vyrai ne iš gatvės surinkti, o specialiai apmokyti, be to, jie dažnai patys reaguoja į netoliese kylančius konfliktus ir bėga raminti įsikarščiavusių ir turgaus, ir „Palangos Juzės“ prieigose. Kavinės viduje klientai tikrai saugūs. O išėjusių į lauką saugumu turėtų rūpintis policija“, – teigė I. Staponienė.
Ji neigė viešbučio „Palangos Juzė“ šeimininkų skundus: esą pats viešbutis stovi prie pat pėsčiųjų tako, tad tai, kad po jo langais kartais praeina triukšmingos kompanijos, nėra nieko keisto.
I. Staponienė piktinosi, kad jos vadovaujamai kavinei kabinama „girdyklos“ etiketė. Ir pamirštama, kad tik „Luiza“ nemokamai suteikia patalpas ir „Bočių“, ir neįgaliųjų draugijos, ir tremtinių, ir šaulių, ir kitų visuomeninių organizacijų susiėjimams ir vakaronėms.
„Girtų ir netvarkingų mes neaptarnaujame. O lauke tvarką privalo prižiūrėti policijos pareigūnai, kurie tikrai nepersidirba. Aš nesu kalta, kad Virbališkės take, kuriame ir naktį vaikštoma, kažkas susimuša“, – neslėpdama emocijų kalbėjo I. Staponienė, priminusi, jog „Luiza“ dirba jau daug metų, ir tik pastaruosius keletą metų pasigirdo skundų.

Laiką apribojo
Kitos nuomonės laikėsi viešbučio „Palangos Juzė“ direktorė Valentina Radikienė. „Aš tikrai ne už tai, kad „Luiza“ būtų uždaryta, – sakė ji. – Tačiau čia nesaugu. Paskutinį prašymą mes parašėme, kai prie „Luizos“ buvo sumuštas vyriškis, kuris keletą dienų prabuvo komoje. Aš nežinau, ar tai kavinės, ar policijos problema, tiesiog prašau jūsų: ieškokime būdų, kaip šią problemą spręsti. Taip tęstis negali“.
Kaip politikams sakė Palangos policijos komisariato Viešosios tvarkos skyriaus viršininkas Gintautas Pocevičius, šiuo atveju priežastis esanti aiški – alkoholis.
„Galiu pateikti statistiką: vien per birželio mėnesį „Luizoje“ ir prie jos buvo trys nusikalstamos veikos, pradėti trys ikiteisminiai tyrimai. Birželio pirmąją jau paminėtasis sunkus sveikatos sutrikdymas, 22-ąją dieną pažeista viešoji tvarka – įvyko muštynės, 24-ąją „Luizoje“ apiplėštas Latvijos pilietis. Netiesa, kad mes nežiūrime čia tvarkos. Iš ne vasaros sezono metu patruliuojančių dviejų ekipažų vienas nuolat būna prie „Luizos“. Bet taip nukenčia kiti palangiškiai. Mes ne prieš „Luizą“, bet riboti joje prekybą alkoholiu reikia“, – tikino G. Pocevičius.
Nors tarybos nariai svarstė, kad jeigu nusiskundimų būna ir dėl kitų kavinių, jeigu ir į jas pareigūnai būna iškviečiami, tad gal derėtų kompleksiškai spręsti klausimą dėl prekybos alkoholiu laiko ribojimo Palangoje, o ne taikyti apribojimus vienai įmonei, vis dėlto balsų dauguma nuspręsta apriboti alkoholio prekybos laiką kavinėje „Luiza“.
Tačiau jos savininkė I. Staponienė nesutiko su sprendimu. Ji įsitikinusi: Taryba pažeidė Konkurencijos įstatymo 4 straipsnį, ir apskundė sprendimą teismui.

Istorija kartojasi
„Palangos tiltas“ trečiadienį susisiekė su Palangos policijos komisariato Viešosios tvarkos skyriaus viršininku G. Pocevičiumi ir pasiteiravo, ar „Luizoje“ išties tebeprekiaujama alkoholiu po vidurnakčio.
„Taip, istorija kartojasi. Mūsų pareigūnai vėl gauna iškvietimų dėl neramumų prie „Luizos“. Kodėl, nepaisant Tarybos sprendimo, ten vėl naktimis parduodami svaigieji gėrimai, mes paaiškinti negalime“, – sakė G. Pocevičius.
Juridinio ir personalo skyriaus vedėjo pavaduotojas Vytautas Korsakas teigė, jog jeigu teismas nepriėmė laikinųjų apsaugos priemonių, t.y., nesustabdė Tarybos sprendimo galiojimo, kol vyksta bylos nagrinėjimas, sprendimas turėtų būti vykdomas: I. Staponienės įmonė negali prekiauti alkoholiu po 24 valandos.

Veiklą vykdo kita įmonė
„Aš tarybos sprendimo nepažeidžiu, – „Palangos tiltui“ ketvirtadienį teigė I. Staponienė. – Galima sakyti, jog atsistatydinau. Mano įmonė uždaryta, vakar atleidau paskutinį darbuotoją“.
Pasak buvusios „Luizos“ šeimininkės, dabar ji laukia teismo sprendimo. Jeigu jis būsiąs jai nepalankus, I. Staponienė skųsis aukštesnės instancijos teismui.
„Manau, su manimi siekiama tiesiog susidoroti. Čia toks „priešrinkiminis šou“. Bepigu kovoti su 65-erių moterimi. Tegu politikai pabando apriboti prekybą alkoholiu tose kavinėse ir baruose, kur taip pat dažnai kviečiami policijos pareigūnai ir kurių savininkai yra jaunesni vyriškiai. Tačiau, nors ir nutraukiau įmonės veiklą, pasiduoti nežadu ir kovosiu už teisybę“, – kalbėjo verslininkė.
Jos teigimu, kavinės patalpas ji išnuomojo kitai įmonei, kuri ir vykdo veiklą.
Palangos miesto Rinkliavų skyriaus specialistai patikino, jog išties spalio 17 dieną buvo išduoti visi reikalingi leidimai prekiauti alkoholiu, adresu Virbališkės takas 3, registruotai uždarajai akcinei bendrovei „Vitkema“.
 

Jūsų komentaras:

Taip pat skaitykite

Siekiant išvengti didelių žmonių susibūrimų, gruodžio 31 d. jūros tiltas jau 21 val. bus uždarytas, o atvertas visiems norintiems jis bus praėjus pusvalandžiui po vidurnakčio.


Palangoje ar kituose kurortuose būstą ar kambarį viešbutyje rezervavę ir iki vidurnakčio atvykę žmonės galės pasilikti, penktadienio, kovo 26 d., popietę sakė Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis.


Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus pasipiktino nuo šių metų įsigaliojusiu draudimu prekiauti alkoholiu nestacionariose lauko kavinėse. Tarp jų – ir įsikūrusios pajūryje, tad padaugėjo tokių poilsiautojų, kurie svaigiuosius gėrimus prie jūros nešasi patys. Negana to, suklestėjo ir nelegali prekyba alkoholiu.


Pagarsėjusioje Palangos užeigoje "Luiza" kurorto savivaldybė ketina riboti prekybą alkoholiu. Šiuo metu čia svaigalais prekiaujama visą parą. Apribojimo prireikė rekomendavus policijos pareigūnams. Tai bus jau antra užeiga Palangoje, kurioje alkoholį pardavinės tik iki vidurnakčio, rašo dienraštis "Klaipėda."


Kai kurių parlamentarų siūlymai atšaukti arba atidėti draudimus dėl prekybos alkoholiu yra nepamatuoti, sako „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis. „Siūlymai atidėti, panaikinti, yra nepamatuoti. Vakar buvo toks argumentas, sakoma, nuskendo Baltijos jūroje tik du žmonės, jie buvo blaivūs. Bet žinome, jog skendo tai apie 150 žmonių ir dauguma jų buvo...


Palangos policijos komisariate buvo užregistruotas pranešimas, kad rugsėjo 6 d., apie 1 val. 15 min., Palangoje, J. Basanavičiaus g., kavinėje du vyrai pradėjo konfliktuoti su kavinės apsaugos darbuotoju. Pirminiais policijos duomenimis, konflikto metu buvo apgadintas kavinės inventorius. Konfliktas peraugo į muštynes. Vienas iš vyriškių paėmęs kėdę metė į apsaugos...


Nors liepos mėnesį Palangos miesto savivaldybės taryba priėmė sprendimą, kuriuo apribojo prekybos svaiginančiais gėrimais laiką „Luizoje“ nuo 8 val. ryto iki vidurnakčio, savaitgaliais čia ir toliau linksminamasi iki paryčių. Buvusi kavinės savininkė Irena Staponienė, apskundusi šį sprendimą teismui, laukia jo verdikto ir žada, jei šis būsiąs nepalankus, skųstis...


Ne vieną kartą skambėję priekaištai dėl Virbališkės take esančios kavinės – naktinio baro „Luiza“, kus alkoholiu buvo prekiaujama iki ketvirtos valandos ryto, pasiekė Palangos politikų ausis. Vakar Taryba balsavo už sprendimą apriboti prekybos svaiginančiais gėrimais laiką „Luizoje“ nuo 8 val. ryto iki vidurnakčio. Kavinės savininkė Irena...


Ar tarybai užteks ryžto prekybą alkoholiu suvaržyti iš esmės?

Alvydas ZIABKUS, “Lietuvos ryto” apžvalgininkas, 2010 09 05 | Rubrika: Miestas

Rugsėjo 1-osios dienos popietę mokslų pradžią švenčiantys Palangos vyresniųjų klasių mokiniai J.Basanavičiaus gatve traukė link jūros tilto nešini šampano ir rimtesnių alkoholinių gėrimų buteliais. Iš kur jie gavo pirkti svaigiųjų gėrimų, jei rugsėjo pirmą dieną prekyba alkoholiu visoje šalyje yra uždrausta? Toje pačioje J.Basanavičiaus gatvėje veikia barui prilyginta alkoholio...


„Alynas“ neteko licenzijos prekiauti alkoholiu

Linas JEGELEVIČIUS, 2010 08 10 | Rubrika: Miestas

„Palangos tiltas“ praėjusį trečiadienį rašė apie atvirą alaus barą „Alynas“ J. Basanavičiaus gatvėje. Susizgribus valdininkams patikrinti aludę, paaiškėjo, kad jos savininkai grubiai pažeidžia įstatymus – be projekto buvo suręstas metalinis paviljonas J. Basanavičiaus gatvėje. Be to, paaiškėjo, kad nelegaliai pastatyta aludė pažeidžia pačios savivaldybės Tarybos nustatytus reikalavimus...


Palangos tiltas gyvai
Renginių kalendorius